Skocz do zawartości

Tech2 na PC


MaTeOoSh

Rekomendowane odpowiedzi

> No to gites.

> Jak przetestujesz daj znać, czy działa - tutaj albo na priv

> Pzdr.

Witam , Vectra 1.6 rok prod. 2001-wywaliło dwa błędy ( jakie nie wiem ) , po skasowaniu silnik cyka jak zegareczek tak więc programik działa pod Win 98 . Muszę poszukac jeszcze tabele kodó w i będzie OK . Pozdrawiam Krzysztof .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam

> Ok powyższy post dotyczy przejściówki USB-COM ale pytanie czy działa

> na przejściówce PCIMCIA - COM ???

> pzdr.

To trzeba tak odrazu. Jak przejrzysz cały wątek to znajdziesz coś na ten temat. Ktoś podawał typ przejściówki PCIMCIA, na której to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj

> Ma do ciebie prośbę a mianowicie dorwałem PCIMCIA Argosy ale niemam

> sterólw pod XP, wszędzie szukałem i niema . Jezeli ma je to

> proszę przeslij na adres [email protected]

> pzdr.

Może ktoś z Kolegów sprawdzał działanie interfejsu na innej karcie PCMCIA - bo ta karta Agrosy jest trochę drogawa frown.gif ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie i Panowie chciałbym ogłosić że kabelek na 2 tranzystorach komunikuje się z kompem Astry G za pomocą przejściówki PCIMCIA ARGOSY tak jak ta na aukcji http://www.allegro.pl/item136947763_promocja_karta_pcmcia_1xrs232_argosy_f_vat.html

Więc myślę że będzie banglać z każdą byle by była pod PCMCIA.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panie i Panowie chciałbym ogłosić że kabelek na 2 tranzystorach

> komunikuje się z kompem Astry G za pomocą przejściówki PCIMCIA

> ARGOSY tak jak ta na aukcji

> http://www.allegro.pl/item136947763_promocja_karta_pcmcia_1xrs232_argosy_f_vat.html

> Więc myślę że będzie banglać z każdą byle by była pod PCMCIA.

> pzdr.

Chciałbym zauważyć że karta Agrosy kosztuje 269zł, a na alledrogo są karty PCIMCIA za ok. 100zł też na tym samym układzie UART 16C550 lub w pełni kompatybilny programowo z UART 16C550 układzie UART 16C950. Czy ktoś z Kolegów sprawdzał może jakieś inne karty PCIMCIA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ 16C950 i jego klony ma taką wadę, że jego sterowniki upychają go na "wysokim" przerwaniu a nie na standartowym dla COM IRQ 3 lub 4 i to samo z adresem bazowym, no i nie ma sterowników dla DOS (ale tech jest pod Win). Ostatecznie Tech zadziała nawet z dobrą (FDTI) przejściówką na USB, tylko trzeba go odpalać spod Windowsa zainstalowanego na Virtual PC albo VMWare (z Euroscanem już to nie przejdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatecznie Tech zadziała nawet z dobrą (FDTI) przejściówką na USB, tylko trzeba go odpalać spod Windowsa zainstalowanego na Virtual PC albo VMWare

Kombinowałem z VMware - nie ruszył ... ale jaka to jest dobra przejściówka na USB ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

Ostatnio mam taki problem: odczytuje blad nr 71 i 72 i nie moge go skasowac. Kilka razy mi sie udalo (jestem w trakcie lokalizacji usterki). Wyglada na to ze jakby mial caly czas usterke i dlatego pokazuje ze nieudane kasowanie usterek. Moze ktos juz sie spotkal z taka reakcja?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czy mógłby ktoś zdjagnozować czy interfejs jest zrobiony poprawnie, ponieważ mam problem z podłączeniem - komunikat: nie znaleziono interfejsu (brak echa), PC WinXP sp2, soft Opel_Tech2_PL interfejs na tranzystorach robiony przez elektroników w sklepie

http://dingo.1gb.in/free/interfejs.rar

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są bardzo złej jakości, nie pozwalają na odtworzenie połączeń...

A co do "elektroników".... wygląda to na efekt pracy 10-letniego dziecka... Ja bym się bał coś takiego podłączyć do ECM wartego ponad 1000 zł tylko na Allegro...

Zrób zdjęcia w większej rozdzielczości i tak, żeby było widać dokładnie co z czym zostało połączone... Albo włącz w aparacie tryb "makro" i rób zdjęcia z bliska pod różnymi kątami. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdjęcia są bardzo złej jakości, nie pozwalają na odtworzenie

> połączeń...

> A co do "elektroników".... wygląda to na efekt pracy 10-letniego

> dziecka... Ja bym się bał coś takiego podłączyć do ECM wartego

> ponad 1000 zł tylko na Allegro...

> Zrób zdjęcia w większej rozdzielczości i tak, żeby było widać

> dokładnie co z czym zostało połączone... Albo włącz w aparacie

> tryb "makro" i rób zdjęcia z bliska pod różnymi kątami. Pozdr.

Wstawiłem nowe być może będą lepsze jak nic się nie będzie dało zdjagnozować to zrobie od nowa i wstawie...

http://dingo.1gb.in/free/int2.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po głębszej analizie stwierdzam: tu jest wszystko pomieszane!!!!

> Trzeba zrobić ten interfejs od nowa!!! Pozdr.

To był profesjonalny sklep elektroniczny, wszystko ładnie zabudowane w czarnym plastikowym pudełku a po otworzeniu sami widzicie, ręce same opadają. Zaraz zabieram się za lutowanie i wstawie do wglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Mam zrobiony kabelek na tranzystorach, Sprawdzałem go na programie obd Tester podając napięcie 9V z baterii (aby nie iść do samochodu) i tu zdziwienie, Przy napięciu 6,5 do 8,5 stare używane baterie działał, przy nowej bateri około 9,5 V nie działał to samo się pojawiało przy podpięciu 12 V ale z zasilacza. Czy to normalne czy po podpięciu do samochodu nie będzie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów!

Jestem świeżym posiadaczem Astry G. Póki co dużo czytam, ale postanowiłem podzielić się skromnymi doświadczeniami. Płonęła mi lampka od poduch i odstraszał mnie koszt jej wyłączenia. Zrobiłem układ na 2 tranzystorach (BC 547B) i miłe zaskoczenie wszystko pięknie śmiga. Komp stacjonarny, com na płycie, win XP - Astra G 1998, X16SZR. Diagnozuje i kasuje wszystko co można, skorygowałem też wskazania licznika (tak dla sprwdzenia czy się da). Podpinałem też Omegę B 2002 i też wszystko śmiga.

Wielkie dzięki dla wszystkich którzy przyczynili się do narodzin tego cudeńka bow.gif

Specjalne podziękowania dla @master22221 za czytelne i rzeczowe posty !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanownych forumowiczów!

> Jestem świeżym posiadaczem Astry G. Póki co dużo czytam, ale

> postanowiłem podzielić się skromnymi doświadczeniami. Płonęła mi

> lampka od poduch i odstraszał mnie koszt jej wyłączenia.

> Zrobiłem układ na 2 tranzystorach (BC 547B) i miłe zaskoczenie

> wszystko pięknie śmiga. Komp stacjonarny, com na płycie, win XP

> - Astra G 1998, X16SZR. Diagnozuje i kasuje wszystko co można,

> skorygowałem też wskazania licznika (tak dla sprwdzenia czy się

> da). Podpinałem też Omegę B 2002 i też wszystko śmiga.

> Wielkie dzięki dla wszystkich którzy przyczynili się do narodzin tego

> cudeńka

> Specjalne podziękowania dla @master22221 za czytelne i rzeczowe posty

> !

> pozdrawiam

Czy jesteś w stanie podesłać materiały te od master22221 na [email protected] .Mam problem ze ściągnięciem tych materiałów.Zrobiłem kabelek podłączyłem do kompa i z tego co udało mi się sciągnąć podłączyłem do kom.sam. i niegada .Z góry dzięki.Interfejs na dwóch tranzystorach.Opel astra G 1.6,16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem prawie caly watek i az sie prosi o zebranie wszystkiego do kupy.

Schemat+linki do programow (najlepiej polska wersja), bo te co sa juz nie dzialaja.

schemat mam na tranzystorach, programy mam 2 opeltech2 i opel. przy OpelTech2 wyskakuje mscomm32.ocx Mam ten plik, ale nie wiem, gdzie go skopiować. Ktorego programu lepiej uzyc z schematem na tranzystorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zrobiłem interfejs na dwóch tranzystorach program tech2.Mam pytanie czy po podłączeniu do 12V bez podłączenia pinów do gniazda diagnostycznego na wyjściach po przełączeniu na pin 7i12 występuje napięcie rzędu 4.26V, przy nawiązywaniu połączenia wyświetla sie ;sterownik nie odpowiada następnie ;KOMUNIKAT ;I/O error 103;.Czy z tym można się podłączyć do gniazda diagnostycznego.Klawiatura ;czytaj kody ,kasuj kody ;nie jest aktywna. Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>przy nawiązywaniu połączenia

> wyświetla sie ;sterownik nie odpowiada >następnie ;KOMUNIKAT ;I/O

> error 103;.

to chyba cos z windowsem, u mnie kiedyy jest sterownik nie opowiada to moze tak zaly czas szukac i nie mam zadncyh komunikator bledow, ale sprawdz w samochodzie moze to dziala, popsuc tym raczej nie powinienes, to nie jest takie latwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba cos z windowsem, u mnie kiedyy jest sterownik nie opowiada

> to moze tak zaly czas szukac i nie mam zadncyh komunikator

> bledow, ale sprawdz w samochodzie moze to dziala, popsuc tym

> raczej nie powinienes, to nie jest takie latwe

Podłączyłem do gniazda diagnostycznego i to samo się wyświetla co poprzednio. Na początku wgrywania techa2 wyświetla się w obydwu przypadkach jeszcze ;nie można utworzyć pliku debug;.Nie wiem o co chodzi z tym plikiem.Może masz racje że z win.coś nie tak.Wieczorem sprawdzę jeszcze innym techem może coś wyjdzie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie, najpierw odpalcie program na kompie bez podłączania do auta. Przy próbie połączenia powinien wyjść komunikat: "Nie znaleziono interfejsu! (Brak echa)". Jeśli nie uda wam się dojść do tego momentu, to problem tkwi w komputerze, windowsie lub programie. Czasem przy win XP trzeba odblokować porty programem user port (ale jak to się objawia nie wiem, bo miałem odblokowane).

pozdrawiam drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdjagnozowalem blad bocznych poduszek (obie za duza rezystancja), ale

> ni emoge skasowac bledow. Mozna skasowac bledy bez naprwiania??

jesli chodzi i poduszki to nie skasujesz jak jest cos nie tak z obwodem, on to sprawdza, i dopiero jak jest ok to kasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

> Mówisz i masz zrobiłem coś na szybko. Obiecuję że będę updejtował

> stronkę.

> Link do podsumowania

> Pzdr

> Pablo79

Witam wszystkich.Właśnie wykonałem kabelek(a właściwie dwa)wg. schematu z podsumowania tj.na dwóch tranzystorach.Jeden o długości ok.1,5m od wtyku do wtyku - działa prawidłowo i drugi o długości 14m który nie działa.Ten długi wykonałem dlatego,że nie posiadam laptopa a odległość od komputera stacjonarnego w pokoju do garażu właśnie tyle wynosi.I tu moje pytanie:jaka mozę być maksymalna długość w/w kabla aby działał prawidłowo,albo co należy zrobić żeby ten mój 14 metrowy zadziałał. Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.Właśnie wykonałem kabelek(a właściwie dwa)wg.

> schematu z podsumowania tj.na dwóch tranzystorach.Jeden o

> długości ok.1,5m od wtyku do wtyku - działa prawidłowo i drugi o

> długości 14m który nie działa.Ten długi wykonałem dlatego,że nie

> posiadam laptopa a odległość od komputera stacjonarnego w pokoju

> do garażu właśnie tyle wynosi.I tu moje pytanie:jaka mozę być

> maksymalna długość w/w kabla aby działał prawidłowo,albo co

> należy zrobić żeby ten mój 14 metrowy zadziałał. Mirek

Ja testowalem na 5 metrowym, smiaglo bez problemu, nie wiem jak sie sprawa ma z 15 metrami ?? A jakiego kabla uzyles ?? bo ja 3x0,75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.Właśnie wykonałem kabelek(a właściwie dwa)wg.

> schematu z podsumowania tj.na dwóch tranzystorach.Jeden o

> długości ok.1,5m od wtyku do wtyku - działa prawidłowo i drugi o

> długości 14m który nie działa.Ten długi wykonałem dlatego,że nie

> posiadam laptopa a odległość od komputera stacjonarnego w pokoju

> do garażu właśnie tyle wynosi.I tu moje pytanie:jaka mozę być

> maksymalna długość w/w kabla aby działał prawidłowo,albo co

> należy zrobić żeby ten mój 14 metrowy zadziałał. Mirek

A z której strony interfejsu masz te 14m?

Teoretycznie powinno działać tak:

samochód-interfejs: nie wiem

interfejs-komputer: nawet 150m powinno działać.

Ja mam tak:

samochód-interfejs: 11m, przewód sieciowy, tzw. skrętka UTP.

interfejs-komputer: 1m

I działa!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.