Skocz do zawartości

włacznik schodowy jak podlaczyć ?


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem z podłączeniem właczników. kupilem dwa achodowearki govena maja wejacoa na uziemoenie, com, way 1 oraz way 2.

sprawa dotyczy kuchni na poczatku kuchni mam wlacznik ktory ma uruchamiac swiatlo, a na koncu luchni jest drugi co ma gasic swiatlo. jak elektry robil instalacke to zrobil tak:

wychodza w obu miejscach po 3 druty noeboeski brazoqy i zoltozielony. na czas remontu dal mi jeden wlacznik zebym mogl tylko nim uruchamiec swiatlo i podlaczyl go na poczatku kuchni do deuta brazowego i niebieakiego, a zeby uklad dzialal na jednym to na koncu kuchni polaczyl ze soba razem brazowy z niebieskim czyli zamknal obieg i mozna bylo roswiecac i gasic ma jednym. teraz jak przyszlo do podlaczenia wlacznikow ktpre sa przystosowane do wlacznikow schodowych to noe wiem za bardzo jak to ogarnac.

z gory dzieli za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> mam problem z podłączeniem właczników. kupilem dwa achodowearki govena maja wejacoa na uziemoenie,

> com, way 1 oraz way 2.

> sprawa dotyczy kuchni na poczatku kuchni mam wlacznik ktory ma uruchamiac swiatlo, a na koncu

> luchni jest drugi co ma gasic swiatlo. jak elektry robil instalacke to zrobil tak:

> wychodza w obu miejscach po 3 druty noeboeski brazoqy i zoltozielony. na czas remontu dal mi jeden

> wlacznik zebym mogl tylko nim uruchamiec swiatlo i podlaczyl go na poczatku kuchni do deuta

> brazowego i niebieakiego, a zeby uklad dzialal na jednym to na koncu kuchni polaczyl ze soba

> razem brazowy z niebieskim czyli zamknal obieg i mozna bylo roswiecac i gasic ma jednym. teraz

> jak przyszlo do podlaczenia wlacznikow ktpre sa przystosowane do wlacznikow schodowych to noe

> wiem za bardzo jak to ogarnac.

> z gory dzieli za pomoc

Pisałeś po pub2.gifpub2.gif czy mi się tylko wydaje hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> mam problem z podłączeniem właczników. kupilem dwa achodowearki govena maja wejacoa na uziemoenie,

> com, way 1 oraz way 2.

> sprawa dotyczy kuchni na poczatku kuchni mam wlacznik ktory ma uruchamiac swiatlo, a na koncu

> luchni jest drugi co ma gasic swiatlo. jak elektry robil instalacke to zrobil tak:

> wychodza w obu miejscach po 3 druty noeboeski brazoqy i zoltozielony. na czas remontu dal mi jeden

> wlacznik zebym mogl tylko nim uruchamiec swiatlo i podlaczyl go na poczatku kuchni do deuta

> brazowego i niebieakiego, a zeby uklad dzialal na jednym to na koncu kuchni polaczyl ze soba

> razem brazowy z niebieskim czyli zamknal obieg i mozna bylo roswiecac i gasic ma jednym. teraz

> jak przyszlo do podlaczenia wlacznikow ktpre sa przystosowane do wlacznikow schodowych to noe

> wiem za bardzo jak to ogarnac.

> z gory dzieli za pomoc

Nie wiem w jakim języku napisałeś bo chyba nie w polskim. Większość tekstu nie zrozumiałem, poza tematem chyba. Ale jeżeli to ma działać to dlaczego nie weźmiesz tego elektryka który wykonywał instalację? Pytam, bo w brew opinii większości niby instalacja elektryczna to tylko dwa lub trzy druciki i tyle. Natomiast jak sam widzisz nie do końca jest to proste i powiem tak, że jak ktoś tu napisze że można to zrobić standardowo i zdalnie tak czy tak to nie jest bajkopisarzem a nie elektrykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest mniej więcej jak leczenie przez internet. Podrzuciłeś koledze tylko schemat ideowy a nie

> montażowy dotyczący jego instalacji.

A skąd mam wiedzieć, jak wygląda jego instalacja hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK... to może nam podpowiesz, na ile sposobów można połączyć taki układ, jak chce kolega autor?

Czytaj do napisałem. Autorowi poradziłem i koledze któremu się wydaje że wszystko wie też. Nie wiem co tu jest nie zrozumiałe? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o to, że każda instalacja może być ułożona inaczej, a z tego co widać autor nie ma pojęcia o tym

> i Ty chyba też, ale jak komuś chcesz zrobić krzywdę bo że niby Ty wszystko UMISZ to proszę

> bardzo.

Gościu malinowy, wyluzuj.

Niczego co powyżej piszesz Ty, ja nie pisałem. Nikomu też krzywdy gifem nie zrobię.

Dąłem gifa który może być pomocny. Ot tyle.

Nie dorabiaj baśni do prostego postu.

Niech się wypowie autor wątku, czy info było pomocne, czy nie.

W ciemno możemy sobie gdybać.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tylko małe ale, że ten Twój gif wnosi do tematu tylko tyle co przesunięcie spacji o jedno

> czy przez przypadek dwa miejsca.

A mi się przyda do założenia nowej, bardzo prostej instalacji w garażu. zlosnik.gif Dzięki rwIcIk waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tylko małe ale, że ten Twój gif wnosi do tematu tylko tyle co przesunięcie spacji o jedno

> czy przez przypadek dwa miejsca.

Wiesz co ? jak czytam te twoje wypociny to odnoszę wrażenie że nie masz zielonego pojęcia o temacie.

Co do schematu zamieszczonego przez kolegę, to ja mimo że nie jestem elektrykiem bym temat ogarną.

Jeśli liczysz na to że ktoś zamieści tu foto z instrukcją krok po kroku jaki kabel do jakiego zacisku na włączniku, bo bez tego nie jest w stanie nic zrobić, to pozostaje zamówić sobie wizytę specjalisty elektryka lub kumatego sąsiada a nie uczyć się elektryki z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz będzie jaśniej:

1

------ brązowy

------ Niebieski

-------żółto zielony

2

------ brązowy

------ Niebieski

-------żółto zielony

W trakcie remontu miałem tak żeby był podłączony jedne włącznik:

1

------ brązowy

------ Niebieski

-------żółto zielony

To podłączony normalnie tylko brązowy i niebieski - żółty był luźny

2

------ brązowy

------ Niebieski

-------żółto zielony

Tu żeby włącznik 1 działa były zwarte kable brązowy i niebieski razem. Żółty luźny

Teraz chce dać dwa schodowe i nie działa mi tak jak powinno.

Wydaje mi się że chyba muszę wykorzystać ten żółty jako dodatkowy do podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co ? jak czytam te twoje wypociny to odnoszę wrażenie że nie masz zielonego pojęcia o

> temacie.

> Co do schematu zamieszczonego przez kolegę, to ja mimo że nie jestem elektrykiem bym temat ogarną.

> Jeśli liczysz na to że ktoś zamieści tu foto z instrukcją krok po kroku jaki kabel do jakiego

> zacisku na włączniku, bo bez tego nie jest w stanie nic zrobić, to pozostaje zamówić sobie

> wizytę specjalisty elektryka lub kumatego sąsiada a nie uczyć się elektryki z forum.

To nie jest forum elektryczne, więc należy się liczyć z tym że podpowiada się osobie która nie ma zielonego pojęcia o tym o co pyta, a w tym przypadku oraz wiele innych na tym forum niestety tak jest. Skoda tylko że w tym temacie mają więcej do powiedzenia osoby którym się tylko wydaje że mają wiele do powiedzenia a nie osoby które mają jakieś doświadczenie w danym zawodzie. No ale podstawą jak widać jest zaistnienie a nie pomoc czy odpowiedzialność. Ale co tam, życie ludzkie jest pewnie mniej ważne od zaistnienia na AK. pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest forum elektryczne, więc należy się liczyć z tym że podpowiada się osobie która nie ma

> zielonego pojęcia o tym o co pyta, a w tym przypadku oraz wiele innych na tym forum niestety

> tak jest. Skoda tylko że w tym temacie mają więcej do powiedzenia osoby którym się tylko

> wydaje że mają wiele do powiedzenia a nie osoby które mają jakieś doświadczenie w danym

> zawodzie. No ale podstawą jak widać jest zaistnienie a nie pomoc czy odpowiedzialność. Ale co

> tam, życie ludzkie jest pewnie mniej ważne od zaistnienia na AK.

Dlatego napisałem, że jeśli nie ogarnia tematu to niech poradzi się fachowca.

Ale po twoich postach widać kto pisze aby tylko zaistnieć na AK. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może teraz będzie jaśniej:

> 1

> ------ brązowy - COM

> ------ Niebieski - WAY1

> -------żółto zielony - WAY2

> 2

> ------ brązowy - COM

> ------ Niebieski - WAY1

> -------żółto zielony - WAY2

Kolejność WAY1 i WAY2 nie ma znaczenia.

Mogło się również zdarzyć (aczkolwiek nie powinno), że jako główny przewód został przyjęty środkowy, zatem jeżeli powyższe nie będzie działało i faktycznie niebieski jest środkową żyłą, to zamień WAY1 i COM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejność WAY1 i WAY2 nie ma znaczenia.

> Mogło się również zdarzyć (aczkolwiek nie powinno), że jako główny przewód został przyjęty

> środkowy, zatem jeżeli powyższe nie będzie działało i faktycznie niebieski jest środkową żyłą,

> to zamień WAY1 i COM.

Sposób Bernarda rewelacyjny, wszystko zadziałało od strzału, dzięki za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.