Skocz do zawartości

Potrzebna opinia na temat płynu do spryskiwacza Sonax


King0922

Rekomendowane odpowiedzi

> Chciałbym poznać waszą opinie o zimowym płynie do spryskiwacza Sonax 4 l. Nadaje się na zime czy

> nie

Przepraszam że będę bezczelny ale rozumiem gdybyś pytał o opony, czy pasek nierządu, albo chociaż tłumik, bo to ma starczyć na dłużej a często kosztuje ale ile kosztuje bańka takiego płynu - 20 zł? Mniej? Kupisz, sprawdzisz, jak sie nie sprawdzi zużyjesz po sezonie "zimowym" (cudzysłów bo zimy nie widać). ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu sie pyta o wszystko... takie społeczeństwo... mamy

No ja też często pytam o pierdoły, ostatnio o tłumik pytałem. Jednak tłumik wolałbym kupić raz a dobrze a płyn mogę sobie zmieniać stosownie do kaprysu. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie zadziwił ten dopisek 4l, jak by to miało znaczenie jaką ma pojemność bańka

czasami to ma praktyczne znaczenie - 4l wejdą mi do zbiorniczka jak mam jeszcze na tyle że spryski działają, z 5l zostaje resztka nawet jak już mam suszę kompletną.

Druga sprawa to powód tych 4l, żeby fajnie cena na półce wyglądała, coś jak masło 170g, chusteczki 90szt, czy grolsch 0,4l zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czasami to ma praktyczne znaczenie - 4l wejdą mi do zbiorniczka jak mam jeszcze na tyle że spryski

> działają, z 5l zostaje resztka nawet jak już mam suszę kompletną.

> Druga sprawa to powód tych 4l, żeby fajnie cena na półce wyglądała, coś jak masło 170g, chusteczki

> 90szt, czy grolsch 0,4l

ja tam z węża leje bo mam pojemność 6.3L zlosnik.gif

oczywiście mowa o zbiorniku na sprysk zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym poznać waszą opinie o zimowym płynie do spryskiwacza Sonax 4 l. Nadaje się na zime czy

> nie

Kupiłem przy okazji innych zakupów u pewnego sprzedawcy i płyn Sonax był ładnie pachnący.

Kupiłem później u innego (jakiś z ponad 100 tyś komentarzy) i śmierdział co nie miara... Wniosek? Uważaj na podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem przy okazji innych zakupów u pewnego sprzedawcy i płyn Sonax był ładnie pachnący.

> Kupiłem później u innego (jakiś z ponad 100 tyś komentarzy) i śmierdział co nie miara... Wniosek?

> Uważaj na podróbki.

Mam podobnie.Jednak ten pachnący to był SONAX serii EXTREME, a ten wlący jak Aura z Biedry, to "zwykły" Sonax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym poznać waszą opinie o zimowym płynie do spryskiwacza Sonax 4 l. Nadaje się na zime czy nie

Stosuję płyny Sonax Xtreme od kilku lat - letnie i zimowe. Polecam!

Szkoda tylko, że koncentrat płynu zimowego oferowany jest już tylko w butelkach 1l. Pytasz jednak o gotowy płyn, więc pewnie dla Ciebie nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stosuję płyny Sonax Xtreme od kilku lat - letnie i zimowe. Polecam!

Cała seria Xtereme to dobre kosmetyki (polecam płyn do szyb i do felg). Ten do szyb używam w domu, mycie okien to bajka!

> Szkoda tylko, że koncentrat płynu zimowego oferowany jest już tylko w butelkach 1l.

Koncentrat wychodzi drogo. Ja go kupuję jak się zagapię z letnim za długo w zbiorniku i nagle mnie zima zaskoczy balwanek.gif to uzupełniam właśnie koncentratem zbiornik. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym poznać waszą opinie o zimowym płynie do spryskiwacza Sonax 4 l. Nadaje się na zime czy

> nie

jeżdzę wyłącznie na Sonaxie smile.gif

jak dla mnie płyn do spryskiwaczy numer 1, szczególnie wersja extreme - nie rozmazuje, swietnie czysci i jest bezpieczny!

użyłem ostatnio shella (nie mogłem kupic sonaxa) i była to tragedia w porównaniu do mojego ulubieńca zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżdzę wyłącznie na Sonaxie

> jak dla mnie płyn do spryskiwaczy numer 1, szczególnie wersja extreme - nie rozmazuje, swietnie

> czysci i jest bezpieczny!

> użyłem ostatnio shella (nie mogłem kupic sonaxa) i była to tragedia w porównaniu do mojego

> ulubieńca

jak masz ochotę na testy to sprawdź koncentrat zimowy 4Max http://bit.ly/1zFZvQ9

Jeden z lepszych jakie ostatnio używałem i ładnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cała seria Xtereme to dobre kosmetyki (polecam płyn do szyb i do felg). Ten do szyb używam w domu,

> mycie okien to bajka!

> Koncentrat wychodzi drogo. Ja go kupuję jak się zagapię z letnim za długo w zbiorniku i nagle mnie

> zima zaskoczy to uzupełniam właśnie koncentratem zbiornik.

Płyn do felg już używam i jest rzeczywiście rewelacyjny (zapach odstrasza) Przez 15 lat używałem psik psika ale jakośc jego od 2 lat jest troszkę gorsza. Miałem okazję wypróbować Sonaxa ale nie w warunkach zimowych bo mi go nalali w salonie w marcu 2014 i wydawał się bardzo ok. Kończe nieszczęsnego Psik Psika który mi pozostał po porzedniej zimie. Sonax Extreme czeka już w kolejce. Następny w kolejności będzie żel do opon Sonax Extreme smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyn do felg już używam i jest rzeczywiście rewelacyjny (zapach odstrasza) Przez 15 lat używałem

> psik psika ale jakośc jego od 2 lat jest troszkę gorsza. Miałem okazję wypróbować Sonaxa ale

> nie w warunkach zimowych bo mi go nalali w salonie w marcu 2014 i wydawał się bardzo ok.

> Kończe nieszczęsnego Psik Psika który mi pozostał po porzedniej zimie. Sonax Extreme czeka już

> w kolejce. Następny w kolejności będzie żel do opon Sonax Extreme

żel do czego? boje_sie.gif do opon? boje_sie.gif A co się tym robi i po co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żel do czego? do opon? A co się tym robi i po co to?

Dressing do opon - na boki się smaruje aby: a. zakonserwować oponę, b. mniej się brudzi c. ładnie wygląda (mat lub połysk) mocny czarny kolor

Megsowy Endurance w formie żelu imho lepszy

po więcej warto zerknąć na forum forum.kosmetykaaut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam (kupiłem kilka opakowań) sonaxa. Na początku sezonu był w tesco w dobrej cenie - Sonax Xtreme 4L za 16,99 zł.

Ale... zapach kiepski - dawniej był dobry. Nie wiem w czym rzecz... Domywanie ok tak że nie jest zły.

A od lat używam właśnie wspomnianego 1L koncentrat Sonax - pachnie bardzo ładnie. Bez metanolu. Lepszego nie spotkałem. Polecam ten. Cena nie jest tak mała jak innych - często śmieciowych płynów. Nie robi spustoszenia na lakierze (a często się to zdarza przy tańszych płynach - po zimie są odbarwienia etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam że będę bezczelny ale rozumiem gdybyś pytał o opony, czy pasek nierządu, albo chociaż

> tłumik, bo to ma starczyć na dłużej a często kosztuje ale ile kosztuje bańka takiego płynu -

> 20 zł? Mniej? Kupisz, sprawdzisz, jak sie nie sprawdzi zużyjesz po sezonie "zimowym"

> (cudzysłów bo zimy nie widać).

Generalnie masz rację, ale jakbym miał trwale odbarwić swój lakier to lepiej zapytać... ale google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dressing do opon - na boki się smaruje aby: a. zakonserwować oponę, b. mniej się brudzi c. ładnie

> wygląda (mat lub połysk) mocny czarny kolor

> Megsowy Endurance w formie żelu imho lepszy

Dzięki za info.

> po więcej warto zerknąć na forum forum.kosmetykaaut.pl

Raz tam zajrzałem, tam to masakra jakaś. Oni na jedną ścierkę wydają tyle co ja w życiu wydałem na kosmetyki do aut hehe.gif Bo w życiu to może dwa razy kupiłem coś do czyszczenia kokpitu a jak przychodzi co do czego to ściereczki z lidla robią swoje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Megsowy Endurance w formie żelu imho lepszy

Też tak uważam, dłużej efekt się utrzymuje ale droższy. Ja leniwy jestem i wolę żeby robić rzadziej ale na dłużej starczyło biglaugh.gif Dodam, że ten żel Megsa jest superwydajny! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz tam zajrzałem, tam to masakra jakaś. Oni na jedną ścierkę wydają tyle co ja w życiu wydałem na

> kosmetyki do aut

rotfl.gif Prawda! Jak trochę poczytać, to dochodzi się do wniosku, że się jeździ rozrzutnikiem do obornika i że nigdy w życiu nie umyłeś samochodu jak należy. No ale to hobby jak inne i i ma fanatyków. spineyes.gif

> Bo w życiu to może dwa razy kupiłem coś do czyszczenia kokpitu a jak

> przychodzi co do czego to ściereczki z lidla robią swoje

Ale od siebie dodam, że kupiłem na autokosmetyki.pl taki spory niebieski ręcznik z mikrofibry (bardzo gęsty)do wycierania do sucha auta. Wycieram nim całego s-crossa bez wyciskania, baaaardzo chłonny i delikatny zarazem dla lakieru. Polecam, fajny i niedrogi upominek dla samochodziarza ok 40pln. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale... zapach kiepski - dawniej był dobry. Nie wiem w czym rzecz...

Były edycje zapachowe, jakieś kwiatowe. Udało mi się kupić cztery bańki ostatnie i pachniał ładnie.

Za to kupiłem jedno opakowanie 4l zwykłego sonaxa, Aura przy nim to perfuma! spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżdzę wyłącznie na Sonaxie

> jak dla mnie płyn do spryskiwaczy numer 1, szczególnie wersja extreme - nie rozmazuje, swietnie

> czysci i jest bezpieczny!

> użyłem ostatnio shella (nie mogłem kupic sonaxa) i była to tragedia w porównaniu do mojego

> ulubieńca

Ja zmiennie używam "orlenowskiego" , jakość porównywalna ale droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się miesza żeby na -20 zrobić? 50/50 wystarczy?

1:1 wychodzi coś koło -25* (jak nie zapomnę to zerknę na etykietkę w garażu)

na jesieni wymieszałem 1:2 teoretycznie powinien być do -10* a spokojnie wytrzymał -15* i nie marzł na szybie.

Ktoś go na MK polecał ostatniej zimy dlatego sam kupiłem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czasami to ma praktyczne znaczenie - 4l wejdą mi do zbiorniczka jak mam jeszcze na tyle że spryski

> działają, z 5l zostaje resztka nawet jak już mam suszę kompletną.

I jaki to ma związek z tym czy się nadaje czy nie? Właściciel chyba wie jaka ma pojemność zbiornika. A nawet jak zostanie to nie można schowac w garażu/bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam, używam (kupiłem kilka opakowań) sonaxa. Na początku sezonu był w tesco w dobrej cenie - Sonax

> Xtreme 4L za 16,99 zł.

> Ale... zapach kiepski - dawniej był dobry. Nie wiem w czym rzecz... Domywanie ok tak że nie jest

> zły.

> A od lat używam właśnie wspomnianego 1L koncentrat Sonax - pachnie bardzo ładnie. Bez metanolu.

> Lepszego nie spotkałem. Polecam ten. Cena nie jest tak mała jak innych - często śmieciowych

> płynów. Nie robi spustoszenia na lakierze (a często się to zdarza przy tańszych płynach - po

> zimie są odbarwienia etc.)

Dzisiaj otwarłem Sonaxa. Zapach średnio na jeża.Jutro test zapachu po użyciu w środku samochodu. Płyn też kupiłem w Tesco za 16,99 zł. Każdy ma innego nochala do zapachów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz ochotę na testy to sprawdź koncentrat zimowy 4Max http://bit.ly/1zFZvQ9

> Jeden z lepszych jakie ostatnio używałem i ładnie pachnie.

Kupiłem i mogę potwierdzić, że zmywa przyzwoicie, jednak zapach tylko trochę lepszy od "zwykłego" Sonaxa. Niewątpliwą zaletą jest oszczędność. Można sobie dopasować "zamarzalność" do potrzeb. Jest pogoda w okolicach 0st.C to sobie rozcieńczam 2:1 na deklarowane -11C, jak się zużywa 1-2litry dziennie to istotna sprawa. A-ha kupiłem na Motointegratorze za ok.30pln za 5l. do tego 10l wody demineralizowanej za 7pln i mam 15 litrów płynu na obecną "zimę" za 37pln czyli ok 2,4pln za litr. Ogólne wrażenia pozytywne. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólne wrażenia pozytywne.

to się cieszę ok.gif

z zapachem to wiadomo, że każdemu nos inaczej działa wink.gif a druga sprawa to ja mam jeszcze z poprzedniej zimy więc też diabli wiedzą czy czegoś nie pozmieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyn SonaX Xtreme jest jak najbardziej w porządku, jednak K2 Claren w mojej opinii ma podobny

> zapach, teoretycznie te same właściwości, jest go litr więcej, no i zwykle jest połowę tańszy

> - więc "skoro nie widać różnicy po co przepłacać" ?

Używalem i tego i tego. Mogę stwierdzić, że K2 owszem nie jest zły, ale trzeba więcej go zlać na szybę niż Sonaxa extreme, żeby uzyskać ten sam efekt. W bilansie rzeczywiście może wyjść taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.