Skocz do zawartości

jakie silniki w megane 3 najlepiej do lpg


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

1.6 jak najbardziej nadaje się do gazu, to chyba nawet praktycznie ten sam silnik, pewnie różni sie jakimiś drobiazgami. Jednak wersja 100 KM jest wyposażana w 5 biegową skrzynię biegów, a 110 KM w 6 biegową. Jednak słyszałem opinie, że ta 6-biegowa jest na tyle kiepsko zestopniowana, że nie jest ona jakoś super lepsza od tej 5 biegowej. Jeśli miałbym wybierać, to zdecydowałbym się na 1.6 110 KM, na rynku wtornym tych aut jest mniej, zdecydowanie więcej jest 100 KM. Natomiast jesli chodzi o 1.4 Turbo 130 KM to wydawało mi się, ze to silnik, który nie nadaje się do gazu ale okazało się, ze ma jednak wtrysk pośredni wielopunktowy, więc powinien do gazu być ok. Ale niech jeszcze ktoś to potwierdzi. ponoć to zmodyfikowana konstrukcja Nissana 1.5 a nie Renaulta 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gucio. Czas 0-100 to wyznacznik dokładnie niczego w temacie wyprzedzania. Trzeba porównać czasy

> 60-100, 90-120, itp.

Pozwole sie nie zgodzic grinser006.gif

Pokaz mi auto, ktore bedzie miec dobry czas 0-100km/h, a bedzie sie nim kiepsko wyprzedzac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwole sie nie zgodzic

> Pokaz mi auto, ktore bedzie miec dobry czas 0-100km/h, a bedzie sie nim kiepsko wyprzedzac

a możesz pokazać 1.6 kontra 2.0 automat różnice w przyśpieszaniu między 60-90 ? zlosnik.gif

znalazłem tylko tyle

Mechanika: elastyczny motor

Dwulitrowy silnik daje Scenicowi II podobne osiągi, jakie ma Corolla Verso z motorem 1.8 (oba silniki mają prawie taką samą moc). Co ciekawe, bardziej wyżyłowany napęd "japończyka" pozwala szybciej dochodzić mu do setki. Różnicę w pojemności silnika zauważyliśmy dopiero podczas prób elastyczności. Tu zarówno na czwartym, jak i na piątym biegu minivan Renault jest szybszy od Corolli Verso. Z dwulitrowym napędem współpracuje sześciobiegowa skrzynia. Zmierzyliśmy więc, jak Scenic 2.0 przyspiesza na szóstym biegu. Z prędkości 80 km/h do 120 km/h przyspieszał on w ok.15,3 sekundy. Wynik całkiem dobry, bo wiele aut ma takie przyspieszenia na piątym biegu. To wszystko świadczy o dobrej elastyczności napędu Scenica. Na ruchliwej trasie Warszawa - Szczecin (w większości droga bez pobocza) wyprzedzanie jest z reguły trudne, ale w testowanym aucie nie mieliśmy z tym większych problemów.

Jak by znaleźć elastyczność Megane III to sporo by wyjaśniło hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwole sie nie zgodzic

> Pokaz mi auto, ktore bedzie miec dobry czas 0-100km/h, a bedzie sie nim kiepsko wyprzedzac

Moze i odczucia sa pozytywne...porównując do Meganki 115 KM, ale ogólnie samochód mający ponad 12 s do setki, nie będzie miał dobrych przyspieszeń, no chyba, ze porównujemy do czegoś tez słabego. zlosnik.gif.

Nie mniej i tak ważne jest zestopniowanie wyższych biegów. Np taki Scenic 2,0 T 160 kilka KM do tego lzejszy od Puga 5008 2.0 d 150 KM, ma gorsze przyspieszenia na wyzszych biegach, mimo, że do setki jest duzo lepszy. Ale Pug to dizel, Nm ma zdecydowanie wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a możesz pokazać 1.6 kontra 2.0 automat różnice w przyśpieszaniu między 60-90 ?

Nie wiem czy znajdziesz takie porowanie, bo w manualu wyniki beda rozne w zaleznosci od biegu grinser006.gif

U siebie moge przyspieszac w zakresie 60 - 90 km/h na 2,3,4 lub 5 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze i odczucia sa pozytywne...porównując do Meganki 115 KM, ale ogólnie samochód mający ponad 12 s

> do setki, nie będzie miał dobrych przyspieszeń, no chyba, ze porównujemy do czegoś tez

> słabego. .

> Nie mniej i tak ważne jest zestopniowanie wyższych biegów. Np taki Scenic 2,0 T 160 kilka KM do

> tego lzejszy od Puga 5008 2.0 d 150 KM, ma gorsze przyspieszenia na wyzszych biegach, mimo, że

> do setki jest duzo lepszy. Ale Pug to dizel, Nm ma zdecydowanie wiecej

no i u mnie jest skrzynia 4biegowa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.