Skocz do zawartości

Które benzynowe silniki Astry H..


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w tym silniku Astry są takie? Można takie brać do gazu?

1,8 l 1796 cm³ R4 92 KW( 125 PS) przy 5600 obr/min 170 Nm przy 3800 obr/min 7,7 185g/km (Z18XE) pięciobiegowa manualna lub sześciobiegowa easytronic 2004-2006

Czy się nie przejmować hydraulicznymi i można brać inne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oraz jako gratis M32+dwumas.

eee tam, przynajmniej jest jakaś przyjemność z jazdy,

gdybym miał jeszcze raz kupować A-H pod LPG brałbym pod uwagę tylko i wyłącznie 2.0T chętniej w wersji 170KM niż 200KM, z tym, ze nieztyrane 2.0T będzie drogie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee tam, przynajmniej jest jakaś przyjemność z jazdy,

> gdybym miał jeszcze raz kupować A-H pod LPG brałbym pod uwagę tylko i wyłącznie 2.0T chętniej w

> wersji 170KM niż 200KM, z tym, ze nieztyrane 2.0T będzie drogie,

Potrzebuje prosty i w miarę bezawaryjny silnik smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z18XE jest fajny, w miarę jeździ, ale jest głośny

mój nie 270751858-jezyk.gif

jeżdzę przepisowo czyli do 90 km/h to jest cichutko- autostrady omijam więc jest idealny grinser006.gif

> i jak się dowiedziałem w 99% aut z tymi silnikami

> pękają kolektory wydechowe,

wada jak każda inna

w innych znowu padają koła zmiennych faz rozrządu więc nic nadzwyczajnego to nie jest... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój nie

Twój też tylko jeździsz powoli wink.gif

> jeżdzę przepisowo czyli do 90 km/h to jest cichutko- autostrady omijam więc jest idealny

cóż, w PL można jeździć na autostradach do 140km/h, ja codziennie jeżdżę autostradową obwodnicą Krakowa, więc dla mnie to poważna wada, poza tym jeżdżę >30kkm rocznie z czego 40-60% ekspresówkami i autostradami więc to kwestia jak kto wykorzystuje samochód,

> wada jak każda inna

tak, ale piszę o wadach konkretnego silnika aby kolega wiedział co jest typową bolączką tego motoru,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodałbym jeszcze branie oleju -

branie oleju będzie gdy ktoś regulaminowo wymieniał olej tak jak kazała fabryka (tzn księgowi) co 30kkm,

> choć u mnie odpukać nie wystepuje narazie - po zmianie oleju i 1500

> km nie wziął nic, a przynajmniej tak wygląda jakby nic nie wziął

ja jeżdżę na LPG, przejechane 160kkm, na razie od wymiany 10kkm nie wymagał dolewki, wymieniam olej co 15kkm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> branie oleju będzie gdy ktoś regulaminowo wymieniał olej tak jak kazała fabryka (tzn księgowi) co

> 30kkm,

Duża część raczej trzymała się planu serwisowego... wink.gif

> ja jeżdżę na LPG, przejechane 160kkm, na razie od wymiany 10kkm nie wymagał dolewki, wymieniam olej

> co 15kkm,

Ja jeżdżę tylko na noPb i u mnie raczej szybciej minie okres wymiany ze względu na czas niż na przebieg grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duża część raczej trzymała się planu serwisowego...

i tak i nie, zależy jak kto eksploatował auto i od samej świadomości użyszkodnika, na szczęście już w prasie zaczynają uświadamiać o szkodliwości wpływu rzadkich wymian oleju na silnik i szkodliwości eco-drivingu (niedawny numer "Motoru"),

> Ja jeżdżę tylko na noPb i u mnie raczej szybciej minie okres wymiany ze względu na czas niż na

> przebieg

a ja wymieniam olej 2 razy w roku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli w tym silniku Astry są takie? Można takie brać do gazu?

Bardzo dobrym wyborem będzie 1,6xep jeśli nie masz za dużo pieniążków na nowsze modele 1,6xer ze zmiennymi fazami rozrządu które są drogie przy naprawie, chociaż wcale nie muszą się zepsuć.

Silnik 1,6 105KM ma zadawalające przyspieszenia dla kogoś kto potrzebuje sprawnie przemieszczać się w mieście i poza.Na autostradzie nigdy nie musiałem z 5 wrzucać 4 biegu żeby energicznie przyspieszyć.

1,6xep spala bardzo rozsądne ilości gazu, u mnie 7,5-8,5 autostrada, i 8,5-10 miasto.

Prawdą jest że pękają kolektory. Mi handlarz sprzedał auto z pękniętym kolektorem gdy auto miało 140kkm, gdy się zorientowałem to poprostu kupiłem używany w idealnym stanie za 450zł, a stary sprzedałem za 250zł w skupie.

Zawory nie są hydrauliczne ale to nie dyskwalifikuje tego silnika do zagazowania. Moje auto ma już 170kkm z czego 40kkm na gazie i jeszcze nic nie wskazuje że wymagają regulacji.

Polecam 1,6xep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobrym wyborem będzie 1,6xep jeśli nie masz za dużo pieniążków na nowsze modele 1,6xer ze

> zmiennymi fazami rozrządu które są drogie przy naprawie, chociaż wcale nie muszą się zepsuć.

> Silnik 1,6 105KM ma zadawalające przyspieszenia dla kogoś kto potrzebuje sprawnie przemieszczać się

> w mieście i poza.Na autostradzie nigdy nie musiałem z 5 wrzucać 4 biegu żeby energicznie

> przyspieszyć.

> 1,6xep spala bardzo rozsądne ilości gazu, u mnie 7,5-8,5 autostrada, i 8,5-10 miasto.

> Prawdą jest że pękają kolektory. Mi handlarz sprzedał auto z pękniętym kolektorem gdy auto miało

> 140kkm, gdy się zorientowałem to poprostu kupiłem używany w idealnym stanie za 450zł, a stary

> sprzedałem za 250zł w skupie.

> Zawory nie są hydrauliczne ale to nie dyskwalifikuje tego silnika do zagazowania. Moje auto ma już

> 170kkm z czego 40kkm na gazie i jeszcze nic nie wskazuje że wymagają regulacji.

> Polecam 1,6xep

Czyli z silników najlepszym wyborem będzie 1,6 XEP 105KM lub mocniejszy 1,8 XE 125KM. Przy czym 1,6 raczej będzie oszczędniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli z silników najlepszym wyborem będzie 1,6 XEP 105KM lub mocniejszy 1,8 XE 125KM. Przy czym 1,6

> raczej będzie oszczędniejszy.

z tym,ze 1,6 nie ma hydrauliki przy zaworach co przy ewentualnym LPG skutkuje częstszą kontrolą luzu...

a co do oszczednnosci - 1,8 125 KM, jazda raczej w miescie (czasem trasa) i srednia z komputera nie przekracza 9 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja cie nie namawiam na 1.8,

> przeszlismy na nastepną stronę wiec zasygnalizowałem iż edytowałem post na poprzedniej

Nie chodzi o to, moc mi się podoba, regulatory luzów mi się podobają, spalanie też. teraz tylko znaleźć takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W VC jest ten 122 KM i jest to niemal ten sam silnik co 125 KM, jedynie posiada EGR i inny

> porzebieg momentu obrotowego

> Poza tym to te same silniki

Ok, czyli do gazu będzie zlosnik.gif

No to kolejna fura do szukania jak nic nie będzie 20.GIF

Dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Energicznie przyspieszenie 105KM samochodem generalnie jest mało prawdopodobne, a co dopiero na

> ostatnim biegu na autostradzie.

Ot właśnie tego się obawiam smile.gif teraz mam biedne 64KM w Fabci i wiem co to problem wyprzedzić energicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ot właśnie tego się obawiam teraz mam biedne 64KM w Fabci i wiem co to problem wyprzedzić

> energicznie.

Słuchaj w tej sytuacji z mojej strony mogę Ci jeszcze tylko poradzić że jak nie znajdziesz w przyzwoitym stanie 1.8 to śmiało rozgladaj się za 1.6. A przesiadajac się ze swojej skody do AH 1.6 gwarantuję że przyśpieszenie na autostradzie będzie dla Ciebie czystą przyjemnością za każdym razem. Oczywiście inaczej byłoby gdybyś wcześniej jeździł autami 180KM i wzwyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.