Skocz do zawartości

Pomysł na salon z aneksem kuchennym - pomocy...


pakuu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zagwozdkę jak wykończyć salon połączony z kuchnią aby uzyskać funkcjonalne pomieszczenie.

W załączeniu rzut mieszkania z wymiarami, jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły zapraszam do dyskusji.

PS. Pomysły na łazienkę z prysznicem też mile widziane grinser006.gif

Rzut:

http://files.tinypic.pl/i/00620/1y7fs1aumfi7.jpg

Wstępna wizja:

http://images.tinypic.pl/i/00620/asew67idpswz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mam zagwozdkę jak wykończyć salon połączony z kuchnią aby uzyskać funkcjonalne pomieszczenie.

> W załączeniu rzut mieszkania z wymiarami, jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły zapraszam do

> dyskusji.

> PS. Pomysły na łazienkę z prysznicem też mile widziane

> Rzut:

> http://files.tinypic.pl/i/00620/1y7fs1aumfi7.jpg

> Wstępna wizja:

> http://images.tinypic.pl/i/00620/asew67idpswz.png

mało blatu. Pomyśl o wyspie.

Architektowi za to mieszkanie powinno się połamać ołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mało blatu. Pomyśl o wyspie.

> Architektowi za to mieszkanie powinno się połamać ołówki.

Architekt bardzo mądrze pomyślał o przyszłości i tak zaprojektował, że teraz bez niego ani rusz.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Ja bym z tego zrobił bardzo ładne i funkcjonalne M3. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstępna wizja:

> http://images.tinypic.pl/i/00620/asew67idpswz.png

"Salon" dokładnie o takim metrażu jak u mnie, więc mam jakiś pogląd.

Niezależnie od tego jaką przyjmiesz "kolejność" ustawienia sprzętów kuchennych, to zdecydowanie zaleciłbym ci zakręcenie z blatem kuchennym na ścianę z oknem. U siebie mam aneks na całej ścianie 3,5m i dodatkowo zakręt na 1,5m.

Wyspy przy tym metrażu nie polecam- stracisz dużo miejsca.

Łazienka jest za to "po byku"- u mnie łazienka ma 3,54 m2. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstępna wizja:

> http://images.tinypic.pl/i/00620/asew67idpswz.png

1. Jak między zlewozmywakiem a pionem kanalizacyjnym dasz zmywarkę, to jak zapewnisz spadek wody ze zlewu? Powinno być odwrotnie - zmywarka sobie wodę wypompuje nawet, jak spadku nie będzie.

2. Wejście od razu na lodówkę to można przeboleć w wydzielonej kuchni. Ale w salonie? Lodówkę dałbym do rogu. Chyba, że tam bym wywinął jeszcze blat w L i pociągnął do okna. To lodówką odpowiednio wcześniej a w samym rogu jakaś szafka (zwykła z półkami) na rzadko potrzebne rzeczy.

3. Chyba układ z planu jest dobrą bazą uwzględniającą piony. Ale chyba za ciasno będzie. O ile graty można upchać w szafkach wiszących, to blatu będzie zdecydowanie za mało. Trzeba albo wyspę, albo blat pociągnąć jeszcze w stronę okna. Rozrysuj wszystko razem z wymiarami bo w rysunku to coś nie pasują mi proporcje (zwłaszcza szuflady do zmywarki).

BTW. Komin spalinowy na balkonie? To mieszkanie nad kotłownią? Bezpośrednio nad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś ważnych parametrów: ile osób ma z tego korzystać i jaki prowadzą tryb życia?

Ale tak czy inaczej koncepcję mniej więcej taką bym wprowadził.

Ciasna kuchnia bez blatu to porażka. Mam teraz. NIGDY WIĘCEJ!

288174534-projekcikkuchni.png

A tak swoją drogą to pojedyncze okno węższe i o metr w lewo. Tylko o metr i jest fajne mieszkanie.

Ołówki połamać takim architektom jak nic. Albo kazać do końca życia projektować ustawienie mebli w tych mieszkaniach co stworzyli.

post-63227-14352528054442_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręcić z blatem na ścianę z oknem. Rozsunąć między sobą lodówkę, zlewozmywak, kuchenkę aby mieć funkcjonalny ciąg kuchenny. Te odcinki blatu są najważniejsze.

Tak jak jest trochę ciasno a wyspa w niewielkim pomieszczeniu zajmie zbyt dużo miejsca.

Ewentualnie jakiś niewielki barek żeby jeszcze trochę przedłużyć ciąg i oddzielić. Z tym, że po stronie okna nie ma jak, więc w grę wchodzi tylko od strony wejścia co z kolei utrudni przechodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakręcić z blatem na ścianę z oknem. Rozsunąć między sobą lodówkę, zlewozmywak, kuchenkę aby mieć

> funkcjonalny ciąg kuchenny. Te odcinki blatu są najważniejsze.

> Tak jak jest trochę ciasno a wyspa w niewielkim pomieszczeniu zajmie zbyt dużo miejsca.

> Ewentualnie jakiś niewielki barek żeby jeszcze trochę przedłużyć ciąg i oddzielić. Z tym, że po

> stronie okna nie ma jak, więc w grę wchodzi tylko od strony wejścia co z kolei utrudni

> przechodzenie.

a stół?

gdzie stół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Salon" dokładnie o takim metrażu jak u mnie, więc mam jakiś pogląd.

> Niezależnie od tego jaką przyjmiesz "kolejność" ustawienia sprzętów kuchennych, to zdecydowanie

> zaleciłbym ci zakręcenie z blatem kuchennym na ścianę z oknem. U siebie mam aneks na całej

> ścianie 3,5m i dodatkowo zakręt na 1,5m.

> Wyspy przy tym metrażu nie polecam- stracisz dużo miejsca.

Wyspa odpada, zastanawiamy się nad tym zakrętem, o którym wspomniałeś.

Masz może jakieś zdjęcia swojego salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Jak między zlewozmywakiem a pionem kanalizacyjnym dasz zmywarkę, to jak zapewnisz spadek wody ze

> zlewu? Powinno być odwrotnie - zmywarka sobie wodę wypompuje nawet, jak spadku nie będzie.

Kanalizacja wyszła trochę inaczej niż na planie.

> 2. Wejście od razu na lodówkę to można przeboleć w wydzielonej kuchni. Ale w salonie? Lodówkę

> dałbym do rogu. Chyba, że tam bym wywinął jeszcze blat w L i pociągnął do okna. To lodówką

> odpowiednio wcześniej a w samym rogu jakaś szafka (zwykła z półkami) na rzadko potrzebne

> rzeczy.

Lodówka możliwe, że będzie zabudowana więc to nie problem.

> 3. Chyba układ z planu jest dobrą bazą uwzględniającą piony. Ale chyba za ciasno będzie. O ile

> graty można upchać w szafkach wiszących, to blatu będzie zdecydowanie za mało. Trzeba albo

> wyspę, albo blat pociągnąć jeszcze w stronę okna. Rozrysuj wszystko razem z wymiarami bo w

> rysunku to coś nie pasują mi proporcje (zwłaszcza szuflady do zmywarki).

Starałem się rysować z wymiarami, lodówka 60, zmywarka ma 45, szafka pdo zlew 45, szuflady 90, piekarnik 60 i zostaje cargo 26cm.

> BTW. Komin spalinowy na balkonie? To mieszkanie nad kotłownią? Bezpośrednio nad?

Niestety architekt tak to wymyślił, że kominy idą przez balkon. Kotłownia jest "pod balkonem" w garażu, moje mieszkanie jest na 2 piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie podałeś ważnych parametrów: ile osób ma z tego korzystać i jaki prowadzą tryb życia?

W mieszkaniu będą 2 młode osoby w przyszłości może +1 brzdąc.

> Ale tak czy inaczej koncepcję mniej więcej taką bym wprowadził.

> Ciasna kuchnia bez blatu to porażka. Mam teraz. NIGDY WIĘCEJ!

> A tak swoją drogą to pojedyncze okno węższe i o metr w lewo. Tylko o metr i jest fajne mieszkanie.

> Ołówki połamać takim architektom jak nic. Albo kazać do końca życia projektować ustawienie mebli w

> tych mieszkaniach co stworzyli.

Dzięki za wizualizację, podpowiesz w czym mogę takie coś przygotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.