Skocz do zawartości

warsztat samoobsługowy


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

> Aaaa, to przepraszam, robimy warsztat na bogato.

Ale jak na bogato niestety ale musisz mieć pełne wyposażenie i to w dodatku x2 przyjedzie klient na wymianę łożyska i co nie będziesz miał ściągacza czy odpowiednio mocnych kluczy i co mu powiesz?

odejmijmy takie fanaberie jak stacja do klimy czy sprzęt do wulkanizacji i tak uzbiera się niezła suma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem z doświadczenia. Niestety ale sprzęt się zużywa nawet jak bardzo dbasz. A niech przyjedzie

> Ci zakała to bez porządnych narzędzi ani rusz.

Ja wszystko policzyłem, razy 4, bo trzy stanowiska plus jeden komplet na zapas.

Narzędzia marki Coval.

Pracowałem w serwisie bardzo długo tymi narzędziami - spisują się świetnie.

Możemy mieć odmienne podejście do tego tematu, ja nie chcę się kłócić, po prostu dość mocno poruszyło mnie stwierdzenie, że za 150 koła na narzędzia, to bieda warsztat.

Poza tematem:

Kiedy myślałem o pizzerii na dowóz, każdy kto robił wyliczenia, mówił mi, że bez 200 000 złotych nie ma co podchodzić.

Ja wyliczyłem, że mi wystarczy 12000 złotych na start.

Nie wystartowałem z interesem.

Jakiś czas później rozmawiałem z gościem, który miał swoją pizzerię na dowóz i co się okazało?

Miał 10000 złotych na start, a dziś ma tyle na miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogólnie to jest temat rzeka. Jeśli pracowałeś na warsztacie sam wiesz ile kosztują narzędzia i że

> cały czas trzeba je uzupełniać.

Ja osobiście pracuję na swoich narzedziach.

Pracowałem w serwisie motocyklowym, pracowałem przy samochodach osobowych.

Wiem, że jeżeli chcesz pracować efektywnie i nie chcesz mieć przestojów w pracy, o narzędzia należy dbać.

Jeżeli widzisz, że narzędzie może się poddać, to używasz innego narzędzia.

Dla osób, które z narzędziami nie mają obycia, lub uważają "nie moje, to cisnę do oporu" trzeba w regulaminie zamieścić klauzulę, w której jest zapisane, że za uszkodzone narzędzie należy sie tyle i tyle.

Kluczem jest pobranie kaucji.

No cóż, może pare klientów odpadnie, ale nie będzie taki prezes warsztatu biegał codziennie do castoramy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jeżeli jakiś amator zechce przyjechać zrobić klocki to za 30 zł

> więcej zrobi je u mechanika i nawet palca dobie nie pobrudzi.

Nie zawsze chodzi o kasę. Czasem jest kwestia satysfakcji z własnej pracy, bądź pewności porządnego wykonania pracy.

Krew mnie zawsze zalewała jak widziałem jak na odpierdziel mechanik coś mi robi w aucie, a ja tylko dla tego nie mogę tego sam zrobić bo nie mam gdzie. angryfire.gif

Taki warsztat nie służy temu, żeby remont skrzyni robić ale do jakichś prostych napraw. W dzisiejszych miastach posiadanie garażu to luksus, a z kanałem to szczyt luksusu. Nawet jak ktoś ma garaż, to garaże kiedyś robione były dla "malczara" względnie "dużego fiata" i na szerokość się nie poszaleje. Ja jak wjadę Sedici (w sumie niewielki auto) pod prawą ścianę, to wygodnie wysiądę ale sąsiad z 407-ką ma szczęście, że jest drobnej budowy biglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wszystko policzyłem, razy 4, bo trzy stanowiska plus jeden komplet na zapas.

> Narzędzia marki Coval.

> Pracowałem w serwisie bardzo długo tymi narzędziami - spisują się świetnie.

W takim razie widzę tu dialog między teorią i praktyką. Od warsztatu mam 1km do przedstawiciela marki Coval i jak trzeba coś na szybko, to zdarzyło się kupić klucze, narzędzia tej marki. To są jednorazówki, stal miękka jak plastelina.

> Możemy mieć odmienne podejście do tego tematu, ja nie chcę się kłócić, po prostu dość mocno

> poruszyło mnie stwierdzenie, że za 150 koła na narzędzia, to bieda warsztat

Jeden podnośnik dwukolumnowy, który nie spuchnie pod Nissanem Patrolem, to koszt min. 12 kzł, a Ty chcesz uzbroić warsztat z dwoma i więcej stanowiskami z kompletem narzędzi i wyposażenia za 15 kzł? Otwieraj szybko i zarabiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden podnośnik dwukolumnowy, który nie spuchnie pod Nissanem Patrolem, to koszt min. 12 kzł, a Ty

> chcesz uzbroić warsztat z dwoma i więcej stanowiskami z kompletem narzędzi i wyposażenia za 15

> kzł? Otwieraj szybko i zarabiaj.

No za 10k są takie które nie wymiękają pod Fordem Explorerem. Rok na takim pracowałem i spoko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie denerwuje, a jedynie śmieszy wypisywanie takich głupot przez ludzi marzycieli, bez żadnego doświadecznia...

Ale rozumiem Twój pogląd, mi też tak się wydawało, całkiem niedawno... zlosnik.gif

Może nie aż tak różowo, jak Tobie, ale również pomyliłem się znacząco.

Za 25kpln, które wyliczyłeś to możesz sobie co najwyżej postawić dwa podnośniki z wykonaniem fundamentu i przyłącza elektrycznego, wszystko własnymi siłami....

Ale działaj, działaj.... Z chęcią wynajmę od Ciebie gotowy lokal do prowadzenia warsztatu. Jeśli gotowy warsztat ma Cie kosztować 25kpln to i czynsz będzie niski - nie będziesz miał zmartwienia z klientami.... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o warsztacie "za 5 złotych", myślisz o pizzerni "za 5 złotych". Czyli tzw. "kariera od pucybuta do milionera", zwana także "amerykańskim snem".

Jeśli oglądałeś "Pieniądze to nie wszystko", powinieneś wiedzieć że jesteś tzw. "Klasykiem biznesu".

Otwórz tą pizzernie, najlepiej połączoną z warsztatem i pokaż jak robi się to za 50000pln cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł taki opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, jeśli masz swoją ziemię/lokal. W innym wypadku zjedzą Cię opłaty.

A jak będą duże, to cena usług wysoka -> klient pójdzie do mechanika zamiast robić samemu. Na podstawowe narzędzia to byś potrzebował z 10 tysi na jedno stanowisko (nie mówię tu o jakimś eleganckim wypasie, ale coś co się nie rozpadnie za szybko).

Interes taki może się opłacac jak sie w czymś wyspecjalizujesz (może jakieś stare pojazdy, egzotyczne marki ? ) - np. niespotykane dziś przyrządy do ustawiania gaźników, zapłonów, jakieś nietypowe klucze itp. pierdy - wtedy można by zaryzykować u Ciebie miejsce, bo wiem, że znajdę to, czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.