Skocz do zawartości

[H] Wyświetlacz oraz zmiana panelu radia


slawek_j

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trzy pytania związane z radiem i wyświetlaczem w Astrze.

1. Czy w radiu CD30 mp3 mogę zastosować panel od mojego starego CD30 (mam wersję z 9 przyciskami i płytą od dołu)? To z mp3 nie pasuje mi kolorystycznie do mojej deski.

2. Czy przekładając cały zestaw (tj. wyświetlacz i radio) będę mógł je uruchomić w moim samochodzie (raczej nie będą wylogowane, z tego co pamiętam, to tak?

3. Czy jeżeli w samochodzie występuje automatyczna klima, to zawsze był montowany GID z cd30 mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Czy przekładając cały zestaw (tj. wyświetlacz i radio) będę mógł je uruchomić w moim samochodzie

> (raczej nie będą wylogowane, z tego co pamiętam, to tak?

radio i wyświetlacz musza być wylogowanie ze starego auta i zalogowane do nowego auta

jedynie logowanie radia do wyswietlacza jest niepotrzebne bo masz komplet

> 3. Czy jeżeli w samochodzie występuje automatyczna klima, to zawsze był montowany GID z cd30 mp3?

chyba raczej tak, BID chyba nie jest w stanie obsłużyć automatycznej klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam trzy pytania związane z radiem i wyświetlaczem w Astrze.

> 1. Czy w radiu CD30 mp3 mogę zastosować panel od mojego starego CD30 (mam wersję z 9 przyciskami i

> płytą od dołu)? To z mp3 nie pasuje mi kolorystycznie do mojej deski.

Myślę że tak.

> 2. Czy przekładając cały zestaw (tj. wyświetlacz i radio) będę mógł je uruchomić w moim samochodzie

> (raczej nie będą wylogowane, z tego co pamiętam, to tak?

Tak, będzie działać, ale lepiej wg mnie kupić wylogowany zestaw i zalogować to do siebie.

> 3. Czy jeżeli w samochodzie występuje automatyczna klima, to zawsze był montowany GID z cd30 mp3?

Przy klimatroniku zawsze był GID albo CID. GID to minimum, co do radia to nie zawsze, mogło być każde inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak Gorzej jak koledzie zachce się kiedyś doposażać auto to wtedy będzie problem np. z UWA.

Myślę, że aż tak nie będę rozbudowywał samochodu. Pytania wzięły się stąd, że mogę kupić za ok. 200 zł radyjko z wyświetlaczem (jeszcze nie wiem dokładnie jaki to typ, ale podejrzewam GID).

Problem jest taki, czy nie znając SECURITY code do tego zestawu będę mógł zmienić indeks na odpowiedni do mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że aż tak nie będę rozbudowywał samochodu. Pytania wzięły się stąd, że mogę kupić za ok. 200

> zł radyjko z wyświetlaczem (jeszcze nie wiem dokładnie jaki to typ, ale podejrzewam GID).

> Problem jest taki, czy nie znając SECURITY code do tego zestawu będę mógł zmienić indeks na

> odpowiedni do mojego auta.

Montujesz niewylogowany komplet radio+wyświetlacz i po problemie. Ani do zmiany indexu ani uruchomienia BC nie jest potrzebny Car Pass.

Tylko w sytuacji doposażenia auta w zestaw głośnomówiący będzie konieczne podanie kodu z auta, z którego pochodzą w/w elementy.

Kupując wyświetlacz z radiem zwróć uwagę na symbol wyświetlacza, żebyś się nie zdziwił po podłączeniu, że kupiłeś BID zamiast GID.

Panele CD30 i CD30 MP3 pasują zamiennie, ale jest przy tym trochę rozbierania. Oczywiście uwaga na producentów radii - Blaupunkt napęd na górze, Delphi-Grundig na dole. Do tego radia i wyświetlacze z Vectry C i Corsy C/Merivy A się różnią, więc lepiej szukaj tych, pochodzących z Astry H i Zafiry B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montujesz niewylogowany komplet radio+wyświetlacz i po problemie. Ani do zmiany indexu ani

> uruchomienia BC nie jest potrzebny Car Pass.

Właśnie tak mi się wydawało...

> Tylko w sytuacji doposażenia auta w zestaw głośnomówiący będzie konieczne podanie kodu z auta, z

> którego pochodzą w/w elementy.

> Kupując wyświetlacz z radiem zwróć uwagę na symbol wyświetlacza, żebyś się nie zdziwił po

> podłączeniu, że kupiłeś BID zamiast GID.

Wysłałem pytanie do sprzedającego, mam nadzieję że odpisze co to za wyświetlacz

> Panele CD30 i CD30 MP3 pasują zamiennie, ale jest przy tym trochę rozbierania. Oczywiście uwaga na

> producentów radii - Blaupunkt napęd na górze, Delphi-Grundig na dole. Do tego radia i

> wyświetlacze z Vectry C i Corsy C/Merivy A się różnią, więc lepiej szukaj tych, pochodzących z

> Astry H i Zafiry B.

Dawcą jest Astra H, więc nie będzie problemu z kompatybilnością. Co do zamiany panelu, to oba radia są takiego samego typu, czyli napęd na dole. A z rozkręcaniem to nie ma problemu, ważne, żeby przody pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wyświetlacz nie wylogowany to tez nie tragedia. Znam człowieka co to robi. Odnośnie kompletu radio wyświetlacz. W niczym to nie przeszkadza, że są nie wylogowane, aby były z jednego kompletu. Brak pinu utrudnia tylko zmiany radio wyświetlacz w niczym innym nie utrudnia sprawy. Natomiast sczytanie pinu to koszt ok 50zł. Trzeba tylko dostarczyć albo wyświetlacz, albo radio do odpowiedniej osoby. Namiary na taka daje na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnośnie

> kompletu radio wyświetlacz. W niczym to nie przeszkadza, że są nie wylogowane, aby były z

> jednego kompletu. Brak pinu utrudnia tylko zmiany radio wyświetlacz w niczym innym nie

> utrudnia sprawy. Natomiast sczytanie pinu to koszt ok 50zł.

No i kupiłem. Zobaczymy za kilka dni powinno dojść, to zobaczę jak się sprawy mają. Jest to na pewno GID, samochód pochodzi chyba z rynku francuskiego.

Gdy będę potrzebował wyciągnąć kod, to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się wtrącę w temat przy okazji poruszonej tematyki. Krótkie pytanie:

> Astra H 1.7CDTI, radio CD30, wyświetlacz TID - da się bez rzeźbienia zmienić na MIDa albo wyższy

> bez wymiany radia tak, aby był komputer pokładowy? Tak/Nie?

Jak jesteś zainteresowany zmianą wyświetlacza odezwij się na PW.

Jestem z Zabrza i ogarniam "takie rzeczy" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się, dużo roboty nie ma tylko do szczęścia potrzebne Ci CD70/DVD90, ewentualnie CDC40.

Mam CD70 więc brakuje mi tylko CID, a na rynku wtórnym nie widziałem jeszcze tego wyświetlacza od astry więc pewnie ceny są sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś radio z wyświetlaczem doszło. Montować będę najwcześniej w czwartek, zobaczymy jak będzie. Zgodnie z przypuszczeniami wyświetlacz to GID (sprzedający nie był pewien wersji wyświetlacza, ale podał mi VIN z którego to wynikało). Jest to wyświetlacz Delphi BG, czyli trzyliniowy. Za komplet (łącznie z ramką) dałem 200 zł, więc chyba warto było (nawet jak trzeba będzie wyciągnąć car pass.

Aha, jak chcę wstawić cały zestaw, to czy stary muszę wylogowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem kiedyś mamie zakładać, to też szybko zrezygnowałem, dziwne, że tyle lat upłynęło a nadal

> jest to bardzo droga część...

Stanowczo za droga sick.gif

Na pocieszenie uruchomiłem sobie zamykanie automatyczne drzwi po przekroczeniu 15 km/h cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamiast na CIDa wolałbym to wydać na paliwo

> CID jak każdy inny bajer w aucie szybciej czy później spowszednieje i tylko szkoda będzie kasy

Też tak sądzę. W jednej Astrze mam BIDa a w drugiej GIDa i nie widzę sensu wymieniać w tej pierwszej na GID buląc za taką przyjemność 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się wszystko zamontować. Wyświetlacz to GID trzywierszowy. Po podłączeniu wyszło niestety, że to jest wyświetlacz o identyfikatorze 0x1409, czyli nieobsługiwany przez op-com.

Na szczęście okazało się, że w wyświetlaczu ustawiony jest index 009, czyli taki jaki powinien być dla mojego samochodu smile.gif.

Po zamontowaniu od razu miałem odblokowany komputer pokładowy oraz wejście AUX. Dorobiłem tylko kabelek, bo w wyposażeniu go nie miałem oraz zmieniłem język (bo był francuski).

W weekend trochę pojeżdżę, to zobaczę jak działa BC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego, dla mnie fajna opcja, żeby Ci złodziej na światłach bagażnika lub fotela pasażera z

> portfela nie opróżnił...

sam nie wiem dlaczego mam taką awersję do tej funkcji, zawsze mi to przeszkadzało i więcej z tym problemów niż pożytku, przynajmniej dla mnie, podjeżdżam gdzieś, kogoś chcę wziąć muszę odblokować, chcę wsiąść do kogoś kto po mnie podjeżdża auto zamknięte itd,

a ja osobiście słyszałem o 1 takim przypadku włamania jak jeszcze pracowałem w salonie 12 lat temu, więc może gdybym miał auto wartości >100 tys zł to bym się zastanawiał, a tak to dla mnie tylko przeszkadzacz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.