Skocz do zawartości

Wieczór tuningu


manau

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy wieczór upłynął mi pod znakiem tuningu żoninego Twingolota.

Zacząłem od drzwi (nasza wersja miała całe boczki plastikowe, i wyglądały one tak:

287902255-IMG_20140829_193213.jpg

Na Allegro zakupiłem welur samoprzylepny (najpierw z próbek wybrałem kolor idealnie pasujący odcieniem do koloru tapicerki drzwi).

Po wycięciu szablonu, odrysowaniu, naklejeniu i precyzyjnym wyrównaniu nożykiem efekt wygląda tak:

287902255-IMG_20140829_193722.jpg

Drzwi wyglądają o wiele lepiej, są milusie w dotyku a jak się już bardzo ubrudzą to mam szablon - wystarczy wyciąć i nakleić nowy kawałek weluru, (oczywiście najpierw oderwać stary).

Ponieważ jeszcze chciało mi się robić grinser006.gif to do chińskiego odtwarzacza doszedł mały pomocnik:

pilot między siedzeniami:

287902255-IMG_20140829_215616.jpg

i sam subik - pod fotelem kierowcy:

287902255-IMG_20140829_221609.jpg

Sub idealnie wpasował się w kieszeń na szpargały która znajduje się pod fotelem.

Ze wszystkich stron jest chroniony przed "skopaniem" nogami pasażerów z tyłu oraz przed wodą czy błotem z butów.

Przyczepiony jest do wykładziny samoprzylepnym rzepem.

Znakomicie wspomaga dychawiczne 13cm głośniczki.

Do zrobienia zostały jeszcze zwrotnice i głośniki wysokotonowe z przodu, oraz coś z tyłu (ten tył to głównie dla córy która słucha audiobooków).

A teraz piwko i odpoczynek 20.GIFgrinser006.gif

post-20663-14352525667263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żałuj, że nie masz oryginalnego radia - w mamowym Twingo fabryczny pilot to genialne rozwiązanie.

Też jest tak jak w innych renówkach z prawej strony kolumny przed dźwignią wycieraczek na dwa palce wskazujący i środkowy? Z początku to wyśmiewałem i o mało co nie kupiłem przez to Clio facepalm%5B1%5D.gif, a teraz nie wyobrażam sobie czegoś bardziej funkcjonalnego zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żałuj, że nie masz oryginalnego radia - w mamowym Twingo fabryczny pilot to genialne rozwiązanie.

> Zarówno miejsce, funkcjonalność i intuicyjność - 100% zadowolenia.

Potwierdzam ! ok.gif Rozwiązanie z renault odpowiada mi bardziej niż przyciski na kierownicy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam ! Rozwiązanie z renault odpowiada mi bardziej niż przyciski na kierownicy

No już nie przeginajcie chłopaki, sterowanie w samej kierownicy jest o wiele wygodniejsze niż manetka której lepiej nie używać na zakręcie.

Za to moim chińczykiem można sterować zdalnie nawet z tylnej kanapy grinser006.gif

Macie to u siebie?

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jest tak jak w innych renówkach z prawej strony kolumny przed dźwignią wycieraczek na dwa palce

> wskazujący i środkowy? Z początku to wyśmiewałem i o mało co nie kupiłem przez to Clio , a

> teraz nie wyobrażam sobie czegoś bardziej funkcjonalnego .

Dokładnie tam. waytogo.gif Miałem swego czasu w Oplach sterowanie przy kierownicy i nie było tak intuicyjne jak w Renault. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj czekaj po kolei proszę szczegóły

To taka " blokada zapłonu ". W sumie u nas nielegalna, ale kto zwraca na takie duperele uwagę? grinser006.gif. Masz w kieszeni, portfelu maleńki pilocik, który przy zbliżeniu się do samochodu robi "klap" wbudowanym przekaźnikiem. To, co z tym klapnięciem zrobisz, zależy wyłącznie od wyobraźni i fantazji biglaugh.gif. Miałem to w Lanosie, przed sprzedażą wymontowałem i teraz leży w szufladzie na "przydasie", bo gwarancja grinser006.gif. Ale wrócę do tego wynalazku ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To taka " blokada zapłonu ". W sumie u nas nielegalna, ale kto zwraca na takie duperele uwagę? .

> Masz w kieszeni, portfelu maleńki pilocik, który przy zbliżeniu się do samochodu robi "klap"

> wbudowanym przekaźnikiem. To, co z tym klapnięciem zrobisz, zależy wyłącznie od wyobraźni

A co zwolni blokadę kierownicy?

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hands free można w tym zrobić ?

Łysy, może po prostu dam Ci namiar na komis gdzie na pewno jeszcze stoi czarne Twingo przytargane z Niemiec, wersja full wypas - tempomat, panorama, kilmatronik, świnia w kremie.

Przebieg koło 90 tysi, na oko zdjęta tylko stówka grinser006.gif

Kupisz, dasz żonie i nie będziesz dłubał wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łysy, może po prostu dam Ci namiar na komis gdzie na pewno jeszcze stoi czarne Twingo przytargane z

> Niemiec, wersja full wypas - tempomat, panorama, kilmatronik, świnia w kremie.

> Przebieg koło 90 tysi, na oko zdjęta tylko stówka

> Kupisz, dasz żonie i nie będziesz dłubał

jutro się okaże zlosnik.gif ale daj namiar i jaka cena zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie lepiej wyglądał by tam wzór nawet zbliżony do tego na centralnej części foteli! .

No i na razie welurek poszedł do kosza.

Okazało się że klej miał tak słaby że jak się zrobiło cieplej to zaczął się marszczyć i odłazić sick.gif

Kiedyś kupowałem czarny welur którym kleiłem konsolę w Megane, i czarny kleił się dobrze i trzymał niezwykle mocno.

Na razie więc boczki zostają plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.