Skocz do zawartości

Kupno działki budowlanej co sprawdzić przed zakupem?


jedrula88

Rekomendowane odpowiedzi

> Noszę się z zamiarem zakupu działki. Miejsce wybrane, konkretna działka też. Sprawdziłem hipotekę i

> wszystko ok, co jeszcze sprawdzić? W MPZ działka widnieje jak budownictwo jednorodzinne, w

> sąsiedztwie domy. Poradzcie dzięki.

Co z dojazdem, czyja jest droga?

Jak z mediami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Noszę się z zamiarem zakupu działki. Miejsce wybrane, konkretna działka też. Sprawdziłem hipotekę i

> wszystko ok, co jeszcze sprawdzić? W MPZ działka widnieje jak budownictwo jednorodzinne, w

> sąsiedztwie domy. Poradzcie dzięki.

MPZ to jest plan zagospodarowania? Jeśli tak, to już plus - prostsze formalności przy budowie.

Tak jak kolega wyżej napisał. Dojazd do działki. Czy jest bezpośredni zjazd z drogi na działkę, czy jest jakaś droga wewnętrzna? Jeśli to drugie, to jaka jest forma jej własności. Jakie są media, gdzie (jak daleko od działki) i czy są możliwości ich dociągnięcia (warunki przyłączy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Use szukajka

Dzialka bezposrednio przy drodze gminnej, wjazd na posesje prosto z tej drogi. Media po drugiej stronie(przewiert do zrobienia) w KW jest zapisane ze wlasciciel udostepni wszystkie media z dzialki po drugiej stronie drogi. Ten sam co sprzedaje ta dzialke ma tez dzialke rolna po przeciwnej stronie ulicy i w niej ida woda, gaz i prad, kanalizacji nie ma stad moj inny watek o szambie. Co wiecej? Przeczytalem watek z linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Noszę się z zamiarem zakupu działki. Miejsce wybrane, konkretna działka też. Sprawdziłem hipotekę i

> wszystko ok, co jeszcze sprawdzić? W MPZ działka widnieje jak budownictwo jednorodzinne, w

> sąsiedztwie domy. Poradzcie dzięki.

duzo tego:

- dokladnie sprawdzic i przeczytac MPZP co mozna co nie

- sprawdzic jak z mediami i jaka jest szansa dociagniecia jezeli brak (i znow przeczytac MPZP jezeli nie ma np kanalizacji)

- sprawdzic portal z projektowana infrastruktura

- sprawdzic mapy akustyczne halasu (jezeli sa)

- obadac okolice, pogadac z ludzmi jak sie da, popytac o poziom wod oraz bezpeiczenstwo

- poszukac w google czegos nt okolicznych uliczek (raz sie dowiedzialem ze bywala tam powodz)

- przeswietlic sprzedajcego (czym sie zajmuje, czy ktos go nie obsmarowal, itd), popytac jak dlugo jest wlascicielem, powod sprzedazy, itd

- sprawdzic dostepnosc do drogi publicznej (warunek do PnB) oraz kwestie wjazdu (jezeli nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzialka bezposrednio przy drodze gminnej, wjazd na posesje prosto z tej drogi. Media po drugiej

> stronie(przewiert do zrobienia) w KW jest zapisane ze wlasciciel udostepni wszystkie media z

> dzialki po drugiej stronie drogi. Ten sam co sprzedaje ta dzialke ma tez dzialke rolna po

> przeciwnej stronie ulicy i w niej ida woda, gaz i prad, kanalizacji nie ma stad moj inny watek

> o szambie. Co wiecej? Przeczytalem watek z linku.

Z zapisem w KW czy akcie notarialnym o mediach trzeba czasem uwazac.

99% przypadkow jest takich, ze to kupujacemu sprzedajacy daje mozliwosc/sluzebnosc itd.

Jezeli inwestorem przylacza bedzie kto inny (przykladowo Przedsiebiorstwo Energetyczne), czasami wychodza z tego jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Noszę się z zamiarem zakupu działki. Miejsce wybrane, konkretna działka też. Sprawdziłem hipotekę i

> wszystko ok, co jeszcze sprawdzić? W MPZ działka widnieje jak budownictwo jednorodzinne, w

> sąsiedztwie domy. Poradzcie dzięki.

Poczekać do wiosny

Jak zacznie topnieć śnieg, który napada w lutym i popadają deszcze w marcu/kwietniu będziesz widział czy bagno czy obsycha.

Chyba, że przy drodze jest rów odwadniający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy zapis. Jak on dokładnie brzmi?

> Obawiałbym się formalności z przebiciem pod drogą gminną. Dokładnie obadaj temat. Resztę masz w

> tamtym wątku.

Gminy raczej nie odmawiaja takich spraw, oby droga nie byla na gwarancji, bo wtedy wykonawca moze nie chciec uzgodnic i wymyslac cuda wianki aby pozbyc sie gwarancji na dany odcinek.

Co do zapisu to czesto spotykany temat, ale tak jak wczesniej napisalem w wiekszosci jest zapis, ze dla wlasciciela dzialki daje prawo do tego i owego, a jezeli inwestorem np. przylacza energetycznego jest ZE to juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja spytam tak

Mam dwie działki/pola i w planie zagospodarowanie jest że grunty orne i łaki.

Znajdują sie po dwóch stronach drogi gminnej, przez jedna przechodzi wodociąg i nawet w rogu jest hydrant, linia energetyczna biegnie przez sąsiednie działki. Dwie działki dalej jest dom wybudowany moze ze 40lat temu. Jedna działka ma 0,4ha a druga 0,28ha.

Czy jest jakas mozliwość żeby tam wybudować dom??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja spytam tak

> Mam dwie działki/pola i w planie zagospodarowanie jest że grunty orne i łaki. Dwie działki dalej jest dom

> wybudowany moze ze 40lat temu. Jedna działka ma 0,4ha a druga 0,28ha.

> Czy jest jakas mozliwość żeby tam wybudować dom??

Ale dlaczego pytasz nas? niewiem.gif

Czasami jest tak, że na takiej działce (4000m.kw.) część, np. 200m.kw. jest budowlane, reszta łąka i pole.

Odpowiedzi szukaj we właściwym terenowo Urzędzie Gminy/Miasta/ Starostwie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.