Skocz do zawartości

Serwis przed sezonem / alarm / manetka gazu


Rekomendowane odpowiedzi

3 pytanka zlosnik.gif

1. W przyszłym tygodniu umówiłem się na serwis "przedsezonowy".

- Wymiana oleju

- Wymiana płynu hamulcowego (w obu układach)

- Wymiana lub czyszczenie filtra powietrza

- Naciąg łańcucha

Coś jeszcze powinienem zlecić?

Będzie też "ogólny przegląd".

2. Alarm.

Waham się - myślałem o założeniu alarmu, który wyłby gdyby ktoś chciał sobie na ulicy usiąść na mojej "zabawce". W sklepie-serwisie - raczej odradzali, ze względu na małą pojemność akumulatora.

Polecali raczej blokadę na tarczę z alarmem.

W sumie to rzeczywiście - blokada wydawałaby się bezpieczniejsza, ale z drugiej strony... alarm wygodniejszy zlosnik.gif

Do tego - blokadę można pewnie łatwo ściągnąć, a alarm zawsze może mieć opcję odcięcia zapłonu (nie wiem na ile łatwo to pominąć w motocyklu).

Nie wiem też czy w R6 będzie gdzie wcisnąć centralkę hehe.gif

3. Jaki jest dopuszczalny (ew. jeśli to niedopuszczalne to co może być przyczyną) luz na manetce gazu?

Mam tak z 5 mm "skoku jałowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 pytanka

> 1. W przyszłym tygodniu umówiłem się na serwis "przedsezonowy". [...]

> Coś jeszcze powinienem zlecić?

287571601-plan.jpg

Ściągnąć sobie "owners manual" i poczytać o pracach serwisowych.

> 3. Jaki jest dopuszczalny (ew. jeśli to niedopuszczalne to co może być przyczyną) luz na manetce gazu?

> Mam tak z 5 mm "skoku jałowego...

287571601-rollgaz.jpg

post-80280-14352523419409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Alarm.

> Waham się - myślałem o założeniu alarmu, który wyłby gdyby ktoś chciał sobie na ulicy usiąść na

> mojej "zabawce". W sklepie-serwisie - raczej odradzali, ze względu na małą pojemność

> akumulatora.

> Polecali raczej blokadę na tarczę z alarmem.

> W sumie to rzeczywiście - blokada wydawałaby się bezpieczniejsza, ale z drugiej strony... alarm

> wygodniejszy

> Do tego - blokadę można pewnie łatwo ściągnąć, a alarm zawsze może mieć opcję odcięcia zapłonu (nie

> wiem na ile łatwo to pominąć w motocyklu).

> Nie wiem też czy w R6 będzie gdzie wcisnąć centralkę

Kupiłem i zamontowałem TAKI alarm. Kluczyki "scyzoryki" - dorobiłem groty wg mojego kluczyka - mam stare moto bez immo. Spełnie swoją rolę ok.gif. Trącenie motocykla i alarm ostrzega pojedynczym wyjcem i mignięciem kierunków. Kolejna próba - wyje i to głośno!!!. Wsadzenie klucza w stacyjkę bez rozbrojenia alarmu - wyje, ktoś usiądzie - wyje. IMO działa jak należy, a pieniądze niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powinieneś zacząć od zerknięcia na przebieg -> książka serwisowa -> co zostało już zrobione -> co trzeba zrobić przy danym przebiegu.

5mm to za dużo, trzeba podregulować ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem i zamontowałem TAKI alarm. Kluczyki "scyzoryki" - dorobiłem groty wg mojego kluczyka -

> mam stare moto bez immo. Spełnie swoją rolę . Trącenie motocykla i alarm ostrzega pojedynczym

> wyjcem i mignięciem kierunków. Kolejna próba - wyje i to głośno!!!. Wsadzenie klucza w

> stacyjkę bez rozbrojenia alarmu - wyje, ktoś usiądzie - wyje. IMO działa jak należy, a

> pieniądze niewielkie.

CZyli polecasz hmm.gif zakładam taki i ja zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CZyli polecasz zakładam taki i ja

Działa, kosztuje mało, IMO spełnia zadanie. Gówniarza odstraszy, zawodowiec i tak się na moje moto nie połaszczy zlosnik.gif. Inna sprawa, że jak ktoś bardzo będzie chciał zajumać sprzęt, to choćbyś miał blokady, łańcuchy i alarmy, to i tak wezmą zlosnik.gif.

Jak zostawiam moto w garażu na dłużej (np. tydzień) to nie uzbrajam alarmu, bo wtedy faktycznie może wyżreć akumulator. Jak trzymam pod blokiem, to nie było nigdy problemu - ale wtedy jeżdżę codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działa, kosztuje mało, IMO spełnia zadanie. Gówniarza odstraszy, zawodowiec i tak się na moje moto

> nie połaszczy . Inna sprawa, że jak ktoś bardzo będzie chciał zajumać sprzęt, to choćbyś miał

> blokady, łańcuchy i alarmy, to i tak wezmą .

No to prawda niestety

> Jak zostawiam moto w garażu na dłużej (np. tydzień) to nie uzbrajam alarmu, bo wtedy faktycznie

> może wyżreć akumulator. Jak trzymam pod blokiem, to nie było nigdy problemu - ale wtedy jeżdżę

> codziennie.

Ja potrzebuję tak aby zostawić moto gdzieś na noc tak raz czy dwa. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alarm tej firmy (STIG) tylko model w którym kluczyk jest "stały" - nie scyzoryk. Za to jest wyraźnie mniejszy. Grot wymienny, można dorobić ale ja tego nie robiłem tylko mam jak brelok.

Co do działania alarmu to spisuje się super - mam go dopiero od ubiegłego roku. Na forach opinie ma bardzo dobre.

Założyłem alarm oczywiście z myślą o "amatorce" a nie przygotowanym złodzieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem przeciwnikiem alarmów, ale:

- jeśli mowa o alarmach stricte motocyklowych to po pierwsze centralka takiego alarmu jest niewielkich rozmiarów, po drugie taki alarm np. 48h od uzbrojenia, podczas bezczynności, przechodzi w stan hibernacji, czyli nadal czuwa, ale pobiera znacznie mniejszą ilość prądu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montujemy meta legos. na kilkadziesiąt zamontowanych z dwoma może trzema był jakiś kłopot. wymienione na nowe.

odcinania pompy czy zapłonu nie stosujemy. chyba że na wyraźne życzenie klienta.

to tylko elektronika i może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie - wyprzedzanie, w zakręcie.

jak mają ukraść to ukradną ... nawet z wyjącym alarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to prawda niestety

> Ja potrzebuję tak aby zostawić moto gdzieś na noc tak raz czy dwa.

Moja hulajnoga parkowala prawie cały sezon na parkingu pod blokiem. Jak zapowiadało się kilka dni deszczu odprowadzalem do garażu. Pod blokiem uzbrajam alarm, ale też zapinam łańcuch przez koło. zlosnik.gif Imo warto dołożyć coś takiego. Koszt to kilka piw i ze2-3h zabawy przy moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Odgrzeję kotleta. Założył bym do Yamaszki jakiegoś wyjca. Ale co, to nie wiem. Te STIGi są tylko

> takie

> a może nie warto przepłacać i kupić taki???

W pierwszym przypadku odpada Ci latajacy i obijajacy sie pilot o kierownice czy inna czesc motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pierwszym przypadku odpada Ci latajacy i obijajacy sie pilot o kierownice czy inna czesc

> motocykla.

Kupiłem do swojego dziadka TAKI alarm i też nie mam problemu z latającymi breloczkami. Kosztował grosze, spełnia swoje zadanie. Niestety w tej chwili sprzedawca, od którego kupiłem ten alarm i inne samochodowe (stig.pl) nie ma żadnych aukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzeję kotleta. Założył bym do Yamaszki jakiegoś wyjca. Ale co, to nie wiem. Te STIGi są tylko

> takie

> a może nie warto przepłacać i kupić taki???

Ja nikogo nie chcę przekonywać do czegoś innego bo widzę grono zwolenników chińszczyzny za 39 zł i jeszcze mnie zjedzą ale mój pierwszy alarm to była właśnie super hiper allegrowa chińszczyzna. Po pierwszym dużym deszczu wylałem ze środka wodę, wyżarło mi akumulator, dobrze, że nie padł zupełnie. Potem zainwestowałem w alarm z homologacją i pomimo ceny kilka razy wyższej czułem się po prostu szczęśliwy wiedząc, że dobrze wydałem pieniądze. Po coś ta homologacja jest, coś ona oznacza i naprawdę czuć wielką różnicę. W ogóle dziwię się, że tu, gdzie chociażby w samą odzież idą tysiące i takie koszty są zupełnie akceptowalne, to poleca się wpinanie w instalację elektryczną (i decydowanie tym samym o mobilności sprzętu) jakiegoś guano z kolorowymi diódkami, gadżeciarskimi pilotami i jakże potrzebną funkcją odpalania z pilota. Żenada facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nikogo nie chcę przekonywać do czegoś innego bo widzę grono zwolenników chińszczyzny za 39 zł i

> jeszcze mnie zjedzą ale mój pierwszy alarm to była właśnie super hiper allegrowa chińszczyzna.

> Po pierwszym dużym deszczu wylałem ze środka wodę, wyżarło mi akumulator, dobrze, że nie padł

> zupełnie. Potem zainwestowałem w alarm z homologacją i pomimo ceny kilka razy wyższej czułem

> się po prostu szczęśliwy wiedząc, że dobrze wydałem pieniądze. Po coś ta homologacja jest, coś

> ona oznacza i naprawdę czuć wielką różnicę. W ogóle dziwię się, że tu, gdzie chociażby w samą

> odzież idą tysiące i takie koszty są zupełnie akceptowalne, to poleca się wpinanie w

> instalację elektryczną (i decydowanie tym samym o mobilności sprzętu) jakiegoś guano z

> kolorowymi diódkami, gadżeciarskimi pilotami i jakże potrzebną funkcją odpalania z pilota.

> Żenada

A co polecisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co polecisz??

Silicon MCA. Ma zintegrowaną syrenę, naprawdę jest wodoszczelny, ma zgrabne i lekkie piloty z bardzo pomysłowym przełącznikiem- przesuwasz na off i pilot przestaje działać, możesz go śmiało umieszczać tam, gdzie jest ryzyko mimowolnego wciskania przycisków ok.gif

EDIT:

moja przygoda z RTX

tu polecałem silicon MCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silicon MCA. Ma zintegrowaną syrenę, naprawdę jest wodoszczelny, ma zgrabne i lekkie piloty z

> bardzo pomysłowym przełącznikiem- przesuwasz na off i pilot przestaje działać, możesz go

> śmiało umieszczać tam, gdzie jest ryzyko mimowolnego wciskania przycisków

> EDIT:

> moja przygoda z RTX

> tu polecałem silicon MCA

A jak wygląda jego prądożerność??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wygląda jego prądożerność??

TUTAJ masz jakieś dane. Ogólnie to mogę napisać, że tego się nie zauważa. Ostatnio pytałem o akumulator, który mi padł zupełnie poniżej miesiąca od zakupu. Z tym alarmem w poprzednim skuterze dwa tygodnie postoju to nic niezwykłego, siadałem, odpalałem i nie było tematu, że aku wymęczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TUTAJ masz jakieś dane. Ogólnie to mogę napisać, że tego się nie zauważa. Ostatnio pytałem o

> akumulator, który mi padł zupełnie poniżej miesiąca od zakupu. Z tym alarmem w poprzednim

> skuterze dwa tygodnie postoju to nic niezwykłego, siadałem, odpalałem i nie było tematu, że

> aku wymęczone.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.