Skocz do zawartości

Zmiana kół 16 na 18 cali golf V


przemo564

Rekomendowane odpowiedzi

> Ktoś jeździ V na 18??

> mam pytanie jak z dynamiką i komfortem jazdy

> nie ma tragedii - wszystko do przyjęcia czy różnica spora??

zalezy od felg i opon, nie ma reguly. Moze byc komfortowo na 19 a moze byc tragedia na 17. Głównie masa felgi jej szerokosc, index nosnosci i szerokosc i profil opony. Jezdzilem na 10j17 i byla masakra, jezdzilem na 8j18 i bylo lepiej takze reguly nie ma.

Musisz zapytać konkretnie jakie koło i ktoś będzie mógł podpowiedziec. No i jakie zawieszenie. Sportline? Comfortline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golf to 1,6 q-line wiec zawieszenie na pewno nie sportline:) fele obecnie ori 16 z 205/55/16

a zmiana na takie:

Fele ori 7,5x18 et 51

opony CONTINENTAL SPORT CONCACT 2 225/40 18 92Y

na pewno wzrośnie trochę spalanie bo większe opory toczenia - szersze gumy, ale to do przyjęcia

bardziej chodzi mi o komfort jazdy czy da się normalnie jeździć bez zbytniego wybijania zawieszenia

I czy nie zrobi się muł - powolniak smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> golf to 1,6 q-line wiec zawieszenie na pewno nie sportline:) fele obecnie ori 16 z 205/55/16

> a zmiana na takie:

> Fele ori 7,5x18 et 51

> opony CONTINENTAL SPORT CONCACT 2 225/40 18 92Y

> na pewno wzrośnie trochę spalanie bo większe opory toczenia - szersze gumy, ale to do przyjęcia

> bardziej chodzi mi o komfort jazdy czy da się normalnie jeździć bez zbytniego wybijania zawieszenia

> I czy nie zrobi się muł - powolniak

Powolniak się sam nie zrobi, ale Tobie się zrobil powolniak w głowie i będziesz powolutku jezdzil.

Przerabialem zmiane 16 na 18 w moim Passacie. Na 18 jezdze tak powoli i slalomem miedzy najmniejszymi dziurami, zawieszenie dostaje po pupie i trzęsie strasznie. Lipa straszna na tych 18. Ale czego się nie robi dla wyglądu... Jednak polecam 17 cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś jeździ V na 18??

> mam pytanie jak z dynamiką i komfortem jazdy

> nie ma tragedii - wszystko do przyjęcia czy różnica spora??

W Passacie B5 115KM zamieniłem 205/55/16 na 215/45/18, brat w B5FL 130KM 205/55/16 na 235/40/18 i w obu przypadkach samochody są wyraźnie słabsze.

Te drugie koła miałem w A6 2.8 i nie było czuć różnicy.

Co do komfortu to żaden problem i teraz zamiast 18 założyłbym 19. grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy gdzie mieszkasz i jeździsz.

Łódź smile.gif

no po różnych drogach się jeździ ale dziury omijam i raczej wybieram tylko asfaltowe trasy

A nie ma kogoś kto ma golfa V i jeździ na 18" by się wypowiedział

bo ile osób tyle opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam leona, zima 205/55/16, lato 225/40/18.

> Jakiejś ogromnej różnicy w komforcie nie widzę, da się jeździć , a i auta mi nie zmuliło (na

> lecie auto kreci lepsze czasy niż na zimówkach) .

A jaki silnik w tym leonie? Bo ja mam tylko 1,6 i 102kmwiec moze byc roznie

No nic kola maja byc jutro wiec zalozymy przetestujemy i z opinia sie podziele

Mam nadzieje ze 18 beda dobrym wyborem bo wyglad bedzie mega ale tez chcialbym sie normalnie poruszac autem po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki silnik w tym leonie? Bo ja mam tylko 1,6 i 102kmwiec moze byc roznie

> No nic kola maja byc jutro wiec zalozymy przetestujemy i z opinia sie podziele

> Mam nadzieje ze 18 beda dobrym wyborem bo wyglad bedzie mega ale tez chcialbym sie normalnie

> poruszac autem po miescie

1.8 T 180KM ma cwaniak shocked.gif Ja dla wyglądu zmieniłem 15/17 ale komfort tragedia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze 10 km już za mną na 18 calach smile.gif

I faktycznie tragedii nie ma wręcz jest wporzo ok.gif

tylko wydaje mnie się że trochę bardziej trzęsie i więcej słychać jak pracuje zawieszenie - ale to może przez to że byłem bardzo na tym punkcie skupiony podczas jazdy i wyłapywałem wszystko co dochodziło do zmysłów

Pojeździmy do zmiany na zimę i już będę miał wszystkie za i przeciw jak na tacy zlosnik.gif

dzięki wszystkim za odpowiedzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz jak z wytrzymałością zawieszenia??

> dużo szybciej się zużywa?? Czy jeszcze nie miałeś z zawiechą problemu

Na pewno gumy w wahaczach bardziej obrywają na 18 niż 16.

U siebie ostatnio wymieniałem tuleje na pełne z S3 bo się już kończyły (ale niewiem.gif ile poprzedni właściciel jeździł leonem na 18).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykuj się na wymianę maglownicy ona dostaje po dupie strasznie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif potem wahacze ja na gwincie śmigałem 3 lata plus 17 225/45 ale bez tragedii, wymienione dwa dolne wahacze plus dwa górne i nowa maglownica zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif teraz mam felgi 19 profil 35 i się zobaczy ale auto zawias seria i śmigam po Niemcach tylko zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szykuj się na wymianę maglownicy ona dostaje po dupie strasznie potem wahacze ja na gwincie

> śmigałem 3 lata plus 17 225/45 ale bez tragedii, wymienione dwa dolne wahacze plus dwa górne

> i nowa maglownica teraz mam felgi 19 profil 35 i się zobaczy ale auto zawias seria i

> śmigam po Niemcach tylko

Wydaje mnie się że magiel to bardziej leci przez gwint bo zmieniają się kąty przy obniżeniu, a tak jak się nie kręci w miejscu to chyba nie mam żadnej różnicy

Ale na 100% pewny nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mnie się że magiel to bardziej leci przez gwint bo zmieniają się kąty przy obniżeniu, a tak

> jak się nie kręci w miejscu to chyba nie mam żadnej różnicy

> Ale na 100% pewny nie jestem

może tak może nie fakt jest taki że auto na dużej glebie plus duże koło i niski profil znaczy że części szybciej się eksploatują, ale wygląd auta rekompensuje całą stratę zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.