Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę wybierając tunera?


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na podkręcenie osiągów auta. Temat znam teoretycznie z forum i opowiadań znajomych, ale będzie to "mój pierwszy raz". Na rynku jest sporo firm oferujących takie usługi. Korespondowałem z trzema, zadawałem różne pytania, jakieś zdanie sobie wyrobiłem, ale nie spieszy mi się, więc pytam Was o doświadczenia w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Twojej okolicy project XS.

> Jeśli byś się decydował zadzwonię do kolegi tam

> Natomiast najlepsze opinie będą od osób, które skorzystały z usług danego zakładu.

Dzięki, coś mi świta ta firma, nawet kiedyś znałem kogoś z tej firmy. Mimo tego nie jest to odpowiedź na moje pytanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ręczną.

no to w zasadzie mozesz sie specjalnie nie przejmowac. Wazne zeby nie robic w stodole. Jakis polecanych w okolicy tunerow pewnie masz ok.gif Jak ktos ma pare ladnych lat doswiadczenia to raczej nie zrobi autu krzywdy.

Po remapie bedziesz musial zapoznac auto z tempomatem bo na 90% zapomni, ze go ma. Albo clip albo na wlaczonym zaplonie pobaw sie wlacznikiem tempomatu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po remapie bedziesz musial zapoznac auto z tempomatem bo na 90% zapomni, ze go ma. Albo clip albo

> na wlaczonym zaplonie pobaw sie wlacznikiem tempomatu

Czytałem o tym na RLKP. Pytałem o to tunerów. Piszą, że nie będzie problemu z tempomatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, coś mi świta ta firma, nawet kiedyś znałem kogoś z tej firmy. Mimo tego nie jest to

> odpowiedź na moje pytanie

W ostatnim zdaniu masz najlepsze referencje firm od takich spraw wink.gif

Jednakże myślałem o fizycznych osobach niźli pełni internetowych opowiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem o tym na RLKP. Pytałem o to tunerów. Piszą, że nie będzie problemu z tempomatem.

to jak sie w koncu zdecydujesz to zapytaj sie o robienie 150km z dpfem i automatem. Ja jestem sceptyczny ze wzgledu na automat. Jakis powod musial byc, ze wkladali go tylko do 150 konnej wersji a nie do mocniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ostatnim zdaniu masz najlepsze referencje firm od takich spraw

> Jednakże myślałem o fizycznych osobach niźli pełni internetowych opowiadaczy.

Referencje to jedno, mnie chodzi o wiedzę. Np. "powinien mieć hamownie", albo "coś tam", ewentualnie "robić coś tak a nie inaczej" lub "jeśli powie, że coś tam to zmykaj gdzie pieprz rośnie". Potrzebuję podstawowej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie chcesz przerabiać - auto, silnik...?

Hamownia bardzo dobry dodatek aby stroić bez powodowania zagrożenia w ruchu drogowym wink.gif

Co do spraw jak co ma robić to dość ciężko opisać gdyż różne warsztaty różnie podchodzą do spraw.

Z pewnością przed modyfikacjami powinien odbyć się pomiar mocy i momentu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co dokładnie chcesz przerabiać - auto, silnik...?

Myślę o chiptuningu.

> Hamownia bardzo dobry dodatek aby stroić bez powodowania zagrożenia w ruchu drogowym

> Co do spraw jak co ma robić to dość ciężko opisać gdyż różne warsztaty różnie podchodzą do spraw.

> Z pewnością przed modyfikacjami powinien odbyć się pomiar mocy i momentu auta.

O właśnie, o takie info mi chodzi (chociaż akurat to właśnie wiem zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę o chiptuningu.

> O właśnie, o takie info mi chodzi (chociaż akurat to właśnie wiem )

Jeśli sam wirus to zależnie od jednostki napędowej musisz zdecydować się co dokładnie chcesz osiągnąć (wyciskasz maksymalne możliwości sprzętu idąc w moc i moment obrotowy albo poprawiasz przebieg momentu dla przykładu do tras długich aby zmniejszyć spalanie czy też potrzebę redukowania biegu).

W takim przypadku jak napisałem przed pomiar mocy i momentu. Diagnoza wszystkich elementów czy jakiś przypadkiem nie działa.

Pogadać z wykonawcą czy udzieli jakiejś gwarancji na wykonaną usługę, jednakże w takich sprawach wiadomo, że bywa różnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to czy do kazdego auta podchodzi indywidualnie, czy laduje gotowca albo boxa i tyle. Przed proba modyfikacji powinien popatrzec pod maska na silnik, jego osprzet i ocenic optycznie czy nie ma czegos podejrzanego, np: turbo zalane olejem czy wycieki z silnika itd. Sprawdzic parametry auta, dane z czujnikow, wtryski itd. Ze swojej strony moge polecic Cinsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowałem się na podkręcenie osiągów auta. Temat znam teoretycznie z forum i opowiadań Jaki masz silnik do "podkręcenia" i w jakim aucie.... niewiem.gif

Ja robiłem już trzy auta u tego samego i jedno z nich bezproblemowo przejechało już 190kkm a i w pozostałych też się nic się nie dzieje.. programy robione z głową i optymalizowane pod moje potrzeby... ok.gif

Tuner w Bielsku-B więc około 100km od Ciebie.. jakby coś na priv wal...

oczywiście pomiary przed i po.... ale to zasada jest o i le nie w stodole zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też korzystałem z GCS i też polecam. Ale właściciel to mój znajomy więc mogę być niewiarygodny

okolice Krakowa to chyba compsport jest najbardziej znany.

Ja robiłem u Rogala 2 auta i moge polecic ale to Wawa.

Patrz zeby mogli Ci shamowac auto, jezeli wyjda jakies usterki przy diagnostyce to zaden porzadny "tuner" nie zrobi programu w takim aucie tylko kaze wrocic po naprawie (albo sam ogarnie).

Nie wiem ile masz przelotu ale wez pod uwage mozliwe juz zuzycie silnika/osprzetu zeby nie krzesac za mocnego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co dokładnie chcesz przerabiać - auto, silnik...?

> Hamownia bardzo dobry dodatek aby stroić bez powodowania zagrożenia w ruchu drogowym

> Co do spraw jak co ma robić to dość ciężko opisać gdyż różne warsztaty różnie podchodzą do spraw.

> Z pewnością przed modyfikacjami powinien odbyć się pomiar mocy i momentu auta.

Odpowiedź od projectxs

Quote:

Witam, nie robimy aut francuskich wyłączając auta do sportu i te pojedyncze sztuki, które popełnilismy w przeszłości.

Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja robiłem już trzy auta u tego samego i jedno z nich bezproblemowo przejechało już 190kkm a i w

> pozostałych też się nic się nie dzieje.. programy robione z głową i optymalizowane pod moje

> potrzeby...

> Tuner w Bielsku-B więc około 100km od Ciebie.. jakby coś na priv wal...

> oczywiście pomiary przed i po.... ale to zasada jest o i le nie w stodole

Podaj proszę namiar, wyślę zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości. Jest pare polecanych firm w wawie. Czemu jechałeś do Krakowa?

Dlatego, że ten gość jest szeroko znany na forum Insigni i polecało go z 50 osob, które zadowolone robiły program w tym samym silniku co ja. Nikt w Warszawie takich referencji nie miał - po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego mając pod nosem dobrego fachowca z cenami takimi samymi jak u konkurencji lub nawet

> lepszymi nie delektowałbym się dalszym szukaniem tunera tylko pojechał, zachipował i

> delektował się jazdą :-)

Mam do niego z 15 minut spokojnej jazdy. Hm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.