Skocz do zawartości

Wybor auta odc. 154 przesiadka Z Vana do kl. sredniej


mayek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moze ktos cos podpowie, moze sie przesiadal z vana do klasy sredniej

W lutym konczy mi sie leasing i zmieniam sluzbowke

Do tej pory przez ostatnie 6 lat mialem dwa S-maxy czyli Van, jezdzilismy w trojke, teraz rodzinka sie powiekszyla i jest 2+2 i wozek.

S-maxem jezdzi mi sie rewelacyjnie, masa miejsca w srodku, bagaznik chyba 750 l mocny silnik prowadzi sie jak osobowka, ale niestety jest zmiana modelu i starego juz nie mozna a nowy bedzie chyba w czerwcu buu.gif

Myslalem ze moze Sharan bedzie ok ale jak zobaczylem nowego mondeo to stwierdzilem ze sharan juz stary. Zastanawiam sie nad nowym passatem 2.0 tdi 240km 4x4 tylko czy mlody (7lat siedzi w foteliku) nie bedzie mial za malo miejsca na nogi. Przyznam sie ze sie czasami zastanawialem jak w mniejszych autach dzieci sie mieszcza bo w S-maxie jest z tylu ogrom miejsca na nogi ale przy duzym foteliku i wysunieciu jego siedziska, ustawieniu konta fotela nogi mlodego niemal dotykaja przedniego fotela

Tak sie zastanawiam czy passat da rade dodam ze s-max zostaje w rodzinie i na wakacyjne wypady bedzie do dyspozycji

Jakies propozycje nowego duzego mocnego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niesmiało zaproponuje Superba...

> albo mondeo ewentualnie mazda 6

superb juz tez troche leciwy pod koniec 2015 ma wejsc nowy model, nawet moj kolega ktory sprzedaje skody powiedzial ze superba mi nie proponuje

mondeo b. ladne ale maly bagaznik i nie ma jeszcze napedu 4x4

mazda musze zobaczyc w salonie ale tez brak 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z korei ogladalem santa i nie bylo zle ale mimo 197 km to slabo jedzie, porownalem filmik z youtube

> 0-190 i roznica miedzy moim s-maxem wyszla 16s na kozysc forda. to duzo

A powiedzmy sobie szczerze co jaki czas musisz się rozpędzać od 0 do 190?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedzmy sobie szczerze co jaki czas musisz się rozpędzać od 0 do 190?

Świetnie postawione pytanie... ok.gif

Oczywiście każdy ma inne warunki i potrzeby... ale ja w ciagu ostatnich 6 lat rozpędzałem się nie wiecej razy niz tankowałem na autostradzie w Niemczech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poza tematem. Ale jeżeli kryterium miałoby być jak najwięcej miejsca na nogi dla dziecka vs. cena to Renault Twingo byłby zwycięzcą. Miałem takiego w piątek jako zastępczaka, uwierz mi w nogach dzieciaki miały tyle samo miejsca co w mojej Lagunie. Ale tylko to kryterium było podobne, reszta wiadomo Twingo to maluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sie zastanawiam czy passat da rade dodam ze s-max zostaje w rodzinie i na wakacyjne wypady

> bedzie do dyspozycji

> Jakies propozycje nowego duzego mocnego auta

Ja wlaśnie myślę, w drugą stronę o przesiadce z Outbacka na S-maxa z racji rodziny 2+2 wink.gif. Jednak nie wiem czy u mnie w firmie przejdzie S-max a używanego Forda trochę się boje, tym bardziej, że chciałbym mocną gazowalną benzynę tongue.gif

W twoim przypadku jeżeli musi być klasa D to zastanów się nad odwrotną zmianą niż ja planuje wink.gif. Outback to jedno z większych aut w tej klasie a przy tym daje dużo frajdy z jazdy. Gorzej niestety z silnikami, bo H6 już wycofali, więc zostaje 2.5i lub 2.0d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co za różnica kto płaci ?

> Ja płacę sam i jakoś nie widzę różnicy niż to co płacą moi koledzy za takie auta (A4, Accord, itp)

Gdybyś miał diesla i musiał zapłacić za wymianę silnika to miałoby znaczenie kto płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wlaśnie myślę, w drugą stronę o przesiadce z Outbacka na S-maxa z racji rodziny 2+2 . Jednak

> nie wiem czy u mnie w firmie przejdzie S-max a używanego Forda trochę się boje, tym bardziej,

> że chciałbym mocną gazowalną benzynę

> W twoim przypadku jeżeli musi być klasa D to zastanów się nad odwrotną zmianą niż ja planuje .

> Outback to jedno z większych aut w tej klasie a przy tym daje dużo frajdy z jazdy. Gorzej

> niestety z silnikami, bo H6 już wycofali, więc zostaje 2.5i lub 2.0d.

Jak będziesz się pozbywać to daj znać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wlaśnie myślę, w drugą stronę o przesiadce z Outbacka na S-maxa z racji rodziny 2+2 . Jednak

> nie wiem czy u mnie w firmie przejdzie S-max a używanego Forda trochę się boje, tym bardziej,

> że chciałbym mocną gazowalną benzynę

> W twoim przypadku jeżeli musi być klasa D to zastanów się nad odwrotną zmianą niż ja planuje .

> Outback to jedno z większych aut w tej klasie a przy tym daje dużo frajdy z jazdy. Gorzej

> niestety z silnikami, bo H6 już wycofali, więc zostaje 2.5i lub 2.0d.

Jak przekonales firme na subaru to co za problem z s-maxem

Nie boj sie forda smile.gif u mnie w rodzinie sa 3 ale diesle, mocna gazowalna benzyna to 2,5 Turbo smile.gif fajny

Subaru w dieslu to bym sie bal, tyle sie naczytalem na forum sick.gif wal, panewki sprzeglo, poza tym to 150 km szalu nie ma a zachipowac bym sie nie odwazyl

6 lat temu jak wchodzil silnik diesla w subaru malo co nie wtopilem i nie wybralem tego auta, bylem po jezdzie probnej na szczescie zawazylo brak skrzyni 6 biegowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze znanych mi źródeł (forum, serwis) nie było ani jednego przypadku problemu z tym silnikiem od

> czasu modyfikacji czyli po my11 a sam znam takie egz co maja pow 100kkm

No nie wiem, mi odradzali zakup diesla w ASO Subaru właśnie. A było to w 2013 i 14 roku.

Wygląda na to, że serwis i dilerzy Subaru są mniejszymi optymistami niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, wrazenia zgoda, ale tak jak to z silnikami turbo czesto jest, ze wrazenia sa znacznie lepsze,

> ale faktycznie w cyfrach jest inaczej - tzn nie odzweirciedlaja tych odczuc

I zgadzam się w 100% bo na papierze to ten zestaw specjalnie szału nie robi ale w czasie jazdy czułem się w nim wyśmienicie. Jeździ tak przyjemnie jak mocniejsza jednostka.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> superb juz tez troche leciwy pod koniec 2015 ma wejsc nowy model, nawet moj kolega ktory sprzedaje

> skody powiedzial ze superba mi nie proponuje

> mondeo b. ladne ale maly bagaznik i nie ma jeszcze napedu 4x4

> mazda musze zobaczyc w salonie ale tez brak 4x4

przy Twoich oczekiwaniach, Superb +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I zgadzam się w 100% bo na papierze to ten zestaw specjalnie szału nie robi ale w czasie jazdy

> czułem się w nim wyśmienicie. Jeździ tak przyjemnie jak mocniejsza jednostka.

No ale wrażeniami chyba nie wystartujei sprawnie nie wyprzedzisz niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przekonales firme na subaru to co za problem z s-maxem

Subaru mam prywatnie, poza tym to klasa D, na które jest przyzwolenie.

> Nie boj sie forda u mnie w rodzinie sa 3 ale diesle, mocna gazowalna

u mnie w rodzinie były dwa, od nowego, co prawda było to już jakiś czas temu, ale okazały się strasznymi szrotami,pochłaniającymi fortunę przez co trochę jestem zrażony do tej marki. Nawet jak ostatnio Transita wypozyczyłem to silnik w nim padł po 10km grinser006.giftongue.gif. Chyba mnie Ford nie lubi.

> benzyna to 2,5 Turbo fajny

wiem i na taki liczyłem, tylko, że jest problem z jego gazowaniem i problem gdzie umieścić butle tongue.gif

> Subaru w dieslu to bym sie bal, tyle sie naczytalem na forum wal, panewki sprzeglo, poza tym to

> 150 km szalu nie ma a zachipowac bym sie nie odwazyl

To było przed 2011r, kiedy to dokonano modyfikacji (niestety nie wiadomo co dokłądnie zmieniono), a wcześniej bywało różwnie, bardzo zależało to jak kto jeździł, ale fakt też takiego auta bym nie kupił.

> 6 lat temu jak wchodzil silnik diesla w subaru malo co nie wtopilem i nie wybralem tego auta, bylem

> po jezdzie probnej na szczescie zawazylo brak skrzyni 6 biegowej

ale są jeszcze benzyny, w przypadku H6 to już 250KM a takich aut jest mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, mi odradzali zakup diesla w ASO Subaru właśnie. A było to w 2013 i 14 roku.

> Wygląda na to, że serwis i dilerzy Subaru są mniejszymi optymistami niż Ty.

Zapewne odradzał Ci człowiek nie serwis, choć z drugiej strony to dziwne odradzać co się sprzedaje ... ja z dilerami mam nie wiele wspólnego a bardziej wierzę właścicielowi mojego serwisu, u którego serwisuje auta od 8lat. Notabene ASO naprawiają silniki u niego wink.gif.

Na forum jest mega wątek o dieslu, ale dotyczy to jedynie MY08-10.

Osobiście i tak bym nie kupił diesla, skoro jest mocniejsza benzyna, deko różniąca się w osiągach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I zgadzam się w 100% bo na papierze to ten zestaw specjalnie szału nie robi ale w czasie jazdy

> czułem się w nim wyśmienicie. Jeździ tak przyjemnie jak mocniejsza jednostka.

Całkiem fajnie się prezentuje, widać, że w końcu idą w dobrym kierunku, obecnie nowa Impreza, niedługo Obk:

http://www.power-in-your-control.eu/outback/ECbase/

W ofercie 2.5i oraz 2.0D, mówi się też o 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.