Skocz do zawartości

Szlifierka stolowa


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem szlifierki stołowej. Na rynku dostępne jest kilka typów szlifierek. Szlifierka z dwoma kamieniami do szlifowania na sucho, szlifierka z jednym kamieniem na sucho i drugim na mokro, szlifierka z kamieniem i taśmą bezkońcową.

Co z waszego doświadczenia będzie najlepsze do zastosowań typowo garażowych, czasem jakieś wiertło, zatępienie krawędzi, ostrzenie noży kuchennych.

Czy marketowe w przedziale 100-200 zł są coś warte do nieprofesjonalnych szlifów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem szlifierki stołowej. Na rynku dostępne jest kilka typów szlifierek.

> Szlifierka z dwoma kamieniami do szlifowania na sucho, szlifierka z jednym kamieniem na sucho

> i drugim na mokro, szlifierka z kamieniem i taśmą bezkońcową.

> Co z waszego doświadczenia będzie najlepsze do zastosowań typowo garażowych, czasem jakieś wiertło,

> zatępienie krawędzi, ostrzenie noży kuchennych.

> Czy marketowe w przedziale 100-200 zł są coś warte do nieprofesjonalnych szlifów?

Noże kuchenne najlepiej mi się ostrzy na taśmie bezkońcowej 50x686 hehe.gif Z drugiej strony szlifierki (tarczowo-taśmowej) mam założony kamień do innych zadań. Kupiłem ze dwa lata temu bodajże nutool (więc "mocno budżetowa" hehe.gif ) i jakoś działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się z dwoma kamieniami do szlifowania na sucho, z jednym kamieniem na sucho

> i drugim na mokro, z kamieniem i taśmą bezkońcową.

> Co z waszego doświadczenia będzie najlepsze do zastosowań typowo garażowych, czasem jakieś wiertło,

> zatępienie krawędzi, ostrzenie noży kuchennych.

Co do ostrzenia noży - ostatnio robię to płaskim pilnikiem... można włos na czworo podzielić grinser006.gif

> Czy marketowe w przedziale 100-200 zł są coś warte do nieprofesjonalnych szlifów?

Do okazjonalnego użytku pewnie wystarczą, w końcu ile razy dziennie można ostrzyć wiertła? grinser006.gif

Sam mam niemarketową samoróbkę, która ma z jednej strony kamień, a z drugiej szczotkę. Szczotką można coś oczyścić, na kamieniu czasami ostrzę jakieś wiertło, a pozostałe prace obsługuje kątówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem szlifierki stołowej. Na rynku dostępne jest kilka typów szlifierek.

> Szlifierka z dwoma kamieniami do szlifowania na sucho, szlifierka z jednym kamieniem na sucho

> i drugim na mokro, szlifierka z kamieniem i taśmą bezkońcową.

> Co z waszego doświadczenia będzie najlepsze do zastosowań typowo garażowych, czasem jakieś wiertło,

> zatępienie krawędzi, ostrzenie noży kuchennych.

> Czy marketowe w przedziale 100-200 zł są coś warte do nieprofesjonalnych szlifów?

Jak chcesz miec po japońsku czyli jako tako ostre noże to tylko z mokrym kamieniem wink.gif Wiertło na drugim kamieniu i jakoś to będzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak! To nie szlifierki ostrzą, a ręce . Kamień się tylko obraca .

Niby tak, ale szlifierka sama w sobie może być tak kijowo wykonana, że wrzeciono szlifierki będzie bić. Kamień za 5 zł też może być nie do końca dobrze wykonany. Wtedy żadne ręce nie pomogą podczas ostrzenia.

Ale bardziej się obawiam trwałości, żeby nie było tak, że mimo okazjonalnego użytku szlifierka padnie po 2 miesiącach, ale to chyba loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby tak, ale szlifierka sama w sobie może być tak kijowo wykonana, że wrzeciono szlifierki będzie

> bić. Kamień za 5 zł też może być nie do końca dobrze wykonany. Wtedy żadne ręce nie pomogą

> podczas ostrzenia.

> Ale bardziej się obawiam trwałości, żeby nie było tak, że mimo okazjonalnego użytku szlifierka

> padnie po 2 miesiącach, ale to chyba loteria.

Mam już sporo lat jakąś marketową i jeszcze oryginalnego kompletu kamieni nie zjechalem więcej niż o 1-2 cm średnicy.

Weź tylko jedną rzecz pod uwagę - te szlifierki mocno pylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szlifować kątowniki 5mm to kup używke z PRL i wymień łożyska, odmaluj i malina.

Jak do ostrzenia wiertełek i dłubaniny, to bierz to, co znajdziesz największego i najmocniejszego w zakładanym budżecie. Moc marketówek jest mocno zawyżona, ja swoje pierdzikółko za 50 zeta zatrzym wkrętakiem, ale na spokojnie to i siekierę naostrzy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz szlifować kątowniki 5mm to kup używke z PRL i wymień łożyska, odmaluj i malina.

> Jak do ostrzenia wiertełek i dłubaniny, to bierz to, co znajdziesz największego i najmocniejszego w

> zakładanym budżecie. Moc marketówek jest mocno zawyżona, ja swoje pierdzikółko za 50 zeta

> zatrzym wkrętakiem, ale na spokojnie to i siekierę naostrzy

smutna prawda ale .... prawda

Tak to juz jest akurat z tymi urzadzeniami ze nie ma co kombinowac na wyrost ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Zastanawiam się nad zakupem szlifierki stołowej. Na rynku dostępne jest kilka typów szlifierek.

> Szlifierka z dwoma kamieniami do szlifowania na sucho, szlifierka z jednym kamieniem na sucho

> i drugim na mokro, szlifierka z kamieniem i taśmą bezkońcową.

> Co z waszego doświadczenia będzie najlepsze do zastosowań typowo garażowych, czasem jakieś wiertło,

> zatępienie krawędzi, ostrzenie noży kuchennych.

> Czy marketowe w przedziale 100-200 zł są coś warte do nieprofesjonalnych szlifów?

Jednoznacznie nie da się odpowiedzieć, zależy jakie masz wymagania jako amator (bo możesz mieć wysokie), jaką sztukę trafiłeś. Czasem coś w Wang @ Czang nieźle zrobią. Ale to loteria.

Ogólnie chinole odradzam. Polecam każdą małą stołową szlifierkę Electra Beckum (wchłonięte przez Metabo) i polską Uranię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz szlifować kątowniki 5mm to kup używke z PRL i wymień łożyska, odmaluj i malina.

Tak mi się udało kiedyś zrobić - stara PRLoska, znana z wielu zakładów, warsztatów szkolnych smile.gif nie wymagała nawet wymiany łożysk, dzielnie pracuje dalej...

Druga mniejsza, z radzieckiego zestawu domowego (szlifierka, mini tokarka itp.) kupiona jeszcze na poczciwym BAZARZE smile.gif służy faktycznie bardziej jako ostrzałka.... nie mniej jednak bardzo solidna smile.gif

Co do marketowych to dobrze gdybyś zobaczył je w działaniu czy wystarczy Ci - ja bawiłem się kilkoma i mocniej dociśniesz i zatrzymuje się, ale jako ostrzałka na pewno da radę - przy ostrzeniu nie ciśnie się mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.