Skocz do zawartości

Panele na podłogówce


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Za chwilę będę kładł panele na poddaszu użytkowym domu. Wszędzie mam ogrzewanie wodne podłogowe. Co dać pod panel? Są jakieś specjalne maty na podłogówkę? Wylewki mam z miksokreta, więc jest równo i gładko.....

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za chwilę będę kładł panele na poddaszu użytkowym domu. Wszędzie mam ogrzewanie wodne podłogowe. Co

> dać pod panel? Są jakieś specjalne maty na podłogówkę? Wylewki mam z miksokreta, więc jest

> równo i gładko.....

Tak, są specjalne podkłady na ogrzewanie podłogowe, z dziurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy folię na wylewkę też dawać?

kiedy masz robione wylewki? Czy podłogówka już działa? Folia to jest izolacja przeciwwilgociowa. Moim zdaniem na pewno warto ją dawać na parterze, na podłodze na gruncie. Na poddaszu, jeśli wylewki zdążyły już wyschnąć, wygrzałbym je jeszcze dla pewności przez jakiś czas podłogówką i nie dawał już folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za chwilę będę kładł panele na poddaszu użytkowym domu. Wszędzie mam ogrzewanie wodne podłogowe. Co

> dać pod panel? Są jakieś specjalne maty na podłogówkę? Wylewki mam z miksokreta, więc jest

> równo i gładko.....

folia obowiązkowo (wymóg producenta - chyba zawsze).

Podkład albo z dziurkowanej pianki albo kartonowy ASPRO. Ja wybrałem ten drugi ze względu na moim zdaniem lepsze przewodnictwo cieplne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedy masz robione wylewki? Czy podłogówka już działa? Folia to jest izolacja przeciwwilgociowa.

> Moim zdaniem na pewno warto ją dawać na parterze, na podłodze na gruncie. Na poddaszu, jeśli

> wylewki zdążyły już wyschnąć, wygrzałbym je jeszcze dla pewności przez jakiś czas podłogówką i

> nie dawał już folii

Wylewki zrobione w połowie grudnia. Od połowy stycznia do końca lutego ogrzewanie działało. Wylewki są już wysuszone. Panele kładę na poddaszu - ponad 70m2, na dole tylko jeden pokój ok. 15m2 i garderoba 6m2. Reszta dołu w płytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> folia obowiązkowo (wymóg producenta - chyba zawsze).

> Podkład albo z dziurkowanej pianki albo kartonowy ASPRO. Ja wybrałem ten drugi ze względu na moim

> zdaniem lepsze przewodnictwo cieplne.

ok.gifCzyli folię rozłożę. Taka zwykła, zółta folia, czy też jakaś specjalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wylewki zrobione w połowie grudnia. Od połowy stycznia do końca lutego ogrzewanie działało. Wylewki

> są już wysuszone. Panele kładę na poddaszu - ponad 70m2, na dole tylko jeden pokój ok. 15m2 i

> garderoba 6m2. Reszta dołu w płytkach.

wiesz, znajomy budowlaniec twierdzi, że wylewki schną pół roku. To znaczy tyle miesięcy ile mają cm grubości zlosnik.gif Ale inaczej też na pewno jak się je podgrzewa hmm.gif

W sumie folia jest tania, robota z rozłożeniem prawie żadna, ale jednak jak jest podłogówka i ma grzać, to może lepiej, żeby nie było kolejnej warstwy zawsze w jakimś stopniu blokującej ciepło. Tak mi się wydaje przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, znajomy budowlaniec twierdzi, że wylewki schną pół roku. To znaczy tyle miesięcy ile mają cm

> grubości Ale inaczej też na pewno jak się je podgrzewa

Wylewki z miksokreta to przecież prawie suche są w momencie robienia posadzki zlosnik.gif. IMO moja dawno wyschła - widzę po kolorze posadzki - im bardziej była sucha, tym jaśniejsza - tearaz praktycznie biała wink.gif

> W sumie folia jest tania, robota z rozłożeniem prawie żadna, ale jednak jak jest podłogówka i ma

> grzać, to może lepiej, żeby nie było kolejnej warstwy zawsze w jakimś stopniu blokującej

> ciepło. Tak mi się wydaje przynajmniej

Stąd też moje pytanie - nie chcę przesadzić z izolacją. Ale też nie chcę zrobić czegoś niezgodnie ze sztuką zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakaś z atestem. Ja mam akurat taką jakby niebieską. Jak gustujesz w żółtym, to kładź

Jak kładłem panele 8 lat temu w mieszkaniu, to polecili mi właśnie zółtą folię wink.gif i piankowe podkłady w arkuszach. Stąd też zapamiętałem kolor - ale to oczywiście nie wyznacznik. Kupię po prostu folię pod panele ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki

Ja ostatnio kładłem panele na poddaszu z wodną podłogówką.

Wylewka również z miksokreta ok.gif

- folia (konieczna do gwarancji panela)

- podkład perforowany ja dałem 2mm o taki KLIK KLIK zresztą panele też kupowałem na ich stronie bo w porównaniu do casto wychodziły połowę taniej wink.gif

- bardzo ważne żebyś zrobił dylatacje (fajnie spisują się odpowiednie kliny do tego przeznaczone)

- dobrze żeby same panele poleżały z 2 dni w pomieszczeniu gdzie będziesz je układał

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wylewki z miksokreta to przecież prawie suche są w momencie robienia posadzki . IMO moja dawno

> wyschła - widzę po kolorze posadzki - im bardziej była sucha, tym jaśniejsza - tearaz

> praktycznie biała

> Stąd też moje pytanie - nie chcę przesadzić z izolacją. Ale też nie chcę zrobić czegoś niezgodnie

> ze sztuką

Folia pod panelami nie jest do niczego potrzebna, ogranicza oddychanie płyty grzejnej. Producenci paneli wymyślają różne pseudotechnologie, najlepszym przykładem jest super izolujący podkład... z dziurami aby ciepło jednak przeszło. Ja dawałem pod najzwyklejsze panele tekturę falistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...jak położyć panele już wiem, dzięki. Ale problem się zrobił, bo nie mam co położyć hehe.gif

Żona zobaczyła w lutym w Castoramie panele na wysoki połysk, zrobiłem zdjęcie metki z nr katalogowym, by później kupic. Wtedy nie bardzo miałem jeszcze to gdzie trzymać. Jak teraz chcę kupić, to w całej Polsce podobno zostało i m 5 paczek tych paneli frown.gif

Czy ktoś wie, gdzie zakupić panele podłogowe AC4 o wysokim połysku w kolorze ciut jaśniejszym od koloru orzech (jak w dobrej cenie to może być i ten orzech 270751858-jezyk.gif)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś wie, gdzie zakupić panele podłogowe AC4 o wysokim połysku w kolorze ciut jaśniejszym od

> koloru orzech (jak w dobrej cenie to może być i ten orzech )????

Oblookaj ART-KAR.

Szukałem czegoś w stylu Parador Wine & Fruits i jako jedyny miał coś podobnego za rozsądne pieniądze. Kupiłem jeszcze emulatory sosny z głęboką fakturą i warstwą wyciszającą. Sprzedaje producenta mało dostępnego w Polsce i ma ciekawe wzory. Polecam. Oczywiście jak na panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oblookaj ART-KAR.

> Szukałem czegoś w stylu Parador Wine & Fruits i jako jedyny miał coś podobnego za rozsądne

> pieniądze. Kupiłem jeszcze emulatory sosny z głęboką fakturą i warstwą wyciszającą. Sprzedaje

> producenta mało dostępnego w Polsce i ma ciekawe wzory. Polecam. Oczywiście jak na panele.

Chodzi mi o panel o wysokim połysku.

To co chciałem kupic w Casto - ale się niestety spóźniłem. Cena była IMO rewelacyjna oslabiony.gif

DSC_0393.jpg

DSC_0394.jpg

Na foto nie widać - ale świeci się to jak psu... zlosnik.gif

Podlinkowany przez Ciebie sprzedawca chyba nie ma czegoś takiego w ofercie... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> folia obowiązkowo (wymóg producenta - chyba zawsze).

> Podkład albo z dziurkowanej pianki albo kartonowy ASPRO. Ja wybrałem ten drugi ze względu na moim

> zdaniem lepsze przewodnictwo cieplne.

Mam też tekturkę pod panelami w salonie i jest ok. Duża bezwładność układu, ale jak się dobrze wyizoluje glebę, to działa należycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś wie, gdzie zakupić panele podłogowe AC4 o wysokim połysku w kolorze ciut jaśniejszym od

> koloru orzech (jak w dobrej cenie to może być i ten orzech )????

Kup mat. Po ułozeniu smarujesz specjalnym impregnatem (za pomocą np mopa) dostepnym w Lerua. Kosztuje ok 65 zł.

Po smarowaniu podłoga błyszczy się jak wypolerowane jaja i przy okazji łącza paneli masz w 100% zabezpieczone przed wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup mat. Po ułozeniu smarujesz specjalnym impregnatem (za pomocą np mopa) dostepnym w Lerua.

> Kosztuje ok 65 zł.

> Po smarowaniu podłoga błyszczy się jak wypolerowane jaja i przy okazji łącza paneli masz w 100%

> zabezpieczone przed wilgocią.

I po nasmarowaniu jakimś mazidłem uzyskam taki efekt?

orzech-wysoki-polysk-radom.jpg

Nie sądzę 270751858-jezyk.gif a jeśli nawet - to nie bedzie to trwały efekt 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I po nasmarowaniu jakimś mazidłem uzyskam taki efekt?

> Nie sądzę a jeśli nawet - to nie bedzie to trwały efekt

dokladnie tak, lub bardzo zblizony. W liroju mieli duzy płat pomalowany tym mazidłem na połowie powierzchni. Mozna było porównac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.