Skocz do zawartości

tuning kibla


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

mieliscie kiedys kibel, ktory, niezaleznie od tego, ile razy spuszczaliscie wode, pozostawal zabrudzony i wymagal interwencji szczota?

Mimo najszczerszych checi kupilem takie dwa - Roca Gap Clean Rim*

*) rim - krawedz, brzeg, kolnierz, rant - kibel bez rantu

rim moze jest i czysty, ale tylna sciana nie bardzo. Kibel posiada takie ustrojstwo kierujace strumien wody:

rps20150106_182314.jpg

kieruje to wode mniej wiecej tak:

Sketch401256.png

Sketch401276.png

czyli w ogole woda nie leci tam, gdzie kupsko smaruje. Co zrobic, zeby lal tak?

Sketch4012732.png

Ustrojstwo ma mniej wiecej taki ksztalt:

2015-01-04%252012.10.51.png

Trzeba czesc wyciac, a czesc na goraco zagiac:

2015-01-04%252013.10.43.png

Kibel splukuje, jak zloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mieliscie kiedys kibel, ktory, niezaleznie od tego, ile razy spuszczaliscie wode, pozostawal

> zabrudzony i wymagal interwencji szczota?

> Mimo najszczerszych checi kupilem takie dwa - Roca Gap Clean Rim*

> *) rim - krawedz, brzeg, kolnierz - kibel bez kolnierza

> rim moze jest i czysty, ale tylna sciana nie bardzo. Kibel posiada takie ustrojstwo kierujace

> strumien wody:

> kieruje to wode mniej wiecej tak:

> czyli w ogole woda nie leci tam, gdzie kupsko smaruje. Co zrobic, zeby lal tak?

> Ustrojstwo ma mniej wiecej taki ksztalt:

> Trzeba czesc wyciac, a czesc na goraco zagiac:

> Kibel splukuje, jak zloto.

U siebie mam "kibel" Roca - nie kupowałem go, zanabyłem wraz z mieszkaniem zlosnik.gif, nie ma takiego problemu. To jakieś konkretne modele posiadają te "dyszę" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U siebie mam "kibel" Roca - nie kupowałem go, zanabyłem wraz z mieszkaniem , nie ma takiego

> problemu. To jakieś konkretne modele posiadają te "dyszę" ?

zielonego nie mam, ale jesli ktos planuje kupic kibel, to lepiej niech taki szczegol, jak sposob splukiwania, sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zielonego nie mam, ale jesli ktos planuje kupic kibel, to lepiej niech taki szczegol, jak sposob

> splukiwania, sprawdzi.

To nie sposób spłukiwania ma znaczenie, tylko geometria samego kibla! Nie sztuka zrobić kreskę na tylnej ściance i męczyć się ze spłuczką, żeby się jej pozbyć hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif, tylko żeby nie zrobić kreski! old.gif. Takie "Koło" na przykład ogarnia sprawę! Widać, że inżynierowie dają radę ok.gifbiglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie sposób spłukiwania ma znaczenie, tylko geometria samego kibla! Nie sztuka zrobić kreskę na

> tylnej ściance i męczyć się ze spłuczką, żeby się jej pozbyć , tylko żeby nie zrobić kreski!

> . Takie "Koło" na przykład ogarnia sprawę! Widać, że inżynierowie dają radę .

tez prawda - zosiowanie "jeziorka" względem czterech liter. Niestety ten model jest skrócony o kilka centymetrów i widać jeziorko musi być bardziej z przodu, choc imho jest jeszcze trochę miejsca, żeby cofnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja piszę i o jednym i o drugim. Sposób odpływu wbrew pozorom ma również wpływ na zabrudzenie

> porcelany.

tylko w takim, o jakim pisze Amazaque, ale tego nie skorygujesz samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez prawda - zosiowanie "jeziorka" względem czterech liter.

Ja aż tak nie wnikam w te sprawy, bo "głowa to nie śmietnik" grinser006.gif, ale srywam w trzy kible. Panda i Cersanit - zawsze szczotka sciana.gif, Koło - wstaje, klawisz i wychodzę ok.gif. Oni maja jakoś tak cofniętą tylną ścianę i to samo "plum" jest jakieś inne - jak by prosto w wodę biglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza, podwieszana Roca Victoria jest genialna pod tym względem.

Można w ogóle nie mieć szczotki. Odkąd przypadkiem na nią kiedyś trafiłem, odtąd kupuję tylko takie do kolejnych łazienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja aż tak nie wnikam w te sprawy, bo "głowa to nie śmietnik" , ale srywam w trzy kible. Panda i

> Cersanit - zawsze szczotka , Koło - wstaje, klawisz i wychodzę . Oni maja jakoś tak

> cofniętą tylną ścianę i to samo "plum" jest jakieś inne - jak by prosto w wodę .

czyli tzw. dupochlap grinser006.gif u siostry taki wlasnie jest i zero problemow z "kreska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko. Mówię o części odpływu do której podłącza się sam kibel, czyli o samym ułożeniu rur

> kanalizacyjnych.

elaborate it, jak to mavia Spacey, bo nie widze powodu, dla ktorego mialoby tak byc, skoro brudzi sie podczas wpadania, a nie usuwania zawartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> elaborate it, jak to mavia Spacey, bo nie widze powodu, dla ktorego mialoby tak byc, skoro brudzi

> sie podczas wpadania, a nie usuwania zawartosci.

Im lepszy odpływ, tym lepiej woda spłukuje zanieczyszczenia. Mam bezpośrednie porównanie tego samego kibla podłączonego do różnych odpływów. Po poprawieniu instalacji kanalizacyjnej skończyły się problemy z "zabrudzoną porcelaną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im lepszy odpływ, tym lepiej woda spłukuje zanieczyszczenia. Mam bezpośrednie porównanie tego

> samego kibla podłączonego do różnych odpływów. Po poprawieniu instalacji kanalizacyjnej

> skończyły się problemy z "zabrudzoną porcelaną".

mowimy wciaz o brudnej porcelance NAD linia wody, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nad, i pod. Przy dobrym odpływie lepsza jest cyrkulacja wody przy spłukiwaniu.

jesli woda przy splukiwaniu na kreske nad woda w ogole nie trafia, to cyrkulacja nie pomoze, a jesli trafia z pelna na nia sila, to kiepska w niczym nie przeszkodzi - chyba ze woda nie odplywa i poziom sie podnosi, ale nie o takim przypadku mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli woda przy splukiwaniu na kreske nad woda w ogole nie trafia, to cyrkulacja nie pomoze, a

> jesli trafia z pelna na nia sila, to kiepska w niczym nie przeszkodzi - chyba ze woda nie

> odplywa i poziom sie podnosi, ale nie o takim przypadku mowa.

Nie musisz mnie przekonywać. Ja wiem jak było u mnie po poprawieniu kanalizacji. Zadałeś pytanie, ja na nie odpowiedziałem. Wiesz lepiej, spoko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz mnie przekonywać. Ja wiem jak było u mnie po poprawieniu kanalizacji. Zadałeś pytanie,

> ja na nie odpowiedziałem. Wiesz lepiej, spoko

wiesz co było u Ciebie, ja wiem, co było u mnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz co było u Ciebie, ja wiem, co było u mnie

Wiesz co jest u Ciebie, ja wiem jak było i jak jest u mnie, bo ja problem rozwiązałem, a Ty, o ile widzę w wątku, nie. Nie upieram się, że u Ciebie jest ta sama przyczyna, ale próbowałem Ci tylko powiedzieć, że problem może leżeć w innym miejscu niż go szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie mamy. Liwek nie chciał

> A może wystarczy siadać bliżej przedniej krawędzi?

> Czy musisz się opierać plecami?

No jesli nie chce sikac na podloge, to musze biglaugh.gif

Roca Gap - dlugosc "siedzenia" 430mm

Roca Gap Clean Rim - dlugosc "siedzenia" 400mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jesli nie chce sikac na podloge, to musze

> Roca Gap - dlugosc "siedzenia" 430mm

> Roca Gap Clean Rim - dlugosc "siedzenia" 400mm

3 cm robi różnicę ok.gifzlosnik.gif

Swoją drogą, jak zafajdasz tylna ściankę, to sama woda nie pomoże. oslabiony.gifblush.gif

Jak młody wali do kibla to z kolei robi na tę "niby-półeczkę" i szczota w ruch idzie zawsze, mimo, że u nas uderzenie wody takie, że łeb urywa. blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 cm robi różnicę

> Swoją drogą, jak zafajdasz tylna ściankę, to sama woda nie pomoże.

> Jak młody wali do kibla to z kolei robi na tę "niby-półeczkę" i szczota w ruch idzie zawsze, mimo,

> że u nas uderzenie wody takie, że łeb urywa.

jaka niby poleczka?? U mnie nie ma nic takiego.

Jest tak, jak na gornym obrazku, a gdyby bylo tak, jak na dolnym, to problem by w ogole nie wystepowal:

kyBia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka niby poleczka?? U mnie nie ma nic takiego.

> Jest tak, jak na gornym obrazku, a gdyby bylo tak, jak na dolnym, to problem by w ogole nie

> wystepowal:

hehe.gif

U mnie też jest jak na górnym, tylko 3 cm dłuższy mam.

Półeczka.... no ta część, na którą kierujesz strumień moczu jak siedzisz.

Dziecięca pupa nie sięga tak daleko jak twoja, więc zawsze odrzyzga tę przednią część clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też jest jak na górnym, tylko 3 cm dłuższy mam.

> Półeczka.... no ta część, na którą kierujesz strumień moczu jak siedzisz.

> Dziecięca pupa nie sięga tak daleko jak twoja, więc zawsze odrzyzga tę przednią część

A to moj syn sie przesuwa do konca, a stopy daje na deske z przodu i roznicy nie ma. Taki sobie wymyslil system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, taka ekwilibrystyka.

> Mój na nakładce więc siłą rzeczy celuje tam gdzie celuje

Moj krotko korzystal z tej nakladki, bo cos mu nie podeszla. Na jedynke siada normalnie, tylko pilnuje, zeby w gore nie siurnal, a na dwojke sobie pozycje wygodna znajduje, zeby mu sie tylek nie zapadal grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale hicior wątek

wyczuwam nutke zazdrosci grinser006.gif

> a rysunki jakie profesjonalne :-))))))))))))))))))))))))

> szacun normalnie

> pozdrawiam z przymruzeniem oka

Jesli masz problem ze zrozumieniem sedna modyfikacji, to chetnie wytlumacze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.