Skocz do zawartości

Naprawa wgniotki przez szybką zmianę temperatur


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na Youtube można znaleźć filmiki gdzie wgniecenia

naprawia się za pomocą suszarki/opalarki i sprężonego powietrza.

Czy to faktycznie ma szanse zadziałać?

Jeśli tak to czy trzeba na coś zwrócić uwagę?

Np do jakiej temperatury można podgrzać bezpiecznie lakier?

PS wpisałem w szukajkę wgniotki+powietrze i nic nie znalazło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój ojciec, tak się uparł że wyciągnął wgniotkę parkingową uchwytem od nawigacji

ja kiedyś wyciągałem tym zestawem co wkleiłeś

Generalnie za taką kwotę można polecić - odrobina wprawy i na w marę płaskich powierzchniach nie ma śladu.

Uważać trzeba aby nie przesadzić, bo raz zrobiłem w drugą stronę, no i temperatura otoczenia też ma znaczenie, bo inaczej plastikowy klej nie trzyma, albo trzyma za mocno cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te przyssawki sie nie sprawdzily.Zreszta musialem przerobic mocowanie,bo mialem plastikowy ten stelaz i do dupy sie nadaje.

Jednak mimo wszystko to nic nie dalo,ale blacha dosc gruba bo na drzwiach.

Moze na cienkich blachach efekt bedzie lepszy.

Grzanie opalarka + zamrozonym powietrzem ze sprayu tez sie nie spr.

Profesjonalne hmmmm spotery? czy jak sie tam nazywaja te urzadzenia do wyciagania kosztuja konkret pieniadze i trzeba miec wprawe.

Generalnie osobiscie szukaj firmy,ktore sie tym zajmuja.Zaplacisz i masz z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie te przyssawki sie nie sprawdzily.Zreszta musialem przerobic mocowanie,bo mialem plastikowy

> ten stelaz i do dupy sie nadaje.

> Jednak mimo wszystko to nic nie dalo,ale blacha dosc gruba bo na drzwiach.

U mnie to samo, tyle że z maską. A próbowałem nawet zamrażaczem, który kosztował siedem dych.

W końcu zawiozłem auto do majstra i on też stwierdził, że na takim elemencie to bez szpachlowania się nie obejdzie. A wgniotek naprawdę niepozorny.

> Moze na cienkich blachach efekt bedzie lepszy.

> Grzanie opalarka + zamrozonym powietrzem ze sprayu tez sie nie spr.

> Profesjonalne hmmmm spotery? czy jak sie tam nazywaja te urzadzenia do wyciagania kosztuja konkret

> pieniadze i trzeba miec wprawe.

> Generalnie osobiscie szukaj firmy,ktore sie tym zajmuja.Zaplacisz i masz z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem jedną wgniotkę wyciągnąć , podgrzewałem zamrażałem i lipa frown.gif , takżę dużo czasu stracone , a efekt w moim przypadku żaden frown.gif , ale jak to mówią ten kto próbuje to wiesz smile.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to faktycznie ma szanse zadziałać?

Nie - nie ma. Ja kilka lat temu zrobiłem taką próbę, bo ktoś mi czymś uderzył w błotnik (podobno w tej okolicy chodził jakiś screwy.gif który uszkadzał samochody jak zaparkowały na jego miejscu). Wgniecenie było nieduże i miało dość łagodne krawędzie, więc postanowiłem spróbować. Mocno rozgrzałem lakier, a potem obficie spryskałem spręzonym powietrzem z puszki iiii yikes.gif . . . . . . . . . . . . . . . . nic pad.gif Wyglądało to efektownie, ale efektywne nijak nie było - wgniotka jak była tak i została no.gif

W końcu pojechałem do zakładu, który tym się zajmuje i "zniknęli" wgniotkę. Chyba nawet 100 zł nie zapłaciłem.

> PS wpisałem w szukajkę wgniotki+powietrze i nic nie znalazło...

jakbyś wpisał removing dents with compressed air, to pewno byś coś znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie te przyssawki sie nie sprawdzily.Zreszta musialem przerobic mocowanie,bo mialem plastikowy

> ten stelaz i do dupy sie nadaje.

> Jednak mimo wszystko to nic nie dalo,ale blacha dosc gruba bo na drzwiach.

Ja to robiłem z 5 lat temu na Clio 2004r - a on ma blachy jak folia aluminiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój ojciec, tak się uparł że wyciągnął wgniotkę parkingową uchwytem od nawigacji

Kilka wgniecen tym wyciagnalem łącznie z jednym ktore profesjonalista powiedział ze sie nie da i ze trzeba wymienić błotnik. Jak sie chce to sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to się robi tym zestawem?

Przyklejasz stopkę tym pistoletem na gorący klej do lakieru, mocujesz ramie i powoli kręcisz. Jak odpadnie to ponawiasz. I tak aż do skutku. Czasem kilka godzin zabawy nad jednym wgnieceniem, ale generalnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.