Skocz do zawartości

Jaki olej do 1.9 TDI z DPF?


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

kod silnika BXE jesli to istotne grinser006.gif

do tej pory był zmieniany co 30kkm w niemieckim ASO i jest tylko napisane coś po niemiecku i norma olejowa 507.00

jaki VW leje olej longlife?

czy Motul 8100 X-clean+ 5W30 wymieniany co 15kkm będzie dobry?

niby Motul na swojej stronie mowi ze mozna co 15 i co 30, ale jakos teraz raczej będzie czesciej w miescie niz w trasie jak w Niemcowni hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kod silnika BXE jesli to istotne

> do tej pory był zmieniany co 30kkm w niemieckim ASO i jest tylko napisane coś po niemiecku i norma

> olejowa 507.00

> jaki VW leje olej longlife?

> czy Motul 8100 X-clean+ 5W30 wymieniany co 15kkm będzie dobry?

> niby Motul na swojej stronie mowi ze mozna co 15 i co 30, ale jakos teraz raczej będzie czesciej w

> miescie niz w trasie jak w Niemcowni

Ja stosuję ten https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-504-00-507-00-5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kod silnika BXE jesli to istotne

> do tej pory był zmieniany co 30kkm w niemieckim ASO i jest tylko napisane coś po niemiecku i norma

> olejowa 507.00

> jaki VW leje olej longlife?

> czy Motul 8100 X-clean+ 5W30 wymieniany co 15kkm będzie dobry?

> niby Motul na swojej stronie mowi ze mozna co 15 i co 30, ale jakos teraz raczej będzie czesciej w

> miescie niz w trasie jak w Niemcowni

BXE nigdy nie miał DPF grinser006.gif więc jeśli ma DPF to raczej inny silnik

1.9 tdi bodajże tylko BLS miał DPF, ale to już doszukaj

ja do 1.6 cayc leje motul specific 504-507, ale to max 15kkm to nie jest olej long life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BXE nigdy nie miał DPF więc jeśli ma DPF to raczej inny silnik

> 1.9 tdi bodajże tylko BLS miał DPF, ale to już doszukaj

kurde, byłem przekonany ze widzę ikonkę DPF na desce i jednoczescnie BXE z tyłu na wlepce

chyba ze kontrolka się pali zawsze przy przekrecaniu stacyjki, a tak naprawde to jest BXE bez DPFa

bo od 5kkm nawet na chwile nie widzialme tej ikonki by sie zapalała w czasie jazdy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurde, byłem przekonany ze widzę ikonkę DPF na desce i jednoczescnie BXE z tyłu na wlepce

ja mam dpf i kontrolki nigdy nie widziałem, sprawdź dokładnie jaki masz silnik

> chyba ze kontrolka się pali zawsze przy przekrecaniu stacyjki, a tak naprawde to jest BXE bez DPFa

napewno od DPF? nie od silnika? taka sie pali dopóki nie odpalisz

23738articleTeaser.jpg

> bo od 5kkm nawet na chwile nie widzialme tej ikonki by sie zapalała w czasie jazdy

bo w sprawnym nawet jeśli jest DPF nic się nie zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BXE nigdy nie miał DPF więc jeśli ma DPF to raczej inny silnik

> 1.9 tdi bodajże tylko BLS miał DPF, ale to już doszukaj

> ja do 1.6 cayc leje motul specific 504-507, ale to max 15kkm to nie jest olej long life

BLS też nie wszystkie maja DPFa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam dpf i kontrolki nigdy nie widziałem, sprawdź dokładnie jaki masz silnik

> napewno od DPF? nie od silnika? taka sie pali dopóki nie odpalisz

> bo w sprawnym nawet jeśli jest DPF nic się nie zapala

mrugnie na chwile ta obok check'a podczas przekrecenia, ale czasami tak szybko ze nawet się nie zauwazy zlosnik.gif

filtryfap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kod silnika BXE jesli to istotne

> do tej pory był zmieniany co 30kkm w niemieckim ASO i jest tylko napisane coś po niemiecku i norma

> olejowa 507.00

> jaki VW leje olej longlife?

> czy Motul 8100 X-clean+ 5W30 wymieniany co 15kkm będzie dobry?

> niby Motul na swojej stronie mowi ze mozna co 15 i co 30, ale jakos teraz raczej będzie czesciej w

> miescie niz w trasie jak w Niemcowni

5w30 Castrol Edge leją w Serwisie.Jeśli potrzebujesz z pewnego źródła to zapraszam(mamy zniżki dla dostawców pizzy zlosnik.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno nie oszczedzaj na oleju i wymieniaj go czesciej, bo BXE slynie z obracajacych sie panewek

> na wale korborym i zacierajacym silniku.

tak tak i na pewno przyczyną jest gorszy olej oslabiony.gif

znam auta co miały wymieniany olej co 10tys. motula a panewki po ok 100 tys. powiedziały 30.GIF a znam takie co jezdzi do dziś na LL ma 180tys. nalatane i nic a by było zabawniej oba z tej samej stajni i tego samego rocznika oba kupione jako nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak tak i na pewno przyczyną jest gorszy olej

> znam auta co miały wymieniany olej co 10tys. motula a panewki po ok 100 tys. powiedziały a znam

> takie co jezdzi do dziś na LL ma 180tys. nalatane i nic a by było zabawniej oba z tej samej

> stajni i tego samego rocznika oba kupione jako nowe

Mysle, ze czesciejsza wymiana oleju i jego lepsza jakosc nie zaszkodza. 30 tys km, szczegolnie w naszych warunkach to duzo za duzo jak na przebieg bez zmiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno nie oszczedzaj na oleju i wymieniaj go czesciej, bo BXE slynie z obracajacych sie panewek

> na wale korborym i zacierajacym silniku.

Lepsza opcja to lać np. Lotosa 5W40 a różnicę ceny odkładać na silnik (oczywiście już z innym oznaczeniem).

W przeciwnym wypadku możesz okazać sie kolejną osobą która ładowała flotę na najlepsze (najdroższe) oleje i filtry a potem się obudziła z ręką w nocniku bo.. korba wyszła bokiem zlosnik.gif

Wadliwego silnika olejem nie naprawicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.