Skocz do zawartości

Podkarpacka policja zatrzymuje prawa jazdy


GoldFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

A podkarpacka policja zatrzymuje prawa jazdy za nieustępowanie pierwszeństwa pieszym... źródło.

Quote:

Policjanci z rzeszowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy nie ustępując pierwszeństwa pieszym rażąco naruszyli obowiązujące przepisy i spowodowali zagrożenia dla uczestników ruchu.


Od kilku dni w lokalnych mediach bębnią na ten temat więc jest szansa na dłuższą akcję.

I jeszcze jedna informacja

Quote:

Za rażące zagrożenie bezpieczeństwa zatrzymujemy prawo jazdy i kierujemy sprawy do sądu, który może ukarać kierowcę wysoką grzywną i zatrzymać mu uprawnienia nawet na trzy lata.

...

Niedawno zatrzymaliśmy ma obwodnicy Głogowa Młp. kierowcę BMW, który jechał 210 km/h. Jego sprawa trafiła do sądu.


A jak wygląda sytuacja w innych województwach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiora i? I nic nadal jezdza. Robie okolo 20kkm rocznie. Ostatni mandat dostalem w 2012 i to tylko dlatego, ze mnie zaskoczyli zlosnik.gif Dopóki nie bedzie wiecej policji i sprawniejszych kontroli to im zabiora i beda jezdzic nadal. A ile bez PJ jezdzi to juz insza inszosc. Poza tym nie karaja za nic innego tylko za predkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zabiora i? I nic nadal jezdza. Robie okolo 20kkm rocznie. Ostatni mandat dostalem w 2012 i to tylko

> dlatego, ze mnie zaskoczyli Dopóki nie bedzie wiecej policji i sprawniejszych kontroli to im

> zabiora i beda jezdzic nadal. A ile bez PJ jezdzi to juz insza inszosc. Poza tym nie karaja za

> nic innego tylko za predkosc.

Jeszcze raz: jeśli komuś zabiorą prawo jazdy i ten delikwent nadal będzie jeździł to:

a)będzie jeździł zgodnie z przepisami i bardzo ostrożnie żeby go znowu nie złapali więc efekt osiągnięty- nie ma debila na drodze,

b) będzie jeździł jak do tej pory czyli go złapią prędzej czy później i wtedy dostanie porządnie po łapkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz: jeśli komuś zabiorą prawo jazdy i ten delikwent nadal będzie jeździł to:

> a)będzie jeździł zgodnie z przepisami i bardzo ostrożnie żeby go znowu nie złapali więc efekt

> osiągnięty- nie ma debila na drodze,

Zgoda

> b) będzie jeździł jak do tej pory czyli go złapią prędzej czy później i wtedy dostanie porządnie po

> łapkach.

W tej chwili to jest chyba 500zl o ile sie nie myle. Czyli nie za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> A podkarpacka policja zatrzymuje prawa jazdy za nieustępowanie pierwszeństwa pieszym... źródło.

> Quote:

> Policjanci z rzeszowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy nie ustępując

> pierwszeństwa pieszym rażąco naruszyli obowiązujące przepisy i spowodowali zagrożenia dla

> uczestników ruchu.

> Od kilku dni w lokalnych mediach bębnią na ten temat więc jest szansa na dłuższą akcję.

> I jeszcze jedna informacja

> Quote:

> Za rażące zagrożenie bezpieczeństwa zatrzymujemy prawo jazdy i kierujemy sprawy do sądu, który

> może ukarać kierowcę wysoką grzywną i zatrzymać mu uprawnienia nawet na trzy lata.

> ...

> Niedawno zatrzymaliśmy ma obwodnicy Głogowa Młp. kierowcę BMW, który jechał 210 km/h. Jego sprawa

> trafiła do sądu.

> A jak wygląda sytuacja w innych województwach?

Czyżby w końcu nadchodziła i do nas normalność? shocked.gif

Spotkałem ostatnio koleżankę mieszkająca w GB. Związała się z Anglikiem, zabrała go do Polski na urlop. Był w szoku, że przeżyła wychowując się w Polsce, po tym, co zobaczył na ulicach.

Ostatnio przechodziłem przez przejście na dwupasmówce. Standardowo wszedłem na pierwszy pas będąc puszczanym przez kierowcę, który się zatrzymał by mnie przepuścić. Na drugim śmignął jakiś idiota ale się spodziewałem. Na trzecim żona mnie i wózek odepchnęła bo mi się wydawało, że wszystko stoi ale jednak trafiła się mądrzejsza pani omijająca wszystkich facepalm%5B1%5D.gif

Fajna akcja ale jak to z policją, nastanie kolejny dzień i akcja się skończy a to co się dzieje na drogach będzie trwało dalej smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wykroczenie jest przewidziany w taryfikatorze mandat, więc zapewne taki sąd przyłoży- o ile pamiętam 10 pkt i 500 pln - jak zwykle wiele szumu o nic.

Pod zagrożenie bezpieczeństwa można podciągnąć praktycznie każde wykroczenie drogowe więc może tak zacznijmy od gadających przez komórkę i parkujących na zakazie?

Czas aby właśnie służby patrolowały okolice przejść dla pieszych a nie chowały się w krzakach z suszarką - takie akcje to budzą tylko śmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za to wykroczenie jest przewidziany w taryfikatorze mandat, więc zapewne taki sąd przyłoży- o ile

> pamiętam 10 pkt i 500 pln - jak zwykle wiele szumu o nic.

> Pod zagrożenie bezpieczeństwa można podciągnąć praktycznie każde wykroczenie drogowe więc może tak

> zacznijmy od gadających przez komórkę i parkujących na zakazie?

> Czas aby właśnie służby patrolowały okolice przejść dla pieszych a nie chowały się w krzakach z

> suszarką - takie akcje to budzą tylko śmiech.

ok.gifok.gifok.gif dokładnie zacznijmy respektowa a raczej wymagać przestrzegania prawa od tych najmniejszych przewinień, co uczy poszanowania prawa, a te ciężkie mimo wszystko są marginesem ale bardzo lotnym w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza i trzecia sytacja to jawne walenie w preta i szukanie kasy. drugi faktycznie wpadl na wlasne zyczenie.Ale to moje zdanie . Tyle ze ja jestem z tych co to sie nie zatrzymuje jako pierwszy na dwupasie. Nie zamierzam brac na klate czyjegos zycia tylko dlatego ze ten obok nie zlapal w pore co sie dzieje na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Sąd nałoży grzywne, punkty i zwróci prawo-jazdy.

No chyba że dla medialności sprawy Policjanci nie powiedzieli że nałożenie na delikwentów przewidzianych w taryfikatorze punktów karnych spowodowało, że przekroczyli limit...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsza i trzecia sytacja to jawne walenie w preta i szukanie kasy.

Wszystkie były poważnymi wykroczeniami.

To że kierowcy udało się nikogo nie potrącić, nie znaczy, że ma mu ujść płazem.

Taka kampania może wreszcie uświadomi kierownikom, że nie wolno wyprzedzać/omijać na przejściu dla pieszych. Codziennie widuję takich półmózgowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

dodam że bardzo dobrze niech i podkarpackie się odznaczy .

problem nie dotyczy tylko dresa w zdezelowanym bmw. zauważyłem że wiele pań nie widzi nic niebezpiecznego w wyprzedzeniu / ominięcie auta stojącego przed przejściem .

a mistrzynią już 2x jest starsza pani rano na ul. Lubelskiej jadąca lewym pasem 60/h (dopuszczalna 70) i przejezdzajaca na czerwonym przy orleanie... chyba nie powiedział jej nikt że te światła czasem są włączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie zacznijmy respektowa a raczej wymagać przestrzegania prawa od tych najmniejszych

> przewinień, co uczy poszanowania prawa, a te ciężkie mimo wszystko są marginesem ale bardzo

> lotnym w mediach.

Wyprzedzanie czy wręcz omijanie samochodów przed i na przejściu to nie margines. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsza i trzecia sytacja to jawne walenie w preta i szukanie kasy.

chyba sobie, kurna, żartujesz.... yikes.gif

Zadziwiające jest to jak niektórzy doszukują się winy kierowcy któremu pieszy na czerwonym wychodzi pod koła a w sytuacji ewidentnego błędu i wyprzedzania przed przejściem z ruchem bez kierowania nie widzimy żadnego problemu. Niesamowity jest brak świadomości kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba sobie, kurna, żartujesz....

> Zadziwiające jest to jak niektórzy doszukują się winy kierowcy któremu pieszy na czerwonym wychodzi

> pod koła a w sytuacji ewidentnego błędu i wyprzedzania przed przejściem z ruchem bez

> kierowania nie widzimy żadnego problemu. Niesamowity jest brak świadomości kierowców.

Miejmy nadzieję, że policja szybko te świadomość przywróci. Wertując kilka tys pytań na powtórny egzamin będą mogli się wiele nauczyć i zmienić świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem to za każdą kolizję nie mówiąc o wypadku powinni zabierać prawo jazdy bo skoro ktoś nie wyhamował i zrobił mi z tyłu jesień średniowiecza, a żonę tydzień bolał kręgosłup to 'bardzo naraził mnie/moją rodzinę na poważne niebezpieczeństwo'... będzie to taki szariat na drodze rodem z Iranu

od czego są w końcu punkty karne???

inna sprawa że w Rzeszowie (i nie tylko) to niektórzy przeginają pałę na maksa już ze dwa razy mało co nie zostałem rozjechany na zielonym świetle na przejściu dla pieszych na Lubelskiej/Staromiejskiej, no ale policja ma to w d...e no.gif woli medialne akcyjki i radiowóz w krzakach za miastem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Halo... ale to nie chodzi o to że nie ma błędu.

Jest to przewinienie określone taryfikatorem. Skoro tarfykator za dane wykroczenie przewiduje konkretne sankcje to Policja powinna je nakładać.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,36844,15979103,Policja_bez_litosci_dla_piratow_drogowych__Rekordowa.html

to jest ogólnopolska akcja -

ale faktycznie za niektóre "manewry" w okolicach przejscia dla pieszych to powinni zabierać PJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadziwiające jest to jak niektórzy doszukują się winy kierowcy któremu pieszy na czerwonym wychodzi pod koła a w sytuacji ewidentnego błędu i wyprzedzania przed przejściem z ruchem bez kierowania nie widzimy żadnego problemu.

Też to zauważyłem smile.gif Do tego przeświadczenie, że z 50 km/h hamuje się 10 m itp. itd. Dramat po prostu - szczególnie, że jest to forum motoryzacyjne.

Co do tematu... Obawiam się, że nagłaśnianie takiej akcji może mieć skutek odwrotny od zamierzonego - tak, jak nagłaśniane przez media (przeinaczone przez "dziennikarzy" fakty dotyczące pierwszeństwa przejazdu itp. itd.) spowodowało falę "rozpasania" wśród nieświadomych istnienia przepisów, w tym PoRD rowerzystów, tak i w tym momencie może się pojawić tendencja do wskakiwania na przejścia wprost pod koła, bo przecież "w telewizorze mówili, że można". Mam nadzieję, że się mylę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> b) będzie jeździł jak do tej pory czyli go złapią prędzej czy później i wtedy dostanie porządnie po

> łapkach.

Jak pokazują programy typu Uwaga Pirat takich kierowców jest niestety dużo... I w nosie mają konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów jest mimo wszystko dość specyficznym miejscem do jeżdżenia i chodzenia (ze względu na stosunkowo mało dobrych dróg między miastami i falę "powiatowych" rejestracji rano i po pracy) wink.gif "Ostrożny" kierowca nie potrafi np. na zielonej strzałce skręcić w prawo i włączyć się płynnie do ruchu z pasa rozbiegowego (tzn. stoi całą zmianę świateł i nie zauważa faktu, iż ten pas istnieje...) tylko po to, żeby 100 metrów dalej prawie rozjechać idącą OD LEWEJ STRONY jezdni pieszą z dzieckiem (była na lewym pasie, weszła spokojnie z całkowicie odkrytego przejścia dla pieszych, ten "ostrożny" ledwo co ruszył i rozpędzał się w tempie śmiertelnie ranionego winniczka... co z tego, skoro rozpędzania się nie przerwał na przepuszczenie pieszej, która już się na przejściu znajdowała). Powiem szczerze - nie wiedziałem co zrobić - myślałem, że na moich oczach zginie młoda dziewczyna z dzieckiem sick.gif Na kolejnych światłach zaprosiłem miłego pana na pogawędkę - wyraził jedynie oburzenie, bo "on tam nikogo nie widział" facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo "on tam nikogo nie

> widział"

Dziwisz się?

Wyobraź sobie zawodnika, który nie widzi stojącego w poprzek drogi samochodu na placu. I jedzie! A samochód 20m przed nim.

To pieszego ma zauważyć? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.