Skocz do zawartości

Idealna Vectra - do oceny


zubu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ jestem mocno zainteresowany Oplem Vectrą B 1.8 16V proszę o pomoc czy warto pojechać prawie 300km po taki egzemplarz? Może ktoś widział lub jest w stanie podjechać obejrzeć auto z bliska? Wiem, że handlarz ale ze zdjęć wygląda obiecująco, także po rozmowie telefonicznej jestem na plus ale, no właśnie nie chcę jechać na darmo i być zawiedzionym.

Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ponieważ jestem mocno zainteresowany Oplem Vectrą B 1.8 16V proszę o pomoc czy warto pojechać

> prawie 300km po taki egzemplarz? Może ktoś widział lub jest w stanie podjechać obejrzeć auto z

> bliska? Wiem, że handlarz ale ze zdjęć wygląda obiecująco, także po rozmowie telefonicznej

> jestem na plus ale, no właśnie nie chcę jechać na darmo i być zawiedzionym.

> Dziękuję z góry za pomoc.

ogłoszenie jak u typowego mirka, auto 15 lat, idealne, piękne, nic nie puka nic nie stuka. Ja bym nawet 50km nie jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ponieważ jestem mocno zainteresowany Oplem Vectrą B 1.8 16V proszę o pomoc czy warto pojechać

> prawie 300km po taki egzemplarz? Może ktoś widział lub jest w stanie podjechać obejrzeć auto z

> bliska? Wiem, że handlarz ale ze zdjęć wygląda obiecująco, także po rozmowie telefonicznej

> jestem na plus ale, no właśnie nie chcę jechać na darmo i być zawiedzionym.

> Dziękuję z góry za pomoc.

Cena by wskazywała że samochód może być dobry. Zapytaj czy podpisze się na umowie pod bezwypadkowością i przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogłoszenie jak u typowego mirka, auto 15 lat, idealne, piękne, nic nie puka nic nie stuka. Ja bym

> nawet 50km nie jechał.

Pytanie co może być nie tak jeśli po pomiarze czujnikiem będzie wszystko OK? Autko będzie jechało super? confused.gif

Co jeszcze można w tym samochodzie sprawdzić? Miałem już taką Vectrę i nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena by wskazywała że samochód może być dobry. Zapytaj czy podpisze się na umowie pod

> bezwypadkowością i przebiegiem.

No właśnie cena ani duża ani mała. Z tą bezwypadkowością i przebiegiem na umowie to tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ponieważ jestem mocno zainteresowany Oplem Vectrą B 1.8 16V proszę o pomoc czy warto pojechać

> prawie 300km po taki egzemplarz? Może ktoś widział lub jest w stanie podjechać obejrzeć auto z

> bliska? Wiem, że handlarz ale ze zdjęć wygląda obiecująco, także po rozmowie telefonicznej

> jestem na plus ale, no właśnie nie chcę jechać na darmo i być zawiedzionym.

> Dziękuję z góry za pomoc.

jak pojedziesz 300 km po auto za 8 kpln to i tak go kupisz i tak, bo ci głupi by było wracać z pustymi rencyma biglaugh.gif

jak Ci powiedzą na AK że dobre, pojedziesz i się okaże niedobre to i tak go kupisz, więc po co pytasz? biglaugh.gif

ja bym wziął: truchło jak inne z tego rocznika, ale przynajmniej umyta i wysprzątana biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie cena ani duża ani mała. Z tą bezwypadkowością i przebiegiem na umowie to tak można?

Można.

Czujnik to nie wszystko, zabierz rozum ze sobą, a najlepiej kogoś kto się trochę zna i na chłodno oceni stan auta, żebyś nie kupował pod wpływem emocji. Popatrz czy nie ma dużo rdzy, na nadkolach może być grubsza warstwa bo zaprawki mogły być robione, popatrzeć czy podłużnice całe, jak będzie miernik to słupki czy nie są ze szpachli, silnik benzynowy dość prosty, więc test "w trasie" powinien dać pogląd na jego stan, zabrać na OSKP żeby sprawdzili zawieszenie i hamulce (koszt 30-50zł) i jak nie będzie wielkich przeciwwskazań to brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300km (razem 600) po auto za 8 tysięcy, czyś ty zwariował do reszty?

"Auto posiada oryginalne tablice gratis ubezpieczenie na drogę do domu" - czyli jak chcesz jechać spokojnie to raz po zakup, a potem drugi raz po auto = 1200 km, w tym 300 dwoma autami, czyli 1500km. sciana.gif

PS jak będziesz jechać posłuchaj czy nie słychać "chrup, chrup" i "mniam, mniam". W pierwszym wypadku ruda wcina ci auto, a w drugim silnik olej. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ jestem mocno zainteresowany Oplem Vectrą B 1.8 16V proszę o pomoc czy warto pojechać

Widzę, że ten sam sprzedawca ma jeszcze kilka samochodów na sprzedaż i we wszystkich opisy dość podobne m.in. "bardzo przyjemne przyśpieszenie" hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ponieważ jestem mocno zainteresowany Oplem Vectrą B 1.8 16V proszę o pomoc czy warto pojechać prawie 300km po taki egzemplarz?

Ujmę, to tak: ja osobiście lubię jeździć na wycieczki i zdarzało mi się robić po 800km tylko po to, żeby zawinąć się na pięcie na sam widok "perełki", ale -na Boga- przeczytaj jeszcze raz ten opis grinser006.gif Dawno już nie widziałem takiego nagromadzenia stereotypowych tekstów handlarza-Mirka zlosnik.gif

Witam, mam na sprzedanie przepiękną , wyjątkową , absolutnie bezwypadkową , sprowadzoną i opłaconą Vectrę. Opel w stanie idealnym, wyszukanym, wyjątkowym. Auto wygląda i jeździ jak nowe i nie ma w tym grama przesady. Jest absolutnie bezwypadkowe, z absolutnie oryginalnym bardzo małym przebiegiem potwierdzonym oryginalną książką serwisową. Przyjechała z Niemiec gdzie miała jednego właściciela pana z 1949roku, jeden jedyny wpis w briefie. Cały czas serwisowane , wymieniane wszystkie elementy na bieżąco, silnik w doskonałej kondycji, pali na dotyk, nie puść najmniejszego dymka czy zimny czy ciepły, rurka wydechowa czysta bez grama osadu, sam silnik suchy nie myty bez najmniejszego wycieku, zawieszenie sztywne bez luzów czy stuków, prowadzi się idealnie ma bardzo przyjemne przyśpieszenie, przy umiarkowanym zużyciu paliwa, pali średnio 7-8 litrów. Całe bogate wyposażenie absolutnie sprawne, a wnętrze to po prostu gabinet, bez oznak zużycia , fotele gruby welur, jak nowe, kierownica , podsufitka wszystko idealne ! Po wymianie tarcz i klocków hamulcowych, oleju w silniku, amortyzatorów przednich, nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Lakier oryginalny bez rys i zagniotków, lśni jak nowy, bez najmniejszej kapeczki korozji, nadkola , ranty wszystko oryginał, felgi aluminiowe bez rys. Bardzo ładne opony. Takich Vectr po prostu już nie ma, zapraszam z najodleglejszych miejscowości w kraju, proszę również nie dzwonić z rozterkami sercowymi że gdzieś ktoś kiedyś widział taką za 6 tys, ( jechać, oglądać, kupować) to auto to inna liga, dla najwybredniejszego klienta. Posiadam, wszystkie dokumenty, książki, książką serwisową, dwa kpl. kluczyków, samochód jest po wszystkich opłatach, pozostaje koszt zarejestrowania w swoim wydziale komunikacji ( ok 250zł), nie tracicie państwo czasu i nerwów związanych z załatwianiem formalności i opłatami auta sprowadzonego z zagranicy, wystawiam fakturę, udostępniam profesjonalny czujnik pomiaru grubości lakieru.Auto posiada oryginalne tablice gratis ubezpieczenie na drogę do domu. Serdecznie zapraszam do obejrzenia i na jazdę próbną, gwarantuję że warto.

Ten samochód nie były w opisanym stanie nawet na zdjęciach w prospekcie reklamowym 15-lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 300km (razem 600) po auto za 8 tysięcy, czyś ty zwariował do reszty? ... <

Ja zwariowałem, w ciągu ostatnich pięciu lat dwa razy jeździłem z Piły pod Olsztyn (po Uno z LPG oraz Punto II z LPG). W każdym przypadku auto kupiłem.

EDIT: Jeszcze wcześniej pojechałem do Piotrkowa Tryb. po Stilona ok.gif1.4, który później służył mi bezawaryjnie przez 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zwariowałem, bo pojechałem raz z Warszawy do Olsztyna do Poloneza, ostatnio też zwariowałem, bo pojechałem pod Poznań, też po Poloneza hehe.gif I kupiłem oba. I do dziś je mam hehe.gif

Ale tej Vectry bym nie kupił.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że lepiej najtańsze, ale nowe. To przesada.

Ale jeżeli chcę kupić auto X, to rozsądnie by było, gdyby było mnie stać na najdroższe modele z danego rocznika, z danym silnikiem, kupione w polskim salonie, ze znanym pochodzeniem. Jeśli nie stać mnie na takie auto, to kupuję tańsze.

Są czy to na motoall, czy na tablicy, egzemplarze polskie, od prywatnych właścicieli. Może nie są tak wypicowane, ale wolałbym kupić takie niż to z ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzyznam, ze taki opis to jakby ktos mi napisal

"frajerze tak odpicuje bryke i tak napisze ze Ci wara opadnie i kupisz to auto emocjami " !!!

Dobre auto sprzeda sie po znajomych, dobremu auto wystarczy kilka zdan i zdjec.

A tu ohy i ahy w kazdym zdaniu, prawie mozna sie podniecic:)))

Zadzwon i zapytaj: Panie jaki walek z tym autem jest?

15 lat i ryski nie ma? hmm......od samej gabki lakier sie rysuje chyba ze polerke zrobili ale ale...

polerka ze 200 (po taniosci)

nowe hamulce, opony tip top, wszystko wymienione i do zyda???

cos tu nie gra.

Zgodze sie ze 116 tys km to niewiele, mam lanosa 260 tys po polsce i zawieszenie w oryginale i niewiele stuka, a wnetrze jakbym wypral to jak nowe .

Tylko ta IGLA zastanawia w V B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie co może być nie tak jeśli po pomiarze czujnikiem będzie wszystko OK? Autko będzie jechało

> super?

> Co jeszcze można w tym samochodzie sprawdzić? Miałem już taką Vectrę i nie mam pomysłu.

15 letni samochód czujnikiem czy wy ludzie na glowe poupadaliscie przeciez to oczywiste ze 50 razy mogl byc malowany (i o niczym to nie swadczy) chyba ze dziadek lekarz pod kocem trzymal ale to nie pasat w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 15 letni samochód czujnikiem czy wy ludzie na glowe poupadaliscie przeciez to oczywiste ze 50 razy

> mogl byc malowany (i o niczym to nie swadczy) chyba ze dziadek lekarz pod kocem trzymal ale to

> nie pasat w sumie

Malowany to jedno, a spawany z 2 to drugie, czy z wstawioną ćwiarą, a takich samochodów u nas pełno. Właśnie miernika używa się po to by ocenić jak mocno samochód był rozwalony, chyba nie chciałbyś mieć samochodu co ma słupki wyszpachlowane, bądź przeszczepiony dach z połową słupków?

Miernik to narzędzie wspomagające oko oglądającego i jest to tylko narzędzie, a nie wyrocznia i wyznacznik, odrzucenie takiej vectry bo będzie malowane parę elementów to śmiech, ale to co napisałem wyżej już takie śmieszne się nie wydaje, więc nie wiem czy to takie upadanie na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Malowany to jedno, a spawany z 2 to drugie, czy z wstawioną ćwiarą, a takich samochodów u nas

> pełno. Właśnie miernika używa się po to by ocenić jak mocno samochód był rozwalony, chyba nie

> chciałbyś mieć samochodu co ma słupki wyszpachlowane, bądź przeszczepiony dach z połową

> słupków?

W Vectrze B za 8 tys zł? hehe.gifok.gifLudzie,w jaką paranoję popadacie?To już taniej by było zrobić przekładkę z anglika niż dach wspawywać do Vectry B gdzie sama w sobie jest już chrupkiem jeśli chodzi o rdzę. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja...

kupilem podrdzewiale mondeo;) mk2 bezwypadkowe, z klima i gazem, wspomaganiem, elektryka za 3500 z 1997 roku... wlozylem w nie: 1200 hamulce tyl i przod, 1200 amory tyl + zawieszenie przod i jeszcze do zrobienia zawieszenie tyl tez cos kolo 1200 i rozrzad kolo 600 i zamierzam pojezdzic nim ze 3 lata bez dokladania;), ruda zajada powoli nadkola tyl, ale blacharz stwierdzil, ze nie ma sensu robic bo wytrzyma spokojnie te 3-4 lata... w lipcu tym mondeuszem wybieram sie do wenecji he he, mam nadzieje, ze da rade;). Od momentu zakupu kwiecien zeszlego roku najechalem nim bez problemowo kolo 30 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Vectrze B za 8 tys zł? Ludzie,w jaką paranoję popadacie?To już taniej by było zrobić przekładkę

> z anglika niż dach wspawywać do Vectry B gdzie sama w sobie jest już chrupkiem jeśli chodzi o

> rdzę.

Proponuję zmienić trochę myślenie. Wspawanie ćwiary w PL to szybsza naprawa niż naciąganie podłużnic tak by trzymało geo, samochodów naprawianych w ten sposób jest na rynku pełno, większość to te okazje cenowe, bo samochody takie dostawały całkę z TU, wypłacana była kasa, wrak szedł za grosze, a jak kowal pojętny to kupuje ćwiarę w cenie dobrej flaszki i w wolnej chwili lepi, potem lakierek, polerka i igła wyprodukowana w super cenie.

Co do wspawywania dachu-masz rację, przy takiej cenie samochodu jest to nie opłacalne, bo kowal musi mieć dużo więcej oleju niż przy przeszczepianiu ćwiary, ale gdzie jest napisane, że taka naprawa musiała być robiona teraz (przy wartości 5 czy 10 tys)?10 czy 14 lat temu ten samochód był dużo dużo droższy więc pokusa naprawy stawiała go w zupełnie innej pozycji. Naprawdę pisząc takie rzeczy po prostu jeszcze mało cudaków widziałeś w swoim życiu...A samochody są różne, tych ze szwami prostopadłymi po dachu i podłodze też nie brakuje, akurat z takimi drastikami miałem nieprzyjemność tylko 2 razy, jeden ze stanów i jeden europejczyk, od spodu na podłogę położone zabezpieczenie antykorozyjne żeby szwa nie widać było i dobrze że pod wykładzinę pod fotelem zajrzałem, bo 1 słupek tylny mi nie pasował, a tam piękny spaw zapaćkany silikonem, samochód dostał cały tył, bez dachu, łączony na słupkach. Wartość samochodu wtedy to jakieś 23 tys, kiedy była robiona naprawa-nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za bardzo podkręcony opis I ten przebieg taki mały. Zadzwoń do niego i powiedz, że chcesz kupić taką Vectrę ale z przebiegiem do 100 kkm i następnego, albo i tego samego, dnia będziesz miał z żądanym przebiegiem.

Znam takich handlarzy.

Ostatnio bardzo popularne jest wycinanie przez "Mirków" katalizatorów i wstawianie zwykłego łącznika elastycznego. Poszukaj lepiej auta kupionego w Polsce. I może z większym ale pewnym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z całym szacunkiem,ale parę lat temu pracowałem w zakładzie blacharsko-lakierniczym i nie raz

> spawaliśmy auto z dwóch w poprzek więc nie pisz mi,że mało widziałem.

To tym bardziej nie rozumiem podejścia zakładającego, że naprawy musiały być robione teraz, czyli przy niskiej wartości samochodu. Z resztą przy 8-10 tys jest wielu kombinatorów co to zrobi, bo wrak kupi za 1500-2000, części to max kolejny 1000 czy 1500, reszta to robocizna i czas, a finalnie zarobek. Poza tym nie rozumiem podejścia że jak samochód nie ma wielkiej wartości to oznacza, że mam kupować w ciemno?A przy kolizji może mieć to kolosalne znaczenie czy buda wytrzyma, czy złoży się jak harmonia bo był porządnie strzelony, lub odjedzie przód od tyłu bo był kiepsko zespawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję z góry za pomoc.

13L = FARBA ZEWNĘTRZNA,PATRZ TABELA FARB W PRZEDMOWIE DO KATALOGU MODELU

2F3 = RADIO,CAR 400

2H9 = SILNIK BENZYNOWY 18

2J5 = POKRYCIE,WNĘTRZE PODŁOGI,S/DELUX

80I = WNĘTRZE-CZARNY

A01 = SZYBA,ZABARWIONA

A31 = SZYBY STEROWANE ELEKTRYCZNIE

AG4 = SIEDZENIE PRZEDNIE,LEWE,REGULATOR WYSOKOŚCI,RĘCZNY

AG5 = SIEDZENIE PRZEDNIE,PRAWE,REGULATOR WYSOKOŚCI,RĘCZNY

AK5 = DLA PODUSZKI POWIETRZNEJ KIEROWCY I PASAŻERA

AP0 = DLA BOCZNEJ PODUSZKI POWIETRZNEJ,LEWEJ

AP1 = DLA BOCZNEJ PODUSZKI POWIETRZNEJ,PRAWEJ

AQ6 = SIEDZENIE PRZEDNIE,OPARCIE REGULOWANE

AR6 = PAS,SIEDZENIE TYLNE,ŚRODKOWY,TRÓJPUNKTOWY

AT0 = ZAGŁÓWEK,TYLNY,TKANINA,PEŁNY

AY3 = ZAGŁÓWEK,PRZEDNI,TKANINA,PEŁNY

AY5 = ZAGŁOWEK,TYLNY,TKANINA,ŚRODKOWY

C60 = KLIMATYZACJA

C68 = DLA KLIMATYZACJI ELEKTRONICZNEJ

C87 = LAMPKA CZYTANIA MAPY,TYLNA

C90 = LAMPKA DRZWI

CU3 = DLA FRANCJI

CU3

D09 = PODŁOKIETNIK,PRZEDNI,ŚRODKOWY

D64 = OSŁONA,PRZECIWSŁONECZNA,Z LUSTERKIEM OŚWIETALNYM,PASAŻERA

D74 = OSŁONA,PRZECIWSŁONECZNA,Z OŚWIETLANYM LUSTERKIEM,STRONA KIEROWCY

DL8 = LUSTERKO,ELEKTRYCZNE I OGRZEWANE,LEWE-PRAWE

GX8 = PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.74

K60 = ALTERNATOR,100A

LHD = KIEROWNICA PO LEWEJ

MG4 = RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW,5 BIEGOWA,SPORTY

N29 = KOŁO,JEZDNE,ALUMINIUM,6JX15

N33 = DLA ODCHYLANEJ KOLUMNY KIEROWNICY

N40 = WSPOMAGANIE MECHANIZMU KIEROWNICZEGO, NIEZMIENNY STOSUNEK WSPOMAGANIA

NA5 = EMISJA SPALIN,KATALIZATOR TRÓJDROŻNY,WARIANT 2

NC0 = WYPOSAŻENIE,UNIA EUROPEJSKA

NP5 = KOŁO KIEROWNICY,SKÓRA

OBC

QHL = OPONY,195/65 R 15-91H

T6C = PŁYTA WYKOŃCZENIA,WEWNĘTRZNA,STANDARDOWA,WARIANT 1

T96 = PRZEDNIE ŚWIATŁO PRZECIWMGIELNE

TN6 = AKUMULATOR,55AH

U07 = KLAKSON,FANFARA

U16 = PRZYRZĄD,OBROTOMIERZ

U83 = GŁOŚNIK,6

W1Y = DLA PRZYPADKU STEROWANIA RADIA NA KIEROWNICY

W4J = CD

W4Y

W6H = WYKOŃCZENIE,TKANINA,ULTRA DELUXE

W8X = CZĘŚCI DODATKOWE,INSTALACJA RADIA

WD4 = IDENT.PUNKT EFEKTYWNY CON.

XA3 = OPEL

XK2 = DLA FRANCJI

Z0W = DLA FRANCJI

Z1C = ŚWIATŁO KOPUŁY

Z2H = CAMPAIGN,93/2

Z2T = TABLICZKA Z NAPISEM 100 LAT OPLA

Auto na rynek francuski, w ogłoszeniu pisze że od dziadka niemca. Zapytaj co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto na rynek francuski, w ogłoszeniu pisze że od dziadka niemca. Zapytaj co i jak

Czepiasz sie:)

Niemiec pewnie mial wille na lazurowym i taniej we francji kupil i malo jezdzil:)

ino 8 tkm rocznie, hehe

ale swoja droga na oko tip top i klimatronic jakis tam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jeździ prosto - weź na stacje kontroli pojazdów i kupuj jak ci odpowiada. Nie ma co kombinować bo to i tak używane auto i tak wsadzisz w nie kasę zlosnik.gif

Mi się wydaje ogólnie drogo za ten rocznik i taki silnik. Pug'a 406 byś wychaczył lepsze w tej cenie i nie zje go rdza napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź czy jeździ prosto - weź na stacje kontroli pojazdów i kupuj jak ci odpowiada. Nie ma co

> kombinować bo to i tak używane auto i tak wsadzisz w nie kasę

> Mi się wydaje ogólnie drogo za ten rocznik i taki silnik. Pug'a 406 byś wychaczył lepsze w tej

> cenie i nie zje go rdza napewno.

W 406 też rdzewieją progi, maska...Każdy kupuje to co mu się podoba, pug tak jak i opel ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.