Skocz do zawartości

deszczownica w łazience


Chooper

Rekomendowane odpowiedzi

...muszę coś kupić smile.gif

Ktoś użytkuje w łazience i może coś polecić?

jaki rozmiar się sprawdza w codziennym użytkowaniu? (widzę, że zaczynają się od 20 cm średnicy)

ramię z sufitu

kabina 90x90

okrągła bo bateria też okrągła

p.s.1. - wodotryski typu światełka LED nie są brane pod uwagę.

p.s.2 - nie mam zamiaru wydawać 1000 PLN na kawałek chromowanej blachy wiszącej nad głową wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...muszę coś kupić

> Ktoś użytkuje w łazience i może coś polecić?

> jaki rozmiar się sprawdza w codziennym użytkowaniu? (widzę, że zaczynają się od 20 cm średnicy)

> ramię z sufitu

> kabina 90x90

> okrągła bo bateria też okrągła

> p.s.1. - wodotryski typu światełka LED nie są brane pod uwagę.

> p.s.2 - nie mam zamiaru wydawać 1000 PLN na kawałek chromowanej blachy wiszącej nad głową

Lubisz zaczynać kąpiel od zimnego prysznica - to kup deszczownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...muszę coś kupić

> Ktoś użytkuje w łazience i może coś polecić?

tak, mam w domu w Szczecinie, genialne rozwiązanie, uwielbiam to ok.gif

> jaki rozmiar się sprawdza w codziennym użytkowaniu? (widzę, że zaczynają się od 20 cm średnicy)

> ramię z sufitu

ja mam 30 cm chyba.

> kabina 90x90

> okrągła bo bateria też okrągła

> p.s.1. - wodotryski typu światełka LED nie są brane pod uwagę.

> p.s.2 - nie mam zamiaru wydawać 1000 PLN na kawałek chromowanej blachy wiszącej nad głową

to niestety, porządna tyle kosztuje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...muszę coś kupić

> Ktoś użytkuje w łazience i może coś polecić?

> jaki rozmiar się sprawdza w codziennym użytkowaniu? (widzę, że zaczynają się od 20 cm średnicy)

Im większa tym lepsza smile.gif Ja mam chyba 25

> okrągła bo bateria też okrągła

Okrągłe osiągają mniejsze rozmiary max.

> p.s.2 - nie mam zamiaru wydawać 1000 PLN na kawałek chromowanej blachy wiszącej nad głową

Ja świadomie po raz kolejny kupiłem jakiś tani zestaw w kibelmarkecie/allegro. Koszt rzędu 300zł. Starcza na 4-5 lat. Potem wymiana na nowy. Dla mnie to rozsądniejsze niż wydanie dużej kasy (raczej bliżej 2kpln niż jednego) na raz.

Po użytkowaniu obecnego zestawu mogę stwierdzić, iż ważne jest, aby wyloty dysz były gumowe. Wtedy łatwo wykrusza się kamień przy czyszczeniu i strumyki wody się nie zatykają. Poprzednia była "zwykłym plastikiem" i po kilku latach nie można było tego doczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...muszę coś kupić

> Ktoś użytkuje w łazience i może coś polecić?

Mam od siedmiu lat, używałem może dwa razy. Kupiłem zestaw Kludi natynkowy z dodatkową gałką prysznicową. Ogólnie sterczy to mi nad głową i nic więcej. I pamiętaj że deszczownica może być fajnym rozwiązaniem jak masz mocne ciśnienie bo inaczej to się nie spłuczesz piany z ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od siedmiu lat, używałem może dwa razy. Kupiłem zestaw Kludi natynkowy z dodatkową gałką

> prysznicową.

tez mam podobny zestaw z Kludi - mi się podoba, używam do celów rekreacyjnych oink.gif pod prysznicem, ale moja "kabina" ma 1,5m2 zlosnik.gif i jestem w stanie uciec od pierwszego zimnego strumienia clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez mam podobny zestaw z Kludi - mi się podoba, używam do celów rekreacyjnych pod prysznicem, ale

> moja "kabina" ma 1,5m2 i jestem w stanie uciec od pierwszego zimnego strumienia

Zimny strumień to dla mnie nie problem, wystarczy wejść po sekundzie i po problemie smile.gif Po prostu samo korzystanie z deszczownicy nie podeszło mi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja słuchawki prysznicowe co jakiś czas wkładam do naczynia napełnionego Cilitem Kamień i Rdza.

> Rozpuszcza kamień, potem można go wydmuchać sprężarką czy wypchnąć drucikiem, jak ktoś ma

> cierpliwość. A powłok na słuchawkach mi to nie rozpuszcza.

a ja zainstalowałem zmiękczacz wody na wejściu wody do domu i żaden kamień mi nie groźny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu używałem codziennie. Teraz coraz mniej, chyba wolę słuchawkę prysznicową.

Co do zimnego strumienia wody, moja deszczownica jest przesuwna, czyli odchylam ją i czekam na ciepłą wodę, dopiero po tym przesuwam ją z powrotem na środek.

Tak na prawdę, to najbardziej cenię sobie wygląd, wygląda to dużo lepiej niż sama słuchawka grinser006.gif.

Aha, sprzedawca polecał mi okrągłą, ponoć łatwiej czyścić (nie pamiętam dlaczego). Co do ceny, ja wolałem kupić jednak lepszą. Nie masz gwarancji że trafisz z następną w te same otwory montażowe grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja słuchawki prysznicowe co jakiś czas wkładam do naczynia napełnionego Cilitem Kamień i Rdza.

> Rozpuszcza kamień, potem można go wydmuchać sprężarką czy wypchnąć drucikiem, jak ktoś ma

> cierpliwość. A powłok na słuchawkach mi to nie rozpuszcza.

A wystarczy odrobina octu. blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...muszę coś kupić

> Ktoś użytkuje w łazience i może coś polecić?

> jaki rozmiar się sprawdza w codziennym użytkowaniu? (widzę, że zaczynają się od 20 cm średnicy)

> ramię z sufitu

> kabina 90x90

> okrągła bo bateria też okrągła

> p.s.1. - wodotryski typu światełka LED nie są brane pod uwagę.

> p.s.2 - nie mam zamiaru wydawać 1000 PLN na kawałek chromowanej blachy wiszącej nad głową

Deszczownice to fajnie wyglądają podtynkowe.

Zastanów się czy nie wystarczy ci głowica prysznicowa np. 150 mm http://www.hansgrohe.pl/articledetail.ht...fe-d924ccdd9b6b

Zamontowana na odpowiedniej wysokości i jesli ciśnienie wody jest odpowiednie, w zupełności wystarcza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Deszczownice to fajnie wyglądają podtynkowe.

> Zastanów się czy nie wystarczy ci głowica prysznicowa np. 150 mm

> http://www.hansgrohe.pl/articledetail.ht...fe-d924ccdd9b6b

> Zamontowana na odpowiedniej wysokości i jesli ciśnienie wody jest odpowiednie, w zupełności

> wystarcza

a czy gdzieś pisałem, że chcę natynkową? smile.gif

bateria HG podtynkowa z mieszaczem Ibox. - do sufitu rurka w ścianie. Z sufitu ramię 30 cm i do tego chcę talerz.

Drugie wyjście z baterii idzie do słuchawki na wężu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam okrągłą omniresa razem ze słuchawką prysznicową i baterią termostatyczną. Wolę ją od klasycznej

> słuchawki

> Czyszczę ją co około 3 miesiące woda z octem.

który omires?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Deszczownice to fajnie wyglądają podtynkowe.

> Zastanów się czy nie wystarczy ci głowica prysznicowa np. 150 mm

> http://www.hansgrohe.pl/articledetail.ht...fe-d924ccdd9b6b

> Zamontowana na odpowiedniej wysokości i jesli ciśnienie wody jest odpowiednie, w zupełności

> wystarcza

ale to daje zupełnie inny efekt niż deszczownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...muszę coś kupić

> Ktoś użytkuje w łazience i może coś polecić?

> jaki rozmiar się sprawdza w codziennym użytkowaniu? (widzę, że zaczynają się od 20 cm średnicy)

> ramię z sufitu

> kabina 90x90

> okrągła bo bateria też okrągła

> p.s.1. - wodotryski typu światełka LED nie są brane pod uwagę.

> p.s.2 - nie mam zamiaru wydawać 1000 PLN na kawałek chromowanej blachy wiszącej nad głową

Castorma miala tak w marce wlasnej (jak mi sie przypomni, dopisze) natynkowe za 599 lub cos w tym rodzaju. Nie bylo kasy na nic drozszego. W jednej przekrecilem galke termostatu, wymienili.

Mam dwie.

Oczywiscie, wypadaloby miec zmiekczacz. (W tej czesci Wroclawia woda ma 24 stopien w nimieckiej skali. )

Deszczownica fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.