Skocz do zawartości

Nissan Almera N16


kanu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie (jeśli jakieś są tu) mam pytanie odnośnie tego modelu.

Interesują mnie bolączki, wady i zalety Almery N16 z silnikami - benzyna 1.5l lub diesla 1.5l (82KM)

warto interesować się tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sam kiedyś szukałem tego auta.

Z informacji jakie znalazłem w necie wynikało że lepiej kupić 1.8 w benzynie lub diesla 2.2.

Szczegółów nie pamiętam w benzynie 1.8 narzekali na wyciągający się łańcuch rozrządy i branie oleju aczkolwiek ja znam kilka przypadków gdzie silnik nie brał nawet kropli a i łańcuchy nam się nie rozciągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie (jeśli jakieś są tu) mam pytanie odnośnie tego modelu.

> Interesują mnie bolączki, wady i zalety Almery N16 z silnikami - benzyna 1.5l lub diesla 1.5l

> (82KM)

> warto interesować się tym?

auto jakies takie pstrokato nijakie ale to tylko moja opinia

w srodku srednio mi pasowalo

1.5 za slabe, 1,8 ok

diesel 1.5 to wiadomo dci od renault wiec latwo o nim poczytac

a 2.2 to nissana zdazaja sie usterki pompy wtryskowej, malo to nie kosztuje

korozja tez je lubi, nie tak bardzo jak n15 ale nie pogardzi tez n16

osobiscie kiedys myslalem o zakupie, ogladnalem 2 szt i odpuscilem, niczym mnie ten samochod nie urzekł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.2 od 3.5 roku. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Zrobiłem ponad 30tys km i przez ten czas w tym roku w lutym padł sterownik pompy wtryskowej. Poszło w sumie 700zł, ale po tym do tej pory jeździ i nic się nie dzieje. Wcześniej też nic nie było poza standardowym zużyciem. Założyłem dobre audio, zmieniłem wszystkie tarcze hamulcowe na lepsze. Z przodu nacinane i nawiercane, z tyłu nacinane i generalnie jeżdżę bez problemów ok.gif No, w zeszłym tygodniu padł akumulator zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Bezproblemowo jeździłem nad morze i w góry. Niedługo wybieram się kolejny raz w Bieszczady. Jak dla mnie autko jest ok. W tej chwili jestem na etapie zastanawiania się czy dokupić do niej drugie mniejsze auto na zrobienie mocnej zabawki, czy sprzedać i kupić coś dużo mocniejszego, np jakieś V6 i 200KM zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto interesować się tym?

Tak. Największą uwagę zwróć na kwestię korozji blach. I przeczytaj to - wbrew pozorom tekst jest poważny.

http://blog-skup-aut-bielsko.blogspot.com/2013/05/wisi-mi-chodnica-czyli-jezdze-almera-n16.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie (jeśli jakieś są tu) mam pytanie odnośnie tego modelu.

> Interesują mnie bolączki, wady i zalety Almery N16 z silnikami - benzyna 1.5l lub diesla 1.5l

> (82KM)

> warto interesować się tym?

Pogadaj z AstraC - ujeżdżał N16 ale nie pamiętam z jakim silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie (jeśli jakieś są tu) mam pytanie odnośnie tego modelu.

> Interesują mnie bolączki, wady i zalety Almery N16 z silnikami - benzyna 1.5l lub diesla 1.5l

> (82KM)

> warto interesować się tym?

benzyna 1,5 do przezycia, zas 1,5 diesel niestety kiepski motor, drogi w naprawach, plusem jest to ze nie ma dwumasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Panowie i Panie (jeśli jakieś są tu) mam pytanie odnośnie tego modelu.

> Interesują mnie bolączki, wady i zalety Almery N16 z silnikami - benzyna 1.5l lub diesla 1.5l

> (82KM)

> warto interesować się tym?

Jak najbardziej. ok.gif 1.5 98KM miałem, teraz ujeżdżam 90KM - obie benzyny - samochód się nie psuje, jeździ bardzo przyjemnie, przed FL bardziej się lubi z korozją, moja po FL nie rdzewiała nigdzie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Szwagierka ma takiego - 1.5 benz. sedana z 2005r. Sam pomagałem sprawdzać przy zakupie. Generalnie bezawaryjne auto i sobie chwalą. Największy problem to reflektory przednie (soczewki), które tylko udają, że świecą.

Tak przy okazji, ktoś wie czy coś się da z tym zrobić? Naprawdę w nocy nic nie widać na światłach mijania, jakbym jechał na postojówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Największy problem to reflektory przednie (soczewki), które

> tylko udają, że świecą.

> Tak przy okazji, ktoś wie czy coś się da z tym zrobić? Naprawdę w nocy nic nie widać na światłach

> mijania, jakbym jechał na postojówkach.

Coś mi siedzi w pamięci, że N16 miał wadę fabryczną odbłyśników. Sreberko im nietrwałe wyszło. Nawet była akcja serwisowa z ich wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera 1.8, po odkręceniu korka oleju przy pracującym silniku w mgnieniu oka wszystko pokrywa się rozchlapanym olejem i czuć rytmiczne uderzenia powietrza...

Jeżeli miałbym się sugerować tym:

http://blog.otomoto.pl/trudny-wybor/

Quote:

3. Przy pracującym motorze odkręćmy korek wlewu oleju. Jeżeli z otworu wydobywać się będą spaliny, oznacza to że silnik najprawdopodobniej kończy już swój żywot, a pierścienie tłokowe z całą pewnością znikły dawno temu


to pierścienie?

Odkręcenie korka oleju w Xsarze 1.6 16V Duśki nie powoduje żadnego efektu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Almera 1.8, po odkręceniu korka oleju przy pracującym silniku w mgnieniu oka wszystko pokrywa się

> rozchlapanym olejem i czuć rytmiczne uderzenia powietrza...

> Jeżeli miałbym się sugerować tym:

> http://blog.otomoto.pl/trudny-wybor/

> Quote:

> 3. Przy pracującym motorze odkręćmy korek wlewu oleju. Jeżeli z otworu wydobywać się będą spaliny,

> oznacza to że silnik najprawdopodobniej kończy już swój żywot, a pierścienie tłokowe z całą

> pewnością znikły dawno temu

> to pierścienie?

> Odkręcenie korka oleju w Xsarze 1.6 16V Duśki nie powoduje żadnego efektu

1,8 ma bardzo sławne (i słabe) pierścienie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagierka ma takiego - 1.5 benz. sedana z 2005r. Sam pomagałem sprawdzać przy zakupie. Generalnie

> bezawaryjne auto i sobie chwalą. Największy problem to reflektory przednie (soczewki), które

> tylko udają, że świecą.

> Tak przy okazji, ktoś wie czy coś się da z tym zrobić? Naprawdę w nocy nic nie widać na światłach

> mijania, jakbym jechał na postojówkach.

zamienniki TYC albo Depo - przyzwoite ceny, aso 1,8kzł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamienniki TYC albo Depo - przyzwoite ceny, aso 1,8kzł

Właśnie patrzyłem - nowe zamienniki trochę ponad 200zł/szt. Chyba gorzej nie będą świecić niż obecne... Przy tej cenie nie wiem czy jest sens bawić się w regenerację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.