Skocz do zawartości

1,3 CDTI w kombi?


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rozpocząłem poszukiwania samochodu z większym bagażnikiem(mam Astrę G HB). Przeczytałem wczoraj ogłoszenie o okazyjnej sprzedaży Hondy FR-V, byłem tam dziś po południu,niestety ktoś mnie ubiegł.Ale w tym samym komisie było to auto Astra , sprzedawca proponował mi jazdę próbną, stwierdziłem że szkoda czasu ,1,3 w dość sporym samochodzie nie ma racji bytu. Teraz w domu zacząłem się jednak zastanawiać hmm.gif. Pięć lat temu kupiłem w tym samym przy salonowym komisie moją obecną Astrę 1,4 Twinport(jestem z niej baaardzo zadowolony),mimo że na wstępie wydawała mi się strasznie mulasta(efekt przejścia ze 133 KM na 90 KM) ,to dziś wydaje się całkiem OK. Jakby za punkt odniesienia wziąć moją obecną 1,4, to jak na tym tle wypada 1,3 CDTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym powiedzial ,zeby wogole odpuscil ten motor - patologia

Dość lakoniczne stwierdzenie,co jest w nim złe ?- osiągi, awaryjność ,trwałość ?. Czy jest na sali jakiś użytkownik Astry H z tym silnikiem ? , czy tylko ktoś, gdzieś coś słyszał?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dość lakoniczne stwierdzenie,co jest w nim złe ?- osiągi, awaryjność ,trwałość ?. Czy jest na sali

> jakiś użytkownik Astry H z tym silnikiem ? , czy tylko ktoś, gdzieś coś słyszał?.

mialem 1.3 cdti w comboC z 2007 roku szybcie sprzedlem niz kupilem. /niekonczace sie story z oprzyrzadowaniem silnika, pad pompy vacum, wycieki paliwa za plastykowych zlaczkach, I wielele wiele innych ktorych juz dzisiaj nawet nie chce pamietac. Wiem tylko ,ze przez 6 miesiecy ciagle cos robilem przy tym obesranym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niekonczace sie story z

> oprzyrzadowaniem silnika, pad pompy vacum, wycieki paliwa za plastykowych zlaczkach, I wielele

> wiele innych

To prawie jak w moim 1.9, jeszcze bym dodał wymiana egr, o klapach w kolektorze nie wspomnę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To prawie jak w moim 1.9, jeszcze bym dodał wymiana egr, o klapach w kolektorze nie wspomnę

biglaugh.gifhehe.gif

ja od jakiegoś czasu zauważyłem (znaczy kontrolka pokazywała grinser006.gif) ubytki chłodniczego, ze szklanka na 2 miesiące.

Sączy się spod tego pieprzonego koreczka na magistrali wodnej przed silnikiem, bałem sie że korozja na rurze ale chyab nie - póki co z czuciem dokręciłem korek i sucho. Znajomy w ogóle to zaspawał i nie ma problemu, po co to guano? może tylko po to żeby się wygrzało i zaczęło przepuszczać płyn grinser006.gif

No ale to nie wszystko: właśnie (21:45 biglaugh.gif) wymieniłem - po dwóch latach - skraplacz klimy, dziurawy (kol: Bodzlo: 20.GIF za diagnozę).

GM(=Valeo) zmieniłem w 2012 na Valeo, Valeo po 2 latach wygląda jak złom, na spodzie ciemna plama. Może kamień może nie, lamelki sypią się nienormalnie jak na 2lata.

Założyłem chińczyka skoro i tak na 2 lata.

1.9: silnik super, osprzęt: gorzej.

Co do 1.3: Żona śmiga, Teściu śmiga, i mają 20% kosztów Vectry grinser006.gif Auta zaraz po 200tys będą miały.

Rozrząd nie dzwoni, turbo nie gwiżdże, oliwa na czas i wio. Piszę o silniku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena normalna, ja jak kupowałem swoja a było to jakieś 2 lata temu tez tyle płaciłem, więc względem wieku cena normalna. Przebieg wygląda prawdziwie, auto ładne. Po zdjęciach niewiele widać ale wygląda ok. Prawdopodobnie po flotowy, zresztą jak mój. Przynajmniej jest pewność że serwisowany i z przebiegiem nie kombinowane. Ja polecam. Sam taki kupiłem i odpukać 1,5 roku bezawaryjnej jazdy. A kupowałem z dużo większym przebiegiem. Ogólnie moje zdanie na temat aut z tym silnikiem jest jak najlepsze. Ja mam, wspólnik w firmie tez taki ma i obaj chwalimy. Z17DTH z diesli to chyba najmniej problemowy z silników. Zarówno osprzęt jak i sama jednostka są naprawdę spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.