Skocz do zawartości

Podkaszarka czy jak to się zwie...


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Elepstryczna - ile powinna mieć W, żeby w miarę działała?

> Chodzi mi tylko o docięcie resztek zieleniny w zakątkach.

Mam 1000W i tnie wszystko włącznie z małymi drzewkami.

wink.gif

Takie małe 300W to chyba nic nie tną?

Pewnie z 500W trzeba żeby cokolwiek kosiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elepstryczna - ile powinna mieć W, żeby w miarę działała?

> Chodzi mi tylko o docięcie resztek zieleniny w zakątkach.

Wszystko tanie co mialem w rekach rozlatywalo sie po kilku uzyciach, albo tak dzialalo, ze odechciewalo sie tego trzymac w rekach. Co do samej mocy nie pomoge, ale solidnosc wykonania ma IMO wieksze znaczenie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam się nie znam - dlatego pytam.

ja tez niespecjalnie. Mam kose spalinowa NAC z moca rzekomo 3KM. Male (grubosci palca) drzewka tez utnie, ale zalezy od zylki - slabej troche na to pojdzie. Mam te kose trzeci sezon i do tej pory poszly mi dwie oryginalne glowice (polamaly sie zatrzaski) i teraz mecze jakas dokupiona, niby wloska. Wczoraj pierwszy raz w tym roku kosilem - jakies 500m2 chaszczy po kolana, poszlo 1.5l benzyny. Tylko w niektórych miejscach musialem przepustnice otwierac na full - gdzie trawy zero, tylko jakis chwast wielkolisciasty rosnie i juz ponad pol metra mial, a gesto tak, ze przejsc sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez niespecjalnie. Mam kose spalinowa NAC z moca rzekomo 3KM. Male (grubosci palca) drzewka tez

> utnie, ale zalezy od zylki - slabej troche na to pojdzie. Mam te kose trzeci sezon i do tej

> pory poszly mi dwie oryginalne glowice (polamaly sie zatrzaski) i teraz mecze jakas dokupiona,

> niby wloska. Wczoraj pierwszy raz w tym roku kosilem - jakies 500m2 chaszczy po kolana, poszlo

> 1.5l benzyny. Tylko w niektórych miejscach musialem przepustnice otwierac na full - gdzie

> trawy zero, tylko jakis chwast wielkolisciasty rosnie i juz ponad pol metra mial, a gesto tak,

> ze przejsc sie nie da.

ta zyłka ci sie sama rozwija czy jest jakis mechanizm do tego wypuszczający żyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elepstryczna - ile powinna mieć W, żeby w miarę działała?

> Chodzi mi tylko o docięcie resztek zieleniny w zakątkach.

Już czwarty rok mam Gardenę Easy Cut 400 (400W). Bez problemu ścina trawę i chwasty.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam mam 350ke black and deckera. Daje rade juz 3 sezon.

Co bys nie kupowal to kup taka, w ktorej da sie zylke nawinac samemu - czyli po prostu zylka jest w szpuli. Wiekszosc tanich ma zylke w takim magazynku. Nie dosc, ze jest tam jej malo i jest cienka to cena tych magazynkow powala. W bardzo krtokim czasie zaplacisz drugie tyle co za podkaszarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> ta zyłka ci sie sama rozwija czy jest jakis mechanizm do tego wypuszczający żyłkę?

Głowice mają mechanizm. Trzeba stuknąć głowicą o podłoże aby wyskoczył następny kawałek żyłki. Osłona ma nóż który docina żyłke do wymaganej długości.

A grube zielsko i inne chwasty to najlepiej idą tarczą..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta zyłka ci sie sama rozwija czy jest jakis mechanizm do tego wypuszczający żyłkę?

w glowicy z zylka jest przycisk na sprezynie, ktory zwalnia blokade - stukasz obracajaca sie glowica w ziemie, a siła odsrodkowa rozwija troche zylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowice mają mechanizm. Trzeba stuknąć głowicą o podłoże aby wyskoczył następny kawałek żyłki.

> Osłona ma nóż który docina żyłke do wymaganej długości.

> A grube zielsko i inne chwasty to najlepiej idą tarczą..

> Krawiec

odpisuje chronologicznie, to nie zauwazylem, ze juz odpowiedziales. Tarcze tez mam, ale poki nie zbiore wszystkich kamieni, drutow i galezi z ziemi, to nawet nie probuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elepstryczna - ile powinna mieć W, żeby w miarę działała?

> Chodzi mi tylko o docięcie resztek zieleniny w zakątkach.

Ważniejszy jest dłuuuuugiiiiiiii przedłużacz zlosnik.gif

Ja mam coś kole 1000W i tnie jak głupia. Niestety jest b. ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to chyba mocno zalezy od zylki, a nie tylko mocy.

To prawda. Z byle jaką żyłka nawet 1kW była niewygodna bo szybko tą żyłkę zużywała i bez przerwy trzeba było nawijać.

Po założeniu tej najlepszej (zapomniałem co to było, taka skręcana z dwóch) strach zbliżać do stopy.

wink.gif

Mam porównanie kiedy czasem podkaszam a sąsiad wyjdzie z tą swoją 350W. To jest męka. Chyba, że kosić wyłącznie cieniutką i rzadką trawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doświadczenia napiszę, że podkaszarka musi ciąć najgrubsze trawy - w zakamarkach rośnie najlepiej

To nawet nie to tylko jak się kosi , przychodzi do zakamarków aaaa jeszcze nie jest źle nie będę wyciągał podkaszarki a przy następnym koszeniu jest po kolana - znam to zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nawet nie to tylko jak się kosi , przychodzi do zakamarków aaaa jeszcze nie jest źle nie będę

> wyciągał podkaszarki a przy następnym koszeniu jest po kolana - znam to

Dokładnie tak jest.

W tym roku trawę już kilka razy kosiłem, a pod płotem nie podkoszone ani razu.

Trawa ma już ze 30cm wysokości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez niespecjalnie. Mam kose spalinowa NAC z moca rzekomo 3KM. Male (grubosci palca) drzewka tez

> utnie, ale zalezy od zylki - slabej troche na to pojdzie. Mam te kose trzeci sezon i do tej

> pory poszly mi dwie oryginalne glowice (polamaly sie zatrzaski) i teraz mecze jakas dokupiona,

> niby wloska.

Głowice w NAC lecą prawie że po pierwszym koszeniu i oczywiście nie podlegają gwarancji zlosnik.gif

Kupiłem jakieś dwie noname z Alledrogo i drugi sezon działają.

A masz w swojej przekładnię przy głowicy? Jeżeli tak, to dodawałeś do niej smaru? Jeżeli nie, to polecam, bo mnie ta przekładnia stanęła po dwóch latach. Na szczęście udało się ją rozruszać i przesmarować, i znowu działa. Zamienne są dostępne u Naca o dziwo taniej, niż w sieci, bo za 100 zł a nie 110-130, ale obeszło się na razie bez wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elepstryczna - ile powinna mieć W, żeby w miarę działała?

> Chodzi mi tylko o docięcie resztek zieleniny w zakątkach.

My od początku tego sezonu używamy czegoś takiego:

Bosch

Ma dwa ostrza - jedno do podkaszania, drugie np. do wyrównywania iglaków. Oczywiście w zestawie aluminiowa długa rączka i wózeczek w którym umieszczasz głowicę tnącą i jedziesz ok.gif Z mojego punktu jest genialne. Ogarnia działkę 2000m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowice w NAC lecą prawie że po pierwszym koszeniu i oczywiście nie podlegają gwarancji

> Kupiłem jakieś dwie noname z Alledrogo i drugi sezon działają.

> A masz w swojej przekładnię przy głowicy? Jeżeli tak, to dodawałeś do niej smaru? Jeżeli nie, to

> polecam, bo mnie ta przekładnia stanęła po dwóch latach. Na szczęście udało się ją rozruszać i

> przesmarować, i znowu działa. Zamienne są dostępne u Naca o dziwo taniej, niż w sieci, bo za

> 100 zł a nie 110-130, ale obeszło się na razie bez wymiany.

ale ta do której głowice sie przykręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić jakaś kose spalinową tanią myślałem gdzies o 300-500zł do cięcia tego gdzie kosiarka nie dojedzie. elektryczna odpada za dużo kabli. Kosa byłaby używana sporadycznie raz moze na dwa tygodn ie po to aby atrawe obciąć przy poci i koło drzewek i przy krawężnikach i to wszystko.

lepiej kupić jakaś nową nac czy coś innego marketowego z gwarancją, czy używkę na allegro firmową w podobnej cenie do 500zł, ale zazwyczaj mają już dobrych kilka kilka kilka lat?

Ponoć japończyk za 549zł 4,4KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ta do której głowice sie przykręca?

Tak, ta. Ma dwie większe śruby pod ampul, jedną przy rurze, mocującą ją do niej, a drugą bliżej właściwego korpusu. Po jej wykręceniu pakujesz do środka smar do przekładni strzykawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem kupić jakaś kose spalinową tanią myślałem gdzies o 300-500zł do cięcia tego gdzie kosiarka

> nie dojedzie. elektryczna odpada za dużo kabli. Kosa byłaby używana sporadycznie raz moze na

> dwa tygodn ie po to aby atrawe obciąć przy poci i koło drzewek i przy krawężnikach i to

> wszystko.

> lepiej kupić jakaś nową nac czy coś innego marketowego z gwarancją, czy używkę na allegro firmową

> w podobnej cenie do 500zł, ale zazwyczaj mają już dobrych kilka kilka kilka lat?

> Ponoć japończyk za 549zł 4,4KM

ja swoja kupilem za 300 i iwazam, ze drozsza, to bezsensowny wydatek. Czy lepiej markowa, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja swoja kupilem za 300 i iwazam, ze drozsza, to bezsensowny wydatek. Czy lepiej markowa, to nie

> wiem.

Mnie sporo lat służyła najprostsza NacMolgo z giętym pałąkiem, bez przekładni. W końcu poleciał w niej zimmer silnika i serwistant mi zaczął opowiadać cuda niewidy, jakie to problemy są ze zdobyciem, a ja na szybko potrzebowałem kosić, to kupiłem tę z przekładnią.

Ale poprzednia stoi w piwnicy i może jak się zbiorę, to sczytam numer zimmera i ściągnę z UK, bo będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elepstryczna - ile powinna mieć W, żeby w miarę działała?

> Chodzi mi tylko o docięcie resztek zieleniny w zakątkach.

Głowice, żyłki, pincet W albo i z 1000 spineyes.gif Kupiłem 2 lata temu jakieś najtańsze chińskie g za chyba 30 zł w Carfurze z myślą, że podziała dzień, dwa i śmiga do tej pory hehe.gif Tnę właśnie trawkę przy murkach, wokół drzewek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybrałem, ale nie mogę się zdecydować na którą (chyba ze jeszcze inna) :

> 1. wlbc580b-2zxu 54cm3 3KM

> 2. wlbc580e-2zxu 54cm3 3,2KM

roznica mocy jest bez znaczenia, druga ma raczke przydatna przy odpalaniu silnika, ale nie zeby warto bylo doplacac.

Nie ma co.sie doktoryzowac - to i tak sprzet z niskiej marketowej polki. Ja wzialem 3KM ( podobna do tej pierwszej, parametry takie same), bo byla w promocji i kosztowala 300zl, wiec byla tansza od 2KM, ale i 2KM stykna, np.:

http://www.praktiker.pl/produkt,43636,844/kosa_spalinowa_nac_wlbc430-2zxu.html

Jeszcze dwie rzeczy - ja wzialem spalinowa KOSE, bo mam nierowny na razie teren z niespodziankami. Jesli u Ciebie jest rowno i potrzebujesz tylko do zakamarkow, to mozesz swobodnie ograniczyć potrzeby i kupić PODKASZARKE, która jest mniejsza i tańsza.

Druga, to odpalanie. Jak zalejesz mieszanina współczesnego miksolu (do kupienia w każdym markecie budowlanym) i noPb95, to zalacz ssanie, podpompuj pompka, wlacz zasilanie i pociagnij kilka razy za starter - po pierwszym zaskoczeniu i zgasnieciu wylacz ssanie i odpal normalnie. Jesli bedziesz probowal odpalac na ssaniu dalej, dodawac gazu itd., to zalejesz świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O takim odpalaniu to nawet w instrukcji wyraźnie piszą.

ale nie wszyscy instrukcje czytaja - pisalem kiedys o typie, co kose reklamowal, bo "nie odpala"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elepstryczna - ile powinna mieć W, żeby w miarę działała?

> Chodzi mi tylko o docięcie resztek zieleniny w zakątkach.

W sobotę kupiłem w Casto. 250W za 49,90.

Do trawy i grubszych chwastów akurat. To, że tnie drzewka to pewnie też kwestia zastosowanej żyłki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po założeniu tej najlepszej (zapomniałem co to było, taka skręcana z dwóch) strach zbliżać do

> stopy.

A możesz sobie przypomnieć? I gdzie ją kupujesz? Jestem na etapie testowania różnych żyłek i chętnie wypróbuję tą skręcaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz sobie przypomnieć? I gdzie ją kupujesz? Jestem na etapie testowania różnych żyłek i

> chętnie wypróbuję tą skręcaną.

Mam na końcu języka. Była polecana na forum. Wersja 2mm jest jeszcze cała z tworzywa a 2,4 już ze stalowym rdzeniem.

W porównaniu do tych wszystkich kwadratowych, okrągłych czy o przekroju gwiazdki to jak niebo a ziemia. U mnie wchodzi bez problemu ta 2mm. ale w porównaniu do kwadratowej 3mm, którą miałem wcześniej jest bezkonkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na końcu języka. Była polecana na forum. Wersja 2mm jest jeszcze cała z tworzywa a 2,4 już ze

> stalowym rdzeniem.

> W porównaniu do tych wszystkich kwadratowych, okrągłych czy o przekroju gwiazdki to jak niebo a

> ziemia. U mnie wchodzi bez problemu ta 2mm. ale w porównaniu do kwadratowej 3mm, którą miałem

> wcześniej jest bezkonkurencyjna.

Oregon Duoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko wskazuje na to, że tak. Wygląda identycznie.

> Na końcu języka miałem chyba pryszcza bo nazwa mi nie pasuje ale wygląd 1:1

Kilka przetestowałem różnych, ale w krzaczorach które koszę najlepiej sprawdza się jednak full metal jacket grinser006.gif

Trojzab%20Oregon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka przetestowałem różnych, ale w krzaczorach które koszę najlepiej sprawdza się jednak full

> metal jacket

To bezdyskusyjne ale przy tym to już lepiej stalowe buty włożyć do kolan wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To bezdyskusyjne ale przy tym to już lepiej stalowe buty włożyć do kolan

Tak źle to może nie jest, ale koszenie w krótkich spodenkach, klapkach i okularkach przeciwsłonecznych* nie jest wskazane grinser006.gif

*tak kosi jeden mój sąsiad hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na końcu języka. Była polecana na forum. Wersja 2mm jest jeszcze cała z tworzywa a 2,4 już ze

> stalowym rdzeniem.

> W porównaniu do tych wszystkich kwadratowych, okrągłych czy o przekroju gwiazdki to jak niebo a

> ziemia. U mnie wchodzi bez problemu ta 2mm. ale w porównaniu do kwadratowej 3mm, którą miałem

> wcześniej jest bezkonkurencyjna.

a to sie w ogole rwie? Co, jak sie owinie wokol jakiegos zablakanego druta zbrojeniowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to sie w ogole rwie? Co, jak sie owinie wokol jakiegos zablakanego druta zbrojeniowego?

2mm. z rdzeniem z tworzywa potrafi zatrzymać silnik jeśli się owinie ale na betonie i na nożu w osłonie itp, urywa się.

Ze stalowym rdzeniem nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wielu producentów ma w ofercie tego typu żyłki

Być może. Używałem tylko tej poleconej kiedyś na AK.

Teraz sprawdziłem. Używałem żyłki: "Oregon Duoline Plus".

Jest jeszcze zwykła Duoline, gładka. Tej nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i dostałem wczoraj kose wlbc580e-2zxu 54cm3 3,2KM.

Dodatkowo kupiłem smar do przekładni żyłkę z rdzeniem i głowicę wzmacnianą.

jedno co zauważyłem to model wlbc580e-2zxu 54cm3 3,2KM nie ma pompki.

Jeszcze nie odpalałem, ale mam nadzieję, że brak pompki nie będzie miał wpływu na ciężkie uruchamianie.

ma ktoś z was kose bez pompki ? Jak to u Was wygląda z odpalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.