Skocz do zawartości

Czy da sie odtworzyc DR ?


resmiki

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka ....

Ojciec miał motorower Jawa 20 (ta "pancerka" zlosnik.gif ), rok produkcji '79, albo '76. Od wieeeeelu (moze 20) lat nie jeżdził na nim i nie placił ubezpieczenia. DR też zginął. Ojciec zmarł w tym roku.

Przejałem ten motorower w ramach spadku. Wymyśliłem sobie, ze Jawkę odrestauruję i czasem sie przewiozę. Czy jest szansa na odtworzenie DR w WK, czy lepiej tego tematu nie ruszac, bo jak sobie przypomną o zaległym OC to panic.gif

Czy ktos przerabiał podobny temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawa jest taka ....

> Ojciec miał motorower Jawa 20 (ta "pancerka" ), rok produkcji '79, albo '76. Od wieeeeelu (moze

> 20) lat nie jeżdził na nim i nie placił ubezpieczenia. DR też zginął. Ojciec zmarł w tym roku.

> Przejałem ten motorower w ramach spadku. Wymyśliłem sobie, ze Jawkę odrestauruję i czasem sie

> przewiozę. Czy jest szansa na odtworzenie DR w WK, czy lepiej tego tematu nie ruszac, bo jak

> sobie przypomną o zaległym OC to

> Czy ktos przerabiał podobny temat ?

Napewno musisz znać numer rejestracyjny. W WK odszukają papiery i będzie możliwość ponownnej rejestracji. Problem będzie raczej inny; właściciel nie żyje, więc musisz coś przedsawić, że pojazd jest twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu kupowałem auto też po zmarłej osobie. Co prawda papiery auto miało ale musiał się odbyć podział majątku żeby przenieś własność na spadkobierce i dopiero on mógł mi go sprzedać.

Tak że myślę że będziesz musiał też przez to przejść żebyś mógł być właścicielem w świetle prawa. Co do OC to myślę że nie masz się co bać bo w razie co to ojciec nie płacił a nie ty. Ty wtedy nie byłeś właścicielem pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A była sprawa spadkowa i jawka była tam ujęta?

> Po co odtwarzać dowód?

> Jak będzie uregulowany spadek bierzesz - jak spadkobierca - papier z W.K. i normalnie rejestrujesz

> na Siebie.

Co do nieruchomosci i finansów sprawy były zalatwione wczesniej, jeszcze przez rodziców. Pozostał temat fiata 126p i faktycznie mozna by tu tez ując jawke i było by załatwione zlosnik.gif

@Model1

Jak dziedziczę, to byc moze rownież długi - w tym przypadku OC.

Pewnie lepiej nie wychylac sie w WK i zalatwić to przez sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dziedziczę, to byc moze rownież długi - w tym przypadku OC.

Ale tu nie masz jeszcze długu, problem z OC dla Ciebie zrobił się z chwilą śmierci ojca, bo od tej chwili to na spadkobiercach ciąży obowiązek ubezpieczenia. Przerabiałem to ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tu nie masz jeszcze długu, problem z OC dla Ciebie zrobił się z chwilą śmierci ojca, bo od tej

> chwili to na spadkobiercach ciąży obowiązek ubezpieczenia. Przerabiałem to ostatnio.

nie od śmierci tylko od uprawomocnienia wyroku ze sprawy spadkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.