Skocz do zawartości

Zdjęcia źle parkujących samochodów - legalne?


115750

Rekomendowane odpowiedzi

> Na jednym forum:

> Mistrzowie parkowania

> autor zamieszcza zdjęcia źle zaparkowanych samochodów. Wpierw robił to zakrywając nr-y

> rejestracyjne. Teraz (chyba się poirytował) i już ich nie zakrywa. Czy takie działanie jest

> zgodne z prawem?

Tak. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale co komu przeszkadza taka fotka... przecież po fotce z numerami rej, nie da się

> zidentyfikować kierującego który zaparkował, wiec co za roznica czy sa numery czy nie ma

No i właśnie dlatego jest legalne, bo numer rejestracyjny to nie są dane osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jednym forum:

> Mistrzowie parkowania

> autor zamieszcza zdjęcia źle zaparkowanych samochodów. Wpierw robił to zakrywając nr-y

> rejestracyjne. Teraz (chyba się poirytował) i już ich nie zakrywa. Czy takie działanie jest

> zgodne z prawem?

Jest zgodne. Nie przejmuj się, po prostu następnym razem zaparkuj w dozwolonym miejscu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam na to inny sposób, po prostu na AK nie pokazuje mojego auta

> Także jak cos gdzies kiedyś w necie się pojawi na mnie, to i tak nikt nie będzie wiedział

Ja tam tez bym sobie ręki nie dał uciąć że zawsze wszystko robię idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o to czy idealnie czy nie. Można zaparkować nie idealnie ale i tak przy tym nie

> przeszkadzać innym.

Wiem ale pomijając to że sa na zdjęciu inne wolne miejsca ( choć nie wiadomo czy były gdy parkował) To w czym tak bardzo ta vectra preszkadza ? Bo mnie się wydaje że to raczej normalny sposób parkowania na ciasnych osiedlach.

No chyba że to droga pożarowa to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na moje oko jest zaparkowana na skrzyżowaniu / zakręcie.

Tak , ale na osiedlach tak się parkuje i nikomu to nie przeszkadza.

Pewnie tam była dodatkowo strefa zamieszkania wiec parkować wolno tylko w wyznaczonych miejscach... ale co zrobić, jak nie ma gdzie, to się parkuje wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się tam nie przejmuję. Mojej Asi tam na zdjęciach nie ma Poza tym parkuję z głową, więc mi

> takie zdjęcie nie grozi.

Nie mów hop

Też parkuje z głową. Ale w poprzedni piatek zaparkowałem między dwoma samochodami stojącymi lekkim ukosem. W czasie weekendu oba odjechały, na ich miejsce przyjechały inne i stanęły już prosto. Wyszło, że zaparkowałem ukosem i zajmuje półtora miejsca i oczywiście w poniedziałek rano zastałem samochód z odwiniętymi lusterkami i wycieraczkami.

Słoiki wróciły w niedziele wieczorem i jeden musiał zostawić samochód dalej niż zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też parkuje z głową. Ale w poprzedni piatek zaparkowałem między dwoma samochodami stojącymi lekkim

> ukosem. W czasie weekendu oba odjechały, na ich miejsce przyjechały inne i stanęły już prosto.

> Wyszło, że zaparkowałem ukosem i zajmuje półtora miejsca i oczywiście w poniedziałek rano

> zastałem samochód z odwiniętymi lusterkami i wycieraczkami.

Faktycznie, też kilka razy miałem taki dylemat. Zaparkować równo między innymi samochodami, czy zgodnie z liniami wyznaczającymi miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mów hop

> Też parkuje z głową. Ale w poprzedni piatek zaparkowałem między dwoma samochodami stojącymi lekkim

> ukosem. W czasie weekendu oba odjechały, na ich miejsce przyjechały inne i stanęły już prosto.

> Wyszło, że zaparkowałem ukosem i zajmuje półtora miejsca i oczywiście w poniedziałek rano

> zastałem samochód z odwiniętymi lusterkami i wycieraczkami.

> Słoiki wróciły w niedziele wieczorem i jeden musiał zostawić samochód dalej niż zwykle.

a jakbyś tak zaparkowany samochód na numerach zaczynających się od L... zobaczył? Nie było by fotki i prześmiewczego wątku na AK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam na to inny sposób, po prostu na AK nie pokazuje mojego auta

> Także jak cos gdzies kiedyś w necie się pojawi na mnie, to i tak nikt nie będzie wiedział

Ja po prostu zacząłem handlować autami i mam ciągle inne, więc i tak jest albo na poprzedniego albo na nowego właściciela 270751858-jezyk.gif

I sporo zdjęć dostaję nie swoich, albo opłat karnych za parkowanie-np w tym mies przyszło z czerwca na auto co sprzedałem w maju, albo taki rekorodzik to w jednym miesiącu 550zł i 450zł za fotografa koleś przytulił, przyszło najpierw do mnie jako właściciela (bo on nie zarejestrował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie, też kilka razy miałem taki dylemat. Zaparkować równo między innymi samochodami, czy

> zgodnie z liniami wyznaczającymi miejsce.

jeżeli jest opcja zaparkowania zgodnie z liniami to zawsze wybieram tą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.