Skocz do zawartości

Kierownica po prawej stronie - juz?


maagog

Rekomendowane odpowiedzi

Na fb widzialem zdjecie skyline'a z polskimi rejestracjami.

Zdjecie podpisano "kierownica po prawej stronie".

Przejezyczenie czy juz wreszcie mozna rejestrowac?

Przegladam allegro co jakis czas i wysypu takich aut nie ma...

...a w google slabo mi idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na fb widzialem zdjecie skyline'a z polskimi rejestracjami.

> Zdjecie podpisano "kierownica po prawej stronie".

> Przejezyczenie czy juz wreszcie mozna rejestrowac?

> Przegladam allegro co jakis czas i wysypu takich aut nie ma...

> ...a w google slabo mi idzie.

Przeciez od lat jest pare skyline'ów na polskich blachach z kierownica po prawej.

U mnie jeśli chodzi o angliki to caly czas sprzedaż idzie tak samo dobrze, ludzie to kupuja bo tanie, ale nawet nie zamierzają rejestrować na PL blachy, jezdza na blachach UK z polskim OC, rok , dwa , trzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez od lat jest pare skyline'ów na polskich blachach z kierownica po prawej.

> U mnie jeśli chodzi o angliki to caly czas sprzedaż idzie tak samo dobrze, ludzie to kupuja bo

> tanie, ale nawet nie zamierzają rejestrować na PL blachy, jezdza na blachach UK z polskim OC,

> rok , dwa , trzy...

Super pomysl. Na przeglad zamiast kilka km musze co roku wybrac sie do GB.

W razie kontroli policja moze zabierac dowod bo jest niezgodny ze stanem faktycznym.

Zapewne cwaniacy maja i na to metode, ale jestesmy na cywilizowanym forum czy w dzungli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super pomysl. Na przeglad zamiast kilka km musze co roku wybrac sie do GB.

tylko teoretycznie...

> W razie kontroli policja moze zabierac dowod bo jest niezgodny ze stanem faktycznym.

a widział dowód od anglika? tam nie ma info o przeglądzie.

> Zapewne cwaniacy maja i na to metode, ale jestesmy na cywilizowanym forum czy w dzungli?

a żyjemy w normalnym państwie czy w dżungli?

każdy orze jak może... nie pochwalam ale tak jest niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez od lat jest pare skyline'ów na polskich blachach z kierownica po prawej.

> U mnie jeśli chodzi o angliki to caly czas sprzedaż idzie tak samo dobrze, ludzie to kupuja bo

> tanie, ale nawet nie zamierzają rejestrować na PL blachy, jezdza na blachach UK z polskim OC,

> rok , dwa , trzy...

Jeżeli serio piszesz to nie rozumiem po co takim idiotom polskie OC, którym mogą sobie tyłek podetrzeć. OC w kraju na ściągane auto można wystawić bodajże na 30 dni i potem nie działa nawet jakby było na kartce ze złota wystawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ekhem, ekhem

> pytam, jak jego znajomi postępuje w takiej sytuacji

Zauważ że zawsze inaczej niż wszyscy i niekoniecznie legalnie, więc naśladownictwo nie jest wskazane, wręcz przeciwnie, jak będziesz robił odwrotnie niż Jay pisze spora szansa, że nie popadniesz w tarapaty karno-skarbowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli serio piszesz to nie rozumiem po co takim idiotom polskie OC, którym mogą sobie tyłek

> podetrzeć. OC w kraju na ściągane auto można wystawić bodajże na 30 dni i potem nie działa

> nawet jakby było na kartce ze złota wystawione.

tylko czyj to problem? tego, który kupuje OC czy tego, który takowe wystawia / sprzedaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko czyj to problem? tego, który kupuje OC czy tego, który takowe wystawia / sprzedaje?

Co za pytanie. Tego co kupuje. Ubezpieczyciel przyjmie stawkę na dany nr VIN i nie wnika czy pojazd zarejestrowany u nas czy nie, bo to nie jego obowiązek, ot w przypadku kolizji i próby rachowania szkód z OC zweryfikuje czy wypłata się należy. Wtedy dopiero wielkie oczy, że nie, bo pojazd nie jest dopuszczony do ruchu w PL, a w de,fr,gb,nl czy b został wyrejestrowany/wymeldowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co za pytanie. Tego co kupuje. Ubezpieczyciel przyjmie stawkę na dany nr VIN i nie wnika czy pojazd

> zarejestrowany u nas czy nie, bo to nie jego obowiązek, ot w przypadku kolizji i próby

> rachowania szkód z OC zweryfikuje czy wypłata się należy. Wtedy dopiero wielkie oczy, że nie,

> bo pojazd nie jest dopuszczony do ruchu w PL, a w de,fr,gb,nl czy b został

> wyrejestrowany/wymeldowany.

jesteś pewien, że tak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś pewien, że tak to działa?

A kto odpowiada za legalność pojazdu i jego papierów TU czy użytkownik?Jak będziesz miał dzwona a auto będzie trefne i biegły to stwierdzi to odszkodowania nie wypłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a widział dowód od anglika? tam nie ma info o przeglądzie.

Nie o przegladzie pisze w tamtym fragmencie, ale o danych wlasciciela w dowodzie.

Nie widzialem DR od anglika, ale zapewne jest tam taka pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś pewien, że tak to działa?

Tak, tak to działa. Tak samo jak możesz sobie budę dla psa ubezpieczyć na milion złotych, zapłacić składkę nawet i 10 tys. PLN a jak się buda rozpadnie to ubezpieczyciel wyceni po rzeczywistych kosztach i wypłaci 600 zł. Z OC na pojazd będzie podobnie, do przyjmowania kasy ubezpieczyciel zawsze jest chętny, do wypłaty już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko czyj to problem? tego, który kupuje OC czy tego, który takowe wystawia / sprzedaje?

Może inaczej. Tego, który ma szkodę z takim delikwentem i nie oby to nie były szkody osobowe np. jakaś renta inwalidzka bo wtedy lipa na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli serio piszesz to nie rozumiem po co takim idiotom polskie OC, którym mogą sobie tyłek

> podetrzeć. OC w kraju na ściągane auto można wystawić bodajże na 30 dni i potem nie działa

> nawet jakby było na kartce ze złota wystawione.

Dokladnie tak jest, biorą OC na 30 dni co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super pomysl. Na przeglad zamiast kilka km musze co roku wybrac sie do GB.

Chyba żarujesz? yikes.gif Zrobienie angielskiego przegladu kosztuje ok. 500zł i nigdzie jechać nie musisz.

> W razie kontroli policja moze zabierac dowod bo jest niezgodny ze stanem faktycznym.

> Zapewne cwaniacy maja i na to metode, ale jestesmy na cywilizowanym forum czy w dzungli?

Oczywiście ze to nie jest do końca legalne, mowie tylko jak u mnie ludzie jezdza i to niektórzy już 3 lata a w zyciu w GB nie byli... Ja bardzo chętnie bym kupil anglika dla siebie, ale wlasnie nie chce jezdzic "nie do końca legalnie" i dlatego tego nie robie... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty na serio bierzesz to co pisze Jay?

A dlaczego mialbym nie pisać serio ? To nie jest HP gdzie się bawimy w Mirka.

Anglikami jezdzilem sporo i wiem jakie dokumenty miałem w reku i wiem również ze to do końca nie jest legalne, ale chyba nie ma w tym nic złego że to opiszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co jak będzie kolizja?

nie wiem, nie znam nikogo kto miał kolizje anglikiem, ale wydaje mi się że łatwo nie jest niewiem.gif

> co z corocznym przeglądem ?

dowiadywałem się osobiście u obcego człowieka (nie znajomego) i mi powiedział 500zł za coroczny przegląd ok.gif

ale mysle ze znajomi maja jeszcze taniej (nie pytałem nikogo ile placi za przegląd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego mialbym nie pisać serio ? To nie jest HP gdzie się bawimy w Mirka.

> Anglikami jezdzilem sporo i wiem jakie dokumenty miałem w reku i wiem również ze to do końca nie

> jest legalne, ale chyba nie ma w tym nic złego że to opiszę?

> Dokladnie tak jest, biorą OC na 30 dni co miesiąc.

Quote:

U mnie jeśli chodzi o angliki to caly czas sprzedaż idzie tak samo dobrze, ludzie to kupuja bo tanie, ale nawet nie zamierzają rejestrować na PL blachy, jezdza na blachach UK z polskim OC, rok , dwa , trzy...


No i znowu Jayu pływasz, skoro kupili i są nabywcami to nie mogą wykupować 30 dniowych OC. Pitolicie Hipolicie, a to jest MK a nie HP, więc powinieneś dostać po uszach za wprowadzanie w błąd. nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważ że zawsze inaczej niż wszyscy i niekoniecznie legalnie, więc naśladownictwo nie jest

> wskazane, wręcz przeciwnie, jak będziesz robił odwrotnie niż Jay pisze spora szansa, że nie

> popadniesz w tarapaty karno-skarbowe.

Przecież ja nikomu nie radzę co ma robić, sam też nie robię tak - jak zresztą wiesz. Opisuję to co widzę i co jest "popularne" przynajmniej u mnie. A że moje wpisy są "inne niż wszystkich" to o to chodzi, przecież jak się z kims zgadzam to nic nie dopisuję, przeciez nie będę pisał posta "tak, masz rację" , a zawsze staram się przedstawić inny punkt widzenia, jeśli oczywiście widzę jakieś zjawisko czy znam z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście ze to nie jest do końca legalne, mowie tylko jak u mnie ludzie jezdza i to niektórzy już

> 3 lata a w zyciu w GB nie byli... Ja bardzo chętnie bym kupil anglika dla siebie, ale wlasnie

> nie chce jezdzic "nie do końca legalnie" i dlatego tego nie robie...

Poopowiadaj nam o tym kto im OC podpisuje, co robią jak ich zatrzyma policja i czy ktoś miał jakiegoś dzwona z takim OC. Bo ono jest tyle warte, że lepiej tą kasę na browar wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> U mnie jeśli chodzi o angliki to caly czas sprzedaż idzie tak samo dobrze, ludzie to kupuja bo

> tanie, ale nawet nie zamierzają rejestrować na PL blachy, jezdza na blachach UK z polskim OC,

> rok , dwa , trzy...

> No i znowu Jayu pływasz, skoro kupili i są nabywcami to nie mogą wykupować 30 dniowych OC.

> Pitolicie Hipolicie, a to jest MK a nie HP, więc powinieneś dostać po uszach za wprowadzanie w

> błąd.

Nie chce się rozpisywać na MK bo to kącik otwarty, jak coś to priv lub HP , to wyjasnie co miałem na myśli konkretnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego mialbym nie pisać serio ? To nie jest HP gdzie się bawimy w Mirka.

> Anglikami jezdzilem sporo i wiem jakie dokumenty miałem w reku i wiem również ze to do końca nie

> jest legalne, ale chyba nie ma w tym nic złego że to opiszę?

Ale masz świadomość tego, że w przypadku kraksy z porządnym samochodem mógłbys się nie wypłacić przez baaaaardzo długo?

Więc takie pokazywanie z tej strony medalu co ma na celu?To tak jak byś pokazywał że kradzionym da się jeździć-ano da się. Do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież ja nikomu nie radzę co ma robić, sam też nie robię tak - jak zresztą wiesz. Opisuję to co

> widzę i co jest "popularne" przynajmniej u mnie. A że moje wpisy są "inne niż wszystkich" to o

> to chodzi, przecież jak się z kims zgadzam to nic nie dopisuję, przeciez nie będę pisał posta

> "tak, masz rację" , a zawsze staram się przedstawić inny punkt widzenia, jeśli oczywiście

> widzę jakieś zjawisko czy znam z doświadczenia.

Nie rozumiem tylko jednego-po co pisać że takie coś ma miejsce? niewiem.gifŚwiadczy to o tym, że masz wokół siebie idiotów skoro takie coś robią. Po co w ogóle jakieś 30dniowe OC i kombinacje jak to jest o kant zadu potłuc?Równie dobrze można ukraść, podrobić dokumenty, samemu sobie zbudować pojazd i jeździć nim po drogach publicznych itd. Tylko czy warto dyskutować o tym co jest nielegalne i przez co możemy sobie paragrafów nagrabić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem tylko jednego-po co pisać że takie coś ma miejsce? Świadczy to o tym, że masz wokół

> siebie idiotów skoro takie coś robią. Po co w ogóle jakieś 30dniowe OC i kombinacje jak to

> jest o kant zadu potłuc?Równie dobrze można ukraść, podrobić dokumenty, samemu sobie zbudować

> pojazd i jeździć nim po drogach publicznych itd. Tylko czy warto dyskutować o tym co jest

> nielegalne i przez co możemy sobie paragrafów nagrabić?

Powiem Ci... ze trochę musze Ci przyznać rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci... ze trochę musze Ci przyznać rację.

Nic nie musisz.

Ot czasami przez bomisie można sobie życiorys poprawić. "bo mi się wydaje..."

Zasady z OC są jasne i klarowne. Kolega sprzedał 3 l temu pojazd, a teraz przyszło mu za 2014 do zapłaty bo pół roku ciągłości OC nie było w 2014, on okazał się umową sprzedaży, podbitą w WK, pojazd zgłoszony że sprzedany, a na polisie istnieje jego nazwisko, ktoś (kupujący) jeździł 3 lata na konto kumpla podpisując się na polisach za niego. Teraz będzie niezła wtopa, bo dostanie i agent, który do polisy musiał mieć dowód właściciela pojazdu i koleś, który podrobił podpis za co są paragrafy i do 5 lat. ###

I też mógł pisać na forum, że zna patent jak bez zniżek mieć zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie tak jest, biorą OC na 30 dni co miesiąc.

Ale zgodnie z prawem po miesiącu można warunkowo jeszcze wziąć na kolejne 30 dni i koniec kropka. Potem to już świstek bezwartościowego papieru. Ja wiem, że ludzie różne rzeczy robią, a potem stłuczka i robią się problemy nie tylko dla posiadacza, ale również dla drugiej strony, które jest poszkodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zgodnie z prawem po miesiącu można warunkowo jeszcze wziąć na kolejne 30 dni i koniec kropka.

> Potem to już świstek bezwartościowego papieru. Ja wiem, że ludzie różne rzeczy robią, a potem

> stłuczka i robią się problemy nie tylko dla posiadacza, ale również dla drugiej strony, które

> jest poszkodowana.

a kogo interesuje druga strona hehe.gif

mam byc duuzo prestizu za male piniondze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dajcie jakis paragraf na to, ze te 30 oc jest nie wazne

> 1. dla obcych tablic

> 2. wykupywane kilkukrotnie

Użyj gugla jak ciekawy jesteś i nie wierzysz na słowo. Przeczytaj ustawę o OC i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poopowiadaj nam o tym kto im OC podpisuje, co robią jak ich zatrzyma policja i czy ktoś miał

> jakiegoś dzwona z takim OC. Bo ono jest tyle warte, że lepiej tą kasę na browar wydać.

Bylem kontrolowany w tamtym roku autem na irlandzkich blachach 4 razy, a teraz w tym roku w grudniu juz 2 razy.

Wsumie 6. Zawsze sprawdzali prawo jazdy i DR, ale nigdy nie pytali o ubezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na fb widzialem zdjecie skyline'a z polskimi rejestracjami.

> Zdjecie podpisano "kierownica po prawej stronie".

> Przejezyczenie czy juz wreszcie mozna rejestrowac?

> Przegladam allegro co jakis czas i wysypu takich aut nie ma...

> ...a w google slabo mi idzie.

A odpowiadajac na twoje pytanie - bo widze, ze jeszcze nikt tego nie zrobil - to od 1 stycznia 2015 bedzie mozna normalnie rejestrowac i robic przeglady aut RHD w Polsce.

Mozliwe jest, ze ktos juz zarejestowal, ale czeka z przegladem do przyszlego roku mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie ze nie. Wymagane jest.

> Ja tylko mowie, ze nigdy mi nie sprawdzali, bo pytales co robia kombinanci jak ich policja

> zatrzymuje.

No ale przecież żadna z tego reguła że akurat tak Ci się trafiło niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale przecież żadna z tego reguła że akurat tak Ci się trafiło

Moze nie.

Gdzies czytalem kiedys, ze w przypadku samochodow zarejestrowanych za granica, automatycznie zaklada sie, ze auto ma wazne OC.

Mialem tez dwie kontrole w niemczech i pytali o prawo jazdy i dowow rejestracyjny, ale o OC nie pytali.

Podobnie nigdy za granice (poza Irlandii) nie sprawdzali mi czy mam wazny przeglad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, nie upieram się, nie slyszalem by ktoś miał stluczke wiec ciężko mi powiedzieć.

W przypadku auta caly czas zarejestrowanego w UK i z przeglądem to OC działa, nie działa jak zostało tam wyrejestrowane, wyslany kwitek do DVLA o exporcie, wtedy brak przegladu i brak OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A odpowiadajac na twoje pytanie - bo widze, ze jeszcze nikt tego nie zrobil - to od 1 stycznia 2015

> bedzie mozna normalnie rejestrowac i robic przeglady aut RHD w Polsce.

> Mozliwe jest, ze ktos juz zarejestowal, ale czeka z przegladem do przyszlego roku mi sie wydaje

Jak zarejestrował? Bez badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze nie.

> Gdzies czytalem kiedys, ze w przypadku samochodow zarejestrowanych za granica, automatycznie

> zaklada sie, ze auto ma wazne OC.

> Mialem tez dwie kontrole w niemczech i pytali o prawo jazdy i dowow rejestracyjny, ale o OC nie

> pytali.

> Podobnie nigdy za granice (poza Irlandii) nie sprawdzali mi czy mam wazny przeglad).

I rozumiem że przy stłuczce również założą że auto było ubezpieczone?Przepraszam, ale zupełnie nie rozumiem o czym piszesz i co to ma do rzeczy odnośnie oc...To, że diagnosta nie sprawdzi Ci hamulców na badaniu okresowym to znaczy że możesz nie mieć płynu w układzie bo nie sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie wiem. Nie znam sie.

> Ale wydawalo mi sie, ze jesli auto sporowadzone ma wazne badania z kraju pochodzenia, to w Polsce

> sie to przepisuje. Tak przynajmniej pare lat temu cos pisali.

Teoria mówi, że tak ale w praktyce wydziały nie honorują...

Jeśli by zarejestrował bez przeglądu to by miał próbne tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie wiem. Nie znam sie.

> Ale wydawalo mi sie, ze jesli auto sporowadzone ma wazne badania z kraju pochodzenia, to w Polsce

> sie to przepisuje. Tak przynajmniej pare lat temu cos pisali.

Po 1 zależy od urzędu, po 2 jeśli samochód ma ważne np na pół roku, nakarzą zrobić ponownie, jeśli ma na 1,5r wbiją ale max na rok. Badanie "ustalające" numery i tak musi wykonać, a tego nie przejdzie, bo w specyfikacji będzie że po prawej kierownica, co go dyskwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.