Skocz do zawartości

Czy żona może zarejestrować za mnie pojazd?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Kupiłem pojazd nowy na siebie. Czy żona może go zarejestrować za mnie w Wydziale Komunikacji?

Upoważnienie to za mało. Na pewn o będzie potrzeby jeszcze Twój dowód osobosty lub jego kopia. Czy coś jeszcze, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Kupiłem pojazd nowy na siebie. Czy żona może go zarejestrować za mnie w Wydziale Komunikacji?

Rejestrowalem w BI za zone z jej pisemnym upowazenieniem.

Podejrzewam, ze w kazdym WK paniusie moga miec swoje widzimisie, ale powinno dac rade ok.gif

PS. Nie pamietam jak to bylo z DO, na pwno go mialem, ale czy pokazywalem niewiem.gif (na upartego to chyba nie wolno nawet czyjegos DO miec hmm.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o Art. 275 KK słyszał?

W styczniu żona rejestrowała na mnie samochód. Miała upoważnienie i był też potrzebny dowód. Żeby dokończyć rejestrację musiałem przyjechać z dowodem, żeby pani w WK spisała sobie z niego jakieś dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Kupiłem pojazd nowy na siebie. Czy żona może go zarejestrować za mnie w Wydziale Komunikacji?

U mnie wystarczy samo upoważnienie, nawet mają specjalny druk coby kliennci nie musieli za bardzo szarych komórek wysilać. Ale na wszelki wypadek zadzwoń do swojego WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy żona może go zarejestrować za mnie w Wydziale Komunikacji?

Tak, może. Potrzebne jest upoważnienie które załatwiasz Ty osobiście (płatne coś koło 17 złotych) plus wymagane dokumenty do przedłożenia według wytycznych urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, może. Potrzebne jest upoważnienie które załatwiasz Ty osobiście (płatne coś koło 17 złotych)

> plus wymagane dokumenty do przedłożenia według wytycznych urzędu.

Co do 17zl to rozchodzi sie chyba o roznice miedzy slowami upowaznienie, a pelnomocnictwo hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o Art. 275 KK słyszał?

Pls - nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo potem się taki błędny pogląd rozpowszechni. Ten przepis służy do czego innego. On dotyczy takiej sytuacji: byłbyś Henryk Brzuchaty a posługiwał się dowodem Bolesława Rozrzutnego w celu wykazania, że Ty, to nie Ty, tylko on wink.gif Ewentualnie - jeśli buchniesz komuś dowód.

Alee - dla rejestracji pojazdu oryginał dowodu osoby udzielającej pełnomocnictwa nie jest konieczny.

Ja rejestrowałem i na brata i na matkę. Miałem pełnomocnictwo (tak jak ktoś już zauważył, w najbliższej rodzinie nie ma opłaty skarbowej), dowód osobisty swój, zwykłą kserokopię dowodu osoby na którą rejestrowałem i oczywiście dokumenty pojazdu. W pełnomocnictwie trzeba wpisać że osoba X legitymująca się dowodem takim to a takim, udziela osobie Y legitymującej się dowodem takim to a takim, będącej żoną/mężem/ojcem/matką/bratem/siostrą, pełnomocnictwa do występowania i podejmowania wszelkich niezbędnych czynności w jej imieniu w postępowaniu administracyjnym związanym z rejestracją pojazdu takiego a takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawę załatwia mąż za żonę, lub dzieci za rodziców i odwrotnie to za upoważnienie się nie płaci. Ja załatwiałem nowy dowód rejestracyjny dla dziadków ( w dowodzie dziadek właściciel, babcia współwłaścicielka) i musiałem zapłacić 2 x 17zł za upoważnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.