Skocz do zawartości

Wyświetlacz biegów - chwalę się ;)


Rekomendowane odpowiedzi

A co mi tam.. pochwalę się co sobie zamontowałem...

Taaaa wiem, po co, co to nie wiesz jaki masz bieg i tak dalej - ale i tak mi się podoba.

Można wpisywać garażowe mody w oczekiwaniu na sprzyjającą aurę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mi tam.. pochwalę się co sobie zamontowałem...

> Taaaa wiem, po co, co to nie wiesz jaki masz bieg i tak dalej - ale i tak mi się podoba.

> Można wpisywać garażowe mody w oczekiwaniu na sprzyjającą aurę

Mi by się przydała tylko dioda informująca, że już 5tkę wrzuciłem hehe.gif

Resztę ogarniam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi by się przydała tylko dioda informująca, że już 5tkę wrzuciłem

> Resztę ogarniam

Mnie gaśnie przy 6.... przypadkowo kupiłem układ wyświetlający do 5 biegów mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A ta przeróbka wskaźnika luzu, by współpracował z tym wyświetlaczem to faktycznie taka prosta sprawa i wystarczy zużyć tylko kilka gwoździ

W moim moto - nie. [i prawdopodobnie w innych wtryskowych]

Żadnej ingerencji w sam czujnik, żadnych gwoździ. kara.gif

U mnie jest układ mierzący napięcie wysyłane od czujnika biegów jednym kabelkiem do centralki FI.

Zależnie od zapiętego biegu zmienia się mapa wtrysku, także raczej nie za bardzo rozwiercić czujnik i powbijać gwoździe. grinser006.gif

Koszt ca. 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ta przeróbka wskaźnika luzu, by współpracował z tym wyświetlaczem to faktycznie taka prosta

> sprawa i wystarczy zużyć tylko kilka gwoździ

analogowe moto, analogowy sprzęt..

rps20140517_213632_519.jpgrps20140517_213840_374.jpg

Z 3 biegiem nie trafiłem i musiałem dołożyć gwoździa hehe.gif

Zapomniałem zrobić fotki już wyszlifowanej poxyliny z tymi gwózdkami.

Przy następnej ingerencji w zegary muszę jeszcze jakoś zamaskować widoczność segmentów

rps20140517_213911_662.jpg

Może się uda maksymalnie ukryć wskaźnik w stanie spoczynku.

Czekam na pogodę by sprawdzić w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mi tam.. pochwalę się co sobie zamontowałem...

> Taaaa wiem, po co, co to nie wiesz jaki masz bieg i tak dalej - ale i tak mi się podoba.

> Można wpisywać garażowe mody w oczekiwaniu na sprzyjającą aurę

Krótko: Zazdroszczę waytogo.gif

Radzę sobie jakoś ze zmianą biegów ale czasem człowiek się zapomni i ma wątpliwość czy jest jeden wyżej czy jeden niżej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mi tam.. pochwalę się co sobie zamontowałem...

> Taaaa wiem, po co, co to nie wiesz jaki masz bieg i tak dalej - ale i tak mi się podoba.

> Można wpisywać garażowe mody w oczekiwaniu na sprzyjającą aurę

Zazdroszę. W dużej XJ Robgie mówi ze się nie da tak frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko: Zazdroszczę

> Radzę sobie jakoś ze zmianą biegów ale czasem człowiek się zapomni i ma wątpliwość czy jest jeden

> wyżej czy jeden niżej

Też tak miałem,ale zapamiętałem wartości prędkości przy 4krpm na poszczególnych biegach i jak zapomnę na jakim biegu jestem to tym sposobem sobie radzę.

Zadanie jest proste bo przy 4krpm na dwójce prędkość to 44km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hm.... miałem to w standardzie... w 50-tce chińskiej...

No i? Co miałeś jeszcze w standardzie, skoro tak się chwalisz?

Jedne motocykle to mają w standardzie a inne nie, tak jak np. stopkę centralną czy wskaźnik temperatury płynu chłodzącego. Jeśli nie wyczuwasz subtelnej różnicy pomiędzy "mam w standardzie" a "sam sobie zrobiłem", to może lepiej nie zabieraj głosu, bo się tylko kompromitujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mi tam.. pochwalę się co sobie zamontowałem...

> Taaaa wiem, po co, co to nie wiesz jaki masz bieg i tak dalej - ale i tak mi się podoba.

> Można wpisywać garażowe mody w oczekiwaniu na sprzyjającą aurę

Chcę sobie taki cuś wykombinować w moim Bulldogu ale tam czujnik jest raczej inny. I chyba sie nie da poza tymi co sprawdzają prędkość i obroty i pokazują który bieg. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodziło mi o to, że w sprzętach za grosze są takie udogodnienia a w poważnych sprzętach już nie...

gdybym zmieniał na coś większego i nie miałoby tego wskaźnika też bym go dorobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę sobie taki cuś wykombinować w moim Bulldogu ale tam czujnik jest raczej inny. I chyba sie nie

> da poza tymi co sprawdzają prędkość i obroty i pokazują który bieg.

A tak myślę o takim liczącym biegi/ruch dzwigni biegów. Ciekawe czy by się to spisało?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sv forum miał taki jeden taki model.

http://owiewki24.pl/pl/p/WYSWIETLACZ-BIEGOW-RED/2383

Quote:

ja zamontowałem wyświetlacz z czujnikami - na magnes... podpinasz tylko jeden przewodzik pod luz żeby nie mylił 1 z 2.... wszystko działa przyzwoicie... koszt 100 zł.... montaż godzina czasu.


Quote:

hmm kupiłem na bemowie w sklepie o24 montaż banalny plus do plusa minus do minusa... do tego włączniczek... dalej magnes nakleiłem na dzźwignie od biegów i zalałem klejem kropelką, i zostały dwa czujniczki.... jeden łapie biegi w górę drugi w dół... po chwili regulacji ustawiania patrzenia w jakiej pozycji muszą być aby magnes dobrze prawidłowo przełączał, przejażdżka przykleiłem na kropelkę i ok, aby pokazywał luz trzeba podpiąć przewodzik pod zero i już bo tak mamy że 1 wrzucamy luz i już widzi przeskok jakby na 2.... a tak pokazuje prawidłowo 0.... i zawsze się resetuje na 0 działa dłuższy czas prawidłowo mogę z czystym sumieniem polecić tym bardziej że to sklep i GWARANCJA jest.....żadne lutowanie jakieś Tre i inne dziwne ingerencje przynajmniej dla mnie bo się nie znam na tym, a ten czujnik zamontowałem sam i działa jak trzeba i na pewno już ponad tysiąc km go mam, w wawie mogę pokazać jak działa... w dzień świetnie widać i w nocy też, świeci na niebiesko koszt 100 zł


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamontowałem jako jeden z pierwszych dodatków.

Bo

często zdarzało mi się szukać 7 biegu w trasie,

gubiłem się w szybkich redukcjach np. przed światłami

Trudno, widocznie jestem niepełnosprytny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super, ale jak ja zapytałem o taki wskaźnik na tym forum to zostałem wyśmiany i pojechany,że nie

> umiem liczyć i że w ogóle...

bo miałeś pierwsze 2 lata na jedynce jeździć 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Inspiracja zdjęciami z netu, wykonanie garażowe.

> Oto moja baza pod kuferek centralny

Jakby ktoś mi pokazał zdjęcia wyświetlacza Twojego autorstwa i tej bazy, to nie uwierzyłbym, że robiła to ta sama osoba.

Jak dla mnie, bardzo słabo to wygląda. Ważne jednak, żeby dla Ciebie było funkcjonalne i (zaryzykuję to słowo) podobało Ci się. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten sam model motocykla, moje wykonanie stelaża pod kufer centralny (stelaże boczne ori by Givi):

> a tu już z kufrem:

Na takie właśnie polowałem, ale ori chore pieniądze kosztują.

Zamienniki podobne do Twoich w okolicach 200.

Moje kosztowały 4paka piwo.gif

Później wrzucę foto z kuferkiem.

Baza wtedy znika zupełnie i lepiej wygląda ( moim zdaniem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inspiracja zdjęciami z netu, wykonanie garażowe.

> Oto moja baza pod kuferek centralny

OK, niby baza znika pod kuferkiem, ale... czy ja tam dobrze widzę 4 stosy podkładek jako dystanse?

Same ceowniki perforowane jak to ceowniki - normalne, ale te "dystanse"... hmm.gif powiedz, że się mylę... blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, niby baza znika pod kuferkiem, ale... czy ja tam dobrze widzę 4 stosy podkładek jako dystanse?

> Same ceowniki perforowane jak to ceowniki - normalne, ale te "dystanse"... powiedz, że się

> mylę...

Mylisz się, na szczęście clown.gif

To czarne rurki chyba ćwierćcalowe, chce na nie założyć jakieś maskowanie.

Myślałem nad czymś w stylu osłon na przewody takiej czarnej karbowanej rurki/peszla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na takie właśnie polowałem, ale ori chore pieniądze kosztują.

> Zamienniki podobne do Twoich w okolicach 200.

> Moje kosztowały 4paka

> Później wrzucę foto z kuferkiem.

> Baza wtedy znika zupełnie i lepiej wygląda ( moim zdaniem )

Boczne miałem z moto, pod kufer centralny robiłem (na wzór stelaża givi). Później dokupiłem mocowanie Givi i przymocowałem kufer Givi. Od 7 lat rozwiązanie sprawdza się bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie lepiej chociaż dalej odnoszę wrażenie, że te dystanse składają się z fragmentów...

> jeśli można, to poproszę o zbliżenie

To gwint...... 001.gif

Przez Ciebie będę teraz intensywniej poszukiwał pomysłu na fajne wykończenie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To gwint......

A więc jednak mogę odłożyć wizytę u okulisty... grinser006.gif już myślałem, że mam zwidy.

> Przez Ciebie będę teraz intensywniej poszukiwał pomysłu na fajne wykończenie

Ale, ale... dlaczego nie użyłeś kawałków gładkiej rurki? Te wystarczyło by przecież pomalować i gotowe... hmm.gif

A w ogóle można było wziąć kawałki profilu zamkniętego 20x20 - ten by ładnie korespondował i się komponował z ceownikami (chyba że one są węższe, niż 20? ) waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.