Skocz do zawartości

Megane do oceny


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu szukam kompaktowego "kombi w benzynie" , i...jest problem,to gatunek zanikający.Ostatnio znalazłem coś takiego- Megane ,i...nie wiem czy warto, priorytet to niskie koszt eksploatacji i w miarę niska awaryjność.Jako posiadacz zupełnie bezawaryjnej Astry G z 2006 roku poprzeczkę stawiam baaaardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam dwie meganki (2003 i 2004 rok) obie 1,5 dci.

nalatane ponad 200kkm każda. Szwagier ma meganke 1,6 benzynę z 2007 roku. Możemy powiedzieć, że auta są bezproblemowe. Najważniejsze, to nie przejmować się opiniami. Zwykle najwięcej mają do powiedzenie ludzie, którzy nigdy w tym samochodzie nie siedzieli. Wracając do tematu to Trzeba kupić zadbany model. Możesz sprawdzić w serwisie czy mu coś nie dolega. Lepiej troszkę wydać ale kupić sprawdzone, lub nie kupić dziada.

ten egzemplarz ładny, choć troszkę ubogi. 1,4 wydaje mi się słaby (nigdy nie jechałem). Zakładam, że jak wejdzie 5 osób i bagaż to może mieć niedosyt mocy. Plusem jest możliwośc przerobienia na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli szukasz bezproblemowego auta to Meganka z silnikiem benzynowym jest idealnym wyborem. Choć jesli miałbym wybór to prędzej szukałbym 1.6 niż 1.4. Sam jeżdze 1.4 i powiem Ci, ze do miasta to auto w 100% wystarcza, w trasie też jeszcze jakoś daje rade ale demonem nie jest, to takie auto w sam raz na dwie osoby. Tu masz kombi, więcej troche więcej auta do napędzenia. Wszystkie silniki benzynowe w Megance nadają się do gazu i ponoć bardzo dobrze znaoszą jakby co.

W tym przypadku szukałbym raczej dobrego egzemplarza niż konkretnej wersji silnikowej. Ta meganka co podałes w linku wydaje się wyglądac bardzo rozsądnie. Jeśli lubisz spokojną jazde to się nada, jeśli wolisz dynamicznie to szukaj 1.6 - 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zdecydowałem się na tę Megankę w 90%. Już w piątek wstępnie wynegocjowałem warunki sprzedaży(przyjmą moja Astrę w rozliczeniu dają dobre pieniądze ok.gif) , a jutro jadę dograć szczegóły i...ostateczną cenę. Z minusów - do wymiany rozrząd(wymiana co 120 kkm lub...co 5 lat, a te już minęły),olej ,filtry,prawdopodobnie świece ,no i serwis klimy.W/wym czynności chcę zlecić ASO ,jeszcze przed odbiorem samochodu(ciekawe ile skasują). Niepokoi mnie nieco inna sprawa , po otwarciu maski, zauważyłem trochę oleju na pokrywie zaworów,wyglądał na całkiem świeży,ciekawe skąd tam się znalazł?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie zdecydowałem się na tę Megankę w 90%. Już w piątek wstępnie wynegocjowałem warunki

> sprzedaży(przyjmą moja Astrę w rozliczeniu dają dobre pieniądze ) , a jutro jadę dograć

> szczegóły i...ostateczną cenę. Z minusów - do wymiany rozrząd(wymiana co 120 kkm lub...co 5

> lat, a te już minęły),olej ,filtry,prawdopodobnie świece ,no i serwis klimy.W/wym czynności

> chcę zlecić ASO ,jeszcze przed odbiorem samochodu(ciekawe ile skasują). Niepokoi mnie nieco

> inna sprawa , po otwarciu maski, zauważyłem trochę oleju na pokrywie zaworów,wyglądał na

> całkiem świeży,ciekawe skąd tam się znalazł?.

No wobec Zdunka to bym podwoił czujność.Znane są jego "metody i chwyty " przy sprzedaży nowych a co dopiero używanych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wobec Zdunka to bym podwoił czujność.Znane są jego "metody i chwyty " przy sprzedaży nowych a co

> dopiero używanych aut.

Być może masz rację, ale tak obserwując opinie,o różnej maści sprzedawcach samochodów , można dojść do wniosku że w zasadzie to jedna wielka banda oszustów , i tylko dilerka narkotykami powoduje większa patologię . Czasem trzeba wierzyć w...szczęście,a nuż nie oszukają oslabiony.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> inna sprawa , po otwarciu maski, zauważyłem trochę oleju na pokrywie zaworów,wyglądał na

> całkiem świeży,ciekawe skąd tam się znalazł?.

Meganki 1.4 i 1.6 lubią się tam pocić. Sprawdż dokładnie elektrykę - czy wszystko działa na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może masz rację, ale tak obserwując opinie,o różnej maści sprzedawcach samochodów , można dojść

> do wniosku że w zasadzie to jedna wielka banda oszustów , i tylko dilerka narkotykami

> powoduje większa patologię . Czasem trzeba wierzyć w...szczęście,a nuż nie oszukają .

Ja nie generalizuje.Ale w internecie krążą już legendy o jego bezwypadkowych nowych - i to osobowych i dostawczakach - kiedys chyba nawet miał zaszczyt w turbo kamerze "występować " i tłumaczyc sie z bezwypadkowego a spawanego i malowanego nowego trafica.

Po prostu nie ufaj mu tak samo jak handlarzom z chojnic czy płocka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> opłaca się to robić w ASO ?

Tego nie wiem ,jak przedstawią mi kosztorys to podejmę decyzję. Tak w zasadzie to zawsze, wszystkie moje samochody serwisowałem w ASO , z czystego wygodnictwa , a Renault to nie Jaguar , więc powinno być znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to odpuść MII

> ps

> ta z linka to jakaś bieda,

> klima w manualu i brak podłokietnika

Megane II ,nie jest samochodem z moich marzeń , ale od prawie 2 miesięcy usiłuję kupić kompaktowe kombi "w benzynie", z roczników 2008-2010 i..nic , jeśli już coś znalazłem (jedna Octavia i jeden Focus) to zawsze coś było nie tak .Jasne że wolał bym Astrę H ,ale w tej sytuacji zaczynam już postępować ,trochę jak tonący chwytający się brzytwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłokietnik z tunelem, 150 zł na Allegro ,obszycie kierownicy i gałki skórą 300 zł, a klima

> manualna? ... no i dobrze, mniej do psucia . Czego chcieć więcej?.

wystarczy, ale to dobry argument do zbicia ceny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłokietnik z tunelem, 150 zł na Allegro ,obszycie kierownicy i gałki skórą 300 zł, a klima

> manualna? ... no i dobrze, mniej do psucia . Czego chcieć więcej?.

no np klimatronik , esp , asr , szyby atermiczne , masz roletki w tylnych oknach ? korby z tyłu , brak tempomatu i okaże się że jeszcze instalacji pod niego nie ma , lusterka manualne pewnie nie podrgrzewane oraz nie składane hands free które jest świetnym rozwiązaniem zlosnik.gif większość meganek ma to co wymieniłem zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no np klimatronik , esp , asr , szyby atermiczne , masz roletki w tylnych oknach ? korby z tyłu ,

> brak tempomatu i okaże się że jeszcze instalacji pod niego nie ma , lusterka manualne pewnie

> nie podrgrzewane oraz nie składane hands free które jest świetnym rozwiązaniem większość

> meganek ma to co wymieniłem

Zapominasz o jednym....ja kupuję samochód używany , więc biorę co jest .Zaczyna mi się spieszyć , bo jak już wspomniałem kombi w " benzynie " to wymierający gatunek. A tak na marginesie , to z większościa z tych udogonień , jest tak że jak są to OK ,a jak ich niema to też biedy nie ma. To co brać? czy nie , bo już mało czasu na decyzję zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapominasz o jednym....ja kupuję samochód używany , więc biorę co jest .Zaczyna mi się spieszyć ,

> bo jak już wspomniałem kombi w " benzynie " to wymierający gatunek. A tak na marginesie , to z

> większościa z tych udogonień , jest tak że jak są to OK ,a jak ich niema to też biedy nie ma.

> To co brać? czy nie , bo już mało czasu na decyzję zostało.

doskonale Cię rozumiem bo ja niestety też kupowałem używane i w dodatku Renówki ok.gif

aczkolwiek wszystkie miały mniej więcej z tego co napisałem ok.gif

Pewnie kupisz i będziesz zadowolony , aczkolwiek jak dla mnie w mojej Megane II 1.6 to było minimum ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... no i dobrze, mniej do psucia . Czego chcieć więcej?.

Jak wychodzisz z takiego założenia, bo astra taka była to możesz przeżyć Mega zawód smile.gif gdy zmienisz na coś innego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapominasz o jednym....ja kupuję samochód używany , więc biorę co jest .Zaczyna mi się spieszyć ,

> bo jak już wspomniałem kombi w " benzynie " to wymierający gatunek. A tak na marginesie , to z

> większościa z tych udogonień , jest tak że jak są to OK ,a jak ich niema to też biedy nie ma.

> To co brać? czy nie , bo już mało czasu na decyzję zostało.

Zasadniczo to Ty będziesz tym jeździł, więc to Tobie ma pasować auto:) Jeżeli aktualne auto było bardziej wyposażone to jak opadnie zachwyt po zakupie nowego będziesz narzekał że nie ma fajnego wyposażenia. Jeżeli jednak i tak będziesz na plus z bajerami to nie będzie Cię bolało, że nie ma tego i tamtego. Dla mnie osobiście silnik jest zbyt słaby, oraz za biedne w środku. Przerabiałem rok temu przesiadkę z wypasionej Laguny I na ubogą Almerę. Po czasie zaczynasz odczuwać dyskomfort, że klima manualna a nie automat, że brak elektryki we wszystkich szybach, że lusterka ręcznie sterowanie, czy też brak podgrzewania foteli. Po 9 miesiącach bez żalu pożegnałem Almerę i wróciłem do Laguny ale II-ki smile.gif Teraz mam bogato, wypas taki, że kolejne auto to też będzie Laguna pewnie III bo kto mi da tyle za przyzwoite pieniądze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co brać? czy nie , bo już mało czasu na decyzję zostało.

Brać. Gadżetami i bajerkami nie jeździsz. to tylko dodatki.

Jak auto ma klimę, szyby przednie w prądzie to już jest wystarczająco. ABS ma każdy, no, może ESP jeszcze by się przydało. Ale wolę golasa pewnego i młodego niż full wypas niepewny i starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no np klimatronik , esp , asr , szyby atermiczne , masz roletki w tylnych oknach ? korby z tyłu ,

> brak tempomatu i okaże się że jeszcze instalacji pod niego nie ma , lusterka manualne pewnie

> nie podrgrzewane oraz nie składane hands free które jest świetnym rozwiązaniem większość

> meganek ma to co wymieniłem

oprócz tego co wymieniłeś mam jeszcze xenony i obowiązkowo automat ale nie w Megance zlosnik.gif w megance manualna klima, brak podłokietnika z przodu ale za to przednia szyba niebieska zlosnik.gif i na tylnej kanapie podłokietnik wysuwany zlosnik.gif no i sterowanie radia z kiery, Panie jak na 1998 rok jak na klasę kompaktową to pewnie był wypas zlosnik.gif ale fakt po przesiadce z lepszego auta brakuje tych udogodnień, za to najmniej psującym autem jest druga meganka w wersji golas-sport hehe.gif oprócz jaśka, wspomagania i centralnego nie ma nic i fakt - poza pierdołkami naprawdę od nowości nic tam się nie psuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oprócz tego co wymieniłeś mam jeszcze xenony i obowiązkowo automat ale nie w Megance w megance

> manualna klima, brak podłokietnika z przodu ale za to przednia szyba niebieska i na tylnej

> kanapie podłokietnik wysuwany no i sterowanie radia z kiery, Panie jak na 1998 rok jak na

> klasę kompaktową to pewnie był wypas ale fakt po przesiadce z lepszego auta brakuje tych

> udogodnień, za to najmniej psującym autem jest druga meganka w wersji golas-sport oprócz

> jaśka, wspomagania i centralnego nie ma nic i fakt - poza pierdołkami naprawdę od nowości nic

> tam się nie psuje

a sterowanie w kierze to podstawa tak jak czujnik deszczu i zmierzchu zlosnik.gif

no i automat fajna sprawa serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a sterowanie w kierze to podstawa tak jak czujnik deszczu i zmierzchu

a działa to jakoś u Ciebie? bo u mnie czujnik deszczu ma spóźniony zapłon zlosnik.gif później już sobie radzi ale na początku muszę z reguły manualnie sterować sick.gifzlosnik.gif

> no i automat fajna sprawa

ok.gif tylko plus i minus stwierdzam, że jest jednak niepotrzebny, to nie Ferrari zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a działa to jakoś u Ciebie? bo u mnie czujnik deszczu ma spóźniony zapłon później już sobie radzi

> ale na początku muszę z reguły manualnie sterować

W.Scenic działa bardzo przyzwoicie ok.gif

> tylko plus i minus stwierdzam, że jest jednak niepotrzebny, to nie Ferrari

Właśnie potrzebny korki ,miasto nawet trasa mega przyjemnie się jeździ smile.gif ja już zawsze chyba będę miał automata zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niepokoi mnie nieco

> inna sprawa , po otwarciu maski, zauważyłem trochę oleju na pokrywie zaworów,wyglądał na

> całkiem świeży,ciekawe skąd tam się znalazł?.

u mnie też wyglądało jakby się pociła uszczelka pokrywy zaworów, ale po zdjęciu kolektora ssącego wyczyszczeniu wszystkiego benzyną, wymianie uszczelek gumowych pod kolektorem ssącym wyciek się nie pojawił. U mnie pomogła wymiana uszczelek pod kolektorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś go odebrałem...!!!. Generalnie po przesiadce z Astry, jestem zadowolony , miękko , cicho i przyjemnie.Dynamika na poziomie mojego poprzedniego samochodu więc dla mnie biedy nie ma ok.gif, ale odczucia z jazdy dużo przyjemniejsze.Zostało jeszcze przyciemnić tylne szyby(aby wnukowi i... psu, z tyłu było przyjemniej),obszyć kierę skórą , ewentualnie kupić za 150 zł, używany tunel wraz z podłokietnikiem. A co do firmy "Zdunek"...kolego Jakubek!!! ,pełen szacun ok.gif,jestem przykładem Polaka mądrego po szkodzie, miałeś rację ich poczucie uczciwości i etyki zawodowej jest zupełnie inne niż moje. Wprawdzie są to "defekty estetyczne" ,widoczne jedynie po umyciu ,nawoskowaniu i postawieniu auta w cieniu ale...niesmak pozostanie. Doskonale o tym wiedzieli ,ale zachowali się jak typowy turecki "handlowiec" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dziś go odebrałem...!!!. Generalnie po przesiadce z Astry, jestem zadowolony , miękko , cicho i

do jakiej prędkości jest cicho? grinser006.gif

> przyjemnie.Dynamika na poziomie mojego poprzedniego samochodu więc dla mnie biedy nie ma , al

> odczucia z jazdy dużo przyjemniejsze.Zostało jeszcze przyciemnić tylne szyby(aby wnukowi i...

> psu, z tyłu było przyjemniej),obszyć kierę skórą , ewentualnie kupić za 150 zł

obszyć w dobrym zakładzie, fabryczna skóra jest mocno plastikowa i szybko się zużywa

, używany tunel

> wraz z podłokietnikiem. A co do firmy "Zdunek"...kolego Jakubek!!! ,pełen szacun ,jestem

> przykładem Polaka mądrego po szkodzie, miałeś rację ich poczucie uczciwości i etyki zawodowej

> jest zupełnie inne niż moje. Wprawdzie są to "defekty estetyczne" ,widoczne jedynie po umyciu

> ,nawoskowaniu i postawieniu auta w cieniu ale...niesmak pozostanie. Doskonale o tym wiedzieli

> ,ale zachowali się jak typowy turecki "handlowiec" .

witaj wśród użytkowników MII ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wprawdzie są to "defekty estetyczne" ,widoczne jedynie po umyciu

> ,nawoskowaniu i postawieniu auta w cieniu ale...niesmak pozostanie. Doskonale o tym wiedzieli

> ,ale zachowali się jak typowy turecki "handlowiec" .

Pozostaje mieć nadzieje , że będą to tylko "defekty estetyczne " - ale to sie okaże za jakiś czas.

Obym nie był złym prorokiem .

Życzę bezawaryjnej i bezkolizyjnej jazdy nowym nabytkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do jakiej prędkości jest cicho?

do 170km/h u mnie było cicho, obroty w granicach 4000 rmp zlosnik.gif

> obszyć w dobrym zakładzie, fabryczna skóra jest mocno plastikowa i szybko się zużywa

ee tam, nie bedzie tym autem jezdzil 10 lat

> , używany tunel

> witaj wśród użytkowników MII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.