Skocz do zawartości

SC 1.1 mpi rozrusznik 9 ząbków w miejsce 8?


Rapid136

Rekomendowane odpowiedzi

> Głowiczka w 9 zębowym jest inna rozumiem że padł ci w mpi z skrzynia c526?

tak skrzynia na mokrych półosiach.

rozrusznik na 8 zębów i inny rozstaw otworów!!

Dostałęm ze sklep dwa na przymiarkę z 8 i 9 zębami i żaden nie miał takiego rozstawu śrub!!

Z 2 używanych złożyłem jeden, jutro zobaczymy czy to zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak skrzynia na mokrych półosiach.

> rozrusznik na 8 zębów i inny rozstaw otworów!!

> Dostałęm ze sklep dwa na przymiarkę z 8 i 9 zębami i żaden nie miał takiego rozstawu śrub!!

> Z 2 używanych złożyłem jeden, jutro zobaczymy czy to zadziała.

ja do tej skrzyni zalozylem rozrusznik z 1.4 8v i pasowal. Ten sam rozrusznik jezdzil potem na skrzyni c.514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C.526 jest w innym miejscu kołek ustalający. Rozstaw śrub jest taki sam jak w skrzyniach C.514. Wyjąć kołek ustalający z rozrusznika i będzie pasował. U mnie jeździł z powodzeniem rozrusznik z 500 1.4 16V 1kW ze skrzynią C.526 i nie było problemu. Kręci do tej pory jak szalony, bo seria czasami nie dawała rady z moim 1.2 16V. Miałem problemy zimą, ledwo co odpalał. Załóż rozrusznik 1kW z przekładnią planetarną tak jak ja mam, uwierz mi będziesz zadowolony. Zimą przy dużych mrozach kręci prawie jak latem. Jest idealny. Rozrusznik z 500 ma z tego co pamiętam 10-11 zębów. Nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W C.526 jest w innym miejscu kołek ustalający. Rozstaw śrub jest taki sam jak w skrzyniach C.514.

> Wyjąć kołek ustalający z rozrusznika i będzie pasował. U mnie jeździł z powodzeniem rozrusznik

> z 500 1.4 16V 1kW ze skrzynią C.526 i nie było problemu. Kręci do tej pory jak szalony, bo

> seria czasami nie dawała rady z moim 1.2 16V. Miałem problemy zimą, ledwo co odpalał. Załóż

> rozrusznik 1kW z przekładnią planetarną tak jak ja mam, uwierz mi będziesz zadowolony. Zimą

> przy dużych mrozach kręci prawie jak latem. Jest idealny. Rozrusznik z 500 ma z tego co

> pamiętam 10-11 zębów. Nie pamiętam dokładnie.

mi tego mowic nie musisz bo ja juz to mam przerobione biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> mi tego mowic nie musisz bo ja juz to mam przerobione

Pany, odgrzeję kotleta. Potrzebuję rozrusznik do CC. Motor z Bravo 1.2 16v 80KM i skrzynia sportasiowa. Z jakiego auta oprócz 500 szukać, żeby znaleźć ten 1KW? Wizualnie go jakoś odróżnię od tego słabszego? W tej chwili bateria która mi odpalała 4 litrowy motor w Jeepie nie może ukręcić 1.2 w CC shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany, odgrzeję kotleta. Potrzebuję rozrusznik do CC. Motor z Bravo 1.2 16v 80KM i skrzynia

> sportasiowa. Z jakiego auta oprócz 500 szukać, żeby znaleźć ten 1KW? Wizualnie go jakoś

> odróżnię od tego słabszego? W tej chwili bateria która mi odpalała 4 litrowy motor w Jeepie

> nie może ukręcić 1.2 w CC

Spróbuj ten jeżeli ma 11 ząbków olx

Ogólnie to takie rozruszniki były w fiatach 1,2 8V z klimą i 16V

Proszę tu amsz z GP Rozrusznik 1kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Odgrzeję kotleta, pytanko chciałbym wymienić rozrusznik na mocniejszy, a najlepiej z przekładnią - jaki będzie pasował - Silnik 1.2 8v 75 punto 1, skrzynia "eska" z podciąganym wstecznym... Obecnie mam seryjny rozrusznik ze sportinga ( MM 0,9 kW) ale przy większych mrozach zapala z oporami... 
Pomocy  :blagam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, pytanko chciałbym wymienić rozrusznik na mocniejszy, a najlepiej z przekładnią - jaki będzie pasował - Silnik 1.2 8v 75 punto 1, skrzynia "eska" z podciąganym wstecznym... Obecnie mam seryjny rozrusznik ze sportinga ( MM 0,9 kW) ale przy większych mrozach zapala z oporami...

Pomocy :blagam:

A moze to kwestia akumulatora, a nie rozrusznika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to kwestia akumulatora, a nie rozrusznika?

Nie, aku w porządku, rozrusznik też zrobiony - sprawdzony, przeczyszczony, łozyska i tulejki wymienione, szczotki też. Chciałbym wymienić - bo wiem że wymieniają ludzie na rozruszniki z przekładnią chyba z gp, ale nie wiem jakie - a w ciemno nie chcę kupować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stety niestety ale muszę jeszcze trochę pomęczyć, bo rozruszników jest całe mnóstwo :/

Czy ten z linku to jest rozrusznik z przekładnią pasujący do eskowej skrzyni? Nie chcę kupować w ciemno żeby później okazało się że nie pasuje :(

http://allegro.pl/rozrusznik-fiat-albea-1-4-500-100-hp-55193356-i5355296252.html

Pomocy  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak dla potomnych...rozrusznik Fiat Hitachi 1 kw ( przekładnia planetarna)

100 HP nr.55193356

pod skrzynie c 514 ( skrzyni z vana podciągany wsteczny )...śruby montażowe idealne pod montaż ( tuleja ustalająca ścięta ) wszystko gra ,cyka pięknie ;)

silnik 1.2 16v

08abf3b17e8fd163gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak na szybkiego to jest Hitachi 1 kw 51832950 z fiata 500 oraz Bravo.....myślę ze posiada....jaka cena ??

 

w podobnej cenie jak ten http://allegro.pl/fiat-500-panda-grande-punto-rozrusznik-51832950-i5858810096.html

 

a ten 55193355 HITACHI http://allegro.pl/rozrusznik-fiat-500-1-2-8v-07-55193355-hitachi-i5248808399.html

 

w tym poście pisali że te z 1.0 kw są podobne  https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/380880-rozruszniki-hitachi-1kw-roznice/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.