Skocz do zawartości

wymiana oleju pompką


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

trochę pogorszyła mi się sytuacja z dostępem do kanału/najazdu, a jako że olej zmieniam 2x do roku w swoim, dodatkowo w dwóch innych autach pomyślałem o tym starym wynalazku:

http://allegro.pl/pompa-pompka-do-spuszczania-paliwa-ropy-oleju-12v-i4665335516.html

DSC03824.jpg

dziś widziałem w TV, jak to działa no i z ...wagena 5 litrów oleju wyciągnęło.

zastawiam się tylko czy da radę tym wyciągnąć powiedzmy 99% oleju, bo wiadomo - co korek spustowy to korek, wykapie prawie wszystko.

bawi się ktoś z Was tym cackiem?

P.S. za odpowiedzi w stylu "na warstacie zmienią olej za 10 PLN i nie trzeba się brudzić" - dziękuję grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę pogorszyła mi się sytuacja z dostępem do kanału/najazdu, a jako że olej zmieniam 2x do roku

> w swoim, dodatkowo w dwóch innych autach pomyślałem o tym starym wynalazku:

> http://allegro.pl/pompa-pompka-do-spuszczania-paliwa-ropy-oleju-12v-i4665335516.html

> dziś widziałem w TV, jak to działa no i z ...wagena 5 litrów oleju wyciągnęło.

> zastawiam się tylko czy da radę tym wyciągnąć powiedzmy 99% oleju, bo wiadomo - co korek spustowy

> to korek, wykapie prawie wszystko.

> bawi się ktoś z Was tym cackiem?

> P.S. za odpowiedzi w stylu "na warstacie zmienią olej za 10 PLN i nie trzeba się brudzić" -

> dziękuję

Zmieniasz olej na zimnym silniku? Bo ja zawsze na co najmniej gorącym a to ustrojstwo:

Quote:

olej silnikowy o temperaturze 40-50 stopni C


Jak widzisz to wysysania oleju podczas normalnej wymiany to to się nie nadaje clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ten parametr akurat nie mówi nic o tym, że oleju w wyższej temperaturze nie wolno zaciągać

Masz rację, sprzedawca podał, że taka jest jej wydajność przy takiej temperaturze oleju. Zapytaj zatem sprzedawcę czy ten chiński wynalazek jest w stanie wyciągnąć olej o temp. np. 100'C i na ile daje gwarancje na takie użytkowanie. Jak Ci się nie chce to ja zapytam chipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pomyślałem o tym starym wynalazku:

A co daje Ci sama wymiana oleju bez wymiany filtra? cfaniaczek.gif Przecież większość brudów i tak jest w filtrze i jak go nie wymienisz, to się koniec końców zapcha (ma przecież skończoną pojemność) i nawet najlepszy olej wymieniany często nic w efekcie nie da... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko daje rade. Tak sie wymienia zgodnie z procedurą w ASO w moim Audi . Sam tez tak robię i to chyba dokładnie takim samym sprzętem co ten z alledrogo.. Rozgrzewam auto do temperatury pracy, czekam 10 minut i wio smile.gif. Filtr też mam od góry. Nie zastanawiałem sie czy wyciągnę 99% oleju czy 90%. Skoro sonda dotyka do dna miski to oleju raczej tam dużo nie zostanie. Pewnie wiecej jest w przewodach i pompie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A porównywam ktoś tak na oko ile oleju zleci tradycyjnie, a ile taką pompką w tym samym silniku?

W moim Oplu Astra 1.9 różnice są niemierzalne. Ale i tak wymieniam od dołu bo tylko z kanału mam dostęp do filtra.Nie ma sensu kombinować z pompką skoro szybciej jest odkręcić korek w misce. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A porównywam ktoś tak na oko ile oleju zleci tradycyjnie, a ile taką pompką w tym samym silniku?

Kiedyś po tym jak mechanik wyciągnął mi olej taką maszynką, poprosiłem o odkręcenie korka spustowego w celu sprawdzenia czy jeszcze coś nakapie. No i okazało się, że nawet kropla nie wykapała. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś po tym jak mechanik wyciągnął mi olej taką maszynką, poprosiłem o odkręcenie korka

> spustowego w celu sprawdzenia czy jeszcze coś nakapie. No i okazało się, że nawet kropla nie

> wykapała.

Kilka razy zdejmowałem miskę (opel i renault) i korek był wyżej niż najniższy poziom w misce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

i tak też dziś zrobiłem. okazało się, że:

1) wężyk zasysający od pompki owszem wchodzi do rurki na bagnet, ALE wchodzi do miejsca zaznaczonego na czerwono i dalej jest mosiężna rurka, która średnicą jest węższa od wężyka 963077facepalm_1_.gif

9282034745467215.jpg

na szczęście - jak widać z foto - odłączenie rurki od skrzyni korbowej to jedna nakrętka na klucz 13 i rurka w górę. zostaje otwór, przez który wkłada się wężyk zasysający

7182322014_11_10_wymiana_ole.jpg

2) po podłączeniu wszystkiego pompka wyciągnęła olej w ciągu 5-7 minut. rewelacja 403527bigok.gif

całość ustrojstwa wyglądała mniej więcej tak:

6905542014_11_10_wymiana_ole.jpg

oleju w silniku spodziewałem się ok. 4,5 litra, może nawet kapkę mniej (na wyświetlaczu pokazywało 2 kółka, do tego jeszcze olej w filtrze), a wyciągnęło tyle:

8344452014_11_10_wymiana_ole.jpg

nie mam miary na tym opakowaniu 5-cio litrowym, ale jak świeżego oleju wlewałem zawsze równe 5 litrów, to dziś weszło jakieś 4,9 l czyli jakieś pół szklanki gdzieś się straciło...

pomimo przymusu demontażu rurki na bagnet uważam taką wymianę ogólnie za udaną 224705palec_w_gore.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, żeby co jakiś czas wymienić olej formą do jakiego auto jest dostosowane (śruba w misce olejowej, oczywiście są auta w których wyciągamy jedynie pompką). Taką formą wymiany oleju jaką zastosowałeś nie jesteś w stanie wyciągnąć całego oleju na dodatek wszystkie zabrudzenia zostają na dnie miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację ok.gif

chwilowo nie mam innej alternatywy.

jak wyżej opisałem - zawsze wlewam świeżego 5 litrów. teraz wlałem jakieś 4,9 litra, więc teoretycznie zostało jakieś pół szklanki starego.

olej zmieniam co 10 kkm, więc może nie będzie tak źle z tymi 100 ml smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę pogorszyła mi się sytuacja z dostępem do kanału/najazdu, a jako że olej zmieniam 2x do roku

> w swoim, dodatkowo w dwóch innych autach pomyślałem o tym starym wynalazku:

> http://allegro.pl/pompa-pompka-do-spuszczania-paliwa-ropy-oleju-12v-i4665335516.html

> dziś widziałem w TV, jak to działa no i z ...wagena 5 litrów oleju wyciągnęło.

> zastawiam się tylko czy da radę tym wyciągnąć powiedzmy 99% oleju, bo wiadomo - co korek spustowy

> to korek, wykapie prawie wszystko.

> bawi się ktoś z Was tym cackiem?

> P.S. za odpowiedzi w stylu "na warstacie zmienią olej za 10 PLN i nie trzeba się brudzić" -

> dziękuję

A podjechać do warsztatu na wymianę to nie lepiej. Majątku nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.