Skocz do zawartości

Autocasco na moto - ktoś ma, brać czy nie brać?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie. OC na 13 letniego Drag Stara to jakieś 100-150PLN.

Ale za AC Allianz winszuje już sobie koło tysiaka, przy wartości moto na poziomie 15tys.

Warto się w to w ogóle bawić, czy zostać tylko przy OC? Ktoś z Was ma w ogóle AC na moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to mocno zależy od tego, gdzie moto nocuje...

Nie mam AC,

Moto w prywatnym garażu w domku,

w robocie moto parkuje w .... komorze dostaw smile.gif w magazynie.

Generalnie cały czas na oku.

Sprawy wypadkowe pomijam - jak się przypadkiem rozczasnę, to pal licho sprzęt - obym tylko przy zdrowiu został.

Zresztą po takiej przygodzie pożegnałbym się z moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuściłem i nawet się nie pytałem o stawkę

Wartość motocykla niewiele większa od podanej przez Ciebie

Choć z drugiej strony teraz się tak zastanawiając i tak płacę 100PLN miesięcznie za parking strzeżony pod chmurką.

Pytanie tylko czy zrezygnowałbym z parkingu mając AC i czy w ogóle byłoby to możliwe jeśli chodzi o warunki zawierania AC? Być może musiałbym becalować i za AC i za parking. W takiej konfiguracji wybrałbym sam parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mam Tobie odpowiedzieć...

1. Miałeś pecha (pechowego moplika - nie jeden roz żeś z niego furgoł).

2. Tyle km nawinąłeś bez przygód.

3. Ciesz się, żeś zdrowyś.

4. Jak kogoś stać - nie widzę problemu.

5. Jak ktoś nie płaci - z pewnością jest świadom, albo żyje w przekonaniu, że mnie się to nie przytrafi.

Żaden z moich znajomych nie ma AC.

KAŻDY (już każdy) z moich znajomych z lokalnej komitywy SBL już leżał.

Po prostu trochę złodziejskie stawki.

Po prostu trochę nas nie stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie. OC na 13 letniego Drag Stara to jakieś 100-150PLN.

> Ale za AC Allianz winszuje już sobie koło tysiaka, przy wartości moto na poziomie 15tys.

> Warto się w to w ogóle bawić, czy zostać tylko przy OC? Ktoś z Was ma w ogóle AC na moto?

Najpierw zapytaj się agenta, czy na 13 letni motocykl da się kupić AC cfaniaczek.gif W PZU nie kupisz spineyes.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze można nie ubezpieczyć, a potem mieć pretensje do Tuska/Kopacz jak żywioł "zabierze"...

> Jak żyć...?

Wiesz, moje moto teraz warta może 8 500 PLN

Płace NNW do 20 k. Może coś z tego uzyskam.

Jak mówiłem, jak się rozbiję, i wstanę, to grzecznie podziękuję za naukę i bez żalu komuś sprzedam resztki i przesiądę się na rower.

Kradzieży raczej nie dopuszczam - moto zawsze na oku.

Jak dmuchną z domu to polisa obejmuje ruchomości do chyba 15 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, moje moto teraz warta może 8 500 PLN

> Płace NNW do 20 k. Może coś z tego uzyskam.

> Jak mówiłem, jak się rozbiję, i wstanę, to grzecznie podziękuję za naukę i bez żalu komuś sprzedam

> resztki i przesiądę się na rower.

> Kradzieży raczej nie dopuszczam - moto zawsze na oku.

> Jak dmuchną z domu to polisa obejmuje ruchomości do chyba 15 k.

wiem wiem, cieszę się ze kości cale smile.gif

Ja jestem na etapie szukania czegoś ale niestety juz w trochę innej mniejszej kasie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosiłem się do nikogo z tu obecnych, bardziej ironizowałem z mentalności Polaków, którzy się nie ubezpieczają, a potem mają pretensje do wszystkich i wszystkiego, tylko nie do siebie.

Ubezpieczenie to płacenie za święty spokój, a to IMO jedna z najwyższych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw zapytaj się agenta, czy na 13 letni motocykl da się kupić AC W PZU nie kupisz

Można. Wyliczył mi składkę na jakieś 850PLN, ale jako że to motocykl 13 letni to na samo AC się nie kwalifikuje i warunkiem wystawienia polisy AC jest wykupienie NW za jakieś 170PLN co daje nam rzeczoną kwotę około 1000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie. OC na 13 letniego Drag Stara to jakieś 100-150PLN.

> Ale za AC Allianz winszuje już sobie koło tysiaka, przy wartości moto na poziomie 15tys.

> Warto się w to w ogóle bawić, czy zostać tylko przy OC? Ktoś z Was ma w ogóle AC na moto?

Pierwszego skuterka miałem nówkę i zniechęciło mnie AC za tysiaka a wartość sprzęta 9. W pierwszym miesiącu od rejestracji wyłożyłem się i cholernie żałowałem. Ale jak tak liczę to naprawa kosztowała z 500zł, więc niejako i tak wyszło mi to taniej.

Teraz zażyczyli sobie (PZU) 2 tysiączki za pakiet przy wartości motocykla 10kPLN, też podziękowałem.

Jeśli masz w takiej cenie i jest to sensowna oferta (w sensie- dobre wartości motocykla i udziałów własnych) to myślę, że powinieneś rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drugi rok w Allianz - 635,-/rok wartość motocykla 12500,-/Eurotax 2014

> Lepiej się czuję jak mam

Zobaczymy jak mi wyliczą cały pakiet z OC i jak będzie do 1200 to pewnie się skuszę, przynajmniej przez pierwszy rok, czy dwa. Zwłaszcza, że dopiero zaczynam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto się w to w ogóle bawić, czy zostać tylko przy OC? Ktoś z Was ma w ogóle AC na moto?

Fajna cena.

Jak chciałem Bandita ubezpieczyć, to w PZU sprawa wyglądała tak:

- OC 67zł

- NNW 160zł

-AC 1800zł

Sprzęt miał wtedy 12 lat. Wartość według PZU ok 6kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile będziesz km robił?

> Bo jak mniej niż 1tys w sezonie to nie brać

W pierwszym sezonie pewnie niedużo, choć oprócz kręcenia się po okolicy chciałbym śmignąć do Trójmiasta.

W kolejnym sezonie jak już troszkę ogarnę moto to kumple z Trójmiasta chcą mnie wyciągnąć na jakiś europejski wojaż. Zaliczyli już Rumunię, Włochy, Skandynawię, w przyszłym roku też pewnie gdzieś śmigną, choć jeszcze beze mnie. A potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pierwszym sezonie pewnie niedużo, choć oprócz kręcenia się po okolicy chciałbym śmignąć do

> Trójmiasta.

w pierwsyzm sezonie zrobisz pewnie więcej niż w drugim wink.gif bo będziesz szukał okazji do jazdy na każdym kroku smile.gif

> W kolejnym sezonie jak już troszkę ogarnę moto to kumple z Trójmiasta chcą mnie wyciągnąć na jakiś

> europejski wojaż. Zaliczyli już Rumunię, Włochy, Skandynawię, w przyszłym roku też pewnie

> gdzieś śmigną, choć jeszcze beze mnie. A potem się zobaczy.

wkręcaj się od razu. życie za krótkie jest żeby odkładać takie rzeczy na później smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pierwsyzm sezonie zrobisz pewnie więcej niż w drugim bo będziesz szukał okazji do jazdy na

> każdym kroku

> wkręcaj się od razu. życie za krótkie jest żeby odkładać takie rzeczy na później

podpisuję się pod powyższym czterema łapkami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pierwsyzm sezonie zrobisz pewnie więcej niż w drugim bo będziesz szukał okazji do jazdy na

> każdym kroku

> wkręcaj się od razu. życie za krótkie jest żeby odkładać takie rzeczy na później

Najpierw musze nauczyć się powozić i papiera dostać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw musze nauczyć się powozić i papiera dostać

a no właśnie, na tym jeszcze Ci zejdzie czas

pogadaj z drugą połówką, bo moja to miała obiekcje jak deszcz padał itd smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.