Skocz do zawartości

M32 - jak to jest?


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wątek owej poruszony był nieco w wątku na MK, ale zapewne nie każdy go zauważył...

Chciałbym zapytać, czy faktycznie są to skrzynie wysokiego ryzyka?

Podobno w serwisie "mojego" dealera nie słyszeli o kłopotach z tymi skrzyniami....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> wątek owej poruszony był nieco w wątku na MK, ale zapewne nie każdy go zauważył...

> Chciałbym zapytać, czy faktycznie są to skrzynie wysokiego ryzyka?

> Podobno w serwisie "mojego" dealera nie słyszeli o kłopotach z tymi skrzyniami....

> Pozdrawiam

mam takie pytanie:

te skrzynie M32 to są 5 czy 6 biegowe skrzynie? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pociągnę.

A jaka jest wasza teoria na temat wymiany oleju w M32? Teoretycznie się nie wymienia, owego czasu nawet przy okazji pobytu w ASO chciałem wymienić, to powiedzieli, że się nie wymienia i nie chcieli wymienić. Myślę, że by nie zaszkodzilo hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez jestem tego zdania, tylko nikt nie chce wymienić. Przynajmniej ja nie znam warsztatu. Nawet

> ASO.

Myślę, że znalezienie warsztatu, który wymieni ci olej w skrzyni nie jest problemem. Bądź wytrwały, na pewno znajdziesz.

Natomiast co ważne w przypadku M32 to zalanie większą ilością oleju niż zaleca producent, wsparłbym się nawet dobrym dodatkiem ceramicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale masz go od nowości lub wiesz, że poprzednik nic przy nim nie robił ?

Nie mam go od nowości, ale wiem, że nie robiono przy skrzyni nic - nawet sprzęgło i dwumas są dziewicze smile.gif

Ja po zakupie wymieniłem olej, wlałem Titan Sintofluid 75W80 w ilości 2.8 l (ponoć ma się wlewać tylko 2.4, a nawet 2.2, ale wyleciało prawie 2.8 więc... Zdania są podzielone, ja zalałem 2.75 oleju, 50ml militeca i jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli loteria...

Raczej nie. M32 jest też montowana w dieslach, gdzieś wyczytałem, że ma jakieś ograniczenia co do przenoszonego momentu obrotowego i momenty z mocniejszych CDTi były blisko. Ja mam benzynę z mniejszym momentem więc już jest skrzyni lżej, a do tego... Cóż, większość kierowców ma stopę Hulka (0-1 z maksymalną szybkością wdepnięcia i puszczenia), a skrzynie tego nie lubią, jedne padną szybciej, inne później. M32 jest raczej "delikatna" i poza dyskusyjna konstrukcją jej ostre traktowanie skraca żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie. M32 jest też montowana w dieslach, gdzieś wyczytałem, że ma jakieś ograniczenia co do

> przenoszonego momentu obrotowego i momenty z mocniejszych CDTi były blisko. Ja mam benzynę z

> mniejszym momentem więc już jest skrzyni lżej, a do tego... Cóż, większość kierowców ma stopę

> Hulka (0-1 z maksymalną szybkością wdepnięcia i puszczenia), a skrzynie tego nie lubią, jedne

> padną szybciej, inne później. M32 jest raczej "delikatna" i poza dyskusyjna konstrukcją jej

> ostre traktowanie skraca żywot.

pozwolę się wtrącić. Mam Fiata Bravo T-Jet (turbobenzyna 1.4), moc 120KM, moment około 200Nm (czyli nie jakieś wielkie parametry). Styl jazdy mam raczej spokojny, płynny i delikatny, do tego sporo jeżdżę autostradą ze stałą prędkością 120km/h, mało po mieście. W aucie siedzi skrzynia M32. Wytrzymała 90 tys. km przebiegu. Przy tym przebiegu wymieniałem łożyska. Warto dodać, że przy 60 tys. była robiona wymiana oleju (na olej Tutela zalecany do tej skrzyni przez Fiata). Nie wiem, samochód nie jest traktowany ostro, wręcz przeciwnie, a skrzynia padła. Chociaż i tak miałem szczęście, bo są tacy, którzy robili przy przebiegu 16 tys. km, czy 50 tys. Z drugiej strony są tacy, którzy takimi autami jak moje mają przebiegi ponad 100 tys. km i nie mieli problemów, więc ja się skłaniam jednak do teorii o tym, że to loteria zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwolę się wtrącić. Mam Fiata Bravo T-Jet (turbobenzyna 1.4), moc 120KM,

wychodzi na to że u ciebie skrzynia umarła śmiercią naturalną, a inni ją po prostu zakatowali zlosnik.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ja też proszę o info. Może być priv.

Drążę temat od 5 miesięcy.

Południe i zachód Polski generalnie temat opanowany. W mazowieckim nędza.

W Wa-wie polecono mi ASO Opla Marki i ewentualnie BM serwis Nadziei 5 (nie zweryfikowani)

Pozdrawiam

M.

> Koledzy

> Podłączę sie pod temat. Potrzebuję namiary na Waszym zdaniem dobrego fachowca od skrzyni M32 w

> Warszawie. Szukałem na AK ale nie udało mi się nic znaleźć.

> Dzięki za info. Może byc na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ja też proszę o info. Może być priv.

> Drążę temat od 5 miesięcy.

> Południe i zachód Polski generalnie temat opanowany. W mazowieckim nędza.

> W Wa-wie polecono mi ASO Opla Marki i ewentualnie BM serwis Nadziei 5 (nie zweryfikowani)

> Pozdrawiam

> M.

> > Dzięki za info. Może byc na priv.

Gdzie ASO w Markach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.