Skocz do zawartości

Zakup kasku


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy ostatnio usłyszałem opinię, że w tej chwili Shark wychodzi najciekawiej biorąc pod uwagę cena/jakość.

Koło 10-20% jest do urwania, w stosunku do ceny katalogowej.

EDIT

Aha - gdybym ja w tej chwili kupował to nie brałbym Sharka, a właśnie Shoei zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie jaki integralny kask kupić?

> Najchętniej poniżej 1000 PLN - nie mówcie proszę, że tylko SHOEI za 2kPLN za garnek wchodzi w grę

> W jakim czasie najlepiej kupować i jakie realne rabaty są wówczas do osiągnięcia?

Shark, HJC .......... podjedz do motorismo, poogladaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu?

Bo jak go kupowałem - ugniatał mi zatoki tak, że aż mnie łepetyna bolała zlosnik.gif

Ułożony do głowy - idealnie.

A teraz - nie wiem - chyba się tak poodgniatał, że jest mi lekko luźny.

Poza tym - już wspominałem - prawdopodobnie przez to, że zrobił się nieco luźniejszy - boli mnie kark po dłuższej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam hjc tr1 i jestem zadowolony. W miarę cichy, ma blende. W sumie myślę ze za 600zl jest okey

Ta opinia o "spadku jakości" tyczyła się raczej tego co jest dostępne w obecnym sezonie (czyli może tegoroczne / zeszłoroczne modele)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie jaki integralny kask kupić?

> Najchętniej poniżej 1000 PLN - nie mówcie proszę, że tylko SHOEI za 2kPLN za garnek wchodzi w grę

> W jakim czasie najlepiej kupować i jakie realne rabaty są wówczas do osiągnięcia?

Popatrz jeszcze na ofertę firmy Nolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie jaki integralny kask kupić?

> Najchętniej poniżej 1000 PLN - nie mówcie proszę, że tylko SHOEI za 2kPLN za garnek wchodzi w grę

> W jakim czasie najlepiej kupować i jakie realne rabaty są wówczas do osiągnięcia?

mam Nolan'a N86 i mogę polecić ok.gif cena poniżej 1000 zł, dodatkowo pinlock i fajna blenda przeciwsłoneczna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie jaki integralny kask kupić?

> Najchętniej poniżej 1000 PLN - nie mówcie proszę, że tylko SHOEI za 2kPLN za garnek wchodzi w grę

> W jakim czasie najlepiej kupować i jakie realne rabaty są wówczas do osiągnięcia?

ja mam Caberg V2R (2-3letni model) - imho niezla relacja jakosci do ceny. Ma blende itp. Z minusow to nie ma pinlocka ale da sie wytrzymac wink.gif

PS. Jak bedziesz kupowal to wybieraj z kaskow ktore maja wyjmowana wysciolke, jak sie raz solidnie spocisz w garnek to zobaczysz dlaczego to jest takie wazne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie jaki integralny kask kupić?

> Najchętniej poniżej 1000 PLN - nie mówcie proszę, że tylko SHOEI za 2kPLN za garnek wchodzi w grę

> W jakim czasie najlepiej kupować i jakie realne rabaty są wówczas do osiągnięcia?

Mam Sharka Vision R.

Ma fajną widoczność oraz blendę.Jest wygodny i dobrze wentylowany ale IMHO głośny. W budżecie się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Się używa kominiarki i problem znika

nie, po prostu mniej wchlania sie w garnek, ale dlugoterminowo nie znika i 'zapaszek' pozostaje wink.gif

a jak jest wysciolka wyjmowalna to wyciagasz co jakis czas, pierzesz w raczkach, suszysz i znowu funkiel nowka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo - niemal po każdej jeździe używam płynu Motula - do wnętrza kasku.

http://www.motointegrator.pl/produkty/40...clean-m2-250-ml

EDIT

A i jeszcze jedna wada Sharka Vision-R.

Spróbujcie gdzieś kupić lustrzaną szybkę (nie wspomnę o czarnej - bo przecież jest blenda) sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie jaki integralny kask kupić?

> Najchętniej poniżej 1000 PLN - nie mówcie proszę, że tylko SHOEI za 2kPLN za garnek wchodzi w grę

> W jakim czasie najlepiej kupować i jakie realne rabaty są wówczas do osiągnięcia?

Ja szukając kasku mierzyłem który mi najbardziej będzie leżał i wybrałem. Jak podano mi cenę to się o mało nie obaliłem. Zacząłem przymierzać tańsze i niestety jednak wróciłem do tego pierwszego. I tak stałem się właścicielem

SHOEIa Neoteca

shoei-neotec-black.jpg

Nie żałuję wydanej kasy. Fakt wtedy mogłem sobie na niego pozwolić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dodatkowo - niemal po każdej jeździe używam płynu Motula - do wnętrza kasku.

mozna tez poperfumowac... ale chyba nie chcesz powiedziec ze zapsikaniem szuwaksem usuniesz syf z potu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozna tez poperfumowac... ale chyba nie chcesz powiedziec ze zapsikaniem szuwaksem usuniesz syf z

> potu

Ja tam "syfu" nie zauważyłem.

Ale jeżdżę w kominiarce i psiukam praktycznie po każej jeździe.

W pewnym momencie, kedy jeszcze nie psiukałem - pojawił się zapach - wypsikałem - zapachu nie ma.

Więc uważam, że jednak jest to skuteczne.

Ja dodatkowo jestem alergikiem - mam bardzo wrażliwą skórę na twarzy - po psiukaniu nic mi przynajmniej nie wyskakuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę kupić neoprenową. Te dwie bawełniane, które mam, przejeździły już swoje i trza wymienić

Kup termo z Brubeck`a. Ja kombinowałem z różnymi i w końcu wydałem kasę raz i mam spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem się trochę poprzymierzać i zawęziłem wybór do:

- HJC IS-17

- NOLAN N86

- CABERG EGO

- AIROH Movement

Jedynego, którego nie mierzyłem to był Nolan - akurat nie było rozmiaru.

Wszystkie w zasadzie ta sama półka cenowa i wyposażenie - chyba tylko oprócz CABERGA, który w zestawie nie daje PINLOCKA.

Ktoś poleci coś bardziej, ewentualnie bardziej odradzi? smirk.gif

Dodam, że nosze binokle i w zasadzie tylko Nolan się chwali, że ma kask przystosowany dla okularników, ale tego nie było mi dane sprawdzić. W przypadku reszty kasków bryle da się założyć, ale samo zakładanie nie jest zbyt komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HJC IS-17

noszę binokle i nie ma żadnego problemu nawet jeśli deszcz pada nie parują.

Ma super wentylacje.

Okulary nie spadają z nosa.

W rękawicach nie ma problemu z regulacją nawiewów jak również z blendą. Ściągnięcie szybki to też 3 sekundy żeby pościerać owady.

Ale ja nie jeździłem wcześniej w dobrych kaskach, ten jest pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem się trochę poprzymierzać i zawęziłem wybór do:

> - HJC IS-17

> - NOLAN N86

> - CABERG EGO

> - AIROH Movement

> Jedynego, którego nie mierzyłem to był Nolan - akurat nie było rozmiaru.

> Wszystkie w zasadzie ta sama półka cenowa i wyposażenie - chyba tylko oprócz CABERGA, który w

> zestawie nie daje PINLOCKA.

> Ktoś poleci coś bardziej, ewentualnie bardziej odradzi?

> Dodam, że nosze binokle i w zasadzie tylko Nolan się chwali, że ma kask przystosowany dla

> okularników, ale tego nie było mi dane sprawdzić. W przypadku reszty kasków bryle da się

> założyć, ale samo zakładanie nie jest zbyt komfortowe.

Ja kupilem niedawno Sharka S900c Dual coś tam. Pinlock w gratisie. Wad poki co niezauwazam. Przy 140km/h w srodku jeszcze cicho. Do tego chowana blenda przeciwsloneczna(ktora de facto do 70km/h pozwala na niezamykanie szyby)

w sumie poki co polecam

I do okularow tez jest przystosowany (przynajmniej jakies kartoniki z informacjami o tym, wyciagalem z wnetrza kasku) zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam HJC IS-17

> noszę binokle i nie ma żadnego problemu

Wszystko chyba zależy od bryli. Ja mam całkiem grube pałąki i trochę powyginane i powiem szczerze, że w IS-17 jest mi najgorzej je zakładać. Trzeba je wpychać w łącznie pomiędzy policzkami a resztą wyściółki kasku co bez lusterka jest problemem.

Mimo tej niedogodności skłaniam się ku IS-17, choć nie wiem czy nie zaryzykuje kupna bez przymiarki N86 - najwyżej w razie gdyby była lipa będę później wymieniał na IS-17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku typu "Chwalę się" grinser006.gif wrzucę tutaj.

Zanabyłem drogą kupna Schuberth'a S1 PRO na wyprzedaży zlosnik.gif

Mam nadzieję, że wybrałem dobrze oraz że garnek będzie się sprawował tak dobrze jak ludzie mówią hmm.gif

Ostatecznie konkurował on z SHOEI QWEST, ale z racji braku blendy zdecywoałem się na Szubiego - czy dobrze czas pokaże

Powiem szczerze, że zakup garnka to droga przez męke pad.gif

Myślałem, że będzie łatwiej smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.