Skocz do zawartości

Wielkość samochodu a ilość miejsca dla kierowcy


donpedro

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się na artykuł z którego wynika, że (wg pomiarów ADAC) zależność między ilością miejsca dla kierowcy, a wielkością samochodu - jest jednak dość słaba:

LINK

Podejrzewam że wyniki (np. identyczne wyniki Ibizy i A8) trochę kłócą się z powszechnymi opiniami na ten temat, dlatego pozwoliłem sobie zamieścić ten link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaglądnółem w linka, ale wiem z autopsji , że to nijak się nie ma do niczego

w jakimś pokurczu czuję się wygodnie a w leluzynie ciasno jak w krypcie rodzinnej

najlepsza była moja mulher.gif na miejscu pasażera - u znajomego stwierdziła, że miejsca nie ma nawet na torebkę pod nogami - on jeździł superb a my VW t4 hehe.gif

ja mam podobne wrażenia - niby wielka szafa a czuję się jak na maluchu , a jakies miejskie g00fno daje komfort nie z tej ziemi cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sporo w tym prawdy, ale tylko jeśli chodzi o suche wymiary. Te liczby nie przekłądają się na komfort. Miałem A8 i tam np. jest mało miejsca na nogi, szczególnie w wersji RHD, gdzie na lewą nogę przestrzeni jest tylko tylko. Winna jest temu wielka skrzynia biegów i napęd quattro. Fotel reczej z tych obejmujących kierowcę niż kanapowy, deska blisko. Tylko to wszystko nie sprawiało, że auto traciło na komforcie. Ważniejsze, że nie czuć nierówności, jest cicho, temperatura zawsze właściwa, wszystko jest miłe w dotyku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim focusie I mam więcej miejsca za kierownicą niż w brata mondeo III. U siebie jeśli cofnę na maxa fotel to nogi na długość są ok no i kolumnę mogę do tego odpowiednio ustawić żeby rękoma za daleko nie sięgać. W mondeo nie dość że nie mogę tak daleko cofnąć fotela jak u siebie to kolumny też nie mogę przyciągnąć odpowiednio dlatego muszę oparcie pionować żeby sięgnąć do kierownicy. Za to do przodu można fotel tak mocno dosunąć że nie wiem czy przedszkolak tam by się zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

W mojej popierdółce czuję się całkiem swobodnie, ale ja ma tylko 175cm wzrostu. Zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że podobna ilość miejsca dla kierowcy była w A4 B5.

Lubię obserwować zdziwienie ludzi, którzy pierwszy raz wsiadają do up!-a i każdy od razu mówi, że nie spodziewał się tyle miejsca w środku.

Np. HONDA CIVIC '95 miała sporo więcej miejsca z przodu, niż GOLF IV/BORA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lubię obserwować zdziwienie ludzi, którzy pierwszy raz wsiadają do up!-a i każdy od razu mówi, że

> nie spodziewał się tyle miejsca w środku.

tak samo peugeot 107, kiedyś znajomemu przyszykowałem miejsce pasażera z przodu odsuwając fotel na maxa do tyłu, on się złożył przy wsiadaniu jak do malucha a potem poleciał do tyłu, komentarz bezcenny "o k.., miejsca jak w mercedesie" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależność między ilością miejsca dla kierowcy, a wielkością samochodu - jest jednak dość słaba:

Zgadza się, ale ten test jest mocno nieadekwatny.

Przykładowo - Insignia - jeden z bardziej klaustrofobicznych samochodów którymi jechałem, a w teście otrzymał dosyć wysoką notę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Natknąłem się na artykuł z którego wynika, że (wg pomiarów ADAC) zależność między ilością miejsca

> dla kierowcy, a wielkością samochodu - jest jednak dość słaba:

> LINK

> Podejrzewam że wyniki (np. identyczne wyniki Ibizy i A8) trochę kłócą się z powszechnymi opiniami

> na ten temat, dlatego pozwoliłem sobie zamieścić ten link.

imho to testy nic nie mówią, przestrzeń i wygoda to nie tylko wysokość, szkoda, ze Melexa nie przestowali, pewnie ze swoją łąweczka byłby na szczycie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.