Skocz do zawartości

Wypadek i odszkodowanie z OC sprawcy?


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam rozumieć treść pisma wysłanego do mnie przez zakład ubezpieczeniowy.Czy to jest tzw. szkoda całkowita a dla mnie proponują 4150zł?

"W związku z likwidacją przedmiotowej szkody komunikacyjnej, UNIQA TU S.A uprzejmie informuje, że po

dokonaniu weryfikacji w/w szkody, proponujemy jej rozliczenie metodą różnicową, tj. jako różnicę wartości

pojazdu w stanie do dnia szkody i po szkodzie , czyli 4.150,00 zl.

Wartość pojazdu w stanie przed szkodą ustalono na kwotę 5.500.00 zł brutto

W wyniku aukcji internetowej ustaliliśmy wartość pozostałości pojazdu na kwotę 1.350.00 zl zł brutto

Je

ż

eli jest Pan zdecydowany sprzeda

ć

pojazd, prosimy o pilne skontaktowanie si

ę

z platform

ą

internetow

ą

telefonicznie lub drog

ą

elektroniczn

ą

.

W rozmowie prosimy powo

ł

a

ć

si

ę

na nr aukcji, jak ni

ż

ej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam rozumieć treść pisma wysłanego do mnie przez zakład ubezpieczeniowy.Czy to jest tzw. szkoda

> całkowita a dla mnie proponują 4150zł?

Na to wygląda, że całka.

Resztę dostaniesz za wrak, jeśli zgłosisz do sprzedaży na ich platformie.

Zapewne możesz też zachować wrak i zrobić z nim co Ci się podoba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam rozumieć treść pisma wysłanego do mnie przez zakład ubezpieczeniowy.Czy to jest tzw. szkoda

> całkowita a dla mnie proponują 4150zł?

Pojęcie szkody całkowitej jest pojęciem z umów AC a to jest OC i nie mogą się powoływać na ten termin. Ale generalnie chodzi o to samo.

Dla ciebie idzie cała kasa, ale TU wypłaca 4150 zł a resztę wskazany nabywca wraku.

Możesz kwestionować wartość pojazdu przed szkodą a tym samym kwotę którą proponuje ubezpieczyciel. Jakoś nie wierzę, że nie próbują coś na tym przyciąć. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojęcie szkody całkowitej jest pojęciem z umów AC a to jest OC i nie mogą się powoływać na ten

> termin.

Pojęcie szkody całkowitej oznacza, że naprawa - z punktu widzenia ekonomicznego - jest nieuzasadniona. Przy różnych ubezpieczeniach inny jest punkt odniesienia - w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych (np. AC) jest wskazany w OWU (np. 70% wartości auta). W przypadku obowiązkowego OC szkoda całkowita jest wówczas, kiedy wartość naprawy przewyższa wartość auta z dnia szkody.

> Ale generalnie chodzi o to samo.

Prawie...

> Możesz kwestionować wartość pojazdu przed szkodą a tym samym kwotę którą proponuje ubezpieczyciel.

Spróbuj wykonać w programie rzetelną wycenę pojazdu przed szkodą z uwzględnieniem stanu (przebiegu, uszkodzeń - nawet naprawianych) auta. Będziesz wiedział, czy przedstawiona wartość auta przed szkodą jest sporządzona rzetelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Tylko że to akurat chodzi o motocykl Honda cb 750 i trudno coś znaleźć do porównania w tym roczniku i podobnym stanie i tak małym przebiegu.

Poza tym wycenili mi szkodę razem z wrakiem na 5500 a ja za motorek w tamtym roku dałem 6300, to różnica wychodzi 800zł, nie wiem czy warto o to się szarpać.

Spróbuję sprzedać moto sam za 2000 to wyszedł bym prawie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.