Skocz do zawartości

Jaki bagażnik rowerowy możecie polecić ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> W lagunie rower MTB 27,5 wystaje po bokach po

> ok 10 cm- nie więcej. Ale zgodze się że taki transport rowerów w matizie może być kłopotliwy.

LOL, a co do rozmiaru roweru ma rozmiar obręczy? Podaj rozmiar ramy a pogadamy. Świat nie kończy się na MTB. Zamontuj na swoją lagunę crossa z 21-22 calową ramą albo kolarkę/przełaj i jeździj śmiało jak kombajn hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawda jest taka, ze to ty dorabiasz ideologie

Do uszkadzania lakieru na klapie bagażnikiem na hak? Tak, z całą pewnością hehe.gifhehe.gifhehe.gif

> wczoraj zostałem zatrzymany do ''dmuchania'' i z ciekawości podpytałem policjanta o tą dorabianą

> trzecią tablicę... uśmiechnął się i powiedział, ze w swojej karierze 4 kierowców skierował do

> sądu za to, a jednemu darował, bo miał świetny humor akurat

Bardzo mi się podoba "argumentacja" hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif

Mam nadzieję, że orzeczenia sądu oczywiście też przytoczysz? palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już widzę jak zapychasz z... dajmy na to Łodzi do np. Kołobrzegu, żeby "falandyzować" prawo.

Falandyzacja prawa? Skąd ten pomysł? Inna sprawa, że jeżeli zajdzie taka potrzeba to owszem, nie będę się godził na różne absurdy i jak najbardziej będę dochodził swoich praw - co jakiś czas ktoś wyskakuje z takim argumentem, że nie będzie dochodził swojego, tylko mandat zapłaci dla świętego spokoju. Przykro mi, zbyt często wożę rowery by akceptować takie podejście - zresztą tutaj nie tylko o rowery chodzi.

> Bla bla bla... Jeśli chodzi o sądy, to mogę cię zapewnić, że sędziego w dobry humor wprawisz z taką

> argumentacją.

Skoro tak, to może lepiej nie zapewniaj, ponieważ - wygląda to delikatnie powiedziawszy niepoważnie i nie ma stosowanych podstaw.

> Wiesz co musi się znaleźć w uzasadnieniu wyroku? Albo apelacji (do której masz

> prawo)? Podpowiem: podstawa prawna! Sąd ją będzie miał, a ty "sporą staranność"

Kolejna porada, funta kłaków nie warta hehe.gifhehe.gifhehe.gif

> Życzę sukcesów. Dzięki takim ideologom, paru moich znajomych nieźle sobie żyje

Ideologom? Znajomi jak widzę sytuację wykorzystują i wcale ich nie interesuje rozwiązanie problemu pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś się ostatnio Interia rozpisywała na ten temat ale jak to się ma do praktyki nie wiem:

> Interia - Nielegalna 3 tablica rej

Od dawna się o tym "mówi", tylko dziwnym trafem rozwiązania problemu nie ma, a na AK niektórzy straszą innych, jak to "kolega" za taki bagażnik z tablicą z numerami dostał mandat.

Osobiście stosuję (również) rozwiązanie takie jak na pierwszym zdjęciu z tego materiału (za czasów czarnych blach miałem zwyczajnie dorobioną tablicę rejestracyjną), ponieważ to rozwiązanie (mowa o bagażniku) w mojej opinii najwygodniejsze i chyba najbezpieczniejsze. Gdyby podejść literalnie do zapisów ustaw stosownych, to takiego bagażnika w ogóle stosować nie wolno, ponieważ z definicji zostaną zasłonięte tylne światła pojazdu, a nigdzie nie ma mowy o tym, by można je uzupełnić dodatkową listwą, stosowaną w zasadzie przy wszystkich rozwiązaniach tego typu. Cóż, ja śladem takiej logiki podążać raczej nie będę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówimy o klapie, sąbbagażniki nie zasłaniające świateł.

Wygrzebałem z dawnych lat - 2 rowery na dachu, 3 na klapie hehe.gifok.gif

Światła widoczne, tablica też palacz.gif

287879893-5Rower%F3w.jpg

Stare dzieje, niemniej bagażnik na klapę używany był na innych samochodach (ten sam) i jakoś strat nie zanotowano hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna porada, funta kłaków nie warta

Skoro dla ciebie porada, żeby w sądzie mieć podstawę prawną na uzasadnienie swojego stanowiska jest cyt. "funta kłaków niewarta", to lepiej nie doradzaj nikomu, bo go w kłopoty wpędzisz.

To co proponujesz zalatuje anarchią, albo poglądami jednego kontrowersyjnego europosła, który usprawiedliwia pranie ludzi po pyskach.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do uszkadzania lakieru na klapie bagażnikiem na hak? Tak, z całą pewnością

mowa jest o uszkadzaniu lakieru bagażnikiem na klapę, a nie na hak. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM

> Bardzo mi się podoba "argumentacja"

> Mam nadzieję, że orzeczenia sądu oczywiście też przytoczysz?

widzę, ze pozjadałeś wszystkie rozumy tego świata i nie ma sensu z tobą dalej dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro dla ciebie porada, żeby w sądzie mieć podstawę prawną na uzasadnienie swojego stanowiska

> jest cyt. "funta kłaków niewarta", to lepiej nie doradzaj nikomu, bo go w kłopoty wpędzisz.

Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie nikomu nie doradzam jak ma postępować - podałem tylko swoją argumentację w omawianym temacie i każdy sobie wybierze co mu pasuje - podstawę prawną znajdę, choćby w ustawie zasadniczej. Twoje rady są nic nie warte, ponieważ w żaden sposób nie prowadzą do rozwiązania problemu, a tylko nakazują bezwzględne podporządkowanie się temu, co nie zostało skodyfikowane pad.gif

> To co proponujesz zalatuje anarchią, albo poglądami jednego kontrowersyjnego europosła, który

> usprawiedliwia pranie ludzi po pyskach.

Jak widzę, nic nie masz merytorycznego do dodania, natomiast świetnie Ci idzie to, co w nawet w regulaminie AK jest zakazane hehe.gifhehe.gifhehe.gif

> EOT

Tak, a sprawa nawal otwarta hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mowa jest o uszkadzaniu lakieru bagażnikiem na klapę, a nie na hak. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM

Czytałem, a Ty jak widzę średnio dokładnie hehe.gif

> widzę, ze pozjadałeś wszystkie rozumy tego świata i nie ma sensu z tobą dalej dyskutować

Dyskutować nie musisz, ale jeżeli już to robisz, to może ze stosownymi argumentami w zakresie merytorycznym omawianego tematu hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LOL, a co do rozmiaru roweru ma rozmiar obręczy? Podaj rozmiar ramy a pogadamy. Świat nie kończy

> się na MTB.

Kolego, spokojnie. Pisałem że faktycznie nie każdy rower na nie każdym aucie będzie miał bezpiecznie w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze - nie wiem? Jakiś najprostszy, dał za to chyba z 60PLN od sztuki.

> Dzisiaj zwoziłem Rodzinkę od Teściów - drugi uchwyt Thule'a też ma luzy i na nierównościach

> nieprzyjemnie stuka.

> Zobaczymy jak skończy się reklamacja pierwszego

to zapytaj kumpla smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już widzę jak zapychasz z... dajmy na to Łodzi do np. Kołobrzegu, żeby "falandyzować" prawo.

Bzdura. Jest "pomoc sądowa" - przesłuchanie strony w miejscu jej zamieszkania, gdy przedmiot sporu ma mniejszą wartość niż koszty dojazdu. Także spoko - nie trzeba jechać na drugi koniec Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie nikomu nie doradzam jak ma postępować - podałem tylko swoją

> argumentację w omawianym temacie i każdy sobie wybierze co mu pasuje - podstawę prawną znajdę,

> choćby w ustawie zasadniczej. Twoje rady są nic nie warte, ponieważ w żaden sposób nie

> prowadzą do rozwiązania problemu, a tylko nakazują bezwzględne podporządkowanie się temu, co

> nie zostało skodyfikowane

> Jak widzę, nic nie masz merytorycznego do dodania, natomiast świetnie Ci idzie to, co w nawet w

> regulaminie AK jest zakazane

> Tak, a sprawa nawal otwarta

No to podaj swoją podstawę prawną, czekamy - tyle i nic więcej. ok.gif

Bo chyba jasnym dla Ciebie jest że ani światła, ani tablice rejestracyjne zasłonięte być nie mogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to podaj swoją podstawę prawną, czekamy - tyle i nic więcej.

Zasadniczo już podałem.

> Bo chyba jasnym dla Ciebie jest że ani światła, ani tablice rejestracyjne zasłonięte być nie mogą?

Jak już wcześniej napisałem (najwyraźniej czytasz nieuważnie) sytuacja prawna jest mi znana i niestety nic nie poradzę, że obywatel został pozostawiony sobie sam z rozwiązaniem tego problemu, a na rychłe rozwiązanie systemowe się nie zanosi, ponieważ "nasi" "mędrcy" coś tam argumentowali, że nie będą się tematem zajmować, ponieważ EU tego nie unormowała (jakby to było potrzebne, skoro inne kraje mają własne rozwiązania w tej materii).

Co do straszenia i opowieści - jest tutaj ktoś, kto dostał mandat (i go przyjął), bądź został przez sąd ukarany grzywną za stosowanie bagażnika mocowanego na hak z listwą na światła + dodatkowym numerem rejestracyjnym w miejscu tablicy rejestracyjnej? Tylko bez opowieści, że ktoś słyszał itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zwrócę Twoją uwagę na widoczność Twoich świateł z tyłu po zamontowaniu rowerów...

sporo teraz w lato można spotkać magików na drogach, którzy zakładają rowery na klapę zasłaniając całe lampy... wink.gif

na klapę bym nie kupował...raz miałem samochód po właśnie takim wożeniu rowerów na bagażniku thule (raczej chyba niezły producent wink.gif ) i dziękuję...wolę na dach wrzucić albo jak jest to na hak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tylko zwrócę Twoją uwagę na widoczność Twoich świateł z tyłu po zamontowaniu rowerów...

> sporo teraz w lato można spotkać magików na drogach, którzy zakładają rowery na klapę zasłaniając

> całe lampy...

Ja sobie sam zrobiłem listwę oświetleniową (z miejscem na 3 tablicę). Jest porządna, ma duże lampy i powtarza wszystkie światła samochodu dzięki wtyczce 13 pin (czyli kierunki, pozycje, stopy, cofania i przeciwmgielne).

post-7888-1435252548277_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.