Skocz do zawartości

Kupno nowego samochodu - AstraIII vs FF mk2 vs Kia Ceed


rafalsar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

moja Astra F niestety powoli kończy żywot ze swoim 16letnim stażem frown.gif Mam zamiar kupić nowe auto (benzyna), zastanawiam się nad następującymi modelami z datą produkcji 2008:

- Astra III hatchback 1.6 115 KM

- Ford Focus Mk2 hatchback 1.6 100KM

- Kia Ceed Kombi 1.6 125KM

Głównie jeżdżę do pracy i czasami na wycieczki. Miesięcznie robię około 1000 km.

Mam następujące pytania:

1. Które auto najlepiej będzie znosić instalację gazową IV generacji?

2. Które jest najtańsze w utrzymaniu?

3. W którym aucie jest największy komfort jazdy? Mam na myśli przestrzeń w środku:)

4. Czy jest duża różnica między zwykłą klimatyzacją a climatroniciem w astrach?

5. Które auto jest najmniej awaryjne?

6. Czy jest kupować focusa 100 KM i montować gaz?

7. Czy faktycznie focusy źle znoszą instalację gazową?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupować auto w komisie czy od prywatnej osoby? NIe mam zaufania do komisów, zwłaszcza w Krakowie... Chyba, że ktoś może coś polecić? \

Aż taki problem jest z blachą w FF ? Czy silnik 105 KM nie będzie za słaby w Astrze III?

Znalazłem ciekawą stronę do sprawdzania auta po VINie : http://www.autobaza.pl

Opłaca się zapłacić za weryfikację na tej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kupować auto w komisie czy od prywatnej osoby? NIe mam zaufania do komisów, zwłaszcza w

> Krakowie... Chyba, że ktoś może coś polecić? \

> Aż taki problem jest z blachą w FF ? Czy silnik 105 KM nie będzie za słaby w Astrze III?

> Znalazłem ciekawą stronę do sprawdzania auta po VINie : http://www.autobaza.pl

> Opłaca się zapłacić za weryfikację na tej stronie?

zależy jakie dane będą biglaugh.gif

ja korzystałęm z http://www.autodna.pl/ - wstukałem vin i mi wyszło że są zdjęcia i jakieś wpisy odnośnie przebiegu - więc zapłąciłem 20 zł i zaraz miałem raport, który się przydał - gdyby nie zdjcia i wpisy odnośnie przebiegiu to bym nie brał bo wtedy nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać jakim dysponuję budżetem, tj. 25 000 zł więc podane wyżej auta niestety odpadają. Powracając do Astry to w końcu, który silnik brać pod uwagę, słabszy czy lepszy? W tym i tym widzę, że trzeba uważać na pewne elementy.

Focus faktycznie jest, aż tak bardzo podatny na rdzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem dodać jakim dysponuję budżetem, tj. 25 000 zł więc podane wyżej auta niestety odpadają.

> Powracając do Astry to w końcu, który silnik brać pod uwagę, słabszy czy lepszy? W tym i tym

> widzę, że trzeba uważać na pewne elementy.

> Focus faktycznie jest, aż tak bardzo podatny na rdzę?

a nie myslales by poratowac sie kredytem i kupic citigo?

przy takim przebiegu nie potrzeba w nim gazu..., a jak chcesz to tanio mozna zalozyc, auto w miare przestronne z przodu..., a i na zakupy da sie tym pojechac;), takie wieksze CC/SC

powiem Ci, ze sam sie zastanawiam nad kupnem czegos taniego, nowego, te uzywki za 30 kzl to jedna wielka loteria..., a ze z tylu nie bede jezdzil to biore pod uwage takie citigo lub poczekam jeszcze na nowa skode fabie kombi...., auta segmentu A i B bardzo sie rozrosly..., porownujac wymiary to skoda fabia III jest wieksza od golfa III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem dodać jakim dysponuję budżetem, tj. 25 000 zł więc podane wyżej auta niestety odpadają.

> Powracając do Astry to w końcu, który silnik brać pod uwagę, słabszy czy lepszy? W tym i tym

> widzę, że trzeba uważać na pewne elementy.

> Focus faktycznie jest, aż tak bardzo podatny na rdzę?

Bierz foke dobre prowadzenie ,a jak rdza wyjdzie to sobie zrobisz . Sam foke bym kupił. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do gazu może być, ale trzeba uważać na padające kolektory ssące w tym motorze...

W kazdym cos pada nie ma motoru ktory mozna brac w ciemno

Ps. W jakich motorach sa szklanki, plytki lub hydrauliczna regulacja zaworow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o tej ofercie? nie za tanio? ;>

http://otomoto.pl/opel-astra-iii-1-6-lpg-wersja-cosmo-C34551216.html

Ewentualnie myślę nad tą ofertą:

http://otomoto.pl/opel-astra-iii-1-6-gaz-serwis-bezwyp-gwarancja-C34799582.html

Nie ukrywam, że bardziej przypadła mi do gustu wersja Cosmo. Napisałem do właściciela komisu o podanie numeru VIN.

EDIT:

Wersja cosmo odpada - wersja w Włoch

Natomiast sprawdziłem w systemie drugiego Opla i pierwsze co rzuca się w oczy to niezgodność licznika. Na aukcji jest 165 tys a w raporcie 168 tys... Auto było już wystawiane na sprzedaż aż 5 razy i dalej się nie sprzedało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w swiecie przekretow hihi

Dobrego auta nie ma w 2-3 tygodnie... ja sprawdzilem sporo opli i po tym co wlasciciele mowili a co vin powiedzial to byly dwie historie....

Ja unikam tego silnika ale cena troszke za niska jak na 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem jeszcze jedną propozycję dla siebie:

> http://allegro.pl/peugeot-207-sw-outdoor-1-6-hdi-110km-09r-i4716772111.html

> Co myślicie ?;

Ładny i silnik polecany ok.gif

Uważaj na DM, wtryski w regeneracji tanie, turbosprężarka ze zmienną geometrią więc nieco kosztowniejsza naprawa niż w silniku 90km - reszta ok.gif

Chciałem takiego ale dla mnie za mały szukam 308SW zlosnik.gif

ps. uważaj na rdzę od środka na rantach klapy i maski 5szt 308SW tak odrzuciłem bo zardzewiałe były no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witamy w swiecie przekretow hihi

> Dobrego auta nie ma w 2-3 tygodnie... ja sprawdzilem sporo opli i po tym co wlasciciele mowili a co

> vin powiedzial to byly dwie historie....

> Ja unikam tego silnika ale cena troszke za niska jak na 2008r.

Różnie z tym bywa. Dobra auto mozna sprzedawać i rok bo jest za drogie zlosnik.gif

Dobre i za normalną cenę zwyczajowo znika w 1-3 dni grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Astra III hatchback 1.6 115 KM

Jeździłem i szału nie ma, poprawne auto

> - Ford Focus Mk2 hatchback 1.6 100KM

Jeżdżę już prawie 6 lat, super bo totalnie bezawaryjnie, ale mam inny silnik. W tym szału nie ma, ale powiedzmy że do nie aż tak dynamicznego przemieszczania starcza. prowadzenie na +, trzeba uważać na blachy.

> - Kia Ceed Kombi 1.6 125KM

Również fajne autko, poprawnie, bez szału

Kup co znajdziesz w lepszym stanie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz gaz i zeby koszty byly znosne to Cruze 1.8. Albo

> Astra z tym samym silnikiem.

zależy o którym 1,8 w Astrze piszesz bo są dwa:

- 1.8 125 KM - zalecany pod gaz

- 1,8 140KM - nie zalecany pod gaz i chyba jest on też w Cruzie- jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy o którym 1,8 w Astrze piszesz bo są dwa:

> - 1.8 125 KM - zalecany pod gaz

> - 1,8 140KM - nie zalecany pod gaz i chyba jest on też w Cruzie- jeżeli się mylę to niech mnie

> ktoś poprawi

140KM w Cruze jesr dostosowany pod gaz. Choc byla to opcja dodatkowo platna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w Astrze chyba już nie było takiej opcji?

Utwardzone zawory utwardzonymi zaworami, jezeli Chevi to robil to OK, ale skoro silnik identyko to regulacja jak i interwal miedzy nimi powinien byc zalecany taki sam, a na forach bebnia Cruze brac i wieczny bedzie na LPG, w Astrze tragedia i skrajne opcje radza co 10kkm luzy sprawdzac sciana.gif

Gdzies jest ta prawda, ale niekoniecznie w podejsciu ASO, ktore to straszylo mnie, ze przy 50kkm mam se nowego silnika szukac.

Tak mam zagazowane A16XER w AH, aktualnie prawie 60kkm z czego troche ponad 30kkm na gazie, luzy sprawdze se za ok 10kkm.

Przed kupnem i zagazowaniem gadalem z 2 taksiarzami, ktorzy w VC z Z18XER mieli po ponad 200kkm na LPG zrobione (przebieg calkowity oczywiscie wiekszy) i do silnika nie zagladali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.