Skocz do zawartości

gdzie czujnik czadu?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Z gory przepraszam za rysunek, bo robiony na kolanie.

Pokazuje na szkicu trzy mozliwe miejsca ustawienia czujnika tlenku wegla:

http://i.snag.gy/SRrYz.jpg

Wiem, ze powinno sie nie blizej, niz 1.5m od zrodla potencjalnej emisji i co najmniej na 150cm, a nie wyzej, niz 20cm pod sufitem, ale mam maly problem z kablami, a ma byc podpiety do alarmu.

Ktora lokalizacje wybrac?

p.s. info dla nadgorliwcow - pisze z telefonu, to nie moge zmniejszyc obrazka - zmniejsze wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z gory przepraszam za rysunek, bo robiony na kolanie.

> Pokazuje na szkicu trzy mozliwe miejsca ustawienia czujnika tlenku wegla:

> Wiem, ze powinno sie nie blizej, niz 1.5m od zrodla potencjalnej emisji i co najmniej na 150cm, a

> nie wyzej, niz 20cm pod sufitem, ale mam maly problem z kablami, a ma byc podpiety do alarmu.

> Ktora lokalizacje wybrac?

A po co ci czujka czadu przy kominku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poblizu kominka na ścianie, u mnie w instrukcji pisało że na wysokości 1,5m od podłogi

ok, ale czy moze byc ZA kominkiem?

p.s. info dla nadgorliwcow - pisze z telefonu, to nie moge zmniejszyc obrazka - zmniejsze wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może się coś w fizyce zmieniło, ale przy normalnym spalaniu drewna w kominku nie ma możliwości by

> się wytworzył czad.

idealny swiat jest tylko w ksiazkach - mimo ze cug u mnie taki, ze glowe urwie, jak do kominka wsadzisz, to jakims cudem ostatnio zero - rozpalilem jakimis rachunkami, gazetami reklamowymi itd., a tu sie tli, a dym leci z czerpni powietrza na elewacji. Pewnie gazeta niechcacy przykrylem wlot i za duzo naraz zem chcial rozpalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idealny swiat jest tylko w ksiazkach - mimo ze cug u mnie taki, ze glowe urwie, jak do kominka

> wsadzisz, to jakims cudem ostatnio zero - rozpalilem jakimis rachunkami, gazetami reklamowymi

> itd., a tu sie tli, a dym leci z czerpni powietrza na elewacji. Pewnie gazeta niechcacy

> przykrylem wlot i za duzo naraz zem chcial rozpalic.

Podobno (przekazuje dalej informacje od doswiadczonego instalatora alarmow) czujniki czadu stosowane w instalacjach domowych mozna o kant tylka potluc - mnostwo falszywych alarmow. Potwierdzil mi to tez znajomy, ktory ma zestaw kominek-czujnik czadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz pytanie - czy zeby wykryc taka sytuacje potrzebujesz czujnika czadu?

a czy ja o to pytam, czy o położenie?

może być czujka ZA KOMINKIEM?

pytam, bo nie wiem, jak sie rozprzestrzenia czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idealny swiat jest tylko w ksiazkach - mimo ze cug u mnie taki, ze glowe urwie, jak do kominka

> wsadzisz, to jakims cudem ostatnio zero - rozpalilem jakimis rachunkami, gazetami reklamowymi

> itd., a tu sie tli, a dym leci z czerpni powietrza na elewacji. Pewnie gazeta niechcacy

> przykrylem wlot i za duzo naraz zem chcial rozpalic.

Przyjacielu - spalanie papierów czy drewna w palenisku typu kominek nie spowoduje przemian termochemicznych wyzwalających tlenek węgla. Proszę się zapoznać w jakich warunkach może powstać. Wg mojej wiedzy nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjacielu - spalanie papierów czy drewna w palenisku typu kominek nie spowoduje przemian

> termochemicznych wyzwalających tlenek węgla. Proszę się zapoznać w jakich warunkach może

> powstać. Wg mojej wiedzy nie ma takiej opcji.

oczywiscie, ze spowoduje, choc jest to daleko mniej prawdopodobne i szybciej ogien sie zagasi, niz przy weglu. Wystarczy niepelne spalanie i problem z odprowadzeniem spalin oraz nieszczelnym kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiscie, ze spowoduje, choc jest to daleko mniej prawdopodobne i szybciej ogien sie zagasi, niz

> przy weglu. Wystarczy niepelne spalanie i problem z odprowadzeniem spalin oraz nieszczelnym

> kominkiem.

Wiesz ile musiałbyś napakować tych papierów i jak długo je spalać niepełnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno (przekazuje dalej informacje od doswiadczonego instalatora alarmow) czujniki czadu

> stosowane w instalacjach domowych mozna o kant tylka potluc - mnostwo falszywych alarmow.

> Potwierdzil mi to tez znajomy, ktory ma zestaw kominek-czujnik czadu.

Ale chyba lepiej mieć 10 fałszywych alarmów niż wcale w razie potrzeby ??? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.