Skocz do zawartości

Piaskowane, szkiełkowane - jak to jest wykończone???


SzefSzefow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, potrzebuję wykończyć brakujące elementy bransolety tak jak tu (środkowa część):

287601160-zdj%EAcie.JPG

Na początku postawiłem na to, że zostało to wypiaskowane, podesłałem do piaskowania, gdzie użyto różnego rodzaju piasku i później polerki, jednak element stał się ciemniejszy, a struktura zupełnie nieprzypominająca oryginalnej (po lewej wypiaskowane i wypolerowane, po prawej oryginał):

287601160-DSC_0953.jpg

Podobno nie jest to też wyszkiełkowane, padło na frezowanie, ale ja ja z góry odrzucam hmm.gif

Już kończą mi się pomysły sciana.gif

Spotkaliście się z czymś takim??? hmm.gif

post-30274-14352523601643_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pewien problem, potrzebuję wykończyć brakujące elementy bransolety tak jak tu (środkowa część):

> Na początku postawiłem na to, że zostało to wypiaskowane, podesłałem do piaskowania, gdzie użyto

> różnego rodzaju piasku i później polerki, jednak element stał się ciemniejszy, a struktura

> zupełnie nieprzypominająca oryginalnej:

> Podobno nie jest to też wyszkiełkowane, padło na frezowanie, ale ja ja z góry odrzucam

> Już kończą mi się pomysły

> Spotkaliście się z czymś takim???

Wygląda jakby to był odlew.

Faktura jest nadana poprzez kształt formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda jakby to był odlew.

> Faktura jest nadana poprzez kształt formy.

o tym nie pomyślałem... hmm.gif

jednak każdy z tych dziwnie wykończonych liknów składa się z 2 części górna jest wykończona w ten przedziwny wzorek, dolna wypolerowana - gdyby był to odlew graniczne odcięcie byłoby w tym samym miejscu a nie jest, dodatkowo, każdy musiałby mieć ten sam wzór hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o tym nie pomyślałem...

> jednak każdy z tych dziwnie wykończonych liknów składa się z 2 części górna jest wykończona w ten

> przedziwny wzorek, dolna wypolerowana - gdyby był to odlew graniczne odcięcie byłoby w tym

> samym miejscu a nie jest, dodatkowo, każdy musiałby mieć ten sam wzór

Wygląda jakby to było wygięte z jednego kawałka, może zrób lepsze zdjęcia.

co do faktury, nie wykonują z jednej formy, pewnie robią po kilka, kilkadziesiąt za jednym razem. Nie mam takiego doświadczenia, ale faktura wygląda na zrobioną elektroerozyjnie, ale bardziej stawiałbym na trawienie chemiczne (oczywiscie obróbka formy a nie pojedynczego elementu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm... czyli nie mam szans aby dorobic cokolwiek podobnego

Elekrolit w żelu (może być wytrawiacz dentystyczny) prostownik i do dzieła. Jeden biegun od elementy(chyba +) drugi do cienkiej igły i rzeźbisz dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda jakby to było wygięte z jednego kawałka, może zrób lepsze zdjęcia.

tak, to jest wygięte z jednego kawałka, ale same elementy (nie wykończone w taki sposób a satynowane mam)

> co do faktury, nie wykonują z jednej formy, pewnie robią po kilka, kilkadziesiąt za jednym razem.

> Nie mam takiego doświadczenia, ale faktura wygląda na zrobioną elektroerozyjnie, ale bardziej

> stawiałbym na trawienie chemiczne (oczywiscie obróbka formy a nie pojedynczego elementu).

fakt, przeciez nikt by sie nie bawił w jedną formę wink.gif

jeśli w gre wchodzi forma to nie mam szans już cokolwiek z tym zrobić sick.gif

kolejne zdjęcie w tym jeden element z błędem o którym wspominałem, ale równie dobrze maszyna zaginająca elementy po odlaniu mogła źle ten zagiąć niewiem.gif

287601243-zdj%EAcie%283%29.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, to jest wygięte z jednego kawałka, ale same elementy (nie wykończone w taki sposób a

> satynowane mam)

> fakt, przeciez nikt by sie nie bawił w jedną formę

> jeśli w gre wchodzi forma to nie mam szans już cokolwiek z tym zrobić

> kolejne zdjęcie w tym jeden element z błędem o którym wspominałem, ale równie dobrze maszyna

> zaginająca elementy po odlaniu mogła źle ten zagiąć

jakiś tekst wink.gif

Poproś o lepsze zdjęcie zlosnik.gif ale to chyba ten wzór wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zaznaczam że się na tym nie znam ...

Ale czy to nie są elementy wykonane technologią malowani proszkowego farbą strukturalną ? ( proszkowane są tak ogrodzenia )

Znalazłem nawet wzorniki podobne do faktury tego elementu http://www.kerix.pl/schody/wykonczenia-schodow.html ( to tylko przykład z pana googla - nie mam z tym nic wspólnego )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.