Skocz do zawartości

Toyota Auris


sebademode

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wtym badziewiu z 2010 roku wyłączyć automatyczne włączanie się świateł mijania (auto bez czujnika "zmierzchu") po uruchomieniu silnika?

Nie ma dokładanego modułu tylko w ECU jest to zaszyte.

2 ASO toyoty nie umie tego zrobić,

ja w techstream nie widzę funkcji do dezaktywacji,

Toyota poland cały czas pisze żeby do aso jeździć.

Czy jest jakiś myk elektryczny który można zrobić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wtym badziewiu z 2010 roku wyłączyć automatyczne włączanie się świateł mijania (auto bez

> czujnika "zmierzchu") po uruchomieniu silnika?

> Nie ma dokładanego modułu tylko w ECU jest to zaszyte.

> 2 ASO toyoty nie umie tego zrobić,

> ja w techstream nie widzę funkcji do dezaktywacji,

> Toyota poland cały czas pisze żeby do aso jeździć.

> Czy jest jakiś myk elektryczny który można zrobić samemu?

Jak by w ecu było zaszyte to ASO powinno ogarnąć, jesteś pewien że nie masz dołożonego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem. Gdyby był moduł to by to już było ogarnięte przeze mnie. Auto fabrycznie miało tę

> niepotrzebną funkcję.

Moze się okazać,że ASO nie chce nie potrafi tego wyłaczyć .Coś obiło mi się o uszy - co prawda w Avensisie - że w ten sposób Toyota realizowała nakaz posiadania świateł do jazdy dziennej.Palą sie mijania , a nie pali podswietlenie kokpitu i cos tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze się okazać,że ASO nie chce nie potrafi tego wyłaczyć .Coś obiło mi się o uszy - co prawda w

> Avensisie - że w ten sposób Toyota realizowała nakaz posiadania świateł do jazdy dziennej.Palą

> sie mijania , a nie pali podswietlenie kokpitu i cos tam jeszcze.

Dokładnie tak jest, jeden gość chciał wyłączyć to w Verso i aso w warszawie odmówiło mówiąc że sie nie da. Jak się okazało ogarneli to w Płocku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak jest, jeden gość chciał wyłączyć to w Verso i aso w warszawie odmówiło mówiąc że sie

> nie da. Jak się okazało ogarneli to w Płocku

Podobnie mamy w Cruze.

Tylko jedno ASO zgadzało się na wyłączeni tej opcji.

Podobno potrzebne są do tego specjalne kody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze się okazać,że ASO nie chce nie potrafi tego wyłaczyć .Coś obiło mi się o uszy - co prawda w

> Avensisie - że w ten sposób Toyota realizowała nakaz posiadania świateł do jazdy dziennej.Palą

> sie mijania , a nie pali podswietlenie kokpitu i cos tam jeszcze.

no dokładnie tak jest. Tylko ja w programie techstream nie widzę opcji "drl" abym sam sobie mógł to dezaktywować. Więc przypuszczam, że ASO także tego nie widzi i na tym się kończy.

może uda mi się jakoś to obejść - mam schematy będę myślał. najgorzej, że ECU jest z 2010 roku. Poźniej aż takiego problemu podobnież z tym nie było to auris I FL.

nie mam pojęcia z czego centralka bierze sygnał do włączania mijania jako dziennych? shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w tym badziewiu z 2010 roku .........

Pewny jesteś ? rotfl.gif

To jedno z lepszych aut na rynku w tamtym roku claps.gif

To, że ty nie umiesz wyłączyć świateł to dlatego jest "badziewiem" ?

Jak dla mnie ta funkcji jest akurat wyjątkowo przydatna !

W poprzednim samochodzie dostałem tylko pouczenie (na szczęście zlosnik.gif ) za "niemanie świateł" - automatu nie było , a ja zapomniałem włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO, niech PRZY TOBIE podłączą się kompem - i dalej: po wszystkich opcjach niech przejdą, to będziesz widział czy jest czy nie ma takiej opcji.

Potwierdzam, że w Verso jest, ale niektórym ASO "się nie chce", bo za to nic lub prawie nic nie zarobią.

Generalnie w jakiś sposób (normalny) MUSI być to realizowane.

Jak ASO nie umie - to pisz do TMP, że "to ASO nie umie", niech "się nauczą". wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedź do ASO, niech PRZY TOBIE podłączą się kompem - i dalej: po wszystkich opcjach niech przejdą,

> to będziesz widział czy jest czy nie ma takiej opcji.

> Potwierdzam, że w Verso jest, ale niektórym ASO "się nie chce", bo za to nic lub prawie nic nie

> zarobią.

> Generalnie w jakiś sposób (normalny) MUSI być to realizowane.

> Jak ASO nie umie - to pisz do TMP, że "to ASO nie umie", niech "się nauczą".

do TMP juz napisałem, odpowiedź lakoniczna, że ASO powinno sobie poradzić - rzeczywistość ma się zgoła inaczej mimo podania nr VIN - nie umieją.

edyta

oto odpowiedź TMP

"Szanowny Panie,

Autoryzowane Stacje Dilerskie Toyoty posiadają specjalne komputry diagnostyczne, którymi można sprawdzić czy w danym samochodzie istnieje możliwość zmiany ustawień funkcji takich jak DRL.

Jeżeli po weryfikacji stwierdzono, że nie jest możliwe wyłączenie omawianego parametru to żadna Autoryzowana Stacja Dilerska Toyoty nie będzie w stanie tego zrobić. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie takie łatwe.

> Pamiętam, że w tym modelu aby zamontować np. DRL trzeba było dokładać jakiś moduł, który

> dezaktywował automatycznie włączające się mijania.

oby, teraz się umówiłem w ostatnim ASO - pan, po moich wyjaśnieniach i objaśnieniach, stwierdził że dadzą radę, ja jestem sceptycznie nastawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie bardzo mi się wydaje, żeby w nowym aucie nie było możliwości wyłączenia funkcji DRL.

Czyli co - lampy to mają wbudowane i świecą i tyle? Bez sensu.

A jak się przeprowadzisz do kraju, gdzie na dziennych nie trzeba jeździć? A jak prawo się zmieni?

Poza tym - nie ma obowiązku homologacyjnego ŚWIECENIA DRL.

Więc niech robią - jakkolwiekby mieli się męczyć.

To Twoje auto - masz prawo jeździć nim po własnym ogródku. A w ogródku nie ma obowiązku świecenia światłami. 001.gifmlotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skośnookich nie rozumiem.

Na szczęście znalazłem ASO które poważnie podeszło do tematu, nie jest w Warszawie lecz w Płocku. Wyjaśnili dlaczego nie można zmienić tego w komputerze, następnie zaproponowali wstawienie akcesoryjnego modułu który będzie oszukiwał komputer. Poszedłem na to gdyż mi zależy aby używać świateł do jazdy w dzień normalnych a nie udawanych świateł mijania.

Słoikom pracować się nie chce zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słoikom pracować się nie chce .

Sorry , ale mały off top musi być z mojej strony

Kolego, dlaczego traktujesz ludzi tak lekceważąco ?

Czy "słoiki" jak ich nazywasz to jakaś inna kategoria Polaków ?

Czy są gorsi od ciebie (prawie warsiawiak z Pruszkowa) bo ty masz Toyotę , a oni w salonie Toyoty pracują ?

Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry , ale mały off top musi być z mojej strony

> Kolego, dlaczego traktujesz ludzi tak lekceważąco ?

> Czy "słoiki" jak ich nazywasz to jakaś inna kategoria Polaków ?

> Czy są gorsi od ciebie (prawie warsiawiak z Pruszkowa) bo ty masz Toyotę , a oni w salonie Toyoty

> pracują ?

> Bez urazy.

potraktowałem odpowiednio do ich podejścia do pracy, nie wspominając o pracowniku TMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja skośnookich nie rozumiem.

> Na szczęście znalazłem ASO które poważnie podeszło do tematu, nie jest w Warszawie lecz w Płocku.

> Wyjaśnili dlaczego nie można zmienić tego w komputerze, następnie zaproponowali wstawienie

> akcesoryjnego modułu który będzie oszukiwał komputer. Poszedłem na to gdyż mi zależy aby

> używać świateł do jazdy w dzień normalnych a nie udawanych świateł mijania.

> Słoikom pracować się nie chce .

Ile kosztuje taka usługa, jeśli można wiedzieć? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby nie bardzo mi się wydaje, żeby w nowym aucie nie było możliwości wyłączenia funkcji DRL.

> Czyli co - lampy to mają wbudowane i świecą i tyle? Bez sensu.

> A jak się przeprowadzisz do kraju, gdzie na dziennych nie trzeba jeździć? A jak prawo się zmieni?

> Poza tym - nie ma obowiązku homologacyjnego ŚWIECENIA DRL.

> Więc niech robią - jakkolwiekby mieli się męczyć.

> To Twoje auto - masz prawo jeździć nim po własnym ogródku. A w ogródku nie ma obowiązku świecenia

> światłami.

w swoim ogrodku nie musisz tez miec ABS-u-jedz ,niech Ci wylacza hehe.gif

od kilku lat jest obowiazek wyposazania nowych aut w takie swiatla.przykladowo w Anglii nie ma obowiazku jazdy na swiatlach a jakos nie widzialem nowego auta bez zapalonych dziennych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry , ale mały off top musi być z mojej strony

> Kolego, dlaczego traktujesz ludzi tak lekceważąco ?

> Czy "słoiki" jak ich nazywasz to jakaś inna kategoria Polaków ?

> Czy są gorsi od ciebie (prawie warsiawiak z Pruszkowa) bo ty masz Toyotę , a oni w salonie Toyoty

> pracują ?

> Bez urazy.

Szczegolnie, ze kolega mieszka w Pruszkowie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.