Skocz do zawartości

Pytanie o zakup winiety w Bohuminie na Shellu


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam pytanko:

> Czy na D1, zaraz za granica PL->CZ w Bohuminie na najbliższej stacji Shell mogę kupić samą winietę

> płacąc kartą? Czy muszę mieć gotówkę?

D1 do Ostravy masz free, jak lecisz dalej to od Ostrava Rudna obowiązuje winieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanko:

> Czy na D1, zaraz za granica PL->CZ w Bohuminie na najbliższej stacji Shell mogę kupić samą winietę

> płacąc kartą? Czy muszę mieć gotówkę?

możesz... ale często nie mają tygodniowych i zmuszony jesteś kupić miesięczną piesc.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz... ale często nie mają tygodniowych i zmuszony jesteś kupić miesięczną

I tak kupuję miesięczną, więc nie problem. Gorzej w Austrii. Pamiętam,że wracając z Cro po wjeździe od strony Słowenii, miałem pełne gacie bo dłuuuuuuuugo nie było żadnej stacji i ciołem bez winiety z duszą na ramieniu do 1go Shella. Chyba teraz zakupie od razu 2 i poprosze o odpowiednie oznakowanie na powrót. Trzeba by w google translatorze coś po ichniemu wysmarować aby mnie zrozumieli w tej budzie (w Poysdorf bodajże..., kto był i widział ten bar to wie o czym piszę facepalm%5B1%5D.gif) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak kupuję miesięczną, więc nie problem. Gorzej w Austrii. Pamiętam,że wracając z Cro po wjeździe

> od strony Słowenii, miałem pełne gacie bo dłuuuuuuuugo nie było żadnej stacji i ciołem bez

> winiety z duszą na ramieniu do 1go Shella. Chyba teraz zakupie od razu 2 i poprosze o

> odpowiednie oznakowanie na powrót. Trzeba by w google translatorze coś po ichniemu wysmarować

> aby mnie zrozumieli w tej budzie (w Poysdorf bodajże..., kto był i widział ten bar to wie o

> czym piszę )

XXI wiek i nie da się takich rzeczy kupić przez internet z odpowiednimi datami ważności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak kupuję miesięczną, więc nie problem. Gorzej w Austrii. Pamiętam,że wracając z Cro po wjeździe

> od strony Słowenii, miałem pełne gacie bo dłuuuuuuuugo nie było żadnej stacji i ciołem bez

> winiety z duszą na ramieniu do 1go Shella. Chyba teraz zakupie od razu 2 i poprosze o

> odpowiednie oznakowanie na powrót. Trzeba by w google translatorze coś po ichniemu wysmarować

> aby mnie zrozumieli w tej budzie (w Poysdorf bodajże..., kto był i widział ten bar to wie o

> czym piszę )

To jedż przez wegry, oszczędzisz kasę i nerwy na granicach i przy zakupie winiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba by w google translatorze coś po ichniemu wysmarować

> aby mnie zrozumieli w tej budzie (w Poysdorf bodajże..., kto był i widział ten bar to wie o

> czym piszę )

To nie kupuj w budzie, tylko w stacji OMV tuż przed autostradą.

Ja tam zawsze mówię swoją polską niemczyzną "cwaj cajn-tages winieten bite" i dostaję dwie odpowiednio przedziurkowane.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak mi powiedzieli, ale i tak placilem karta

> moze zalezy od osoby na zmianie... jedna przyjmie w pln a druga nie

przyjmują, ale po bandyckim kursie wink.gif

tak samo u nas przyjmują 'ojro' po równie bandyckim przeliczniku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mam nadzieję,że wyjazd wypali i nic w ostatniej chwili nie popsuje urlopu

Może, pogoda.

Ja przyjechałem do Tucepi w niedzielę i dopiero dzisiaj było wakacyjnie, ale w południe i tak nas burza pogoniła na godzinę z plaży.

Za winietę na shelu płaciłem kartą i korona wyszła po 0,154 jak w kantorze.

Austriacką z powrotem kupuję bez problemu w Mureck wraz z tankowaniem, bo taniej niż w Słowenii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.