Skocz do zawartości

Trawa na balkon


DEV

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście "sztuczna" - przerabiał ktoś temat?

mam spory balkon na ostatnim (III) piętrze w bloku, latem aż się chce na nim poleżakować, obecnie jak to zwykle - wykafelkowany. Chciałbym położyć na tym trawę żeby nie chodzić po kaflach, coś jest na rynku wartego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście "sztuczna" - przerabiał ktoś temat?

> mam spory balkon na ostatnim (III) piętrze w bloku, latem aż się chce na nim poleżakować, obecnie

> jak to zwykle - wykafelkowany. Chciałbym położyć na tym trawę żeby nie chodzić po kaflach, coś

> jest na rynku wartego uwagi?

a moze plytki drewniane?

28541:Podesty_drewnianethermojesion_tartak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście "sztuczna" - przerabiał ktoś temat?

> mam spory balkon na ostatnim (III) piętrze w bloku, latem aż się chce na nim poleżakować, obecnie

> jak to zwykle - wykafelkowany. Chciałbym położyć na tym trawę żeby nie chodzić po kaflach, coś

> jest na rynku wartego uwagi?

Dobra sztuczna trawa o ile dobrze pamiętam, kosztuje coś koło 90 zł za metr2. Taką za 30 sobie podaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w poprzednim mieszkaniu na beton cos takiego zapodalem ... jeden sezon uzywalem i dawalo rade a

> trawa byla najtansza jakas z obi.. kwestia odwodnien itp jesli jest ok to ok nawet

> estetycznie to wygladalo i bosa noga mozna spokojnie bylo chodzic

o to mi właśnie chodzi, w domu podłogę mam z desek, często biegam na boso, chciałbym móc wyjść na balkon bez kapci, na beton to rozumiem, a jak na kafelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka "aplikacja" tego? można po prostu położyć na kafle? nie chce ich skuwać

Córka miała na balkonie kiepskie płytki i położyła na to trawę. Była zadowolona z tego rozwiązania ok.gif

teraz ma już nowe kafle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Córka miała na balkonie kiepskie płytki i położyła na to trawę. Była zadowolona z tego rozwiązania

> teraz ma już nowe kafle

po prostu położyła? kupić z metra i położyć? tak to się robi? oglądałem kiedyś taką zbudowaną z "kwadratów", która żadnych mocowań do podłoża nie miała a do odwodnienia dziurki w tej podściółce czy jak to nazwać,

da rade takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak to wychodzi cenowo i w ogóle z czym to się je? przykleja się czy tylko leży na podłożu?

chyba nie drożej niz ta trawa. Te deseczki przymocowane sa do kratki plastikowej, a kratki laczy sie na zatrzaski. Lezy to swobodnie na plytkach, oddycha, odprowadza wode itd. Szukaj jakiegos teaku i raz na jakis czas pociagnij olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to mmi się podoba

Tak ja jeszcze to docinalem skalpelem zeby miec jakos ladnie na calosci i w miare rowno. Generalnie latwo i szybko i bezproblemowy material ... w godzine polozylem grinser006.gif. Ale te deseczki co ktos zapodal tez wygladaja ciekawie tyle ze sa drozsze a wtedy potrzebowalem budzetowki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli położysz wprost, nie dasz żadnego odwodnienia pod spodem, a kafle mają już pęknięcia fug, to

> po sezonie do dwóch same odejdą

a to się ludzie nie zapłaczą zlosnik.gif kafle kładła spółdzielnia chyba 2 lata temu i niejeden już jest "głuchy"

jak się odparzą będzie mniej skuwania waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to się ludzie nie zapłaczą kafle kładła spółdzielnia chyba 2 lata temu i niejeden już jest

> "głuchy"

> jak się odparzą będzie mniej skuwania

O kładzeniu kafli na tarasach i balkonach krótko mi powiedział glazurnik z 20 letnim doświadczeniem, który je kładł - panie, ja to kładę, bo inwestor się uparł. Sobie bym w życiu nie położył, bo potem co roku trzeba przed zimą z nosem przy fugach całość oglądać i uzupełniać pęknięcia, a jak się któreś przegapi, to po zimie zaczną odłazić jeden po drugim zlosnik.gif

Ci którym kładł jeszcze o tym się nie przekonali, ale u sąsiadów mających kafle od ponad 10 lat już są w zasadzie do wymiany lub to robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O kładzeniu kafli na tarasach i balkonach krótko mi powiedział glazurnik z 20 letnim

> doświadczeniem, który je kładł - panie, ja to kładę, bo inwestor się uparł. Sobie bym w życiu

> nie położył, bo potem co roku trzeba przed zimą z nosem przy fugach całość oglądać i

> uzupełniać pęknięcia, a jak się któreś przegapi, to po zimie zaczną odłazić jeden po drugim

> Ci którym kładł jeszcze o tym się nie przekonali, ale u sąsiadów mających kafle od ponad 10 lat już

> są w zasadzie do wymiany lub to robili.

dlatego położę trawkę z metra, bo na skuwanie kafli nie mam najmniejszej ochoty, niech jeszcze z rok dwa poleżą i same odejdą waytogo.gif

potem się pomyśli nad tymi klepkami z drewna, lub trawką z plastiku na goły beton i będzie lux zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O kładzeniu kafli na tarasach i balkonach krótko mi powiedział glazurnik z 20 letnim

> doświadczeniem, który je kładł - panie, ja to kładę, bo inwestor się uparł. Sobie bym w życiu

> nie położył, bo potem co roku trzeba przed zimą z nosem przy fugach całość oglądać i

> uzupełniać pęknięcia, a jak się któreś przegapi, to po zimie zaczną odłazić jeden po drugim

> Ci którym kładł jeszcze o tym się nie przekonali, ale u sąsiadów mających kafle od ponad 10 lat już

> są w zasadzie do wymiany lub to robili.

Stoje wlasnie przed dylematem izolacji tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym - na kaflach mi nie zalezy - wolalbym cos z drewna na wierzch, ale jak zabezpieczyc taras przed woda? Czytam, pytam i co czlowiek to teoria wink.gif

jak by to Twoj kafelkarz zrobil, wiesz? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście "sztuczna" - przerabiał ktoś temat?

> mam spory balkon na ostatnim (III) piętrze w bloku, latem aż się chce na nim poleżakować, obecnie

> jak to zwykle - wykafelkowany. Chciałbym położyć na tym trawę żeby nie chodzić po kaflach, coś

> jest na rynku wartego uwagi?

Pare lat temu kładłem na balkonie prawdziwa trawe cool.gif klient miał kaprys .Folia ,cienka warstwa ziemi i trawa z rolki.

Po 3 godzinach trawka jak malowana tylko podlewać

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoje wlasnie przed dylematem izolacji tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym - na kaflach mi nie

> zalezy - wolalbym cos z drewna na wierzch, ale jak zabezpieczyc taras przed woda? Czytam,

> pytam i co czlowiek to teoria

> jak by to Twoj kafelkarz zrobil, wiesz?

O izolacji Ci nie powiem, bo on o tym nic nie mówił, jako że robił tarasy wylane w żelbetu na ziemi. Co do takich się zgodziliśmy, że ja bym wylał nieco cieniej (tam były płyty po pół metra grubości), dał na to 5-10 cm mocno zagęszczonego piasku i na to ozdobne płyty "chodnikowe". Ale to nie na taras nad sufitem, bo spory ciężar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare lat temu kładłem na balkonie prawdziwa trawe klient miał kaprys .Folia ,cienka warstwa ziemi

> i trawa z rolki.

> Po 3 godzinach trawka jak malowana tylko podlewać

> .

hmm.gif no nie wiem, na te moje kafle spółdzielcze... ale pomysł ciekawy i te oczy sąsiadów jak z kosiarką albo podkaszarką na balkon bym wjechał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po lekturze wątku wczoraj w markecie budowlanym O nazwie jednego z bohaterów "Gwiezdnych Wojen"

> zakupiłem 6 m2 sztucznej trawy za całe 90 zł. Trawę już sobie leży na balkonie i jestem

> bardzo zadowolony z tego powodu

bez foto się nie liczy wpysk.gif

jakiż to model trawy i jaką ma wysokość szczecina? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ja jeszcze to docinalem skalpelem zeby miec jakos ladnie na calosci i w miare rowno. Generalnie

> latwo i szybko i bezproblemowy material ... w godzine polozylem . Ale te deseczki co ktos

> zapodal tez wygladaja ciekawie tyle ze sa drozsze a wtedy potrzebowalem budzetowki

tansza sosnowa wersja jest w casto, ale trzeba impregnowac co jakis czas

20140411_091918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po lekturze wątku wczoraj w markecie budowlanym O nazwie jednego z bohaterów "Gwiezdnych Wojen"

> zakupiłem 6 m2 sztucznej trawy za całe 90 zł. Trawę już sobie leży na balkonie i jestem

> bardzo zadowolony z tego powodu

Mozna to rzucic bezposrednio na plytki? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście "sztuczna" - przerabiał ktoś temat?

> mam spory balkon na ostatnim (III) piętrze w bloku, latem aż się chce na nim poleżakować, obecnie

> jak to zwykle - wykafelkowany. Chciałbym położyć na tym trawę żeby nie chodzić po kaflach, coś

> jest na rynku wartego uwagi?

Nie rozumiem? Chcesz mieć trawę na balkonie? Przecież to się kłóci z mieszkaniem w bloku, na ostatnim piętrze. Poczekaj aż mchem obrośnie hehe.gif

W czym Ci w zasadzie płytki przeszkadzają, że tak kombinujesz? Zdajesz sobie sprawę jakim wyzwaniem będzie wyjście na balkon po deszczu, kiedy to płytki byłyby suche w 30min, a trawa może na drugi dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ci którym kładł jeszcze o tym się nie przekonali, ale u sąsiadów mających kafle od ponad 10 lat już

> są w zasadzie do wymiany lub to robili.

Niech wróci do szkoły. Ja jako amator kładłem 10 lat temu na balkonie i nie widać śladów zużycia. Zwykle budżetowe kafle i budżetowa fuga. Zimą potrafi na tym leżeć półmetrowa zaspa śniegu i czekać na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem? Chcesz mieć trawę na balkonie? Przecież to się kłóci z mieszkaniem w bloku, na

> ostatnim piętrze. Poczekaj aż mchem obrośnie

> W czym Ci w zasadzie płytki przeszkadzają, że tak kombinujesz? Zdajesz sobie sprawę jakim

> wyzwaniem będzie wyjście na balkon po deszczu, kiedy to płytki byłyby suche w 30min, a trawa

> może na drugi dzień?

A czy ja, Miryndo jedna,pytałem o sensowność zastosowania? Jak nie masz nic do napisania to się jorkiem zajmij i nie spamuj mi tu old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.