Skocz do zawartości

Lidl dla motocyklistów. ..


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

> Ktoś coś kupił w poprzednich promocjach sklepu na L?

> Szukam obiektywnych opini po kilku/kilkunastu miesiącach użytkowania.

> Szczególnie szukam info o kasku szczękowym.

Kask szcekowy do .... sie nadaje,halas niemilosierny,zamykanie szczeki dobrze dziala przez kilkanascie zamkniec.

Nawet za te pieniadze nie warto.

Bielizna termoaktywna daje rade,razem ze skarpetami,tankbag tez w miare dobrej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam smar do łańcucha oraz środek do czyszczenia łańcucha ok.gif

Ciuchy termoaktywne mam z serii dla narciarzy i dają radę (trochę różnią się od motocyklowych - miejscami grzania czy też chłodzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kask szczękowy jest głośny, kumpel się go pozbył bardzo szybko.

Zabezpieczenie na tarczę jest bardzo dobre, mając kluczyk, średnio raz na dwadzieścia prób udaje mi się je otworzyć. Reklamowałem, miałem dwie wymiany, dalej to samo :/

Odzież termo jest OK. Skarpety są bardzo dobre, reszta OK. Pod skórą, w gorące dni dawała radę, ale mam tez z RebelHorna i jest zdecydowanie skuteczniejsza, a cena porównywalna.

Bielizna termo z lidla daje takie dziwne uczucie wyziębienia, nawet jak jest "gorąco", w rebelhornie tego nie mam, po prostu przyjemnie chłodno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polecam smar do łańcucha oraz środek do czyszczenia łańcucha

Środek do czyszczenia - sprawdza się.

Ja jednak odgrzebałem w warsztacie butelkę hipola z czasów jak malaczem się turlałem i teraz nim jadę po łańcuchu.

Suzuki dopuszcza smarowanie łańcucha o-ring, x-ring ciężkimi olejami przekładniowymi.

Łańcuch zrobił się czystszy, niestety oliwić muszę częściej niż szprejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Środek do czyszczenia - sprawdza się.

> Ja jednak odgrzebałem w warsztacie butelkę hipola z czasów jak malaczem się turlałem i teraz nim

> jadę po łańcuchu.

> Suzuki dopuszcza smarowanie łańcucha o-ring, x-ring ciężkimi olejami przekładniowymi.

> Łańcuch zrobił się czystszy, niestety oliwić muszę częściej niż szprejem.

Ja w swoich motocyklach porobione mam oliwiarki. Zalewam olej przekładniowy (lub inny, jak przekładniowego zabraknie) i działa to. Koszt niewielki, a przynajmniej łańcucha nie muszę czyścić z oblepy po sprayach i brudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam to samo odczucie. Wiecznie mi zimno w termie z lidla

bo to jest pewnie tzw bielizna cienka ktora nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć i zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego

na to powinienes miec warstwe utrzymujaca temperature - np jakis polar a na to dopiero oddychajaca kurtke.

Dzieki temu sie nie upocisz jak dzika swinia, a nawet jesli to i tak skora pozostanie 'sucha' wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Środek do czyszczenia - sprawdza się.

> Ja jednak odgrzebałem w warsztacie butelkę hipola z czasów jak malaczem się turlałem i teraz nim

Hipol jest zajedwabisty! Ale ten smar z lidla to taki hipol w sprayu ok.gif

> jadę po łańcuchu.

> Suzuki dopuszcza smarowanie łańcucha o-ring, x-ring ciężkimi olejami przekładniowymi.

> Łańcuch zrobił się czystszy, niestety oliwić muszę częściej niż szprejem.

Częściej, to prawda. Jednak widzę, że żywotność napędu jest stanowczo lepsza niż przy użyciu smarów oblepiających łańcuch ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam rękawiczki, pas nerkowy oraz rajtuzy termoaktywne. Bardzo jestem z nich wszystkich zadowolony

Rękawice też mam. Całkiem niezłe na chłodniejsze dni i dają radę w deszczu. Ale, rozeszła się podszewka, musiałem od początku ją przeszyć, gdyż ktoś o tym zapomniał frown.gif Inaczej nie dało się założyć rękawic.

Pas nerkowy ma mulher.gif i podobno jest ok.

Rajtuzy jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- odzież termo - nie wiem co napisać, poza tym że jest ok

- pas nerkowy - również spełnia swoją rolę

- rękawiczki zimowe - jakość taka sobie i "oddychalność" membrany pozostawia sporo do życzenia, ale w chłodne dni spełniają swoją rolę i wreszcie mi ręce nie marzną, także jak za taką kasę to myślę że warto

- spray do łańcucha - ujdzie...

- czyścidło do łańcucha - rewelacyjne, tyle że ciężko je dostać i cała pucha wystarcza jedynie na jedno czyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu mam napisane - czyścić parafiną ciekłą.

Ludzie z forum myją też łańcuch naftą.

Na pewno nie można benzyną, bo przyspieszy degradację gumowych o-ringów.

Olej napędowy to nie to samo co benzyna, ale ja nie słyszałem o takich eksperymentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do innych uważam że kask jest całkiem niezły(tylko dosyć głośny), za to rękawiczki kiepskie, bielizna jak najbardziej ok, spray czyszczący do łańcucha bardzo fajnych, choć szybko się zużywa, spray smarujący łańcuch nie przypadł mi specjalnie do gustu, mam jeszcze pokrowiec, nie jest zły, ale też nie jest dobry, rozerwał mi się w jednym miejscu(tak jakby sam z siebie, o nic nie zahaczyłem itp.), od wydechu nigdy się nie nadtopił ani nic takiego.

Wiem że w gazecie Motocykl miał być test tego kasku z lidla i jeszcze chyba czegoś, ale nie wiem jaką opinię wydali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się przygotować na następna promocję 270635636-JUMP2.gif

Do łańcucha nafta świetlna, szczotka do rąk i oliwa do hydrauliki.

Na razie jeszcze smaruje jakimś spray castrola wcisnientym na promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kask i w sumie denerwuje mnie w nim jedna rzecz. Osłona przeciwsłoneczna sama opada w czasie jazdy (pod wpływem wstrząsów). W sumie patrzyłem jeszcze w czasie gdy kaski w sklepie były na inne i we wszystkich wydawały mi się te osłony mało stabilne. Reszta ok. Wszystko działa, nic nie odpada smile.gif

Przy dłuższych jazdach (z zamontowanymi w kasku wszystkimi wygłuszeniami) czuję jeszcze ucisk na uszy - jeźdzę w okularach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kask szczękowy i rekawice

Kask jak za takie śmieszne pieniądze - całkiem niezły. Dość głośny niestety, trochę "świszczący" przy 100km/h lub wietrze od przodu to już przestadnie głośny. Ale od czego są stopery ;-) Cena czyni cuda. Tylko jak z choroną na wypadek szlifu - jeszcze nie testowałem ;-) Blenda słoneczna mi nie opada,zatrzaski OK, nic się nie dzieje. A kask mam drugi sezon i śmigam sporo. Dodatkowa szybka w zestawie też na plus, po tym sezonie trzeba będzie wymienić bo moja już trochę porysowana. No i będzie na co wymienić, bo druga czeka nierozpakowana.

Rękawice całkiem OK, raczej ciepłe niż "oddychalne" - czasem łapa odrobinę spocona. Ale w zimne poranki i na jesieni - doskonałe. Jechałem kilka razy w mocnym deszczu, i ręka sucha, wody nie puszczają. Jeśli chodzi o ochronę przed chłodem, to bardzo OK. Wzbudzają też zaufanie jeśli chodzi o ochronę na wypadek wywrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> jeszcze pokrowiec, nie jest zły, ale też nie jest dobry, rozerwał mi się w jednym miejscu(tak

> jakby sam z siebie, o nic nie zahaczyłem itp.), od wydechu nigdy się nie nadtopił ani nic

> takiego.

Mi pokrowiec pękł w tym roku. Trzy lata trzymam pod nim skuter non stop na dworze. Słońce i mróz i wiatr zrobiły swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi pokrowiec pękł w tym roku. Trzy lata trzymam pod nim skuter non stop na dworze. Słońce i mróz i

> wiatr zrobiły swoje.

Mój też pękł sam z siebie i to z przodu, gdzie nie był narażony na temperaturę, skleiłem taśmą i używam nadal zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś coś kupił w poprzednich promocjach sklepu na L?

> Szukam obiektywnych opini po kilku/kilkunastu miesiącach użytkowania.

> Szczególnie szukam info o kasku szczękowym.

Różni znajomi kupili różne rzeczy i wszyscy uważają je za g.....

Ja akurat kupiłem rękawice i uważam ja za najgorsze w jakich kiedykolwiek jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzież termo daje radę - w sumie 3 lata

Nie mam porównania z innymi producentami, ale jest o niebo lepiej niż we flanelowych gaciach zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif, góralskim switrze wełnianym jesienią,

a w lecie zamiast koszulek, bluz bawełnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odzież termo daje radę - w sumie 3 lata

> Nie mam porównania z innymi producentami, ale jest o niebo lepiej niż we flanelowych gaciach ,

> góralskim switrze wełnianym jesienią,

> a w lecie zamiast koszulek, bluz bawełnianych.

Gość ode mnie z "ekipy" ma dobre porównaniu z ciuchami z Decathlonu i Lidlowymi - w tych drugich permamentni marźnie zlosnik.gif

Rękawice oddałem psu na pożarcie i jak ma szajbę na tym punkcie to nawet nie dotknął zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.