Skocz do zawartości

praca widlakiem na parkingu markeetu


eryko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie reguluje to jakaś ustawa, chodzi o plac magazynowy który markety budowlane robią sobie z braku miejsca na parkingu sklepowym. tj. interesuje mnie czy takie miejsce magazynowe musi być jakoś szczególnie oznaczone , a dwa jakie są zasady poruszania się widlaka z paletą pustaków między zwykłymi samochodami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie reguluje to jakaś ustawa, chodzi o plac magazynowy który markety budowlane robią sobie z

> braku miejsca na parkingu sklepowym. tj. interesuje mnie czy takie miejsce magazynowe musi być

> jakoś szczególnie oznaczone , a dwa jakie są zasady poruszania się widlaka z paletą pustaków

> między zwykłymi samochodami .

Z reguły teren parkingu jest własnością sklepu i to jest jego dobra wola że pozwala tam parkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dwa jakie są zasady poruszania się widlaka z paletą pustaków

> między zwykłymi samochodami .

Musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego, oraz w przypadku gdy na terenie pracy wózka są piesi powinno być stosowane stosowne ograniczenie prędkości, ustalone przez pracodawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pracujesz w markecie budowlanym i chcesz to unormować czy ktoś Cie zahaczył widlakiem jak robiłeś zakupy czy poprostu Ci się to nie podoba ? Markety mają swoich behapowców którzy chyba pilnują żeby było wszystko okej, a wózki widłowe chyba też mają jakieśtam ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pracujesz w markecie budowlanym i chcesz to unormować czy ktoś Cie zahaczył widlakiem jak

> robiłeś zakupy czy poprostu Ci się to nie podoba ? Markety mają swoich behapowców którzy chyba

> pilnują żeby było wszystko okej, a wózki widłowe chyba też mają jakieśtam ubezpieczenie

Nie jakieś tam tylko normalne OC, przynajmniej u mnie we firmie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie reguluje to jakaś ustawa, chodzi o plac magazynowy który markety budowlane robią sobie z

> braku miejsca na parkingu sklepowym. tj. interesuje mnie czy takie miejsce magazynowe musi być

> jakoś szczególnie oznaczone , a dwa jakie są zasady poruszania się widlaka z paletą pustaków

> między zwykłymi samochodami .

Samo miejsce składowania powinno być wydzielone i zabezpieczone przed wejściem osób postronnych.

Wózki poruszające się po drogach publicznych obowiązują PoRD dotyczące pojazdów wolnobieżnych. OC na konkretny wózek nie jest wymagane. Obowiązkowo operator wyjeżdżający na drogi publiczne poza uprawnieniami państwowymi i wewnętrznymi do obsługi i prowadzenia wózków podnośnikowych musi mieć prawo jazdy min kat. B. Wymagane jest by operator miał dobrą widoczność w kierunku jazdy. Nie ma prawa jechać do przodu z paletą zasłaniającą widoczność. Przewożone palety mają być na wysokości ~30cm nad podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pracujesz w markecie budowlanym i chcesz to unormować czy ktoś Cie zahaczył widlakiem jak

> robiłeś zakupy czy poprostu Ci się to nie podoba ? Markety mają swoich behapowców którzy chyba

> pilnują żeby było wszystko okej, a wózki widłowe chyba też mają jakieśtam ubezpieczenie

nie jestem niedzielnym zwedzaczem leyroja zaparkowalem na zwyklym wolnym miejscu parkingowym sasiadujacym ze skladowiskiem palet z pustakami, po mojej lewej i prawej bylo jeszcze po jednym miejscu. zadnych oznak ze odbywa sie tam praca wozkiem. Wracam po 20 minutach a samochod od tylu zastwwiony paleta z pustakiem, za chwile podjezdza misiu wozkiem, i mowi ze tu sie ustawia materialy, na moja uwage ze brak oznaczenia pan stwierdzil ze trzeba myslec .

Do tej pory zdawalo mi sie ze jak sa prace wozkiem po placu gdzie przemieszczaja sie ludzie to powinno byc to chociaz oznaczone tasma, a tu spotkalem sie z totalnym chamstwem obslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest na to jakis paragraf prawa powszechnie obowiazujacego czy tylko wewnetrzne regulaminy ?

> sytuacje opisalem powyzej.

W szczegóły nie wchodziłem, bo w pracy na zamkniętym terenie zakładu nie było mi to potrzebne. Jednakże strefa pracy powina być oznaczona przynajmniej zakazem parkowania na wyznaczonych miejscach.

Swego czasu zimową porą kierowca busa złożył skargę na kolegę, że uszkodził mu zdrezak podczas załadunku. Facet odjechał z miejsca załadunku więc nie było możliwości sprawdzić śladów na śniegu. Uszkodzenie wyglądało na stare więc kierownik pogonił gościa.

Jeśli zrobiłeś fotki zastawionego auta to możesz wnieść oficjalną skargę do kierownictwa sklepu. "Gość zastawił mi auto przez co spóźniłem się do .... . Na kulturalne zwrócenie uwagi zbluzgał mnie sprawiając wrażenie osoby pod wpływem..."

Jeśli jeszcze raz trafisz na coś takiego rób fotki i wal od razu do kierownika sklepu. Myśleć to ma operator wózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaparkowalem na zwyklym wolnym miejscu parkingowym

> sasiadujacym ze skladowiskiem palet z pustakami, po mojej lewej i prawej bylo jeszcze po

> jednym miejscu. zadnych oznak ze odbywa sie tam praca wozkiem. Wracam po 20 minutach a

> samochod od tylu zastwwiony paleta z pustakiem, za chwile podjezdza misiu wozkiem, i mowi ze

> tu sie ustawia materialy, na moja uwage ze brak oznaczenia pan stwierdzil ze trzeba myslec .

jesli dobrze zrozumialem - po Twojej lewej i prawej byly palety z towarem a Ty stanales po srodku taaaak ?

hehe.gif

tez bym ci powiedzial ze trzeba mysleć ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem niedzielnym zwedzaczem leyroja zaparkowalem na zwyklym wolnym miejscu parkingowym

> sasiadujacym ze skladowiskiem palet z pustakami, po mojej lewej i prawej bylo jeszcze po

> jednym miejscu. zadnych oznak ze odbywa sie tam praca wozkiem. Wracam po 20 minutach a

> samochod od tylu zastwwiony paleta z pustakiem, za chwile podjezdza misiu wozkiem, i mowi ze

> tu sie ustawia materialy, na moja uwage ze brak oznaczenia pan stwierdzil ze trzeba myslec .

> Do tej pory zdawalo mi sie ze jak sa prace wozkiem po placu gdzie przemieszczaja sie ludzie to

> powinno byc to chociaz oznaczone tasma, a tu spotkalem sie z totalnym chamstwem obslugi.

Naprawdę nie było żadnego innego miejsca, że musiałeś się pakować między towar? Szczerze mówiąc - kierownik widlaka ma rację, trzeba myśleć. Ja na pewno nie pchałbym się w takie miejsce chociażby z obawy, że z takiej palety może coś spaść... no ale jak ktoś musi koniecznie pod drzwiami parkować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę nie było żadnego innego miejsca, że musiałeś się pakować między towar? Szczerze mówiąc -

> kierownik widlaka ma rację, trzeba myśleć. Ja na pewno nie pchałbym się w takie miejsce

> chociażby z obawy, że z takiej palety może coś spaść... no ale jak ktoś musi koniecznie pod

> drzwiami parkować...

"zaparkowalem na zwyklym wolnym miejscu parkingowym sasiadujacym ze skladowiskiem palet z pustakami, po mojej lewej i prawej bylo jeszcze po jednym miejscu."

To oznacza pakowanie się między towar? O jakim myśleniu niby mówił kierownik widlaka? I z jakiej palety ma coś spaść na samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli dobrze zrozumialem - po Twojej lewej i prawej byly palety z towarem a Ty

> stanales po srodku taaaak ?

> tez bym ci powiedzial ze trzeba mysleć

czytać uczyli

> po mojej lewej i prawej bylo jeszcze po

> jednym miejscu.

dodam że były to 3 miejsca skrajne od drogi wjazdowej pierwsze dla inwalidy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "zaparkowalem na zwyklym wolnym miejscu parkingowym sasiadujacym ze skladowiskiem palet z

> pustakami, po mojej lewej i prawej bylo jeszcze po jednym miejscu."

> To oznacza pakowanie się między towar? O jakim myśleniu niby mówił kierownik widlaka? I z jakiej

> palety ma coś spaść na samochód?

Wjeżdzasz w osiedlową uliczkę ze zniszczoną nawierzchnią. Na końcu ulicy widzisz walec, frezarkę i kręcących się robotników przy maszynie wylewającej asfalt. Są jakieś 200m od Ciebie - pytanie: parkujesz na ulicy czy może jednak poszukasz innego miejsca?

Naprawdę czasami warto się sekundę zastanowić, postawić auto 50m dalej niż potem się zdziwić po powrocie, że nie możesz wyjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parking SKLEPU Bez znaku "Strefa ruchu" toto nie obowiązuje.

Jesteś pewien? Na kursie PJ kat T uczyli, że nawet na drogach gruntowych obowiązują przepisy dotyczące pierwszeństwa.

W moim miejscu pracy, ogrodzonym terenie zakładu produkcyjnego ze szlabanami na wjeździe. PoRD obowiązują wszystkich. Są znaki drogowe kierunkowe oraz zakazu. Różnica to ograniczenie prędkości do 30km/h na całym terenie oraz brak kontroli policial.gif tak jak na drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wjeżdzasz w osiedlową uliczkę ze zniszczoną nawierzchnią. Na końcu ulicy widzisz walec, frezarkę i

> kręcących się robotników przy maszynie wylewającej asfalt. Są jakieś 200m od Ciebie - pytanie:

> parkujesz na ulicy czy może jednak poszukasz innego miejsca?

> Naprawdę czasami warto się sekundę zastanowić, postawić auto 50m dalej niż potem się zdziwić po

> powrocie, że nie możesz wyjechać

O ile postęp budowy drogi można przewidzieć mając ograniczone możliwości co do kierunku i dane na temat postępu prac o tyle zastawianie marketowego parkingu dla samochodów towarem wydaje się nieprzewidywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile postęp budowy drogi można przewidzieć mając ograniczone możliwości co do kierunku i dane na

> temat postępu prac o tyle zastawianie marketowego parkingu dla samochodów towarem wydaje się

> nieprzewidywalne.

Ale zwykle parkingi przy marketach budowlanych są na tyle duże, że bez problemu można znaleźć miejsce dwie alejki dalej (to raptem 20-30m). Przy każdym markecie w Białymstoku widuję coś takiego. W Leroyu stoją jakieś betoniarki i palety z wełną mineralną, panele ogrodzeniowe, w casto chyba przyczepki samochodowe i zbiorniki na nieczystości.. czy naprawdę trzeba się pakować między towar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy naprawdę trzeba się

> pakować między towar?

tak trzeba mlotek.gif

to jest miejsce parkingowe i ja se tu bede stal a jak mnie ktos zastawi to se po policje zadzwonie mlot.gifmlot.gifmlot.gifmlot.gif

wiesz najbardziej mnie dziwi to ze kierowcy zawodowi przyjezdzajacy do "mnie" na zaladunek

potrafia sie wpier.... wjechac zestawem w alejke szeroka na 3 metry pomiedzy towar - bo on "myslał " ze na koncu wyjedzie

sciana.gifzlosnik2.gifmlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zwykle parkingi przy marketach budowlanych są na tyle duże, że bez problemu można znaleźć

> miejsce dwie alejki dalej (to raptem 20-30m). Przy każdym markecie w Białymstoku widuję coś

> takiego. W Leroyu stoją jakieś betoniarki i palety z wełną mineralną, panele ogrodzeniowe, w

> casto chyba przyczepki samochodowe i zbiorniki na nieczystości.. czy naprawdę trzeba się

> pakować między towar?

Dziwne. W Wawie jeśli towar stoi na parkingu to jest ogrodzony płotkiem drucianym. Nikt tam wtedy nie wjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz najbardziej mnie dziwi to ze kierowcy zawodowi przyjezdzajacy do "mnie" na

> zaladunek

> potrafia sie wpier.... wjechac zestawem w alejke szeroka na 3 metry pomiedzy towar - bo

> on "myslał " ze na koncu wyjedzie

Ja na jego miejscu bym najpierw wysiadł i sprawdził czy się wykręcić będę miał jak w razie czego zlosnik.gif Ale ja to dziwny jestem i parkuję między autami, nie między towarem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne. W Wawie jeśli towar stoi na parkingu to jest ogrodzony płotkiem drucianym. Nikt tam wtedy

> nie wjeżdża.

Skoro jest ogrodzony to nikt nie wjeżdża - logiczny wniosek. Można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa że gdyby nie było ogrodzone to by wjeżdżali skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro jest ogrodzony to nikt nie wjeżdża - logiczny wniosek. Można założyć z dużą dozą

> prawdopodobieństwa że gdyby nie było ogrodzone to by wjeżdżali

Między palety nie, ale obok jak najbardziej. Tylko, że u nas jeśli na parkingu ma coś być stawiane to parking ten jest wydzielony choćby taśmą. Za taśme nikt nie wjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zwykle parkingi przy marketach budowlanych są na tyle duże, że bez problemu można znaleźć

> miejsce dwie alejki dalej (to raptem 20-30m). Przy każdym markecie w Białymstoku widuję coś

> takiego. W Leroyu stoją jakieś betoniarki i palety z wełną mineralną, panele ogrodzeniowe, w

> casto chyba przyczepki samochodowe i zbiorniki na nieczystości.. czy naprawdę trzeba się

> pakować między towar?

Jeśli są na tyle duże, to chyba też można gdzie indziej postawić towar, a nie tak by kogoś (podejrzewam) celowo zablokować? Z opisu nie wyczytałem, by zaparkował między towar, tylko obok terenu, na którym był składowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Między palety nie, ale obok jak najbardziej. Tylko, że u nas jeśli na parkingu ma coś być stawiane

> to parking ten jest wydzielony choćby taśmą. Za taśme nikt nie wjeżdża.

Może to wynika ze specyfiki miasta? U nas raczej nie ma większych problemów ze znalezieniem pustego miejsca parkingowego (może poza ścisłym centrum).

Chodzi mi o to, że w Warszawie ludzie widzą wolne miejsce i tam parkują bo a nuż nie znajdę nic wolnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.