Skocz do zawartości

lightbar vs 4x22cm


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuję mocnego systemu oświetleniowego montowanego na dach - system ma byc jednocześnie wytrzymały i dobrze swiecący ok.gif

za 1000zł można mieć takiego lightbara:

http://allegro.pl/panel-led-lightbar-halogen-300w-100x3w-12-24v-epis-i4922921292.html

bądź 4 porządne halogeny 100w 22cm Hella

co lepiej wybrać?

halogeny lepiej wyglądają, ale w tym wypadku wygląd możemy pominąć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potrzebuję mocnego systemu oświetleniowego montowanego na dach - system ma byc jednocześnie

> wytrzymały i dobrze swiecący

> za 1000zł można mieć takiego lightbara:

> http://allegro.pl/panel-led-lightbar-halogen-300w-100x3w-12-24v-epis-i4922921292.html

Taki da radę bez problemu. Świeci to bardzo, ale to bardzo mocno.

Jak już chcesz fajny lightbar to może coś takiego.

Ja w terenówce mam taki. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się że aż tak to świeci. W moim zaletą jest to, że część światła jest rozproszona a środkowe diody są dalekosiężne.

> bądź 4 porządne halogeny 100w 22cm Hella

> co lepiej wybrać?

> halogeny lepiej wyglądają, ale w tym wypadku wygląd możemy pominąć

Szkoda alternatora na halogeny. Więcej łączenia kabelków, przy 400 W, dałbym minimum dwa przekaźniki i dwa oddzielne włączniki.

Przy diodach o mocy 300W zaryzykowałbym dobry przekaźnik, odpowiedni bezpiecznik i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jedna taką lampę czy wiecej sztuk?

Taką 30 cm mam jedną na pałąku zderzaka, na wysokości maski.

Panel zastąpił z powodzeniem 4 halogeny, jakie planowałem zamontować.

Ogółem na aucie mam 13 lamp dodatkowych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> całoroczna tęsknota za choinką?

Też zlosnik.gif

> a tak poważnie, to w jakim celu aż tyle?

Bo lubię mieć jasno podczas zabaw offroadowych, łatwiej ocenić przeszkody po ciemku zlosnik.gif Dlatego mam: Dwa na tył, dwa na lewo, dwa na prawo, 4 na dachu na wprost, jeden lightbar na wprost oraz dwa małe na wyciągarkę z przodu.

Na podłączenie zużyłem coś około 300 metrów przewodów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na diodach ciut drozszy w patrolu i robi z nocy dzień, do tego 2 duże tanie wesemy z żarówkami

> z chin ( odpowiednik 100 wat a bierze sporo mniej ) by świeciły daleko tle że bez homo

pokaż jaki masz, może lepiej kupić sprawdzony ok.gif

masz jakieś foto jak to wyglada na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy potrzebna taka, ale w cokolwiek mniej kwadratowym samochodzie taka pasuje najlepiej

http://www.mudmaster.pl/product.php?id_product=890

No i robi ok.gif

Zamontowałem tego sporo, sam używam 80led i szczerze to różnicy między 60 a 80 nie widać, a swego czasu w cene różnica była zlosnik.gif No i zamontować 1m leda żeby to jako tako wyglądało... czacha.gif

I jeśli potrzebujesz naprawdę dalekosiężny reflektor to daj spokój z ledami, załóż halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potrzebuję mocnego systemu oświetleniowego montowanego na dach - system ma byc jednocześnie

> wytrzymały i dobrze swiecący

> za 1000zł można mieć takiego lightbara:

> http://allegro.pl/panel-led-lightbar-halogen-300w-100x3w-12-24v-epis-i4922921292.html

> bądź 4 porządne halogeny 100w 22cm Hella

> co lepiej wybrać?

> halogeny lepiej wyglądają, ale w tym wypadku wygląd możemy pominąć

Gdybym miał kasiorę to kupiłbym LED bara, ale na pewno nie zamontowałbym na dach tylko na przedni zderzak. Co byś nie zrobił i tak światło będzie padać na maskę, co w ciemności jedynie pogarsza widzenie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też

> Bo lubię mieć jasno podczas zabaw offroadowych, łatwiej ocenić przeszkody po ciemku Dlatego mam:

> Dwa na tył, dwa na lewo, dwa na prawo, 4 na dachu na wprost, jeden lightbar na wprost oraz dwa

> małe na wyciągarkę z przodu.

> Na podłączenie zużyłem coś około 300 metrów przewodów

Tak z ciekawości, bo pewnie w najbliższych tygodniach będę projektował oświetlenie do swojego patrola i szukam inspiracji, jak masz rozwiązane podłączenie tych reflektorów - każdy na osobnym wyłączniku, czy jakoś sekcjami? Bezpośrednio do akumulatora, czy przez przekaźnik(i)? To wszystko są LED'y, czy jeszcze klasyczne halogeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z ciekawości, bo pewnie w najbliższych tygodniach będę projektował oświetlenie do swojego

> patrola i szukam inspiracji, jak masz rozwiązane podłączenie tych reflektorów - każdy na

> osobnym wyłączniku, czy jakoś sekcjami? Bezpośrednio do akumulatora, czy przez przekaźnik(i)?

Wszystko parami, z czego jedna para na jeden przekaźnik i włącznik sterowany masą, wszystko zabezpieczone bezpiecznikami.

Oddzielnie lewa,prawa,tył, para małych na wyciągarkę no i panel led siłą rzeczy na jednym przekaźniku i włączniku.

> To wszystko są LED'y, czy jeszcze klasyczne halogeny?

Ledy mam na panelu z przodu oraz lewo,prawo, tył. Oświetlenie wyciągarki to zwykłe halogeny, na dachu mam jeszcze dwa duże halogeny i dwa małe dalekosiężne, ale one raczej znikną lub się same zneutralizują o gałęzie.

Widzę że z Warszawy jesteś, w razie czego chętnie coś podpowiem. Można też się spotkać i obadać na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie modele lamp asz?

Swojego lightbara już linkowałem na początku wątku.

Mam jeszcze sześć takich.

Ogólnie dają radę, ja jestem zadowolony.

Reszta mało istotna bo długo nie pożyje.

Po dzisiejszym upalaniu już jedna halogenowa nie działa zlosnik.gif, a reszta się poprzestawiała w niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swojego lightbara już linkowałem na początku wątku.

> Mam jeszcze sześć takich.

jak one świecą? spot czy flood? jaka odległosc oswietlaja od auta?

rozpisz dokładnie jakie masz na auci

przód - bar

6 tych ledów 2 na prawo, 2 na lewo i 2 z tyłu?

jakie masz na dachu??

bo ja sobie myslałem zebby w zderzak dać dalekosiężne - 2 sztuki , ewentualnie na dach.

na rogi dachu, z przodu dać małe flood ale pod katem w stronę zewnetrzną auta aby oswietlać przednie boki.

z tyłu dać 1 flood i 1 dalekosięzny - ruchomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak one świecą? spot czy flood? jaka odległosc oswietlaja od auta?

Są i spot i flood. Diody boczne są rozproszone, a środkowa sekcja jest dalekosiężna. Co do zasięgu to uwierz mi jest wystarczający do zabaw przeprawowych. Kwardatowe robocze świecą na kilka metrów obok auta, ale są ustawione pod kątem żeby oświetlać najbliżej auta jak się da.

Fotka z dzisiaj z warsztatu jak świeci panel, światła w warsztacie pogaszone, do ściany jest jakieś 12-15 metrów.

288133016-panelled.jpg

> rozpisz dokładnie jakie masz na auci

> przód - bar

tak

> 6 tych ledów 2 na prawo, 2 na lewo i 2 z tyłu?

dokladnie ok.gif

> jakie masz na dachu??

Uznajemy że ich nie mam, bo przy lightbarze są zbędne zlosnik.gif

> bo ja sobie myslałem zebby w zderzak dać dalekosiężne - 2 sztuki , ewentualnie na dach.

Polecam jednak panel w zderzak.

> na rogi dachu, z przodu dać małe flood ale pod katem w stronę zewnetrzną auta aby oswietlać

> przednie boki.

> z tyłu dać 1 flood i 1 dalekosięzny - ruchomy

Nie widzę sensu lampy dalekosiężnej do tyłu. Reszta wg uznania, mi wzrok się słabo adaptuje do ciemności więc świece najmocniej jak mogę zlosnik.gif

post-64340-14352527705358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są i spot i flood. Diody boczne są rozproszone, a środkowa sekcja jest dalekosiężna. Co do zasięgu

> to uwierz mi jest wystarczający do zabaw przeprawowych. Kwardatowe robocze świecą na kilka

> metrów obok auta, ale są ustawione pod kątem żeby oświetlać najbliżej auta jak się da.

to te 9led po 27w? to one sa i flood i spot?

na jakaa odległość swieci SPOT?

> Fotka z dzisiaj z warsztatu jak świeci panel, światła w warsztacie pogaszone, do ściany jest jakieś

> 12-15 metrów.

to sam BAR?

> Uznajemy że ich nie mam, bo przy lightbarze są zbędne

> Polecam jednak panel w zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko parami, z czego jedna para na jeden przekaźnik i włącznik sterowany masą, wszystko

> zabezpieczone bezpiecznikami.

> Oddzielnie lewa,prawa,tył, para małych na wyciągarkę no i panel led siłą rzeczy na jednym

> przekaźniku i włączniku.

> Ledy mam na panelu z przodu oraz lewo,prawo, tył. Oświetlenie wyciągarki to zwykłe halogeny, na

> dachu mam jeszcze dwa duże halogeny i dwa małe dalekosiężne, ale one raczej znikną lub się

> same zneutralizują o gałęzie.

> Widzę że z Warszawy jesteś, w razie czego chętnie coś podpowiem. Można też się spotkać i obadać na

> żywo.

Super, dzięki za odpowiedź. I bardzo chętnie się kiedyś spotkam, jakbyście się wybierali w bardziej lajtowy teren to dawaj znać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swojego lightbara już linkowałem na początku wątku.

> Mam jeszcze sześć takich.

> Ogólnie dają radę, ja jestem zadowolony.

> Reszta mało istotna bo długo nie pożyje.

> Po dzisiejszym upalaniu już jedna halogenowa nie działa , a reszta się poprzestawiała w niebo.

te boczne świetnie świecą/ oświetlają ok.gif

a listwy nie pokazałeś .

tylko pod bagażnik/belkę ją daj.

miałeś próbę w krzakach. zakryją wszystko poniżej linii dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to te 9led po 27w? to one sa i flood i spot?

Tak wynika z opisu aukcji, na której je kupiłem. Nie wnikam w to aż tak mocno, ma świecić dobrym światłem i tyle. Zadanie spełniają w 100 %, na dobre 5 metrów dookoła auta mam jak w dzień.

> to sam BAR?

Tak to sam bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super, dzięki za odpowiedź. I bardzo chętnie się kiedyś spotkam,

jakbyście się wybierali w bardziej

> lajtowy teren to dawaj znać

Spota można zrobić to się pogada i wymieni poglądy, doświadczenia i spostrzeżenia ( jakby co służę radą mimo iż sam omnibusem nie jestem ), gorzej z tym lajtowym terenem. U nas większość aut to minimum koła 33", winda z przodu, oraz chęć przejechania tam gdzie się nie da zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spota można zrobić to się pogada i wymieni poglądy, doświadczenia i spostrzeżenia ( jakby co służę

> radą mimo iż sam omnibusem nie jestem ), gorzej z tym lajtowym terenem. U nas większość aut to

> minimum koła 33", winda z przodu, oraz chęć przejechania tam gdzie się nie da

aktualnie 35" + lift 4", więc trochę z asfaltu mogę zjechać smile.gif niestety chwilo wyciągarka nie działa i nie mam czasu tego ogarnąć, dlatego pisałem o lajtowym terenie wink.gif A spocik bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aktualnie 35" + lift 4", więc trochę z asfaltu mogę zjechać niestety chwilo wyciągarka nie działa

> i nie mam czasu tego ogarnąć, dlatego pisałem o lajtowym terenie A spocik bardzo chętnie.

Setup jak u mnie zlosnik.gif Szkoda że się tak późno ujawniłeś, dzisiaj lataliśmy z kolegą moderatorem z kącika 4x4. Ja wyciągarki użyłem raz. Zasadniczo jakbym uważał to nie musiałbym w ogóle jej używać. Jak jest kilka aut, to brak sprawnej windy w jednym to nie problem. Przygotowany w teren jesteś już dobrze, więc trzeba korzystać. zlosnik.gif

Wyślij mi numer do siebie na priv, tutaj już nie będziemy spamować.

Jakby coś się szykowało to się będę odzywał z jakimś rozsądnym wyprzedzeniem. Spota też można zrobić w wolnej chwili.

Pzdr

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te boczne świetnie świecą/ oświetlają

Dzięki, chciałem zauważyć że po dzisiejszym wszystkie dalej są na swoim miejscu, tylko kąty świecenia im się delikatnie zmieniły zlosnik.gif

> a listwy nie pokazałeś .

> tylko pod bagażnik/belkę ją daj.

> miałeś próbę w krzakach. zakryją wszystko poniżej linii dachu.

Jak znajdzie się luźne parę złotych, to zamontuję też panel na pałąku na dachu, a jak dorobię się bagażnika to zrobię porządek z wyglądem tego wszystkiego.

Dobra koniec spamowania zlosnik.gif

Dzięki raz jeszcze za dziś 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem (i nadal mam gdzieś w piwnicy jak chcesz kupić) 2x22cm halogen WESEM + listwa mocowana do rynienek. Jeździły w offroadzie na dachu i skutecznie przerabiały noc na dzień tak w lesie, bagnie jak i podczas brodów przez rzekę :-) Teraz leżą i czekaja na dobre czasy.

Wniosek jest taki że WESEM świetnie działa, kosztuje 25% tego co Hella i wspiera polski przemysł 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.