Skocz do zawartości

Nie swieci lewe swiatlo mijania ?


HARDTECHNO

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nagle w trasie zlapal mnie problem z lewym swiatlem mijania, na desce zero komuniaktow o przepalonej zarowce? a tu Zonk. lewe nie swieci, wszystko inne dziala, jakies pomysly?

Wykluczam zarowke gdyz po odpieciu wtyczki reflektora zaraz bije komunikat o przepalonych zarowkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy nagle w trasie zlapal mnie problem z lewym swiatlem mijania, na desce zero komuniaktow o

> przepalonej zarowce? a tu Zonk. lewe nie swieci, wszystko inne dziala, jakies pomysly?

> Wykluczam zarowke gdyz po odpieciu wtyczki reflektora zaraz bije komunikat o przepalonych

> zarowkach?

to wymień żarówkę i miej święty spokój zlosnik.gif

żarówki mijania nie są sprawdzane, więc jak się przepali to niema komunikatu.

Jak wypinasz wtyczkę odłączasz pozycyjne - te są sprawdzane dlatego jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy nagle w trasie zlapal mnie problem z lewym swiatlem mijania, na desce zero komuniaktow o

> przepalonej zarowce? a tu Zonk. lewe nie swieci, wszystko inne dziala, jakies pomysly?

> Wykluczam zarowke gdyz po odpieciu wtyczki reflektora zaraz bije komunikat o przepalonych

> zarowkach?

ja jednak stawiam na żarówkę - mijania nie są sprawdzane czy są przepalone sciana.gif tak samo jak przednie p/mgielne - sprawdzone organoleptycznie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy nagle w trasie zlapal mnie problem z lewym swiatlem mijania, na desce zero komuniaktow o

> przepalonej zarowce? a tu Zonk. lewe nie swieci, wszystko inne dziala, jakies pomysly?

> Wykluczam zarowke gdyz po odpieciu wtyczki reflektora zaraz bije komunikat o przepalonych

> zarowkach?

Może być żarówka, bo stilo informuje w przypadku przepalenia obu. Jednej spalonej żarówki świateł mijania stilo nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wymień żarówkę i miej święty spokój

> żarówki mijania nie są sprawdzane, więc jak się przepali to niema komunikatu.

> Jak wypinasz wtyczkę odłączasz pozycyjne - te są sprawdzane dlatego jest błąd.

Dzieki Kolego, myslalem ze makarony wszystkie zarowki podpieli pod komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być żarówka, bo stilo informuje w przypadku przepalenia obu. Jednej spalonej żarówki świateł

> mijania stilo nie pokazuje.

skad takie info? instrukcja wyraznie okresla ktorych zarowek dotyczy komunikat przepalonej zarowki i swiatel mijania na liscie nie ma.

ja wymienialem dosc niedawno z obu stron. konieczne bylo wyjecie akumulatora. przydaja sie zwinne dlonie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile Cie taka przyjemność kosztuje?

Taka usługa jest w standardzie przy OC chyba ale ma jeden minus, bo trzeba być 25km od miejsca zamieszkania i może coś jeszcze. niewiem.gif

Tzn ma jeszcze inne ograniczenia - można poczytać warunki ubezpieczenia.

Ja wykupuję dodatkowo rozszerzenie tej usługi (coś chyba około 100zł na rok), bo dużo jeżdżę i w razie awarii potrzebuję mieć auto zastępcze (przydało się rok temu, jak w sobotę wieczorem pękła mi sprężyna a w niedzielę miałem do zrobienia ponad 500km).

Także nie płacę 100 rocznie po to, żeby mi ktoś żarówki wymieniał. zlosnik2.gif

Ale zawsze można te 30km od domu pojechać...

Tylko, że od tamtego roku przysługuje obsługa dwóch małych awarii (w tym wymiana żarówki) w ciągu roku.

Dlatego ja kupuję żarówki o przedłużonej żywotności i wytrzymują 10-12 miesięcy. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skad takie info? instrukcja wyraznie okresla ktorych zarowek dotyczy komunikat przepalonej zarowki

> i swiatel mijania na liscie nie ma.

> ja wymienialem dosc niedawno z obu stron. konieczne bylo wyjecie akumulatora. przydaja sie zwinne

> dlonie ;-)

Kiedyś o tym czytałem, że tak to działa. Ale faktycznie wg. instrukcji światła mijania nie są brane pod uwagę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie zawsze uczono, że wszelkie odbiorniki prądu łącznie ze światłami uruchamia się po odpaleniu

> pojazdu

sa różne szkoły, ale wg teorii z ostatnich lat, to przy niskich temperaturach warto przed startem silnika pobudzić akumulator kilkoma A poboru prądu. W dieslu temat załatwiają świece żarowe, w benzynie w sumie nie ma nic takiego (no chyba że liczyć pompę paliwa i elektronikę). Taką też rolę pełnią światła.

Druga teoria dotycząca już strikte żarówek H7 jest taka, że one bardzo nie lubią gaszenia i załączania - to znacznie skraca ich żywotność. Stąd w większości znanych mi samochodów z H7 jak masz je zaświecone, to w momencie startu silnika praktycznie wszystkie odbiorniki są odcinane z prądu z wyjątkiem świateł - przygasną, ale nie zgasną (np w autach z żarówkami H4 w momencie startu silnika mogą gasnąć, bo komputer odcina prąd aby ułatwić rozruch).

I teraz kolejna rzecz - zapalenie świateł razem ze stacyjką i pozostałymi odbiornikami przed startem silnika powoduje że napięcie na akumulatorze spada, powiedzmy, że nie ma std 12,4, tylko 12, 11,5, 11 V, wtedy żarówki nie dostają pełnego napięcia i można to traktować jako taki swoisty soft start. Jak najpierw odpalisz silnik, potem światła, to na żarówki idzie ok 14V bo alternator już ładuje.

A ponieważ żarówki palą się głównie przy ich włączaniu, to im łagodniej się włączają tym szanse spalenia są mniejsze.

Ot tyle rożnych teorii zlosnik.gif

a najlepiej założyć dzienne i wydłużyć o kolejne 50-70% czas życia żarówek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak najpierw odpalisz silnik, potem światła, to na żarówki idzie ok

> 14V bo alternator już ładuje.

I w ten sposób właśnie patrzyłem w czwartek w nocy, jak znika światło z lewego reflektora.

Ale generalnie żarówki zdychają najczęściej przy włączaniu lub wyłączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.