Skocz do zawartości

Fajne felgi do klasycznej cegły


karax

Rekomendowane odpowiedzi

jest sobie taka fajna klasyczna cegła ze Szwecji i zwie się volvo 744

aktualnie stoi na kołach Volvo Draco ale fajnie by było postawić ją na kole cal większym i jakimś "fajniejszym"

patrzyłem na Zender Star, Patrzyłem na OZ Turbo

powiedzmy, że patrzymy na felgi 16 (ewentualnie 17 cali), mocowanie na 5 śrub (standardowo jest 5x108 ale jak będzie inne to nie będzie problem)

co jeszcze by pasowało?

foto poglądowe:

Foto%2527s%2520camera%2520Femke%25202012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie myślę, każda duża masywna fela zrobi tu robotę auto do lansu czy na co dzień bo jak do

> lansu pakuj jak największe kółko choć ja bym celował w 18 na co dzień

do codziennego lansu

kurna znajduję sporo fajnych felg ale tylko piętnastek ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie idz tą drogą .....

> Kup min 17 ale to min

15 cali mam teraz więc jeśli miałbym kupować to tylko większe

mam jeszcze opony 18 cali po starym aucie ale niezbyt mi pasują bo różnica średnic jest koło 40 mm

podejrzewam, że skończy się na 16-17 calach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podejrzewam, że skończy się na 16-17 calach

szesnaście odpadają nawet różnicy nie będziesz widział miedzy 15 a 16 jak mówię od 18 wzwyż 17 to taka moim zdaniem ostateczność po środku, wiem co mówię w pasku miałem 17 teraz mam 19 i innej felgi do tego auta nie chcę bo jednak 19 robi robotę 17 było fajne ale zbyt małe więc się zastanów trzy razy a rozstaw śrub jak mówisz nie ważny są dystanse ze zmiennym rozstawem, wiec to nie problem więcej trudu sprawi znalezienie odpowiedniego et i wzoru felg zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie podstawowe pytanie którego tutaj jeszcze nikt nie zadał, to takie czy masz zamiar obniżyć to auto czy zostawisz na serii zawiasie.

Widziałem auta na kozackich felgach ale bez lekkiej gleby i była kaszana totalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szesnaście odpadają nawet różnicy nie będziesz widział miedzy 15 a 16 jak mówię od 18 wzwyż 17 to

> taka moim zdaniem ostateczność po środku, wiem co mówię w pasku miałem 17 teraz mam 19 i

> innej felgi do tego auta nie chcę bo jednak 19 robi robotę 17 było fajne ale zbyt małe więc

> się zastanów trzy razy a rozstaw śrub jak mówisz nie ważny są dystanse ze zmiennym rozstawem,

> wiec to nie problem więcej trudu sprawi znalezienie odpowiedniego et i wzoru felg

jeździłem na 18 calach poprzednim autem o było ok, ale zawieszenie po prawej stronie robiłem dwa razy

podejrzewam, że jakbym śmigał na 16 calach i większym profilu to by aż tak nie było

w każdym razie 19 cali odpada

18 cali biorę pod uwagę bo zostały mi opony po poprzednim aucie - tylko tutaj minusem jest różnica na średnicy 38 mm

17 cali jest ok

myślicie, że przy 16 calach rzeczywiście nie będzie wizualnie różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zender Star i OZ Turbo 2tlg/3tlg Siadłyby

> Prócz tego w różnej kasie i w różnym stylu na szybko wyszukane na allegro - 17 i 5x108 (+inne) :

> http://allegro.pl/4x-alufelgi-kola-5x108-gotti-gemballa-17-ferrari-i4335141153.html

> http://allegro.pl/bbs-kerscher-rx-3tlg-9x17-10x17-i4378468194.html

> http://allegro.pl/alufelgi-17-bbs-5x108-volvo-opony-dunlop-235-40-i4372357614.html

> http://allegro.pl/17-x10-rh-zw1-artec-l-s1-3-skrecane-2-tlg-5x112-i4350277018.html

> http://allegro.pl/felgi-17-volvo-850-5x108-opon-225-50-17-lato-i4368821058.html - do pełnej

> polerki

> http://allegro.pl/ronal-7-5jx17-et35-4x108-dunlop-goodyear-i4365416256.html i całkiem inaczej, też

> do odświeżenia

Gotti ładne, ale przy tym ET podejrzewam, że za mocno by weszły do środka, trzeba by kombinować z dystansem

nie wiem czy parapet nie byłby lepszy

BBS piękne serduszka.gif

Artec jakoś mi nie podchodzi

Ronal R15 też nie podoba mi się zbytnio, poza tym jest na 4 śruby akurat ten egzemplarz

"pełne" 17-tki z volvo fajne

te drugie z Volvo tylko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie podstawowe pytanie którego tutaj jeszcze nikt nie zadał, to takie czy masz zamiar obniżyć to

> auto czy zostawisz na serii zawiasie.

> Widziałem auta na kozackich felgach ale bez lekkiej gleby i była kaszana totalna

gleba jeśli będzie to nieznaczna

minus 20/30 maksymalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj jest wrzucona 15stka, jak załaduje 17stke to może się okazać tak, że bez ingerencji w zawias

> koło fajnie wypełni nadkola

> karax, jaki budżet na te koła z oponami?

budżet do ustalenia

powiedzmy że raczej nie celuję w nic w cenie tych BBS lub Gotti biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budżet do ustalenia

> powiedzmy że raczej nie celuję w nic w cenie tych BBS lub Gotti

To skoro widziały Ci się albo BBSki za 5.5k(a w tej cenie nie celujesz), to może by te z volvo zrobić na coś nietypowego i właśnie je całe wypolerować grinser006.gif Byłyby to 'patelnie' z volvo grinser006.gif nie merca czy audi 270751858-jezyk.gif

Do tego te gumy, ktore tam sa lub jakies inne dobrac - z lepszym naciagiem wink.gif

Z tej aukcji:

http://allegro.pl/felgi-17-volvo-850-5x108-opon-225-50-17-lato-i4368821058.html

I zrobić coś jak TE

lub TE (i troche mniejszy naciąg - Harold nie jeździ Santaną na codzień)

Byłoby to coś świeżego cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłem na 18 calach poprzednim autem o było ok, ale zawieszenie po prawej stronie robiłem dwa

> razy

> podejrzewam, że jakbym śmigał na 16 calach i większym profilu to by aż tak nie było

> w każdym razie 19 cali odpada

> 18 cali biorę pod uwagę bo zostały mi opony po poprzednim aucie - tylko tutaj minusem jest różnica

> na średnicy 38 mm

> 17 cali jest ok

> myślicie, że przy 16 calach rzeczywiście nie będzie wizualnie różnicy?

widzę że do tematu zaczynasz podchodzić jak ja, teraz też planuję glebę w pasku ale chyba zamiast gwinta wyląduje zawias minus 40 ze względu na to ,że maglownica lubi padać często to raz a dwa to wielowachaczówka nie chcę jej szybko psuć chociaż auto na co dzień użytkuję w De więc decyzję muszę podjąć co i jak gdy kupię drugą furę na co dzień, to nie ma sprawy gleba na sam duł i niech się dzieje co chce ,ale muszę tym autem narazie od czasu do czasu do PL zawitać zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To skoro widziały Ci się albo BBSki za 5.5k(a w tej cenie nie celujesz), to może by te z volvo

> zrobić na coś nietypowego i właśnie je całe wypolerować Byłyby to 'patelnie' z volvo nie

> merca czy audi

> Do tego te gumy, ktore tam sa lub jakies inne dobrac - z lepszym naciagiem

> Z tej aukcji:

> http://allegro.pl/felgi-17-volvo-850-5x108-opon-225-50-17-lato-i4368821058.html

> I zrobić coś jak TE

> lub TE (i troche mniejszy naciąg - Harold nie jeździ Santaną na codzień)

> Byłoby to coś świeżego

muszę powiedzieć, że coraz bardziej się ku temu rozwiązaniu skłaniam

szczególnie, że felgi po pierwsze są firmowe, a po drugie mimo wszystko mało popularne

widziałem kilka zdjęć jak wygląda 700/900 na tym kole i muszę przyznać, że jest kozak biglaugh.gif

w każdym razie jedyny minus to konieczność wstawienia dystansu bo koło wchodzi o jakieś 37 mm do wnętrza nadkola

co do opon to przy zastosowaniu tych opon co tam były koło powiększy średnicę o 35.3 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę powiedzieć, że coraz bardziej się ku temu rozwiązaniu skłaniam

> szczególnie, że felgi po pierwsze są firmowe, a po drugie mimo wszystko mało popularne

> widziałem kilka zdjęć jak wygląda 700/900 na tym kole i muszę przyznać, że jest kozak

I fajnie, czekam na rezultaty ! Będzie 'nietyp' z moim pomysłem grinser006.gif

> w każdym razie jedyny minus to konieczność wstawienia dystansu bo koło wchodzi o jakieś 37 mm do

> wnętrza nadkola

To na pewno, to w końcu fabryczne koło wink.gif Ale fabryczne koło ułatwia zakup długich śrub (nie trzeba kupować dużo droższych pływaków, które przy długości 50mm+ są już ciężko dostępne) i można spokojnie jakieś 15/30mm dystansu wrzucić wink.gif

> co do opon to przy zastosowaniu tych opon co tam były koło powiększy średnicę o 35.3 mm

O jakim rozmiarze mówisz? Wrzucić lekki naciąg + te -40/30 i będzie najssss cool.gif

P.S. Kupuj to koło zanim Ci je ktoś inny gwizdnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O jakim rozmiarze mówisz? Wrzucić lekki naciąg + te -40/30 i będzie najssss

> P.S. Kupuj to koło zanim Ci je ktoś inny gwizdnie

dobra, konieczny byłby dystans na przód i pewnie mniejszy na tył

do tego opony te co są nie podejdą, muszą być ciut niższe

no i gleba do tego ...

ponieważ mam silnik NA i automat to auto przestanie jechać już w ogóle

więc i swap na coś mocniejszego by się przydał ...

ech, tuning nie zna litości .... sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, konieczny byłby dystans na przód i pewnie mniejszy na tył

I? Masz w dobrej cenie nietypowe koło, więc nie marudź grinser006.gif

> do tego opony te co są nie podejdą, muszą być ciut niższe

No to już kwestia jakiej szerokości są te felgi - zawsze możemy pomóc coś doradzić wink.gif

> no i gleba do tego ...

Nie musimy być od razu waytogo.gif

> ponieważ mam silnik NA i automat to auto przestanie jechać już w ogóle

> więc i swap na coś mocniejszego by się przydał ...

Nie przesadzaj wink.gif To ma być daily czy uliczny zapierd*lator? cool.gif

> ech, tuning nie zna litości ....

Nie ma lekko,ale efekt końcowy nadrobi całe to narzekanie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to już kwestia jakiej szerokości są te felgi - zawsze możemy pomóc coś doradzić

7 cali, ale na pewno w naciąg nie pójdę

> Nie przesadzaj To ma być daily czy uliczny zapierd*lator?

najlepiej jedno i drugie biglaugh.gif

> Nie ma lekko,ale efekt końcowy nadrobi całe to narzekanie

będzie chyba dobrze:

287810409-2014-07-0612.00.12.jpg

post-22401-14352524808358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7 cali, ale na pewno w naciąg nie pójdę

Dostałeś ode mnie priva i tam podane były odpowiednie rozmiary grinser006.gif Balona nie ma co wkładać skoro chcesz to wrzucić w poler i lekko obniżyć auto, żeby całość przyjemnie wyglądała wink.gif Nie mówie tu o jeździe na naleśniku, ale na normalnie niebaloniastej oponce zlosnik.gif

> będzie chyba dobrze:

Jest dobrze waytogo.gif Teraz odpowiednie oponki, poler, dystans i obniżenie i będzie malyna !! serce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kolekcjoner amelinium wiem, ze gotti sa do oddania za 2500 mysle ze mozna jeszcze potargowac sie zlosnik.gif

Mam wrd d5 5x100, 3tlg 8,5J ale mozna skrecic na 8J, et ok 30 przy 8,5j grinser006.gif

Mam tez skrecane 15 mti, ale 2szt maja rozstaw 5x100, a 2szt 5x112, tutaj i tak musialbys miec adapter wiec akurat to malo istotne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.